Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaza başladım ve bırakmak istemiyorum hiç.. (1 Kullanıcı)

Evaness

Kayıtlı Kullanıcı
ayetlerin başına sonuna da bakıp yorum yapmalıyız kardeşim...

86 - İnandıktan, Peygamber'in hak olduğuna şehadet ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra, inkâra sapan bir milleti Allah nasıl doğru yola eriştirir? Allah zalimler güruhunu doğru yola iletmez.

87 - İşte onların cezaları, Allah'ın, meleklerin, insanların hepsinin laneti onların üzerlerindedir.

88 - Onlar bu (lanetin) içinde ebedî kalacaklardır. Kendilerinden ne bu azab hafifletilir, ne de yüzlerine bakılır.

89 - Ancak bundan sonra tevbe edip kendini düzeltenler başka. Şüphesiz ki Allah, çok bağışlayan ve çok esirgeyendir.

90 - Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

kendilerine açık deliller getirilmesine rağmen yani peygamberimiz sallalahu teala aleyhi vessellemin mucizelerine şahit olup iman ettikten sonra yine eski cahiliye alışkanlıklarına dönen kimselerden bahsediliyor burada...

aslında herşey bir mucizzedir herşey Allahın varlığına delildir ama,bu ümmet peygamber mucicesini yaşamadı hiç
o yüzden direkt bize hitap etmiyor orada

ve sen şahadeti yeni yeni tatmaya başlıyorsun anlaşılan,inşallah hep beraber bu şehadeti tadabiliriz de ondan sonra eski cahilliklerimizi yapmayız

ve sana tavsiyem ne olursa olsun,niye kıldığını bilmesen içinde bi boşluk dahi olsa namazı bırakma
Allah namazda sabredeni bir müddet sonra kendisine yakınlaştırıyor yeter ki onun kapısından ayrılmayalım

önemli olan kul olarak yaratanının kapısında olmak ve ondan medet ummaktır

namaz ve sabırla Allahtan yardım dilersek boş dönmeyiz

Allahtan başka yardımcı olmadığına ,O'ndan başkasının kalbimize iman yerleştiremeyeceğine inanıp bu yolda devamlı olmalıyız

ki Allah bu çabamızı görüp bize lütfuyla muamele etsin..

Evet bende öyle düşündüm, eğer bir iman eksikliğim varsa ibadet ve dua olmadan bunu düzeltemem ki, amaan ben yeterince iman sahibi değilim desem ne olacak, hiç değilse bu türlü rabbime daha yakın olacağım ve dualarımı kabul edecek biliyorum, her namazda dua ediyorum kalbimin temizlenmesi günahlarım için ve daha güçlü bir imana sahip olmak için..

Evaness

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim cümlemizin namazlarını daim eylesin kardeşim sonra sonra hayatınla öyle bütünleşiyorki namaz kılamadığında huzursuz oluyorsun herşeyin başı namaz namaz kıldıkça gerisi geliyor içini temizliyor insanın aynı yolda devam et vesveselere kulak asma illaki seni döndürmek için uğraşacaktır şeytan namaz kılmaya devam et sen galip gelirsin sonunda inşallah Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin

Aminn cümleten inşallah..
Kesinlikle ben şimdiden huzursuz oluyorum, mesela bazen aklımdan 'sadece farzı kılıvereyim, çok uykum var' diye geçiyor, sonra ne saçmalıyorum hepsini kılacağım diyorum.. yani cidden rahatsız oluyorum
İnşallah bu hevesim hiç geçmez :(

Evaness

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim cümlemizin namazlarını daim eylesin kardeşim sonra sonra hayatınla öyle bütünleşiyorki namaz kılamadığında huzursuz oluyorsun herşeyin başı namaz namaz kıldıkça gerisi geliyor içini temizliyor insanın aynı yolda devam et vesveselere kulak asma illaki seni döndürmek için uğraşacaktır şeytan namaz kılmaya devam et sen galip gelirsin sonunda inşallah Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin

Aminn cümleten inşallah..
Kesinlikle ben şimdiden huzursuz oluyorum, mesela bazen aklımdan 'sadece farzı kılıvereyim, çok uykum var' diye geçiyor, sonra ne saçmalıyorum hepsini kılacağım diyorum.. yani cidden rahatsız oluyorum
İnşallah bu hevesim hiç geçmez :(

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
geçmez inşallah canım sen vazgeçme.. sıkılsanda vesveseler sarsada vazgeçme.. inşallah bizim ALLAH tan başka kimimiz var.. birtek ona sığınıyoruz inşallah

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili evaness,
Namza başlaman çok güzel bişey tebrik ederim ben de başlayalı bir buçuk ay oldu ama daha şimdiden çok faydasını gördüm.
Namazda okuduğun surelerin türkçelerini de bilir ve kalbinden geçirirsen faydasını göreceğini düşünüyorum.
Bir de Allah'ın 99 ismi ve anlamlarını boş kaldıkça okursan maneviyatın güçlenecektir.
Hiç bişeyin bizim olmadığı bu yalan dünyada sığınılacak ve yardım görülecek tek kapı olan Allah'a yalvarıp af dilemekten başka ne gelir ki başka elimizden.
Allah yardımcın olsun.

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
Geçmez Allahımın izniyle sen istedikten sonra kardeşim rahatsız olursun kılmadığın zamanlar namaz insanın bütün hayatını değiştiriyor

Evaness

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili evaness,
Namza başlaman çok güzel bişey tebrik ederim ben de başlayalı bir buçuk ay oldu ama daha şimdiden çok faydasını gördüm.
Namazda okuduğun surelerin türkçelerini de bilir ve kalbinden geçirirsen faydasını göreceğini düşünüyorum.
Bir de Allah'ın 99 ismi ve anlamlarını boş kaldıkça okursan maneviyatın güçlenecektir.
Hiç bişeyin bizim olmadığı bu yalan dünyada sığınılacak ve yardım görülecek tek kapı olan Allah'a yalvarıp af dilemekten başka ne gelir ki başka elimizden.
Allah yardımcın olsun.

Çok teşekkür ederim Nazlı
Allah seninde ibadetlerini daim etsin inşallah..
Esmağl Hüsna olarak her yerde görüyordum, yani forumlarda hep okuyorlar, haklısın hatırlattığın için teşekkürler
Hepimizin inşallah..

Z4F3R_

Kayıtlı Kullanıcı
Evet bende öyle düşündüm, eğer bir iman eksikliğim varsa ibadet ve dua olmadan bunu düzeltemem ki, amaan ben yeterince iman sahibi değilim desem ne olacak, hiç değilse bu türlü rabbime daha yakın olacağım ve dualarımı kabul edecek biliyorum, her namazda dua ediyorum kalbimin temizlenmesi günahlarım için ve daha güçlü bir imana sahip olmak için..

haşa ne başka bi ilah var,ne başka bir yaradanımız ne de bizi doğru yola iletmeye gücü yetecek bir insan evladı

örnek vermek gerekirse,yemek yerken hep üstümüze döksek yada su içerken hep üstümüzü ıslasak
yemekten,içmekten vazgeçebilir miyiz?

yememeyi,yada içmemeyi düşünüyor muyuz hiç?

öyleyse ,hatalarımız günahlarımız yada eksikleirmiz bizi Allahtan uzaklaştırmasın

nasıl yemek yemekten vazgeçemiyorsak,Allahtan vazgeçmeyi hiç ama hiç düşünmemeliyiz

Allaha karşı bütün umutlarımız tükenmiş olsa da Allahın bizim üzerimizdeki umudu hiç bitmeyecektir ta ki gerçekler apaçık meydana çıkana kadar.

size yapılan kötülüğe siz iyilikle cevap verin buyuran bi yaratandan umudumuzu kesersek daha kime umut bağlayabiliriz ki şu hayatta

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı

Çok teşekkür ederim Nazlı
Allah seninde ibadetlerini daim etsin inşallah..
Esmağl Hüsna olarak her yerde görüyordum, yani forumlarda hep okuyorlar, haklısın hatırlattığın için teşekkürler
Hepimizin inşallah..

Amin arkadaşım,
Kapanmayı şimdilik düşünmüyorum demişsin benimde aklımın ucundan geçmezdi ama bir aydır kapalıyım ve gerçekten çok huzurluyum ailemde çevremde bir tane bile kapalı arkadaşım yokken bir anda oldu ve kapandım umarım Yüce Rabbim herkese nasip eder koşulsuz şartsız tamamen kendini Allah'a bırakmak çok hafifletici gerçekten.
Birde ben Allah'ın isimlerini zikrediyorum sayıyla zikretmeyin diyenler de var ama sayı çokluk bakımından önemli diyenler de var ben sayıyla zikrediyorum. İnanılmaz faydasını gördüğüm için seninle paylaşmak istedim. Allah'a okadar yakın hissediyosun ki için huzur doluyor.
En çok faydasını gördüklerimi günlük zikir sayıları ve anlamlarıyla beraber paylaşmak istiyorum umarım sen de görürsün.
Et Tevvap(409 adet): Tövbeleri kabul edip günahları bağışlayan
Es Sabür(298 adet): Çok sabırlı
Eş Şekür(526 adet): Kendi rızası için yapılan iyiliklere daha fazlasıyla karşılık veren
Er Rahman(298): Dünyada, iyi kötü, zengin fakir, küçük büyük, mümin kafir ayırt etmeden tüm mahlukata muhtaç olduğu rızkı veren

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
Et Tevvap(409 adet): Tövbeleri kabul edip günahları bağışlayan
Es Sabür(298 adet): Çok sabırlı
Eş Şekür(526 adet): Kendi rızası için yapılan iyiliklere daha fazlasıyla karşılık veren
Er Rahman(298): Dünyada, iyi kötü, zengin fakir, küçük büyük, mümin kafir ayırt etmeden tüm mahlukata muhtaç olduğu rızkı veren

Paylaşım için allah razı olsun..Buarada kuran öğrenmek istiyorum akşamları gidebilirim işten dolayı Bursa'da ders verilen yerler nereleridir ? yardımcı olacak arkadaslardan allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt