Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Pantolon Kadın Giysisi midir? (2 Kullanıcı)

gitarro

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağlık kardeşim çok güzel bir konu peygamber efendimiz bayanlarda pantolu yasaklamıştır ama gitorro kardeşimizin dediği gibi üzerimizden pardesü manto giyersek bir günahlığı yok ama butün hatları belli oluyorsa günahtır bende pantolon giyiyorum ama mantomun altından giyiyorum kimse görmüyor pantolonu onun için selametle kalın

bak benim 16 yaşinda ki kardeşim ne güzel söylüyor yani bazi şeyleri alip ele giriyosunuz yola böyle tartişma ile ne çözülebilir basit değil mi hatlar belli olmadiği sürece ne farkeder altina pantolon mu giymiş etek mi giymiş mini etek mi giymiş belki kadin picamali pardesüsünü giymiş çikmiş markete gitmiş gelmiş ee ne olcak şimdi dostlar lütfen uzatmayalim yaz yaz yaz sonrada o diyo bu nasil tavir öbürü diyor dünyalari önüme de küysan değişmem bilmiyorum yani bu da ayri bir konu allahin peygamberleri dişinda hata yapmayan kim var ki kardeşim sen dünyalari da koysan inanmam diyosun islam bu mantiği reddediyor haa ben şunu söylerim ama önüme dünyalari da koysaniz kur'an da yazana bakarim ona simsiki sarilir ve asla ondan vazgeçmem
eyvallah

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
Uzun pardesünün altında 'dahi' caiz olmayan pantolonu savunanlar... Sizlere açık şekilde soruyorum: Sizce kadının toplumdaki yeri nedir? Yani kadın çalışabilir mi? Sinemaya gidebilir mi, komik bir filmde sesli gülebilir mi? Söyleyin söyleyin, müslümanlar bayanların hangi halleri sizin itikadınızın bir parçası? yani hangi hallerini caiz görüyorsunuz,pardon caiz olduğunu söylüyorsunuz? Hayalinizdeki ideal toplumda kadın nerde konumlanıyor? Ayrıntılara girecek olsanız yazmaya çekinirsiniz.

Belki de size göre peçeye girmek daha efdaldir? Hatta işi olmadığı sürece sokağa bile çıkmasa bayanlar, yeridir. Evet Kardeşim İşi Olmadığı Sürece Sokakta ne işi var

lütfen açık olun, lütfen fikirlerinizi saklamayın; ki hangi zihniyette olduğunuzu anlayalım. Evet, cevaplarınızı 4 gözle bekliyorum.

Arkadaş Müslüman bir kadının yabancı bir erkeğe sesinin bile caiz olmadığını bilmiyorsun galiba ki komik bir filmde kahkaha atmaktan bahsediyorsun! diğerleri tamam da birde şu işi olmadığı sürece sokağa çıkma meselesinde işi olmazsa tabi çıkmaz

pantalon meselesinde bence geniş hatları belli etmeyen bir pantalonun pardesü altında hiç bir sakıncası tahrik gücü olacagını sanmıyorum tabi pardesü yırtmaçlı ve eksik değilse malesef bazıları tesettürü bozmaya çalışıyor günümüzdeki üstü cami altı kiliseler gibi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt