Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Peygamber Duaları" (2 Kullanıcı)

yabangulu

Kayıtlı Kullanıcı
abim bugün öss sınavına giriyor öss sınavına girecekler için dua edelim olur mu arkad

abim bugün öss sınavına giriyor öss sınavına girecekler için dua edelim olur mu arkad

herkese hayırlı sabahlar bugün 3 saat içerisinde herkesin kaderi belirlenecek benimde abim öss ye giriyor össye girecekler için bugün allaha birlikte el açalım olur mu arkadaşlar ben mesela 100 tane salavat çekecem herkes için

leyla-1

Altın Üye
herkese hayırlı sabahlar bugün 3 saat içerisinde herkesin kaderi belirlenecek benimde abim öss ye giriyor össye girecekler için bugün allaha birlikte el açalım olur mu arkadaşlar ben mesela 100 tane salavat çekecem herkes için

Allah razı olsun kardeşim Rabbim tüm sınava gireceklere başarılar versin zihin açıklığı çalışma azmi versin Rabbim. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Rabbim. İnşallah kardeşim elimden geldiğince yardım etmeye çalışırom Rabbim yardımcısınız olsu başarılar dilerim sizede.
Allah hepimizin gönül muradını dualarını kabul etsin hayırlsıyla her iki dünyada da umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun..

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim sınava girecek olan herkese başarılar dilerim Allah kimsenin emeğini boşa salmasın herkese bol zihin açıklığı başarılar dilerim.
Sınava girecekler için hep beraber dua edelim kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
SINAVA GİRECEKLER İÇİN:

YASİN.....................................4(okundu )
KEVSER SÜRESİ......................100(OKUNDU)
İHLAS SÜRESİ........................400(OKUNDU)
FİL SÜRESİ...........................200
NASR SÜRESİ........................100
FATİHA SÜRESİ.....................100
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM...786(okundu)
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM...786
FATİHA............................... 600
İHLAS SÜRESİ.....................1.100
SALAVAT...........................1.500(okundu)
KENZÜL ARŞ SÜRESİ................10
FELAK SÜRESİ.........................220(okundu)
NAS SÜRESİ............................320(okundu)
AYETEL KÜRSİ........................100(okundu)+10
AYETEL KÜRSİ........................500
inşirah ..........................20
ALLAH KABUL ETSİN.
İŞTİRAKLERİNİZİ BEKLİYORUM KARDEŞLERİM OKUYAN OKUMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN BAŞKA DUA OKUMAK İSTEYEN KARDEŞLERİMİZ VARSA OKUYUP EKLEYEBİLiRLER.SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN . HERKESE BAŞARILAR DİLERİM..

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
peygamber efendimizin unutkanlık duası

peygamber efendimizin unutkanlık duası

Hz. İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor:

"Hz. Ali İbnu Ebî Tâlib (radıyallâhu anh) Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a gelerek: "Annem ve bâbam sana kurban olsun, şu Kur'an göğsümde durmayıp gidiyor. Kendimi onu ezberleyecek güçte göremiyorum" dedi. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ona şu cevabı verdi: "Ey Ebûl-Hüseyin! (Bu meselede) Allah'ın sana faydalı kılacağı, öğrettiğin takdirde öğrenen kimsenin de istifade edeceği, öğrendiklerini de göğsünde sabit kılacak kelimeleri öğreteyim mi?"

Hz. Ali (radıyallâhu anh): "Evet, ey Allah'n Rasûlü, öğret bana!" dedi. Bunun üzerine Hz. Peygamber şu tavsiyede bulundu:

"Cuma gecesi (perşembeyi cumaya bağlayan gece) olunca, gecenin son üçte birinde kalkabilirsen kalk. Çünkü o an (meleklerin de hazır bulunduğu) meşhûd bir andır. O anda yapılan dua müstecabtır. Kardeşim Ya'kub da evlatlarına şöyle söyledi: "Sizin için Rabbime istiğfâr edeceğim, hele cuma gecesi bir gelsin." Eğer o vakitte kalkamazsan gecenin ortasında kalk. Bunda da muvaffak olamazsan gecenin evvelinde kalk. Dört rek'at namaz kıl. Birinci rek'atte, Fâtiha ile Yâsin sûresini oku, ikinci rek'atte Fâtiha ile Hâmim, ed-Duhân sûresini oku, üçüncü rek'atte Fâtiha ile Eliflâmmîm Tenzîlü'ssecde'yi oku, dördüncü rek'atte Fâtiha ile Tebâreke'l-Mufassal'ı oku. Teşehhüdden boşaldığın zaman Allah'a hamdet, Allah'a senayı da güzel yap, bana ve diğer peygamberlere salât oku, güzel yap. Mü'min erkekler ve mü'min kadınlar ve senden önce gelip geçen mü'min kardeşlerin için istiğfat et. Sonra bütün bu okuduğun duaların sonunda şu duayı oku:

"Allahım, bana günahları, beni hayatta baki kıldığın müddetçe ebediyen terkettirerek merhamet eyle. Bana faydası olmayan şeylere teşebbüsüm sebebiyle bana acı. Seni benden râzı kılacak şeylere hüsn-i nazar etmemi bana nasîb et. Ey semâvât ve arzın yaratıcısı olan celâl, ikram ve dil uzatılamayan izzetin sâhibi olan Allahım. Ey Allah! ey Rahman! celâlin hakkı için, yüzün nuru hakkı için kitabını bana öğrettiğin gibi hıfzına da kalbimi icbâr et. Seni benden razı kılacak şekilde okumamı nasîb et. Ey semâvât ve arzın yaratıcısı, celâlin ve yüzün nuru hakkı için kitabınla gözlerimi nurlandırmanı, onunla dilimi açmanı, onunla kalbimi yarmanı, göğsümü ferahlatmanı, bedenimi yıkamanı istiyorum. Çünkü, hakkı bulmakta bana ancak sen yardım edersin, onu bana ancak sen nasib edersin. Herşeye ulaşmada güç ve kuvvet ancak büyük ve yüce olan Allah'tandır."

Ey Ebû'l-Hasan, bu söylediğimi üç veya yedi cuma yapacaksın. Allah'ın izniyle duana icâbet edilecektir. Beni hak üzere gönderen Zât-ı Zülcelâl'e yemin olsun bu duayı yapan hiçbir mü'min icâbetten mahrum kalmadı."

İbnu Abbâs (radıyallâhu anhüma) der ki: "Allah'a yemin olsun, Ali (radıyallâhu anh) beş veya yedi cuma geçti ki Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a aynı önceki mecliste tekrar gelerek:

"Ey Allah'ın Resûlü! dedi, geçmişte dört beş âyet ancak öğrenebiliyordum. Kendi kendime okuyunca onlar da (aklımda durmayıp) gidiyorlardı. Bugün ise, artık 40 kadar âyet öğrenebiliyorum ve onları kendi kendime okuyunca Kitabullah sanki gözümün önünde duruyor gibi oluyor. Eskiden hadisi dinliyordum da arkadan bir tekrar etmek istediğimde aklımdan çıkıp gidiyordu. Bugün hadis dinleyip sonra onu bir başkasına istediğimde ondan tek bir harfi kaçırmadan anlatabiliyorum.

Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) bu söz üzerine Hz.Ali (radıyallâhu anh)'ye: "Ey Ebû'l-Hasan! Kâbenin Rabbine yemin olsun sen mü' minsin!" dedi."

[Tirmizî, Daavât 125, (3565)]

Unutkanlıktan kurtulmak ve zekanın açılması için bu dua okunur.

(Bismillahirrahmanirrahim),

Ferdün, Hayyün, Kayyumun, Hakemun, Adlün, Kuddüsün. İyyake na'büdü ve iyyakenesta'in. İnna fetehna leke fethen mubina) Dokuz defa okunacak. (Ya kebirü entellezi la tehdil ukulü livasfi azameti.) Bin defa okunacak.

Sonra evvela: (Subhane rabbiyel a'la.) denecek. Sonra, (Sübhane minennaril eflaki, biezkaril emlaki kema tüskinül arza biezkarizzakirine, kale li ezkari himiletin lil mahmuline, ve meskenetin lil miskinine, ve muherriketin lil mutehharrikine, sübhane men hüve külle yevmin hüve fi şe'nin.) okunacak.

Bundan sonra ihtiyaç neyse o söylenecek ve şunlar okunacak.: ( Ya ğıyasel müsteğisine vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.Kaynak: Mecmuatül Ahzab

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim Rabbim tüm sınava gireceklere başarılar versin zihin açıklığı çalışma azmi versin Rabbim. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Rabbim. Bu hafta sonu sınava girecek kardeşlerimize başarılar dilerim.Allah kolaylık başarı versin inşallah.
Allah hepimizin gönül muradını dualarını kabul etsin hayırlsıyla her iki dünyada da umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm
Allah razı olsun kardeşim.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;532527' Alıntı:
'Estağfirullah-Elhamdulillah'(33-100) kere

'Allahumme salli ala muhammedim ve ala ali muhammed'(33-100) kere
sonunda bir defa : ve sahbihi ve sellim

'La ilahe illallah' (33-100) kere
sonunda 1defa Muhammedurrasulullah

'Allah' (100-300) kere
sonunda 1defa Celle Celaluh

'Kul huvallah' ihlası şerif (33-100) defa

bu zikr her gün okunacak bir virdtir,unutmamak gerekir ki Allah katında en makbul devamlı yapılan bir ibadettir, gördüğümüz gibi bu vird hem istiğfar hem salavat hem kelimei tevhid hem İhlas süresini içermektedir.Her biri hem sünnet hem de ihtiyacımız olan zikirdirler, 'İhlası Şerif 'i ise 50 defa okuyan 50 yıllık günahları affolunur' buyuruluyor Hadisi şerifte
Ahlak bir değil iki değil devamlı olduğumuz bir yaşam tarzı olduğuna göre ahlakımız zikir olabilmesi için her daim Hakkı zikretmeliyiz , zikretmeliyiz ki Azrail (as) geldiği zaman ,Münker ve Nekir bizi sorguya çektileri zaman ,Sıratta yürüdüğümüz zaman kurtuluşumuz olabilsin.

Ayrıca Allaha gerçek kul olabilmek için Onu zikretmek şarttır.

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim,
Emeğinize sağlık, Rabbim cümlemizi kulluktan, zikretmekten ayırmasın,
Selam ve baki dua ile kalın.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim,
Emeğinize sağlık, Rabbim cümlemizi kulluktan, zikretmekten ayırmasın,
Selam ve baki dua ile kalın.

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve bereketuh
Sizden de Allah razı olsun ,çok teşekkür ederim,
amin..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İhlası şerif Kuranın üçte biridir, hadiste haber verilidiği üzere bir fatiha üç ihlas okuyan Kuranı hatmetmiş gibi sevab alır...""her gün 50 kere ihlası şerif okuyanların 50 yıllık günahları bağışlanır"" diye okudum hadisi şerifte , en önemlisi ise ihlas okuyanın ruhuna işler...

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim sınava girecek olan herkese başarılar dilerim Allah kimsenin emeğini boşa salmasın herkese bol zihin açıklığı başarılar dilerim.
Sınava girecekler için hep beraber dua edelim kardeşim Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
SINAVA GİRECEKLER İÇİN:

KENZÜL ARŞ SÜRESİ................10
AYETEL KÜRSİ........................500
ALLAH KABUL ETSİN.
İŞTİRAKLERİNİZİ BEKLİYORUM KARDEŞLERİM OKUYAN OKUMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN BAŞKA DUA OKUMAK İSTEYEN KARDEŞLERİMİZ VARSA OKUYUP EKLEYEBİLiRLER.SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN . HERKESE BAŞARILAR DİLERİM..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim.B)
Emeğinize, yüreğinize sağlık..Rahman c.c razı olsun inşallah bu güzel paylaşımınız için..Bu duayı her daim edenlerden oluruz inşallah..
Rabbimize emanet olunuz.Selam ve Dua ile.

leyla-1

Altın Üye
SINAVA GİRECEKLER İÇİN:

KENZÜL ARŞ SÜRESİ................20
AYETEL KÜRSİ........................510(okundu)
ALLAH KABUL ETSİN.

leyla-1

Altın Üye
allah kabul etsin.
Iştiraklerinizi bekliyorum kardeşlerim okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden allah razi olsun.

leyla-1

Altın Üye
SINAVA GİRECEKLER İÇİN:

KENZÜL ARŞ SÜRESİ................20
AYETEL KÜRSİ........................510(okundu)
ALLAH KABUL ETSİN.

hanzala61

Kayıtlı Kullanıcı
Cebrail (a s) 'in duasi

Cebrail (a s) 'in duasi

"şâd,şeydâlî,yâ rûhâ,evrâdin,yâ,rûh,bi izzeti,bârûh."

her kimki bu dua ile niyazda bulunsa hiç ummadiği bir zaman için bulunmuş olduğu o dar yerden kurtulmuş olur. (bunlar ibranice mevlanin isimleridir) " (kenzul havas) "

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt