Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

neden sigara içiyorsunuz? (1 Kullanıcı)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı
RE: neden sigara içiyorsunuz?

hafize hanım ravzanuru kardeşim katkılarınız için teşekkür ederim.
sigarayla savaşa devam.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Sigara, içildikten sonra mutluluk veren duygular uyandırdığından hemen hemen tüm sigara içenler gitgide içtikleri miktarı artırma eğilimindedirler. Sinir sistemi nikotine adapte oldukça içilen miktar yine artar, böylece kandaki nikotin miktarı da artar. Daha sonra belli bir düzeye erişince tiryaki bu düzeydeki nikotin miktarını sağlamak için sigara içmeye devam eder.

Sigarayı bırakmaya çalıştığınızda vücudunuz hem fiziksel olarak nikotinin eksikliğine reaksiyon gösterir, hem de bir yandan psikolojik olarak alışkanlıklardan kurtulmakla yüz yüze kalırsınız. İkisini birden göğüslemek oldukça zor bir iştir.

Nikotin eksikliği sebebiyle aşağıdaki semptomlar görülebilir.

· Depresyon

· Sinir bozukluğu, kızgınlık

· Hassasiyet

· Uyuma güçlüğü

· Konsantrasyon bozukluğu

· Baş Ağrısı

· Yorgunluk

· İştah Artışı

Bu semptomlar kişiyi yeniden sigaraya başlamaya sevk eder çünkü nikotin seviyesi eski düzeye çıkınca semptomlar kaybolur.

Semptomlar son sigaranızdan sonra 48 ila 72 saat içerisinde doruğa çıkacaktır. Daha sonra azalarak birkaç gün içinde bitecektir.

Psikolojik bağımlılığı aşmak belki de işin daha zor kısmı. Çünkü önce sigarayı içmeyi öğreniyorsunuz. Yemekten sonra, çok yorulduğunuzda, stresli olduğunuzda, çok keyifli olduğunuzda, arabaya bindiğinizde, sabah uyandığınızda vb. Siz tüm bu durumlarla kafanızda bağlantılar kurdunuz önce. Artık bu gibi durumlarda otomatik olarak sigara yakacak kadar alışkınsınız sigaraya. Bırakırken bu bağlantıları kırmanız gerekecek.

hadi sana iyi geceler rüyanda beni gör B)B)B)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
Sigara, içildikten sonra mutluluk veren duygular uyandırdığından hemen hemen tüm sigara içenler gitgide içtikleri miktarı artırma eğilimindedirler. Sinir sistemi nikotine adapte oldukça içilen miktar yine artar, böylece kandaki nikotin miktarı da artar. Daha sonra belli bir düzeye erişince tiryaki bu düzeydeki nikotin miktarını sağlamak için sigara içmeye devam eder.

Sigarayı bırakmaya çalıştığınızda vücudunuz hem fiziksel olarak nikotinin eksikliğine reaksiyon gösterir, hem de bir yandan psikolojik olarak alışkanlıklardan kurtulmakla yüz yüze kalırsınız. İkisini birden göğüslemek oldukça zor bir iştir.

Nikotin eksikliği sebebiyle aşağıdaki semptomlar görülebilir.

· Depresyon

· Sinir bozukluğu, kızgınlık

· Hassasiyet

· Uyuma güçlüğü

· Konsantrasyon bozukluğu

· Baş Ağrısı

· Yorgunluk

· İştah Artışı

Bu semptomlar kişiyi yeniden sigaraya başlamaya sevk eder çünkü nikotin seviyesi eski düzeye çıkınca semptomlar kaybolur.

Semptomlar son sigaranızdan sonra 48 ila 72 saat içerisinde doruğa çıkacaktır. Daha sonra azalarak birkaç gün içinde bitecektir.

Psikolojik bağımlılığı aşmak belki de işin daha zor kısmı. Çünkü önce sigarayı içmeyi öğreniyorsunuz. Yemekten sonra, çok yorulduğunuzda, stresli olduğunuzda, çok keyifli olduğunuzda, arabaya bindiğinizde, sabah uyandığınızda vb. Siz tüm bu durumlarla kafanızda bağlantılar kurdunuz önce. Artık bu gibi durumlarda otomatik olarak sigara yakacak kadar alışkınsınız sigaraya. Bırakırken bu bağlantıları kırmanız gerekecek.

hadi sana iyi geceler rüyanda beni gör B)B)B)
B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

tebessümd kardeş bu şıklardan hangisi sizin tercihiniz H demeyin G den olursunuz selametle:D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

A: ağıza tat veriyo

B: yemekten sonra değişilmez

C: çok çay içiyorum yardımcı oluyo

D: ölümü istiyorum! psikopatım.

E: özenti olarak başladım tiryaki oldum

F: benim hayatım onsuz olmaz

G: benim için kendini yakan tek dost

H: içmiyomki

I: arkadaş ortamı

onlarca zararları olduğu halde neden sigara içiyoruz?yorumlarınızı bekliyorum

sigaraya başlamak için bahaneler ne kadar çok demi tebessumd iyi geceler dedim ya yanlış anlama ravza nura söylemiştim uyumaya yatacakmışta :D:D:D

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

sigaraya başlamak için bahaneler ne kadar çok demi tebessumd iyi geceler dedim ya yanlış anlama ravza nura söylemiştim uyumaya yatacakmışta :D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

İÇECEK BAŞKA BİŞEY BULAMIYORUM SİGARA İÇİYORUM.BU KADAR YALANDAN SONRA EE BU KADARDA OLSUN DİMİİİ:D:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

B: yemekten sonra değişilmez, yemekten sonra iyi gidiyor

C: yok çay içmiyorum Çünkü; iyi gitmiyor biliyormusun

D: şimdik şöyle oluyor yaşadığım zaman en tat aldığım bir haz veriyor

E: Evet özenti ile başladım ama firmanın amblemine özendim vede tiryaki oldum

F: benim hayatım onsuz olmaz: yok onsuz oluyor arada bir onu arıyorum cebimde, odamda yastığımda, çekmecemde,

G: benim için esmer olanı çok güzel

H: içmiyomki çünkü o yeniyor

I: arkadaş ortamında almıyorum onlar istemiyorlar; Ama onlarda zamanla alışacaklar bu duruma

çünkü Artık albeni yemek için bu bahanelerim var. Arkadaşlarda metro yiyorlar:D:D

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
tebessümd kardeş bu şıklardan hangisi sizin tercihiniz H demeyin G den olursunuz selametle:D
kimsenin benim için yanmasını istemem:D:D:D

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:

estağfirullah efendim.B)

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

tebessumd yazdı:

D: ölümü istiyorum! psikopatım.:D

H: içmiyomki:p

onlarca zararları olduğu halde neden sigara içiyoruz?yorumlarınızı bekliyorum.

sigara1aq9.gif

sigara2uz3.jpg

sigara3nc0.gif
B)B)B)

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

TEBESSÜM KARDEŞİM SİZE NASIL TEŞEKKÜR ETSEM İNAN ÇOK AZ OLUR MİNNATARIM SİZE ÇÜNKİ ŞİGARA İÇENLERDEN BİRİDE BEN İDİM FAKAT BUNDAN ..3..HAFTA ÖNCE ONU TERK ETTİM NEDENİ. KIZ İSTEMEYE GİTTİK KIZIN AİLESİ BANA SORDU SİGARA İÇİYOMUSUNUZ DİYE BENDE EVET İÇİYORUM DEDİM O ZAMAN KIZIMI SANA VERMİYORUM DEDİ ..O GÜNDEN BU GÜNE SİGARA İÇMİYORUM. BİRDAHA İÇMİYECEĞİM..VE O KIZIDA İSTEMEYE GİTMEYECEĞİM.KIZDANDA VAZ GEÇTİM SİGARADANDA VAZ GEÇTİM.. İYİMİ YAPMIŞIM ACABA NE DERSİNİZ...

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:
TEBESSÜM KARDEŞİM SİZE NASIL TEŞEKKÜR ETSEM İNAN ÇOK AZ OLUR MİNNATARIM SİZE ÇÜNKİ ŞİGARA İÇENLERDEN BİRİDE BEN İDİM FAKAT BUNDAN ..3..HAFTA ÖNCE ONU TERK ETTİM NEDENİ. KIZ İSTEMEYE GİTTİK KIZIN AİLESİ BANA SORDU SİGARA İÇİYOMUSUNUZ DİYE BENDE EVET İÇİYORUM DEDİM O ZAMAN KIZIMI SANA VERMİYORUM DEDİ ..O GÜNDEN BU GÜNE SİGARA İÇMİYORUM. BİRDAHA İÇMİYECEĞİM..VE O KIZIDA İSTEMEYE GİTMEYECEĞİM.KIZDANDA VAZ GEÇTİM SİGARADANDA VAZ GEÇTİM.. İYİMİ YAPMIŞIM ACABA NE DERSİNİZ...
belki kızın ailesi sigarayı bahane etmiş olabilir.kardeşim ALLAH tan hayırlısı diyelim.
sigarayı bırakmanız çok güzel.ALLAH CC GÖNLÜNÜZE GÖRE VERİR İNŞALLAH KARDEŞİM.ÜZÜLMEYİN VARDIR BUNDADA BİR HAYIR.ALLAHA EMANET OLUN.HAYIRLI CUMALAR.B)

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:

YA HAKKINIZI HELAL EDİN...ŞİMDİ NİYE DİYECEKSİNİZ...BEN BU YAZINIZA ÇOK GÜLDÜM...HAKKINIZI GERÇEKTEN HELAL EDİN...HOŞUMA GİTTİ İNANIN.BİR ART NİYETİM YOKTU GÜLERKEN....
YA İYİDE SİGARAYI BIRAKMIŞSINIZ...NE DİYE O KIZI GİDİP İSTEMİYOSUNUZ...ONU ANLAYAMADIM...SİGARADAN VAZGEÇMENİZ ÇOK İSABETLİ OLMUŞ..BENCE KIZDAN VAZGEÇMEYİN...RABBİM HAKKINIZDA HAYIRLI NE İSE ONU SİZE NASİP ETSİN....SELAM VE DUA İLE...

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

değerli can kardeşim. bana sigara içiyosun diye kızlarını vermeyen aileye.teşekkür ediyorum bana sigarayı bıraktırdılar ..bende onların kızını bıraktım.iki protosto birden yaptım sizce güzel olmamışmı bence güzel oldu hem sigarayı bıraktım hemde kızı istemekten vaz geçtim bende olsa gülerdim arkadaş bu işe sizin gülmenizde anormal değil bence normal yerden arşa kadar olan hakkım sana helal olsun ireme hanım.ne olur bunu okuyun bir kez daha gülün. vallahi .kızmıyorum çünkü ben kendimde gülüyorum bu işe. ne dersiniz acaba ..

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

değerli can kardeşim. bana sigara içiyosun diye kızlarını vermeyen aileye.teşekkür ediyorum bana sigarayı bıraktırdılar ..bende onların kızını bıraktım.iki protosto birden yaptım sizce güzel olmamışmı bence güzel oldu hem sigarayı bıraktım hemde kızı istemekten vaz geçtim bende olsa gülerdim arkadaş bu işe sizin gülmenizde anormal değil bence normal yerden arşa kadar olan hakkım sana helal olsun ireme hanım.ne olur bunu okuyun bir kez daha gülün. vallahi .kızmıyorum çünkü ben kendimde gülüyorum bu işe. ne dersiniz acaba ..

ireme

Kayıtlı Kullanıcı

velcome yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN O AİLEDEN ASLINDA.HAYRA VESİLE OLMUŞLAR AMA....DİĞER Bİ HAYIR VE İBADETİDE ENGELLEMİŞLER BANA GÖRE...KEŞKE SİAGARAYI BIRAKIRSAN BİZ KIZIMIZI SANA VERİRİZ DESELERDİ DAHA İYİ OLURDU...O ZAMAN HEM SİGARAYI BIRAKACAKTINIZ HEMDE KIZI ALACAKTINIZ....NEYSE HAYIRLISI OLSUN...HAKKINIZI HELAL ETMİŞSİNİZ...ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...AMA BEN HALA GÜLÜYORUM....:D:D NOLUR BANA KIZMAYIN...

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim ben ayrıca bir islami radyoda proğram yapıyorum bunu radyodan anons ettim tüm dinleyicilerim bile gülmüşler ..sizde gülün.allah seni yaşadığın sürece yüzünden gülücükleri eksik etmesin mutlu olacağınız her şey sizin olsun.mutluluk kapısı aralanıyorsa hiç durmadan girin çünki burası mutluluk kapısı bu arada allah rasülüne olan sevginiz beni etkiledi bundan dolayı allahın rahmet kapıları size hep açık olsun. bu duaya para istemem ..dua isterim lur değilmi. haydi yollarımız açık olsun gönlümüzce..allaha emanet ol

kabei serif

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim ben ayrıca bir islami radyoda proğram yapıyorum bunu radyodan anons ettim tüm dinleyicilerim bile gülmüşler ..sizde gülün.allah seni yaşadığın sürece yüzünden gülücükleri eksik etmesin mutlu olacağınız her şey sizin olsun.mutluluk kapısı aralanıyorsa hiç durmadan girin çünki burası mutluluk kapısı bu arada allah rasülüne olan sevginiz beni etkiledi bundan dolayı allahın rahmet kapıları size hep açık olsun. bu duaya para istemem ..dua isterim lur değilmi. haydi yollarımız açık olsun gönlümüzce..allaha emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt