Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nasıl kapanmak bu:??????? (1 Kullanıcı)

nurserçe

Kayıtlı Kullanıcı
sanırım kış gunlerını daha çok sevıyorum.. çunku daha az açık göruyorum.. yolda çeşit çeşit kapanmış gıbı gözuken kızlar.. ama sadece başı kapalı... üzülüyorum..

daracık ve midi etek şemiginden bır karış yukarda kalmış etegın boyu.. başını kapatmış ama gerdanı gözukmekte..:a33::a33::a33:

hele son gunlerde artan şal modası.. bazıları çok guzel takıyor.. ama bazıları ise boynu,kulaklarını gözukuyor.. tarz olsun diye igne de kullanmıyorlar ve küpesine kadar he şey gözukuyor.. sık sık düzetlmesı lazım.. tabı buda bellı bır sureden sonra mumkun olmuyor sanırım.. :a33::a33::a33:

fakir kol boytunda olan tül tunıkler.. içi bellı.. kolları dirsegıne kadar meydanda resmen.. etek uzun ve bol, baş tamam guzel kapanmış ama kollar yarıya kadar açık..:a33::a33:

bır zamanlar tesettur kıyafet üreten bır çok fırmada artık tesettur kıyafetı bulmak zor.. hele pardüselerde yaptıkları abartı detaylar... çok dikkat çekıcı unsurar..:a33::a33:

tulden yapılan tunıkler, yarım etekler.. bunları moda yapanları allah kahretsın diyorum yapanıda yaptıranıda...

ve almak katkıda bulunmak küfre destek olmak oluyor.. bır suredır kendıme kıyafet almak için bakınıyorum.. ancak aradıgım şekılde bır kıyafetı bulamadım.. ve daha iyi daha asil olan kıyafetı gıymeye karar verdım.. imrenerek bakıyordum ferace gıyenlere.. inş yakında gıyecegım...

moda moda derken yoldan çıkarmasın rabbım..

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu insanlığın kanayan yarası. Yaraları kaşımayı sevmem ama gerçekten söylenenlerin tamamı haklılık. Sadece bayanlar için değil bu esas erkekler içinde geçerli. Kapanmak bayanlar gibi erkeklere de getirilmiş. Erkeklerimizde ne yazık ki dikkat çekmek için neler giyiyorlar. Burda esas olan vücüdunda örtülmesi değil. Örtülmek 1.Kural. Ancak örtülü olan insanlarımızında nasıl davrandıkları ortada. Edep aslında insanın ahlakıyla alakalı. Burdaki esasın 2.si yüreğinle Mevlaya kapanabiliyor musun. Fiziğin 1.Kapanma 2.Kapanma olan o yüreğinle Mevlaya kapanabiliyor musun. İçinden hiçbir fitne fesat geçirmeden kapanabiliyor musun. Yüreğinden komşun için bir kötü hissiyat geçmemesi. Bunlarla birlikte Allah a kapanabiliyorsan o zaman işte en güzel kapanmayı yaptın demektir. Hassasiyetiniz için teşekkürler. Paylaşımınız için ayrıca teşekkürler.

mir_erhan

Moderator
Selamün Aleyküm...
Malesef kardeşim. hepimizin yakındığı
çok hassas önemli, ve de çok tehlikeli bir durum...
Allah akıl fikir versin...
Bende şunu anlamıyorum. ama gerçekten anlamıyorum...
şimdi başını bir örtüyle kapatıyor ya...
Peki hiç sormuyormu bu sıcakta ben bunu neden takıyorum...
Madem takıyorum bunu şartları nedir.
Amaç bedeni tesettüre bürünmekse...
bune tesettür bu ne dar elbiseler bune baş örtü bune diz altı etek
bu örtü bune duaklardaki boyalar...
bune tesettür bune toplu ayakkabılar ile 1 km öteden ayak seslerini işitircesine yürümek...

buna aslında erkeğinde kadınında çok dikkat etmesi gerekiyor...
Yoksa Allah teala korusun...
ayeti kerime mealinde şöyle buyurmuyormu Rabbimiz;

Ey insanlar Rabbinizin EMİRLERİNE uygun yaşayın, babanın çocuğa fayda veremeyeceği, çocuğunda babasına fayda veremeyeceği bir günden korkun. şüphesiz ki Allah ın vaadi gerçektir. Dünya hayatı sizi asla aldatmasın. o çok aldatıcı (şeytan ve dostları)da sizi Allahın affı ile sakın aldatmasın. Günaha daldırmasın ibadetlerden alıkoymasın.

selam ve dua ile

nurserçe

Kayıtlı Kullanıcı
muhafazar moda.... işte her şey bu iki kelıme ile başlıyor... MODA herşey gıymek serbest gıbı algılanıyor.. ayrıca çok farklı gıyınmek, tarz yaratmak ( "yaratmak" yaratmak sadece allaha mahsustur. ancak bu kelıme artık o kadar çok kullanılıyorki).. farklı olmaya, tarz yapmaya öyle buyuk bır özentı varki...
ve muhafazar moda tarzında genç kızların açtıkları bloglar.. içler acısı.. takıp ettıklerım var.. şaşırıyorum.. ve mankenlerı aratmayacak pozlar.. pekı bır kadın resmını internet sayfalarına koymak 32 diş meydanda sırıtarak resım çektırmke uygun mu?.. bunun neresı islama uygun.. cevap bız modernız... artık moda böyle..

ahh ahh zamanın genç kızlarımız vardı okul kapısında başörtusunden dolayı atılan.. çene üstunden baglanmış buyuk eşarplar, bol tesetturler... şimdi onlardan görmek mumkun bıle degil... yolda gördugum bazı g

ben dıyorum.. farklı olmak, ilginç olmak gıbı istegım yok..normal gıyınmek ve normal olmak istıyorum.. sanırım artık normal olan farklı olacak bu gidişle..

bundan 3 sene önce uygun kıyafet aldığım magazanın önunden geçerken vıtrıne koyulan hiç bır kıyafetın örtunmeye uygun olmadıgnı göruyorum.. artık pardüseleri bile fakır kol yapmışlar.. üstune 400 etıket koymuşlar. moda adına alıp gıyen kızlarımız..

makyaj... maymunlaşmış suratlar.. fondetenden görunmeyen tenler.. pekı bunun saglıga zararı yok mu?.. söylesen bır şey olmaz derler emınım..

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel duruma el atmışsınz allah arazı olsun bende yeni kapandım ve limden gelni yapıyorum bu zamndaki moda dednilen şeye uymamamk için biizm dinimiz modaya uyun oranızı buranızı açın demiyorum rabbim ıslah etsin ...o firmarıda şenlendiren yine bizim insanımz alınmasa bu kadar çok talep istek olmaz ki...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Bu kadınların eşleri babaları kardeşleri çocukları hiç kıskanmazmı anlamıyorum.
başkasının isteğiyle kapanmaktan bahsetmiyorum hiç olmazsa mini etek ve dar giymelerine razı olmasınlar.

nurserçe

Kayıtlı Kullanıcı
geçen gun bır yerde okudum ama hatırlamıyorum.. hatırlayınca lınk koyarım..

tesettür gıymek daha fakır maddıyatı iyi olmayan aileler için geçerliymış.. çunku bır tesettür ve eşarpı uzun sure gıyebiliyormuş..

ama daha elit tabaka denılen ve zengın kesım muhafazakarlar ise çeket pantolan, tunık, çeket etek ve çeşir çeşit başörtu ve eşarbı modaya uygun gıyıyorlarmış..
modaya uygunda makyaj tabi..

ibra@ artık moda bu dıye izin veren ailelerde var.. ama anneleri kızlarından farklı degildir gıbıme geliyor..

bahsettıgım magazaya geçen girdim.. bır etege baktım.. 120 tl. tütü etek yapmışlar.. ve dışarda bunu gıyen bır çok genç kız..:((

tütü önceden kız çocuklarına özel gunlerde yapılırdı..artık gençlık gıyıyor.. nasıl rahatsız olmadan gıyerler anlamıyorum..

ve nedense tesetturun modelı, tasarımı artık tamamen gençlık tabırı ile "yaşlılar için" yapılıyor.. gıymesi kolay diye..

baktıgım her kıyafet kusur buluyorum.. yakası açık, boyu kısa, kolu kısa.. satıcı kız "ama herkes giyiyor" diyor.. işte herkes yapıyor ya.. bız nıye yapmıyoruz..

nurserçe

Kayıtlı Kullanıcı
2 yaşında bır kızım var.. ama kızıma bıle uygun bır kıyafet bulamıyorum.. hepsi kısacık şort, askılı, kadınsı kıyafetler. üstunde acayıp barbıe tarzı resımler.. ve malesef topuklu ayakkabı gıyme yaşı 8-9 a düşmüş durumda.. özentı var yapıyoruz diyor satıcı.. 9 yaşında topuklu giyen, kadınsı gıyenen kızın halını 17 yaşlarında düşünemıyorum... :(

ayca_.1

Kayıtlı Kullanıcı
tamamiyle yetiştirilme tarzıyla alakalı bu konular..

bir de merak ettiğim;
örtünmekte kasıt başı/boynu bir örtüyle sıkmakmıdır?
baş örtüsünün altına başka bir yemeni vb ile ilave bir topuz / tepe niçin yapılır?
baş örtüsü saçı, boynu ve hatta iman tahtasını kapatmak/gizlemek için değilmidir?

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm...
Malesef kardeşim. hepimizin yakındığı
çok hassas önemli, ve de çok tehlikeli bir durum...
Allah akıl fikir versin...
Bende şunu anlamıyorum. ama gerçekten anlamıyorum...
şimdi başını bir örtüyle kapatıyor ya...
Peki hiç sormuyormu bu sıcakta ben bunu neden takıyorum...
Madem takıyorum bunu şartları nedir.
Amaç bedeni tesettüre bürünmekse...
bune tesettür bu ne dar elbiseler bune baş örtü bune diz altı etek
bu örtü bune duaklardaki boyalar...
bune tesettür bune toplu ayakkabılar ile 1 km öteden ayak seslerini işitircesine yürümek...

buna aslında erkeğinde kadınında çok dikkat etmesi gerekiyor...
Yoksa Allah teala korusun...
ayeti kerime mealinde şöyle buyurmuyormu Rabbimiz;

Ey insanlar Rabbinizin EMİRLERİNE uygun yaşayın, babanın çocuğa fayda veremeyeceği, çocuğunda babasına fayda veremeyeceği bir günden korkun. şüphesiz ki Allah ın vaadi gerçektir. Dünya hayatı sizi asla aldatmasın. o çok aldatıcı (şeytan ve dostları)da sizi Allahın affı ile sakın aldatmasın. Günaha daldırmasın ibadetlerden alıkoymasın.

selam ve dua ile

Nefis bazen insanların vicdanını ele geçirebiliyor. Nitekim bu tarif ettiğiniz başını sıcaklarda kapatan insanlar , vicdanları gereği bir rahatlık hissediyorlar. Ancak şunu sorgulamak gerekiyor.Rahat eden vicdanımız özgür mü ? Vicdanımız nefsin elinde ise bizler ne büyük gafletteyiz. İnsanların eleştirmeyi sevmem , bizlerin hataları az değil bizlerde günahkar kullarız af diliyoruz. Burada eleştirdiğim durumun kendisidir. Durum o kadar birbirinden yanlışlıklarla dolu ki doğruyu seçebilmek artık bir ustalık istiyor. Ustalıkta biz aciz kullarda yok. Bazen kapılıp gidiyoruz gaflete. TV kanallarında yarışmalar var muhakkak rastlamışsınızdır. Bayanları en güzel giydirme yarışı diye. Bu hale düştü bu ülke ve geçenlerde sitenin birinde bir haber : kapalı bir bayan bu yarışmaya katılmış. Juri önüne çıkıyorlar ve en güzel ne yakışıyor tartışıyorlar. İnanılır gibi değil. Yahu ey insan orada birkaç insanın karşında heyecanlanıyor titriyorsun. Mahşer günü Mevlamın karşısında ne yapacaksın hiç sormuyor musun? Bakın görüyor musun başını kapattı diye kendi vicdanı rahat başım kapalı istediğim şeyi yaparım ama. Rahatlığı görüyor musunuz insanlardaki. Söylediğim gibi nefsin elinde olmayan vicdanlara ihtiyacı var insanların. Mevlam hepimizi affeylesin. Doğru yolundan ayırmasın. Amin. Bu konuya ilgi gösteren değerli kardeşlerime çok teşekkürler. İnşallah bir hocamızda bu konuyla ilgili bilgilerini burada paylaşırsa bizde daha feyizleniriz. Tekrar teşekkürler paylaşım için.

Suriyeintifada

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.ikim-der.com
Bu kadınların eşleri babaları kardeşleri çocukları hiç kıskanmazmı anlamıyorum.
başkasının isteğiyle kapanmaktan bahsetmiyorum hiç olmazsa mini etek ve dar giymelerine razı olmasınlar.

Peygamberimiz(sallallahu aleyhi ve sellem) Deyyuslardan haber vermiştir onlar ehlini yani kızını karısını kardeşini vs kıskanmayan kişilerdir.

Malesef toplumda bu deyyusslardan hayli fazla var...

Suriyeintifada

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.ikim-der.com

bir de merak ettiğim;
baş örtüsünün altına başka bir yemeni vb ile ilave bir topuz / tepe niçin yapılır?
baş örtüsü saçı, boynu ve hatta iman tahtasını kapatmak/gizlemek için değilmidir?

MÜSLÜMAN KADININ NASIL ÖRTÜNMESİ GEREKTİĞİ BU YAZIYA TIKLAYARAK OKUYUNUZ LÜTFEN...

TESETTÜR SAÇI ÖRTMEK DEĞİLDİR BEDENİ ÖRTMEKTİR.SAÇI ÖRTMEK BEDENİN SADECE BİR PARÇASIDIR.

nurserçe

Kayıtlı Kullanıcı

bir de merak ettiğim;

MÜSLÜMAN KADININ NASIL ÖRTÜNMESİ GEREKTİĞİ BU YAZIYA TIKLAYARAK OKUYUNUZ LÜTFEN...

TESETTÜR SAÇI ÖRTMEK DEĞİLDİR BEDENİ ÖRTMEKTİR.SAÇI ÖRTMEK BEDENİN SADECE BİR PARÇASIDIR.

ayca-1 ; aslında 28 subat surecıne kadar olan zamanda çok guzeldı başörusu ile kapanmalar.. elleri eldıvenler, çene üstunden baglanmış başörtu modelleri vardı.. ve çok guzel tesettur vardı... sonra ortaya çıkan Fadıme şahın olayı vardı medyada.. berbat bır eşarp örtme şeklı vardı.. ve devamında gunlerde bır anda bu şekıdle baş baglamak moda oldu diyebilirim..parlak boneler vs derken topuz modası patlak verdı.. o topuzları yapabilmek için epey ugraşıyorlar.. baş daha guzel gözukuyormuş öyle olunca..

TESETTÜR SAÇI ÖRTMEK DEĞİLDİR BEDENİ ÖRTMEKTİR.SAÇI ÖRTMEK BEDENİN SADECE BİR PARÇASIDIR. Suriyeintifada;allah razı oldun çok guzel özetlemiş..

ancak bazı kadın yazarlar ve sunucular sayesınde böşötusu ve moda bervat bır yol aldı.. sonradan kapanan ikbal gürpınar.. başını kapatıp, boynu açık, kulakları gözukuyor ve ayak parmakları ojelı, el parmakları parlatıcılı.. ve örnek oldu sayılır.. sonrasında esra elönu, ne oldugunu anlamadıgım yazar sayaesınde gıyım adı alınta baştan çıkan gençlık yol aldı... yanı örnekler çok kötu...

ayrıca muhafazakar moda dergısı "ala" ile tesettürü mahfettıler... allaha havale ediyorum..

ayca_.1

Kayıtlı Kullanıcı

müslüman kadının nasıl örtünmesi gerektiğini biliyoruz çok şükür, verdiğiniz linki sıkmabaş ve çift tepe yapıp da buna tesettür/kapanma/örtünme diyen insanoğulları da okusun lütfen..
ne yakın çevremizde ne geçmişimizde böyle örtünen yok şükür Rabbime.

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum yorumlarınızı tek tek okudum. Böyle bir balık açtıgınız için ALLAH razı olsun .. Ama ben biraz bilgisizim ve eski bi cocukluk hatasından dolayı suanda kapanmak ısteyıp sureklı celıskıler yasayan bırıyım. Çelişkilerim ilk sebebi bilinçsizce ailemde hiç kapalı yokken bazılarına özenip kapanmak ve sonra açılmak. Bu bende alay edecekler ailem bana inanmayacak kapanmamı istemeyecek gibi düşünceler vesveseler verıyor.. ikinci sebebi ise giyim konusu.. Diyorum ki bu sefer biliyorsun neden kapanmak gerektiğini ve nasıl kapanman gerektıgını .. Ona göre düşünüyorum belki bana kızıp bahanemı buluyorsun dıyeceksınız ama cidden aklıma bu soru gelıyor ben kapanırsam ne gıyecegım .. Yanı ben normaldede pantolon gıyıyorum bı suru kapalı benden daha dar gıyıyor. Ben normaldede makyaj yapıyorum bazı kapalılar süs bebegı gıbı gezıyor. Ne nerededır bılmem ben nerden nasıll bır kıyafet alayım kı kapalı olsun.. benım bırazda kılom var e butun kıyafetler dar kesım ve kısalar rengarenkler .. Bilgisiz bir insan olarak gördüğüm her magaza boyle ben ıstısna görmedım bılmıyorum.. İzmirdeyim acaba ondan mı dıyoru ama sızde aynı seylerı yazıyorsunuz .. İnsan diktiripte giymeli heralde. Sen hele bı kapan sonra konusuruz demeyın olur mu bu gercekten aklıma takılıyor yanı kapansamda bı fark olmıcak kı dıyorsunuz ıcınızden buda bır nevı vesvese olusturuyor ıste.. Dua edin kapanmam ıcın ve kapanırsam bılınclı Kur-ana uygun kapanabılmemız ıcın .. ALLAH hepınızden razı olsun ..

Bu arada FERACE nedir acaba ? Nasıl bir kıyafet herhangı bakabılecegım bır sıte var mıdır ? Merak ettim de teşekkür ederim ..

sofi_25

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum yorumlarınızı tek tek okudum. Böyle bir balık açtıgınız için ALLAH razı olsun .. Ama ben biraz bilgisizim ve eski bi cocukluk hatasından dolayı suanda kapanmak ısteyıp sureklı celıskıler yasayan bırıyım. Çelişkilerim ilk sebebi bilinçsizce ailemde hiç kapalı yokken bazılarına özenip kapanmak ve sonra açılmak. Bu bende alay edecekler ailem bana inanmayacak kapanmamı istemeyecek gibi düşünceler vesveseler verıyor.. ikinci sebebi ise giyim konusu.. Diyorum ki bu sefer biliyorsun neden kapanmak gerektiğini ve nasıl kapanman gerektıgını .. Ona göre düşünüyorum belki bana kızıp bahanemı buluyorsun dıyeceksınız ama cidden aklıma bu soru gelıyor ben kapanırsam ne gıyecegım .. Yanı ben normaldede pantolon gıyıyorum bı suru kapalı benden daha dar gıyıyor. Ben normaldede makyaj yapıyorum bazı kapalılar süs bebegı gıbı gezıyor. Ne nerededır bılmem ben nerden nasıll bır kıyafet alayım kı kapalı olsun.. benım bırazda kılom var e butun kıyafetler dar kesım ve kısalar rengarenkler .. Bilgisiz bir insan olarak gördüğüm her magaza boyle ben ıstısna görmedım bılmıyorum.. İzmirdeyim acaba ondan mı dıyoru ama sızde aynı seylerı yazıyorsunuz .. İnsan diktiripte giymeli heralde. Sen hele bı kapan sonra konusuruz demeyın olur mu bu gercekten aklıma takılıyor yanı kapansamda bı fark olmıcak kı dıyorsunuz ıcınızden buda bır nevı vesvese olusturuyor ıste.. Dua edin kapanmam ıcın ve kapanırsam bılınclı Kur-ana uygun kapanabılmemız ıcın .. ALLAH hepınızden razı olsun ..

Bu arada FERACE nedir acaba ? Nasıl bir kıyafet herhangı bakabılecegım bır sıte var mıdır ? Merak ettim de teşekkür ederim ..

Selamun Aleyküm kardeşim,

Öncelikle ben yazdıklarından bu konuda ne kadar samimi olduğunu ve kalbinin ne kadar istediğini hissettim. İnşAllah dualarımız seninle. Kıyafet sorununa gelince kapanmayı bir modaya uydurmak istersek bu sıkıntıyı yaşarız. Dediğin gibi belki İzmir de olmanın zorlukları vardır. Ben sana şahsen bolca duyacağın o genel tesettür markalarını önermeyeceğim.Adlarını açıkça yazmak hak olacağından yazmıyorum. Kapnmak herşeyden önce erkeğe bana bakma demektir.;Dolayısıyla başını kapatıp süslenmek nefsimizin verdiği yanılgıdan ibarettir. Benim tavsiyem başını kapatırken kendine başkalrını ölçü alma. sadece Allah kelamını ölçü al. Hepimiz bayanız sonuçta ne kılıkta çıkarsak erkeğin dikkatinin çekeceğimizi biliyoruz. Ferace bel kesimi olmayan dümdüz siyah kumaştan uzunca yapılmış bir üst giysisi ve bu kesimi sayesinde kadının hiç bir uzvunun şeklini belli etmez ve rengi dolayısıyla yine erkeklerin ilgisini çekmez. Feracenin üstüne saçını tepeden toplamadan(deve hörgücü gibi yapmadan) omuzlarını örtene kadar aşağıya indirip yüzüne bir gram boya sürmezsin. Tenini göstermeyecek şekilde çorabını ve ayakkabını da seçince Rabb'imin izniyle saliha bir kadın olursun. Tabi bu şekli kısmı inşAllah kalplerimiz böyle kapansın..

Dualarımdasın..Allah'a (C.C.) emanet ol kardeş..

Ülkü87

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum arkadaslar,
yazilarinizi okudum ufakta olsa bende birseyler söylemek istedim.
"Örtünmek" öyle bir inanc, güvendir ki kesinlikle zorla yaptirilamaz yaptirilmamalidir. Ve bence örtünmeyi en iyi destekleyen aileden gelen yasam tarzidir. Öyleki anne ve babasinin yasantisi cocuklarina anca ve anca örnek olarak tam anlamiyla gecer. Bu yüzden mühim olan gercektende en azindan cocuk sahibi olmadan yasamimizi buna göre derleyip tertiplemek. Evlatlarimizi zorlayarak yasaklar koyarak degilde en etkili örnek olarak secimlerinde yardimci ve de örnek oluruz. Fakat isterim ki burada bir de erkeklerin dinimizce buyurulan giyim sekillerini konusalim, konustugumuz ve tartistigimiz hep kadinlarin örtünmesi fakat belkide asil engel sebepler belkide birazda erkeklerin giyimleri, yasantilari ve muhakkak ki rahatliklari. Erkege buyurulanlar nedir?

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Es selamu aleykum kardeşim..
Bu konuda sana yardımcı olabilirim..
Netten sipariş verilerek de ferace satın alabilirsiniz..
Ben ferace giyiyorum. Örtünmede çarşaf veya feracenin dışında giyilen dış örtüleri tesettüre uygun değildir..
Ne kadar bol olursa olsun, istersen bedeninden 2 beden büyük al yine de vücut hatlarını belli edecektir..
Bel kısmı dar, kolları dar, kısacası dar olacaktır.. Ayrıca kilodan bahsetmişsiniz. Feracelerde kilo sorunu da ortadan kalkıyor. Kilolu göstermiyor.. Üzerine boyu çok uzun olan siyah başörtüler var.. Onu kullanabilirsiniz.. İnternet üzerinde benim karşıma çıkan çok fazla ferace var. Net üzerinden satış yapılıyor.. İstanbulda benim sürekli alışveriş yaptığım bir mağazam var. PTT ile gönderiyorlar. O şekilde de yardımcı olabilirim.. İsterseniz internetten bir inceleyin, bakın.. MaşaAllah size çok imrendim.. Forumumuzda bir kardeşimiz vardı. Çalışıyordu.Namaza başlayıp işyerinden ayrılmış. Bir gün bir bayanın üzerinde ferace görmüş. Adını bilmiyordu. Ve hakkıyla kapanmak istediğini bizlerle paylaştı. Bizim forumumuza girip bizlere sormustu. O kardeşimize yardımcı olduk. Adres verdik. Açık olarak mağazaya girip, bol ferace ve uzun başörtüsü ile mağazadan çıkmış elhamdülillah. O kadar sevinmiştik ki.. Rabbim bilinçli örtünen kardeşlerimizin sayısını arttırsın inşaAllah.. Sizin de hayırlı haberlerinizi bekliyoruz kardeşim =)

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm kardeşim,

Öncelikle ben yazdıklarından bu konuda ne kadar samimi olduğunu ve kalbinin ne kadar istediğini hissettim. İnşAllah dualarımız seninle. Kıyafet sorununa gelince kapanmayı bir modaya uydurmak istersek bu sıkıntıyı yaşarız. Dediğin gibi belki İzmir de olmanın zorlukları vardır. Ben sana şahsen bolca duyacağın o genel tesettür markalarını önermeyeceğim.Adlarını açıkça yazmak hak olacağından yazmıyorum. Kapnmak herşeyden önce erkeğe bana bakma demektir.;Dolayısıyla başını kapatıp süslenmek nefsimizin verdiği yanılgıdan ibarettir. Benim tavsiyem başını kapatırken kendine başkalrını ölçü alma. sadece Allah kelamını ölçü al. Hepimiz bayanız sonuçta ne kılıkta çıkarsak erkeğin dikkatinin çekeceğimizi biliyoruz. Ferace bel kesimi olmayan dümdüz siyah kumaştan uzunca yapılmış bir üst giysisi ve bu kesimi sayesinde kadının hiç bir uzvunun şeklini belli etmez ve rengi dolayısıyla yine erkeklerin ilgisini çekmez. Feracenin üstüne saçını tepeden toplamadan(deve hörgücü gibi yapmadan) omuzlarını örtene kadar aşağıya indirip yüzüne bir gram boya sürmezsin. Tenini göstermeyecek şekilde çorabını ve ayakkabını da seçince Rabb'imin izniyle saliha bir kadın olursun. Tabi bu şekli kısmı inşAllah kalplerimiz böyle kapansın..

Dualarımdasın..Allah'a (C.C.) emanet ol kardeş..

Aleykum Selam, ALLAH razı olsun kardeşim.. Bende zaten sıradan tesetturee uygun olmayan seyler gıyıp kapanmayı ıstemıyorum cunku bu halımden bır farkı olacagını dusunmuyorum .. Bırakın kapanmayı daha cok dıkkat cektırıyor bana göre.. Bu arada vesilenle feracelere baktım netten ama kafama bısey takıldı bunların userıne bısey gıyılıyor mu ki bide yaz kış nasıl kullanılıyor yanı kışın üstüne manto alsak yıne basa dönmüş olmaz aynı bnun gibi kışlık nasıl giyinilir onu anlamadım :) Sizlere zahmet veriyorum biliyorum hakkınızı helal edin bana tebessüm ettirdiniz kardeşim .. ALLAH Dostunuz, yar ve yardımcınız olsun ..

Es selamu aleykum kardeşim..
Bu konuda sana yardımcı olabilirim..
Netten sipariş verilerek de ferace satın alabilirsiniz..
Ben ferace giyiyorum. Örtünmede çarşaf veya feracenin dışında giyilen dış örtüleri tesettüre uygun değildir..
Ne kadar bol olursa olsun, istersen bedeninden 2 beden büyük al yine de vücut hatlarını belli edecektir..
Bel kısmı dar, kolları dar, kısacası dar olacaktır.. Ayrıca kilodan bahsetmişsiniz. Feracelerde kilo sorunu da ortadan kalkıyor. Kilolu göstermiyor.. Üzerine boyu çok uzun olan siyah başörtüler var.. Onu kullanabilirsiniz.. İnternet üzerinde benim karşıma çıkan çok fazla ferace var. Net üzerinden satış yapılıyor.. İstanbulda benim sürekli alışveriş yaptığım bir mağazam var. PTT ile gönderiyorlar. O şekilde de yardımcı olabilirim.. İsterseniz internetten bir inceleyin, bakın.. MaşaAllah size çok imrendim.. Forumumuzda bir kardeşimiz vardı. Çalışıyordu.Namaza başlayıp işyerinden ayrılmış. Bir gün bir bayanın üzerinde ferace görmüş. Adını bilmiyordu. Ve hakkıyla kapanmak istediğini bizlerle paylaştı. Bizim forumumuza girip bizlere sormustu. O kardeşimize yardımcı olduk. Adres verdik. Açık olarak mağazaya girip, bol ferace ve uzun başörtüsü ile mağazadan çıkmış elhamdülillah. O kadar sevinmiştik ki.. Rabbim bilinçli örtünen kardeşlerimizin sayısını arttırsın inşaAllah.. Sizin de hayırlı haberlerinizi bekliyoruz kardeşim =)

Aleykum Selam kardeşim .. Yazdıklarınızı okuyunca çok sevındım çok çok teşekkür ederim. Tabiki isterim destek olmanızı ama burdan nasıl mesajlasılacagını bılmıyorum.. Belki istanbuldaki o yerin izmirde magazası vardır.. Çok üzülüyorum kimse kapanmamdan yana değil .. Haklılarda inanmıyorlar eski hatamdan dolayı .. Şimdi böyle heveslı heveslı soruyorum ama dua edın bunu basarabıleyım .. Bana destek olmanızı ve fikir vermenizi istiyorum bunun yaz kış ne şekilde giyildiğini bilmiyorum .. Cevabınızı beklıyorum kardesım ALLAH razı olsun ...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam, ALLAH razı olsun kardeşim.. Bende zaten sıradan tesetturee uygun olmayan seyler gıyıp kapanmayı ıstemıyorum cunku bu halımden bır farkı olacagını dusunmuyorum .. Bırakın kapanmayı daha cok dıkkat cektırıyor bana göre.. Bu arada vesilenle feracelere baktım netten ama kafama bısey takıldı bunların userıne bısey gıyılıyor mu ki bide yaz kış nasıl kullanılıyor yanı kışın üstüne manto alsak yıne basa dönmüş olmaz aynı bnun gibi kışlık nasıl giyinilir onu anlamadım :) Sizlere zahmet veriyorum biliyorum hakkınızı helal edin bana tebessüm ettirdiniz kardeşim .. ALLAH Dostunuz, yar ve yardımcınız olsun ..

Aleykum Selam kardeşim .. Yazdıklarınızı okuyunca çok sevındım çok çok teşekkür ederim. Tabiki isterim destek olmanızı ama burdan nasıl mesajlasılacagını bılmıyorum.. Belki istanbuldaki o yerin izmirde magazası vardır.. Çok üzülüyorum kimse kapanmamdan yana değil .. Haklılarda inanmıyorlar eski hatamdan dolayı .. Şimdi böyle heveslı heveslı soruyorum ama dua edın bunu basarabıleyım .. Bana destek olmanızı ve fikir vermenizi istiyorum bunun yaz kış ne şekilde giyildiğini bilmiyorum .. Cevabınızı beklıyorum kardesım ALLAH razı olsun ...

Aynı sevinci, ben de senin yazdıklarını okuyunca duydum =) İstanbulda bahsetmiş olduğum mağazanın 4 şubesi olmakla birlikte başka yerde mağazaaları yok.. İstanbul Fatih Çarşamba'da. Ben evlilik dolayısıyla Mersin'e geldim, burada yaşıyorum.. Bahsetmiş olduğum mağaza PTT ile İstanbul'dan buraya gönderiyor. Fakat bakıp görmeden almış olacaksınız.. İnternetteki modellerle hemen hemen aynı.. Sade ve bol olması yeterli.. Bazı modellerin kuması daha kalın oluyor. Kışın onları tercih ediyorum. Bir de altına kalın giyinip üzerinize şal alırsanız bu durum da ortadan kalkmış olacaktır.. Desteğimiz seninle kardeşim, kendini yalnız hissetme.. İnşaAllah hayırlı haberlerini alırız. Sendeki bu istek olduktan sonra ben inanıyorum.. Ailen ne derse desin bunun pek de bir önemi yok. İş sen de bitiyor..Rabbim cümlemizi razı olacağı kullar arasına dahil eylesin inşaAllah..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt