Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Neden Müslüman Olmalıyım biri anlatsın? (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
aynı fikirdeyim kardeşim.ısrarla suzi zan etmemek için kendimi tutuyorum.siz anladınız inşaALLAH kardeşim.

selam ve yürekten samimi dualarımla.

selam verilmeden sorulan sorulara cevap vermeyiniz.hadisi şerif.buhari.

bir kısım kardeşlerime..

müslüman olmak için ...
birler ,onlar,yüzler,binler,milyonlar,milyarlar v.s,v.s...

HÜCCET bulunabilir...

bunlardan birine örnek verelim inşaALLAH..

CEVAP:NÜFUS CÜZDANINDA İSLAM YAZIYOR DİYE..

Ben, Allah'ın emriyle cihad yolunda hareket etmeye vazifedarım. Cenab-ı Hakk'ın vazifesine karışmam. Muzaffer etmek veya mağlûp etmek O'nun vazifesidir...

DİYELİM...
KONUYU ŞAHSİ NAZARIMIZDA..KAPAYALIM..

MADEM NURUS KARDEŞİMİZ DEVAM ETMİŞ..

BİZE DE İZLEMEK DÜŞER...

SELAMETLE..

günün tavsiyesi:çocuklara şevkat ve sevgi gösteriniz..
Küçüklere merhamet etmeyen bizden değildir .h.ş(Buhari)

merdiven

Kayıtlı Kullanıcı
sen bilirsin güzel kardeşim ister müslüman olursun yok istemezsen ne isen o olursun .sen neden müslüman olman gerektiğini anlayamıyorsan biz sana anlatamayız ,ve senin söylemlerin bana pek te gerçekmiş gibi gelmedi afedersiniz arkadaşlar ama bir deli kuyuya taş attı kırk akıllı çıkaramadı gibi sanki sınanıyormuşuz deneniyormuşuz gibi bu benim kendi kanaatim çünkü bilmeden sorgulayamazsınız sorun cevapları buldukça neden müslüman olduğunuzu neyle şereflendirildiğinizide anlayacaksınız önemli olan sizin bulmanız......

ercan58

Kayıtlı Kullanıcı
vallahi O'na sarılsan dünya yüzüne güler....ahirete nisbeten...eğer O'nu bulamazsan hem dünya hem ahiret sana küser...işte o zaman hayat çekilmez olur.istersen bi bak bi gün dene tam bi müslüman olarak yaşa,namazını felan kıl sünnetleri uygula yatarken abdest al...sonra hemen sonraki gün git hiç bişi yapma saat 12 de kalk,namzları kılma,git ne istiosan o tür müzikler dinle....zahiren bir hoşluk içinde olsanda kalbin eski günü ister...saygılar ve selametle...hem ehl-i islamdan olsan o kadar müslümanın içten gelen dualarıyla vallahi için ferahlar...vallahi biz birbirimize dua edenlerdeniz...selametle..

kübra96

Kayıtlı Kullanıcı
bir sorum olacak

bir sorum olacak

SELAMIN ALEYKÜM Ben de 13 yaşındayım.Peygamberimizin(sav) hz.yusuf peygamberimizin hep ahlakını araştırıyorum.Ama madem hiçbirşey yoktan var ollamayacağı iiçin Allah var Allah nasıl yoktaan var bana mantıklı bir açıklama lütfen

kübra96

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşın sorusuna cevap vereyim bide müslüman olmalısın çünkü ya rabbim tektir.dinimizde asla ve asla dünyaca kötü olan birşeyi yapın denmemiştir.ben kuran okurken şunu fark ediyorum bazen kelimeleri anlıyorum şunu bilmelisiniz ki kuranı kuran olarak değil de anlam olarak okuduğunuzda nasıl yüce cümleler oldunu anlarsınz ben incilide okudum kuranda ki kadar kafiyeli manalı ve ifadesi tek olan bir kaç cümle var işte müslüman kardeşim bu yüzden müslüman olamsın cennet yada cehhennem için değil yalnızca allah rızası için

bjk__turkey

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında bir tek din vardır onun adı da islamdır...allah'ın peygamberimize ve diğer peygamberlere gönderdiği din aynıdır kabaca aynı konuları ele alır...fakat bazı insanlar allahın gönderdiği bu dinin ismini değiştirmişlerdir..allah da bize sürekli farklı peygamberler aracılığıyla aynı dini yollamıştır...kısacası hiçbir hak din bir önceki hak dini inkar etmeeeez böyle bir şey de olamaz zaten çünküü sadece tek din vardır...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
o adama(!) cevap vermeyiniz niyeti belli.Hidayet allahtan nasibinde hidayet yoksa. Ateşi bol olsun diyelim.

gırgır

Kayıtlı Kullanıcı
Bana neden müslüman olmalıyım açıklayın ve beni tekrardan gerçek müslüman yapmak için çalışın ..:A

sen bu soruyu neden sordun ?sen maksatını dürüstçe anlat bi bakarız

soru sordugun yazının içerigine bi bak önçe sen

burda oluruz inşaallah

hoşçakalın

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM...ARKADAŞLAR BU KONULARI TARTIŞMAK ÇOOOOK YANLIŞ!!! DÜŞÜNDÜKÇE İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAZSINIZ..DİNDE ZORLAMA YOKTUR İSTEYEN MÜSLÜMAN OLUR İSTEYEN OLMAZ..BÖYLE ŞEYLERİ SORGULAYANDA GERÇEK MÜSLÜMAN OLAMAZ.ÇÜNKÜ SİZ SORUNLARA CEVAP VE ÇÖZÜM BULDUKÇA ŞEYTAN YENİ SORUNLAR ÇIKARACAKTIR..KÜBRA KARDEŞİM!!!İHLAS SURESİNİN MEALİNİ OKU..ALLAH DOĞRULMAMIŞ VE DOĞURMAMIŞTIR.SENİN BUNU AKLIN DÜNYA AKLIYLA KAVRAYAMAZ..SEN ŞÜPHE ETMEDEN ALLAH'A İNAN FARZLARI YAP GERİSİNİ AHRETE BIRAK!!sELAMETLE İNŞALLAH

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm ben de 13 yaşındayım.peygamberimizin(sav) hz.yusuf peygamberimizin hep ahlakını araştırıyorum.ama madem hiçbirşey yoktan var ollamayacağı iiçin allah var allah nasıl yoktaan var bana mantıklı bir açıklama lütfen

sorunun cevabını yukarda verdim..belki görmezsin diye alıntı yaptım...oku inşallah

gırgır

Kayıtlı Kullanıcı
siteye

siteye

hayırlı akşamlar

sizden anlayışınızı istirham ederek lütfen bu tür kimselere

yapmak istedikleri akıl oyunlarında yardımçı olmayalım dürüst ise ögreniriz

degilse,,,,

hoşçakalın

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar

sizden anlayışınızı istirham ederek lütfen bu tür kimselere

yapmak istedikleri akıl oyunlarında yardımçı olmayalım dürüst ise ögreniriz

degilse,,,,

hoşçakalın

pardon kardeşim bu sözün banamıydı eğer bana ise akıl oyununu siz yapıyorsunuz ben size bu vesveselerden vaz geçin diyorum sadece..

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMIN ALEYKÜM Ben de 13 yaşındayım.Peygamberimizin(sav) hz.yusuf peygamberimizin hep ahlakını araştırıyorum.Ama madem hiçbirşey yoktan var ollamayacağı iiçin Allah var Allah nasıl yoktaan var bana mantıklı bir açıklama lütfen

İMAN BU İŞTE ZATEN...ALLAHIN KENDİ KENDİNE EZELDEN BERİ VAR VE BİR OLDUĞUNA İMAN ETMEK...BUNA İNANDIĞIN ZAMAN İMAN ETMİŞ OLURSUN...BU NASIL OLUR DİYORSAN-Kİ ÖYLE DİYORSUN...ALLAHCC HERŞEYİ KUŞATMIŞTIR...BENİM VE SENİN CÜZİ İRADEMİZ ONU KUŞATAMAZ..O HERŞEYİ KUŞATIR...O KALBLERE SIĞAR...YERE GÖĞE SIĞMAZ..İMAN ETMEK ONUN EZELLERİN EZELİNDE TEK BAŞINA VAR OLDUĞUNA İMAN ETMEKTİR Kİ İMAN ETMEK BUDUR...BU İMAN ALLAHIN HİDAYETİYLE OLUR...Allahcc hidayete tabi kullar cümlesinden eylesin...
BESMELE...SELAM...DUA...

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
...........günCeLLeme................

F!L!Z

Kayıtlı Kullanıcı
selamınaleyküm...Peygamber efendimiz (S.A.V) dinimizi yaymak ve insanlara anlatmak için neleri göze almış ve neler çekmiştir.Kimseye sırtınızı dönmeyiniz ve iyi olanı öğretiniz sevgili kardeşlerim her kim olursa olsun kendi görüşümdür katı olmayın.
soruya gelince;
herşeyin bir sahibi vardır oda Allah cc tır.
nasıl ki bizler bişeyler üretiyoruz(telefon-bilgisayar-ütü vs) ve ona kullanma klavuzu koyuyoruz o talimatlara uyulmasını istiyoruz ve uyulmazsa neler olacağını biliyoruz.Allah cc te bizleri yaratmıştır ve bir klavuz vermiştr Kuran_ı Kerim'i O'da bizim ona uymamızı istiyor ve açık net herşey yazıyor ve eğer bizde klavuzumuza uymazsak sonuçlarına katlanmak zorundayız.basit bir açıklama veya örnek oldu ama herşey zaten çok basit ve net.selam ve dua ile.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamınaleyküm...Peygamber efendimiz (S.A.V) dinimizi yaymak ve insanlara anlatmak için neleri göze almış ve neler çekmiştir.Kimseye sırtınızı dönmeyiniz ve iyi olanı öğretiniz sevgili kardeşlerim her kim olursa olsun kendi görüşümdür katı olmayın.
soruya gelince;
herşeyin bir sahibi vardır oda Allah cc tır.
nasıl ki bizler bişeyler üretiyoruz(telefon-bilgisayar-ütü vs) ve ona kullanma klavuzu koyuyoruz o talimatlara uyulmasını istiyoruz ve uyulmazsa neler olacağını biliyoruz.Allah cc te bizleri yaratmıştır ve bir klavuz vermiştr Kuran_ı Kerim'i O'da bizim ona uymamızı istiyor ve açık net herşey yazıyor ve eğer bizde klavuzumuza uymazsak sonuçlarına katlanmak zorundayız.basit bir açıklama veya örnek oldu ama herşey zaten çok basit ve net.selam ve dua ile.

ve aleyküm selam güzel anlattın kardeşim allah razı olsun..umarım bazılarına iyi örnek olur..(yanlış anlamayın beni lütfen)

gözüyaşlı

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim ben hep bu sınavı sorguladım ama bir türlü istediğim sonucu bulamadım ,
Bana bu sınavın amacını ve neden gerekli olduğunu anlat istersen kardeşim?

Allahın rahmeti ve bereketi üzerine olsun kardeşim eğerki düşüncelerinde samimi isenki ben samimi olabileceğine inanıyorum seni en iyi anlayan ben olabilirim sanırım şuan benim geçtiğim aynı engebeli yollardan geçiyorsun nefsini dizginlemek ve şeytanın vesveselerini kovarak yaradan mevlaya kavuşmak arzusu içindesin bunun için sana tekbir tavsiyem olucak yaradanın bize gönderdiği en büyük mucize olan kitabı okumandır kardeşim onu oku ve anla bu aylarını alabilir ama yılma sana garanti veriyorum bütün soruların cevabını noksansız bulacaksın saygılarım la...

esselamu aleyküm

siirtli

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili payamlı.
allah herkese belli bir özgürlük vermiştir her konuda hatta kendisini inkar etme konusunda bile evrende bulunan bu kadar ıspata rağmen allahı inkar edebilen bir topluluk nasıl olurda allahın kendisinin indirdiği dini değiştiremessin veya yozlaştırmasın ama bu yapılanlar bile allahın bilgisi dahilinde olur değiştirilen veya özünden uzaklaşan bir hakk din yerine allah başka bir din gönderir ve diğerinin işlevinin bittiğini belirtir buda nasıl ki insan vücudundaki hücreler gibi işlevi bittiğinde dışarı atılır yerine başka bir hücre konulur ama hiç işlevini yitirmeden sağlıklı bir şekilde ölüme kadar işini yerine getiren hücrelerde vardır alah ın izniyle. işte allah ta işlevini yerine getirmekten uzaklaşmış bir din olarak yahudilikten sonra hristiyanlığı oda yozlaşınca yerine sonsuza kadar devam edeceğini söylediği islamiyeti getirmiştir allaha şükürler olsun ki biz bu yüce dine mensubuz
inşallah sorunu allah ın izniyle cevaplayabilmişimdir

zeydabi

Kayıtlı Kullanıcı
Soru-1: Dinlerin hepsi neredeyse aynı temel özelikleri gösterir,yani bir yaradanı ,veya eşsiz bir gücün varlığını söyleyip bunu ispatlamaya çalışır.özelikle hak dinler önceki dinin artık geçersiz olduğunu yeni dinin hükümlerinin geçerli olduğu söyler sizce burada bir çelişki yokmu ?
cevap

öncellikle selamun aleykum güzel kardeşim
öncelikle din konusunu ele alalım
dinler insanın yaşama biçimini belirleyen kurallar ve ve kendisini seçen kişinin şahsiyetini belirleyen unusurlar üzerine kurulmuştur
kul da isteğince özgürce bu dinlerden bir tanesini seçebilir ama bundan sorumlu tutulacaktır çünkü insana bir akıl verilmiş
ve aklının getirdiği sorumluluklar içinde en doğrusunu kusursuzunu ve birbiyle çelişmeyen kendisini diğer canlılara ben farklıyım dedirte bilen fıtratına uygun ve üzerinde bir virül bile değişmemiş şeyleri seçmekle sorumludur
ve din bir açıdan bakılmayan kuşbakışı görünüşüyle bir yeri fırtınalı biryeri güneşli olmamalıdır güneş fırtınayı desteklemelidir
işte diğer dinlerdeki çelişkileri şöyle bir misalle göre biliriz
10 büyüktür 5 ten . 5büyüktür 4 ten .10 küçüktür 4ten.
tamam bu rda 10 5ten büyük doğru 5 4ten büyük doğru ama 10 4 ten küçükmü
ne demiştik şeçtiğimiz din birbirle çelişmeyen ve kuş bakışıyla herşeyi birbiriyle destekleyen unsurlar içermelidir

soru 2 sınavın amacı ve neden gerekli olduğu
cevap
sen bir askersin gönlünde savaş veren bir asker
2 cephenin arasındasın
sağ tarafın zorlu çetin bir ortamdan geçerek sonun da erişilmez bir huzurun bulunduğu ve tüm güzelliklerin fışkırdığı bir yer
ama sol tarafın yolu kolay güzel nefsi bütün duyguların bulunduğu ama sonu acı utanç verici ve şeytanın tasmalı köpeği
olmaktan başka hiç bir şey olmıycak
unutma sen bir asker değilmiydin canın uğruna gerçek bir amaç için çarpışan bir ferd değilmiydin
asıl bir sınavın olmaması saçma değilmi senin düşündüğün şuna bezer çalışan bir kişi ile çalışmayan birkişiyi aynı kefeye koymak hiç çalışanla çalışmayan bir olurmu çalışmayan yani aynı karınca ağustosböceği hesabı
zaten isteyince o yüce yaratıcıya teslim olursan sınavlar sana çerez gibi gelir
seninkide bir sınav teslim olduktan sonra allahtan geçeği görmek istedikten sonra evelallah bunuda atlatırsın
inşaalah hidayete erirsin

zeydabi

Kayıtlı Kullanıcı

öncelikle insan oğlu çevresindeki her şeyi kendisiyle karşılaştırır
allah kelimesinin açılımı allah el ilah diye açılır el takısı eşi benzeri olmayandır ve busıfat sadece allaha mahsustur
o allahtır ki senden farklıdır sen yaratılmışsın oyaratmış o allah olduğu için yaratılmamış eğer allah yaratılmışsa o allah değil kul olur işte bunu kavramak zordur ama gönlün kavrayamıyacağı hiçbirşey yoktur bizler gayba iman edenleriz ve buyüzden mükafatlandırılıcaz Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar. (BAKARA/3)

Sen ancak Kur'ân'a tabi olan ve görünmediği halde Rahman olan Allah'tan korkan kimseyi sakındırırsın. İşte onu bir bağışlanma ve çok şerefli bir mükafatla müjdele. (YASİN/11)

Onlar görmedikleri halde Rablerinden korkarlar, kıyamet saatinden de titrerler. (ENBİYA/49)

Fakat daha görmeden Rablerinden korkanlar var ya, işte onlar için bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır. (MÜLK/12)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt