Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasıl kapanmak bu:??????? (1 Kullanıcı)

berat05

Yönetici
FERACE denilen dış giysinin yazın ince kumaşı olanı kış içinde kalın kumaştan olanı var..
Kışın içinizde kazağınızı giyer feracenizin üstünede şalınızı alırsınız..Kalın şalda sıcak tutar..
Korkmayın kullanmaktan..yazın sıcağından kışın soğundan koruyan Rabbim alışmamızı sağlıyor.:Yeter ki bir adım atın

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Aynı sevinci, ben de senin yazdıklarını okuyunca duydum =) İstanbulda bahsetmiş olduğum mağazanın 4 şubesi olmakla birlikte başka yerde mağazaaları yok.. İstanbul Fatih Çarşamba'da. Ben evlilik dolayısıyla Mersin'e geldim, burada yaşıyorum.. Bahsetmiş olduğum mağaza PTT ile İstanbul'dan buraya gönderiyor. Fakat bakıp görmeden almış olacaksınız.. İnternetteki modellerle hemen hemen aynı.. Sade ve bol olması yeterli.. Bazı modellerin kuması daha kalın oluyor. Kışın onları tercih ediyorum. Bir de altına kalın giyinip üzerinize şal alırsanız bu durum da ortadan kalkmış olacaktır.. Desteğimiz seninle kardeşim, kendini yalnız hissetme.. İnşaAllah hayırlı haberlerini alırız. Sendeki bu istek olduktan sonra ben inanıyorum.. Ailen ne derse desin bunun pek de bir önemi yok. İş sen de bitiyor..Rabbim cümlemizi razı olacağı kullar arasına dahil eylesin inşaAllah..

Kardeşim ne diyim bilmiyorum birden heyecanlandım nedense .. Bir sınava girip notlarını bekleyen cocuk gibi oldum :) Az önce bir ablamı aradım ve ferace izmirde var mı dedim.. Dısardan alıyor alanlar dedı ama sen genede magazalara sor dedi.. Tabi bu beni biraz üzdü ama Mevlananın bir sözü var 'Birşey aradığın yerde değilse, o şeyi hiç aramamışsın demektir..' Yani RABBımdan isteyen bulur diye düşünüyorum.. Sizden ricam bana magazanın ismini verebilir misiniz mümkünse onlara ulaşabileceğim bir internet sitesi veya telefon numarası var mıdır ? Maddı olarak bu ara zor durumdayım dua edin inşaALLAH ailemi ikna edip aldırabıleyım .. Hakkınızı helal edin ..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ne diyim bilmiyorum birden heyecanlandım nedense .. Bir sınava girip notlarını bekleyen cocuk gibi oldum :) Az önce bir ablamı aradım ve ferace izmirde var mı dedim.. Dısardan alıyor alanlar dedı ama sen genede magazalara sor dedi.. Tabi bu beni biraz üzdü ama Mevlananın bir sözü var 'Birşey aradığın yerde değilse, o şeyi hiç aramamışsın demektir..' Yani RABBımdan isteyen bulur diye düşünüyorum.. Sizden ricam bana magazanın ismini verebilir misiniz mümkünse onlara ulaşabileceğim bir internet sitesi veya telefon numarası var mıdır ? Maddı olarak bu ara zor durumdayım dua edin inşaALLAH ailemi ikna edip aldırabıleyım .. Hakkınızı helal edin ..

MaşaAllah kardeşim.. Böyle Heyecanlar güzeldir..
Olmaması mümkün değil.. Burada bile var ki Mersin'de başörtülü yok denecek kadar az..
Hac malzemeleri satan mağazalarda olabilir.. Ben telefon numaralarını versem. Siz de bir görüşseniz..

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
MaşaAllah kardeşim.. Böyle Heyecanlar güzeldir..
Olmaması mümkün değil.. Burada bile var ki Mersin'de başörtülü yok denecek kadar az..
Hac malzemeleri satan mağazalarda olabilir.. Ben telefon numaralarını versem. Siz de bir görüşseniz..

Çok isterim kardeşim telefon numaralarını en azından netten bakarım onların feracelerıne sonrada arar söylerım .. Nerden yazıcaksınız telefon numaralarını beklıyorum inşaALLAH .. ALLAH iki dünyanızı cennet eylesin cümlenizin ..

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Cok güzel konuya değinmissiniz allah razı olsun
günümüz sartları artık değişti insanlar eskilerden tamamen kopmus günümüz cagındaki ''moda''olarak aktarılan malesef ki malesef bahsettiğiniz onlardan giymektedirler yazık diyorum sadece allah ısalh eylesin akıl ihsan eylesin
giyinme konusunda her ne kadar özgür olsak da özen göstermeliyiz cünkü gelecek nesiller bizleri örnek almaktalar:(
allah hidayet verir inşallah...
Selam ve dua ile..

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdım ısmıde aldım kardeşim ALLAH razı olsun merak ettim şimdi girip netten bakacagım .. Şuan boynuna sarılmak istedim hakkını helal et ALLAH razı olsun ben gidip bakayım .. Sonra yine yazarım inşaALLAH .. Şimdilik çıkıyorum Selametle kalın canım kardeşim ..

berat05

Yönetici
Kalbur Kesir kardeşim...siz oranın satış elemanı gibi oldunuz....isminizi verseler kimbilir kaç kişiyi aracılık yapmış olacaksınız..
Söylemeden edemedim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdım ısmıde aldım kardeşim ALLAH razı olsun merak ettim şimdi girip netten bakacagım .. Şuan boynuna sarılmak istedim hakkını helal et ALLAH razı olsun ben gidip bakayım .. Sonra yine yazarım inşaALLAH .. Şimdilik çıkıyorum Selametle kalın canım kardeşim ..

Kardeşim ne diyeyim.. Mutuluğun, mutluluğum oldu..
Helal olsun ne demek.. Nette modelleri yok ama bir bak bakalım..
Rabbime emanetsin..

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum yorumlarınızı tek tek okudum. Böyle bir balık açtıgınız için ALLAH razı olsun .. Ama ben biraz bilgisizim ve eski bi cocukluk hatasından dolayı suanda kapanmak ısteyıp sureklı celıskıler yasayan bırıyım. Çelişkilerim ilk sebebi bilinçsizce ailemde hiç kapalı yokken bazılarına özenip kapanmak ve sonra açılmak. Bu bende alay edecekler ailem bana inanmayacak kapanmamı istemeyecek gibi düşünceler vesveseler verıyor.. ikinci sebebi ise giyim konusu.. Diyorum ki bu sefer biliyorsun neden kapanmak gerektiğini ve nasıl kapanman gerektıgını .. Ona göre düşünüyorum belki bana kızıp bahanemı buluyorsun dıyeceksınız ama cidden aklıma bu soru gelıyor ben kapanırsam ne gıyecegım .. Yanı ben normaldede pantolon gıyıyorum bı suru kapalı benden daha dar gıyıyor. Ben normaldede makyaj yapıyorum bazı kapalılar süs bebegı gıbı gezıyor. Ne nerededır bılmem ben nerden nasıll bır kıyafet alayım kı kapalı olsun.. benım bırazda kılom var e butun kıyafetler dar kesım ve kısalar rengarenkler .. Bilgisiz bir insan olarak gördüğüm her magaza boyle ben ıstısna görmedım bılmıyorum.. İzmirdeyim acaba ondan mı dıyoru ama sızde aynı seylerı yazıyorsunuz .. İnsan diktiripte giymeli heralde. Sen hele bı kapan sonra konusuruz demeyın olur mu bu gercekten aklıma takılıyor yanı kapansamda bı fark olmıcak kı dıyorsunuz ıcınızden buda bır nevı vesvese olusturuyor ıste.. Dua edin kapanmam ıcın ve kapanırsam bılınclı Kur-ana uygun kapanabılmemız ıcın .. ALLAH hepınızden razı olsun ..

Bu arada FERACE nedir acaba ? Nasıl bir kıyafet herhangı bakabılecegım bır sıte var mıdır ? Merak ettim de teşekkür ederim ..

Sevgili kardeşim öncelikle şunu bilmeni isterim ki vereceğin her karar insanların değil senin sorumluluğun altındadır.Bunun olumlu yada olumsuz karşılığını görecek olan sensin.Yapacağın her şeyin sorumluluğu bizzat sana aittir.Pekala bizler neden insanları uyarıyoruz.İslam dini kendi bacağından asılma prensibini kabul etmez.Biz uyarıyı yapmakla mükellefiz.Bunun akabinde bizler mükemmel insanlar asla değiliz.Günahkar insanlarız bizlerde.Sana söylediklerimizi zaman geldi bizler de yaptık.Pekala neyi savunuyoruz.Yaptıklarımızın hatalı olduğunu anladık bizler,bu günahları bizler yüklendik ve çok ağır inan.Kaldıramıyor insan.Sana söylediğim her kelimenin içerisinde bende varım ve acıtıyor kalbimi. Bu bilincin esasında konumuza gelelim.İlk olarak şunu bilmen gerek kapanmak zorundasın.Erkek yada bayan farketmez kapanmak zorundasın. Niye kelimesini sakın sorma çünkü Allah c.c. bunu sana emrediyor. İmanın esası da burada ; niyesi olmadan kabul etmek.Gelelim çevrendekilere ; yaşamda bazı insanlar öne çıkar. Bu insanlar her daim ilgi çeken insanlardır. İşte sende burada islam yolunda farkını göster. Çevren gibi değil olman gereken gibi ol. İçinden geldiğin gibi davran demiyorum dikkat!!!Olman gereken gibi ol. Olman gerekende müslüman yaşamı kabul eden bir birey gibi olmaktır.Bak o kadar sevin ki Allah c.c. sana bonus veriyor.Diyor ki etrafındakiler gibi olma sen olman gereken gibi ol sana bir sürü bonus.Diğer bir yakındığın konu olan bilinçsizlik konusuna gelecek olursak , gördüğüm kadar net kullanabilen birisin.Her imkan önünde öğrenmek senin elinde.Ailene de bunları öğretebilirsin. Düşün ki Allah c.c. seni dünyaya islamı ve imanı ailene anlatman için getirdi. Bunu bir düşün olamaz mı sence ?? İman bir virüs gibidir onu çok çabuk yaymalısın ki anti-virüsü olan şeytana esir olmasın. Bedenini hemen sarsın. Unutmayalım ki mahşer günü kimse kimseyi tanımaz olacak. Herkes kendi derdinde olacak. :( Hepimizi Mevlam o gün utananlardan eylemesin.Senin de yar ve yardımcın olsun kardeşim. Hoş geldin inşallah Allah c.c. yoluna. İmanın her daim sağlam gönlün her daim huzurlu olsun.Amin.

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ne diyeyim.. Mutuluğun, mutluluğum oldu..
Helal olsun ne demek.. Nette modelleri yok ama bir bak bakalım..
Rabbime emanetsin..

ALLAH razı olsun kardeşim sende RABBıma emanetsin .. Başarıcam inşaALLAH her dışarı çıkışımda emrine uymuyrum dercesine dolasmaktan ALLAH a sıgınırım haşa :( düşündükçe ben nasıl yaşıyorum diyorum .. RABBım yolumuzu açık etsin inşaALLAH ..

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim öncelikle şunu bilmeni isterim ki vereceğin her karar insanların değil senin sorumluluğun altındadır.Bunun olumlu yada olumsuz karşılığını görecek olan sensin.Yapacağın her şeyin sorumluluğu bizzat sana aittir.Pekala bizler neden insanları uyarıyoruz.İslam dini kendi bacağından asılma prensibini kabul etmez.Biz uyarıyı yapmakla mükellefiz.Bunun akabinde bizler mükemmel insanlar asla değiliz.Günahkar insanlarız bizlerde.Sana söylediklerimizi zaman geldi bizler de yaptık.Pekala neyi savunuyoruz.Yaptıklarımızın hatalı olduğunu anladık bizler,bu günahları bizler yüklendik ve çok ağır inan.Kaldıramıyor insan.Sana söylediğim her kelimenin içerisinde bende varım ve acıtıyor kalbimi. Bu bilincin esasında konumuza gelelim.İlk olarak şunu bilmen gerek kapanmak zorundasın.Erkek yada bayan farketmez kapanmak zorundasın. Niye kelimesini sakın sorma çünkü Allah c.c. bunu sana emrediyor. İmanın esası da burada ; niyesi olmadan kabul etmek.Gelelim çevrendekilere ; yaşamda bazı insanlar öne çıkar. Bu insanlar her daim ilgi çeken insanlardır. İşte sende burada islam yolunda farkını göster. Çevren gibi değil olman gereken gibi ol. İçinden geldiğin gibi davran demiyorum dikkat!!!Olman gereken gibi ol. Olman gerekende müslüman yaşamı kabul eden bir birey gibi olmaktır.Bak o kadar sevin ki Allah c.c. sana bonus veriyor.Diyor ki etrafındakiler gibi olma sen olman gereken gibi ol sana bir sürü bonus.Diğer bir yakındığın konu olan bilinçsizlik konusuna gelecek olursak , gördüğüm kadar net kullanabilen birisin.Her imkan önünde öğrenmek senin elinde.Ailene de bunları öğretebilirsin. Düşün ki Allah c.c. seni dünyaya islamı ve imanı ailene anlatman için getirdi. Bunu bir düşün olamaz mı sence ?? İman bir virüs gibidir onu çok çabuk yaymalısın ki anti-virüsü olan şeytana esir olmasın. Bedenini hemen sarsın. Unutmayalım ki mahşer günü kimse kimseyi tanımaz olacak. Herkes kendi derdinde olacak. :( Hepimizi Mevlam o gün utananlardan eylemesin.Senin de yar ve yardımcın olsun kardeşim. Hoş geldin inşallah Allah c.c. yoluna. İmanın her daim sağlam gönlün her daim huzurlu olsun.Amin.

Çok teşekkür ederim desteğiniz için abi ALLAH razı olsun .. Haklısınız bunu okuduktan sonra ıcımdekı sebepsız gergınlık hafıfledı .. Yani bu bir emir ve biz buna uymak zorundayız.. Bu keyfi bir durum değil ve istiyor musunuz diyede sorulmuyor. Evet sanırım işin en önemli ve anlamam gereken yeri burası .. Ben kapanmayı istiyorum değil de RABBım kapanmamızı emredıyor kapanmak zorundayım .. ALLAH ın emrine uymak ve iyi bir kul olmaya çalışmak zorundayım .. İşin özü bu olsa gerek .. RABBım sizide korkularınızdan emin eylesin .. Tertemiz değilim ama temiz yaşamaya çalışmak istiyorum .. Çevredekiler biraz canımı sıkacak ama zamanla alışacagız belkide bilmiyorum .. ALLAH büyüktür dualarınız eksik etmeyin inşaALLAH .. ALLAH dostunuz olsun abi Selametle kalın ..

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Öbür kısımda yazdıgım cevabı burdada paylasmak ıstıyorum ferace ile ilgili vs,

Bugün çok güzel bir kıyafet buldum feraceden farkı gri olması birde alt kısmı düz değil daha bol açılıyor .. Vucut hatlarını hiç belli etmıyor .. Ona koyu gri ferace diyebiliriz Netten yada telefonla sipariş vermekten korktum bu yüzden izmirde ona yakın kıyafetlere ve magazalara sorucam inşaALLAH .. Kalbun Kesir kardeşim hakkını helal et seni yordum biliyorum ama daha önce netten yada telefonla verdıgımız sıparıslerde hep hüsran yasadım.. Maddi olarak sıkışıkken böyle bır seye gırısmek ıstemedım..

Böyle birazcık karışığım anneme söyledim de bekle kapanma bak önceden açılmıştın hele bi dur falan dedi.. O kötü niyetle demiyor biliyorum ama işte insanın aklı karısıyor .. Diğerleri duysa görse bilmiyorum nolacak .. Berak gecesi kardeşimle dua etmiştim istediğimi söylemiştim.. Çünkü oda Beratta dua etmişti ve sonradan kapanmıştı arkasından çok konuştular birçok şeydende mahrum kaldı .. birçok konuda sıkıntı yaşadı okuldan eve gözleri dolu geldıgı zamanıda bılıyorum .. Ama şimdi bazen annemlerden laf yıyor oda kendını eve kapattın sabaha kadar dinle kafayı yersın kızım tarzından oluyor Aslında o bana bırazcık destek olsa hanı oda pek bısey yapmıyor bu konuda bana karsı

Ramazanın ilk gününe kadar güzel bir kıyafet ve sade bas örtüsü bulmak istiyorum çünkü o gün kendi zulmümden kendimi kurtarmak istiyorum.. Bana dua edin o gün nasip olursa eğer size yazacagım inşaALLAH zaten 22 temmuzda doğum günüm arada iki gün oluyor yani.. Belki evden çıkmam çıkmam dogum günümde kapanırım hoşuma gitti bu ..

imported_KüBra__

Kayıtlı Kullanıcı
KaLBuN_KeSiR kardesim :) MEVLADANIM kardesime bayaga bir yardımcı olmussun feraceyle alakalı.. Bende bu aralar ferace bakıyorum.. Yurtdısında yasıyorum. O sitenin ismini Allah CC rızası icin banada söyleyebilirmisin. Okudum mesajları ama bulamadım. Feraceye gecmek istiyorum bende Rabb'imin izniyle. Magazanın websitesini söylersen eger cok sevinirim :)

Allah'a CC emanetsiniz !

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
bende dün birisini gördüm başında örtü üstündeki kıyafet diz üstü etek dar bacaklar meydanda bu nasıl tesettür kapanmak anlayamadım hiç yakışmıyor benim gibi kaç kişi günaha girmiştir kimbilir ha o kadar kısa giyeceksen başını örtme göze batıyorsun normal olsa kimsenin ilgisini çekmez belki birde ben başındaki topuza takılıyorum kimi o kadar abartıyorki topuzunu çok kızıyorum halbuki hanım hanımcık örtün ne olacak sanki kimini gör imren kimini gör iğren bir gün çanakkaleye gidiyoruz turla apdes almamız gerekti kadına baktım bonesinin altına koca yemeniyi top yapıp sıkıştırdı al sana koca bir topuz kendi günahım yetmiyor aleminde günahına giriyorum söylemekle Allah akıl fikir versin

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir konu Allah raazı olsun bende malesef çevreyi düşünüp bekleyenlerdenim çok kızıyorum kendime çevrem kurtarmayacak beni Rabbimin rızasını istiyorsam uğraşmalıyım uğraşıyurmda kıyafetler aldım zaten daracık giyinen biri değilim dikkat ederim şallar aldım kendiime ama eşimi ikna edebilmeliyim önce işim zor ah şu çevre çekindiğimiz çevre neden çekiniriz ki dinimizi yaşamaktan anlam veremiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt