Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz kılın...!!!! (1 Kullanıcı)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2006
Mesajlar
231
Tepki puanı
0
Puanları
0
İnsan hayatının yarısı uykuda, yaklaşık iki senesi tuvalette, 3-4 seneside çeşitli yolculuklarda geçmektedir. Evreni en mükemmel şekilde yaratan Rabbimız için gunde 1 saat namaz kılmak çokmu zor? Buda yılda yaklaşık insan ömrü boyunca iki sene eder. Türlü bahanelerle ertelemeyin. (yaşlanınca kılarım gibi)

ALLAH'IN RAHMET VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN...B)B)B)
 

buket

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
26 Tem 2006
Mesajlar
241
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

allah razı olsun paylaşımın için.selametle...
 

huseyin47

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Haz 2006
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

SAVRVB MRB SEVGİLİ BAYAN KARDEŞİM ÖNCELİKLE BUNLARI GÖNDERDİĞİN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM BENDE BİR ŞEY DEMEK İSTİYORUM BU KONUDA SEVGİLİ KARDEŞİM FAZLA UZATMAK İSTEMİYORUM BELKİDE SİZİN İÇİN YANLIŞ GELEBİLİR AMA HAKİKATLARI SÖYLÜYORUM NAMAZDAN DAHA ÖNEMLİ YANİ FARZ OLAN ŞEYLER VAR İNŞ. ŞİMDİ SİZLERDE SÖYLÜYORSUNUZ NAMAZDAN DAHA BÜYÜK BİR ŞEY VARMI DİYE EVET SEVGİLİ KARDEŞLERİM VAR. BUNLARI AYETLE ANLATMAK İSTİYORUM İNŞ....ŞİMDİ NAMAZDAN DAHA FARZ OLAN ŞEYLERİ AÇIKLIYORUM İNŞ. BİRİNCİSİ ÖLMEDEN EVVEL RUHUNU ALLAHA TESLİM ETMEK İKİNCİSİ İSE ALLAHI ZİKRETMEK.

ruhun allaha teslim olması ile ilgili. ve ruhun teslimindenden sonra cennet hayatında olan değişkler.

AL-İ İMRAN-73: Ve lâ tu’minû illâ li men tebia dînekum, kul innel hudâ hudallâhi en yu’tâ ehadun misle mâ ûtîtum ev yuhâccûkum inde rabbikum, kul innel fadla bi yedillâh(yedillâhi), yu’tîhi men yeşâ’(yeşâu), vallâhu vâsiun alîm(alîmun).
Ve sizin dîninize tâbî olandan başka kimseye inanmayın. (Habibim) de ki: “Hiç şüphesiz HİDAYET, Allah’ın (Kendisine) ulaştırmasıdır. (İnsan ruhunun ölümden evvel Allah’a ulaşmasıdır.) Size verilenin bir benzerinin başka birine verilmesi (sebebiyle mi) veya Rabbinizin katında (sizlerle) tartışacakları için mi (böyle söylüyorsunuz)?” De ki: “Hiç şüphesiz fazl, Allah’ın elindedir. Onu dilediğine verir.” Ve Allah, Vâsi’un Alîm’dir. (Allah herşeyi kuşatan ve herşeyi bilendir.)


şimdi sevgili kardşeim namazdan daha büyük bir iş var olduğunu ayetle anlatmak istiyorum inş

ANKEBUT-45: Utlu mâ ûhıye ileyke minel kitâbi ve ekımıs salât(salâte), innes salâte tenhâ anil fahşâi vel munker(munkeri), ve le zikrullâhi ekber(ekberu), vallâhu ya’lemu mâ tasneûn(tasneûne).

Kitaptan sana vahyedilen şeyi oku ve salatı ikâme et (namazı kıl). Muhakkak ki salat (namaz), fuhuştan ve münkerden nehyeder (men eder). Ve Allah’ı zikretmek mutlaka en büyüktür. Ve Allah, yaptığınız şeyleri bilir.evet sevgili kardşeim demek istediklerim bunlar inş tabi bunlar zamanla islamin kavramlarından çıkartılmış bizim amacımız insanları müslüman kardeşlerimizi bilinçlendirçmek istemesidir umarım buraya kadar her şey detaylı bir şekilde anlatıldı inş.... sizleri çoook seviyoruz inş vel asr...
ve bu konuda aklında soru işaretleri kalan varsa allah için onlara yardım edebiliriz. bana özel msj atmaları yeterlidir inş...
 

mustafa25

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

ezubillahirmine seytaniracim bismilahirahmanirahim.sadakallazullazim namaz yorum u b1rakal1m farzd1r namaz k1lmak muminin m1rac1d1r k1lmayan da baz1 seyleren uzak kal1r sonuda munaf1klha gider namaz islamin sart1d1r.bunu istisaresini yapman1za gerek.
 

aliakbas

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Tem 2006
Mesajlar
3
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

Sevgili dostlar dünyadaki hayatımın en güzel dakikaları namaz içinde geçmektedir
 

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
18 Tem 2006
Mesajlar
231
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

HÜSEYİN47 KARDEŞİME CAVAP;
KARDEŞİM TAMAM ŞİMDİ NAMAZDAN DAHA ÖNEMLİ OLAN ŞEYLERİ BİR DÜŞÜNELİM.
ALLAH'I ZİKRETMEK DEMİŞSİN.PEKİ SANA BİR SORUM OLACAK, BİZLERİ İNSAN OLARAK YARATAN, İNSAN OLARAK DİYORUM ÇÜNKÜ BİR HAYVAN VEYA BİTKİ DE OLABİLİRDİK.ŞÜPHESİZKİ HERŞEYİN EN İYİSİNİ YALNIZCA O BİLİR.BİZE AKIL İHSAN EDEN EDEN, YAŞAMIMIZI SÜRDÜREBİLMEMİZ İÇİN EVRENDEKİ HERŞEYİ, DİĞER CANLILARI, SUYU, HAVAYI BİZE SUNAN RABBİMİZE ELBETTEKİ ŞÜKRETMEMİZ GEREKİYOR..SENCE ONA ŞÜKRETMENİN EN GÜZEL YOLU NEDİR??TABİKİ NAMAZ KILMAK...
NAMAZ KILAN İNSAN ALLAH'A YAKIN, SALİH BİR KUL OLUR.ÇÜNKÜ NAMAZLA MANEVİ DÜNYASINI TEMİZLEYİP, KÖTÜLÜKLERDEN UZAKLAŞIR, ALLAH'IN EMİR VE YASAKLARINA UYAN BİR KUL OLUR.AYRICA VERDİĞİ NİMETLER İÇİN ALLAH'A ŞÜKREDEREK O'NUN SEVGİSİNİ KAZANMIŞ OLUR.
BİR DE ÖLMEDEN EVVEL RUHUNU ALLAH'A TESLİM ETMEK DEMİŞSİN..ÖLÜMDEN KAÇIŞ YOKKİ KARDEŞİM.HEPİMİZ ÖLECEĞİZ VE RUHUMUZU TESLİM EDECEĞİZ.BENCE BURADA ASIL ÖNEMLİ OLAN RUHUMUZU TESLİM EDERKEN, YANİ FANİ DÜNYADAN GÖÇERKEN YANIMIZDA NELERİ GÖTÜRDÜĞÜMÜZDÜR.ORADA BİZE GEREKLİ OLACAKLAR BU DÜNYADA YAPTIĞIMIZ HAYIRLAR, İYİLİKLER, ALLAH'A YAPTIĞIMIZ ZİKİRLER VE EN ÖNEMLİSİ DE KILDIĞIMIZ NAMAZLARDIR.NAMAZ KILAN BİR İNSAN HEM BU DÜNYADA NAMAZIN O MANEVİ HAZZINI YAŞAYARAK NEFSİNE SAHİP OLABİLMEYİ ÖĞRENİRKEN HEM DE ALLAH(C.C.)'IN İZNİYLE ÖLÜM VAKTİ GELDİĞİNDE RUHUNU KOLAY BİR ŞEKİLDE, AZAP ÇEKMEDEN TESLİM EDER..
SÖZLERİM KESİNLİKLE SENİ KIRMAK İNCİTMEK İÇİN DEĞİLDİ..YANLIŞIM VARSA DÜZELTEBİLİRSİN KARDEŞİM.FAKAT BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM.BANA SORACAK OLURSAN SEN NAMAZ KILIYOR MUSUN DİYE HAYIR KILMIYORUM..ÇÜNKÜ NE KILMAYI NE DE NAMAZIN ÖNEMİNİ BİLMİYORDUM...21 YAŞINDAYIM VE BUNLARI DAHA YENİ ÖĞRENİYORUM.BUNDAN UTANACAK DEĞİLİM.ÖNEMLİ OLAN YANLIŞTAN DÖNEBİLMEK, BU İRADEYİ GÖSTEREBİLMEKTİR BENCE..
ALLAH'A EMANET OL. SELAMETLE....B)B)B)
 

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
19 Nis 2006
Mesajlar
2,624
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

selamun aleyküm kardeşim.haklısın çok güzel ve öz bir biiçimde anlatmışsın..inşAllah bizlerde namazı dos doğru kılan kulardan oluruz..Allah razı olsun kardeşim.hayırlı günler..
 

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2006
Mesajlar
179
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

selamun kardeşim senden allah razı olsun bizi uyardıgın için. bunu bizimle paylaştıgın için sana tekrar teşekkür edrim.kardeşim.
namazı dos dogru kılan kullardan olmayı nasip etsin rabbim
allah a emanet ol
hayırlı günler kareşim..B)B)
 

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Tem 2006
Mesajlar
179
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

herkes bu yazı okusun kardeşlerim..B)
 

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
204
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

Esselamu Aleikum vr,vb
Huseyin47 kardesim,söylediklerine bir analam veremiyorum.Yazmis oldugun ayet Al-i Imran (73) senin söylemek istedigine bir delil degil benim kanaatimca.Nerede bahsediyor bu ayet te Ruhun ölmeden Allah Subhane ve Teala ya teslim edildigi?(ALLAHU ALEM)
Simdi,NAMAZ Islamin sarti inanmis insanlar olarak biliyoruz.Namaz Allahin emridir öylemi?
Zaten namaz kilan insan Allahi da zikr eden dir(namazlarinda samimi olanlar)dan bahs ediyorum.
Insan ömrünün her saniyesinde Allah Subhane ve Tealayi zikr etmeli!
Böyle bir durumda anlamadigim namazsiz zikr ne kadar Allahin hidayet vermesine sebep olur?(sen namz kilmayin demedin biliyorum)Ama namazdan önce önemli olan zikr demek istiyorsun(eger yanlis anlamadi isem)Estagfirullah.Eger öyle ise namazsiz Zikr ne ise yarar?Sen Allahin emri olan namazi terk ettiginde?
Sonra ruhun önceden Allaha teslim edilmesi konusuna katilmiyorum.Bu konuda hicbir Hadise rastlamadim,yukarida vermis oldugun Ayet böylede bir ifade tasimiyor kardesim.Bu konuyu bana daha önce NUR CEMAATIN den olanlar üsteledi.Ben bana delil getimelerini istedim Ayet yada Hadis bugun üstüne 2 yada 2,5 ay gecti daha delil bulup bana gösterecekler.Üstelik beni inandirmaya calisan kisinin delili olmadigi icin bas Hocalarina sorup cevap vereceklerdi ama nafile. Bu arada bende sordum arastirdim duyanlar bilgisi olanlar bunu Estagfirullah deyip böyle birsey bu gune kadar ne okuduk ne duyduk dediler.Bana da uzak dur bu Cemaatten dediler.
Allah herseyin iyisini bilen kardeslerim ama Delil yoksa iddiada yoktur benim icin
Islam dini delilsiz bir din degildir.Peygamber (s.a.v) Kur-an a delil ,Kur-an Peygamber (s.a.v) delildir.
Islam insani cikmaza sokmaz, aksine cikmazlardan cikarir.
Bu sebeple ima ettigini düsündügünüz Ayetleri degil,acikca ifade eden ayet yada Hadislerle konusunuz.

Maksadim sizi ve iddianizi kücük düsürmek degil ESTAGFIRULLAH!!!
Sadece delilsiz olanlara islamda yer vermemek.Ben ELHAMDULILLAH Muslimanim!!! Bugune kadar Islama olur olmadik hersey sokulmus bugun Islam diye trif ediliyor.Estagfirullah Kur"an dir Allah kelami sasmam,Sunnetten gecer Cennetin yollari öldursende kacmam !!!
Peyhamber (s.a.v) ne dedi ise onu yapmaya gayret gösteririm.
Allah Subhane ve Teala kullarina bildirmedigi uyarmadigi birsey birakmamistir kardesim, nasil olurda bugun böyle birsey oldugu ortaya cikar Allah uyarmamisken ?Buradaki !!! Ayettende anlasilacagi gibi Peygambere (s.a.v) uymaliyiz.Peygamber ne dedi ise ona oda ruhun önceden Allah teslim edilmesi konusunda birsey demsmidir? Demedi ise böylede birsey yoktur
VESSELAM
 

tween

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Ağu 2006
Mesajlar
32
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

MÜSLİMA KARDEŞİM İSPAT OLARAK TABİKİ KURAN VE HADİSLERE BAKICAZ.BUNLARI AÇIKLAYAN TEFSİRLERİ ARAŞTIRACAĞIZ.BİZ BUNLARI YAPTIKTAN SONRA ALLAHA TEVEKKÜL EDER ONUMUZ HAYIRLI OLUR İNŞALLAH.ÖNCE İMAN SONRA NAMAZ.
 

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
5 May 2006
Mesajlar
853
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

B) evet haklısın kardeşim islam aşkı her yaşta bir başka güzel B)
 

lana

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
10 Haz 2006
Mesajlar
939
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

Selamunaleyküm kardeşim çok saolasınız e çokta haklısınız İNŞ. bizler namazını adabıyla ve devamlı kılanlardan oluruz.Selametle kalın...
 

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
204
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

Esselamu ALEIKUM vr.vb

Tween kardes ben önce namaz sonra Iman demedim !
Huseyin47 kardesin ruhun önceden teslim edilmesine karsilik olarak yazdim cevabimi yanlis degerlendirme. Anlamadi isen tekrar bastan oku yazilanlari tekrar karar ver yazdiklarimin ne anlmama geldigini

VESSELAM
 

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
204
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

Bismillah.gif

Salam.gif


10/YUNUS-7: Innellezîne lâ yercûne likâenâ ve radû bil hayâtid dunyâ vatme'ennû bihâ vellezîne hum an âyâtinâ gâfilûn(gâfilûne).
Muhakkak ki; onlar, Bize ulasmayi (hayatta iken ruhlarini Allah'a ulastirmayi) dilemezler. Dünya hayatindan razi olmuslardir ve onunla doyuma ulasmislardir ve onlar âyetlerimizden gâfil olanlardir.

YUNUS-7: O kimselerki(öldükten sonra)bizim huzurumuza cikacaklarini ummayanlar ve dünya hayatina razi olup,gönülleri ona yatmis bulunan kimselerle bizim bunca ayetlerimizden gafil olanlar var ya!

10/YUNUS-8: Ulâike me'vâhumun nâru bimâ kânû yeksibûn(yeksibûne).
Iste onlarin kazandiklari (dereceler) geregince varacaklari yer atestir (cehennemdir).

YUNUS-8:Iste bunlarin varacaklari yer,kazandiklari gunahlar sebebiyle atestir.
Verdiginiz iki ayet benim Kur an da sizin anlatmak istediginiz gibi degil !!!!
-----------------------------------
103/VEL ASR 1: Vel asr(asri).
Asra (zamana) yemin ederim.
103/VEL ASR-2: Innel insâne le fî husr(husrin).
Muhakkak ki insanlar hüsrandadirlar.
103/VEL ASR-3: Illellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ve tevâsav bil hakki ve tevâsav bis sabr(sabri).
Ama âmenû olanlar (ilk 7 basamagi asanlar) hariç ve amilüssalihat (nefs tezkiyesi) yapanlar (ikinci 7 basamagi asanlar) hariç ve (Allah'a ruhen ulasip) Hakk'i tavsiye edenler (üçüncü 7 basamagi asanlar) hariç ve sabri tavsiye edenler (dördüncü 7 basamagi asanlar) hariç.

VEL ASR!-1:Asra (ikindi zamanina yahut devre)yemin ederimki
2:Insan muhakkak ziyandadir.
3:Yalniz iman edip yararli isler görenler;birbirlerine hakki tavsiye edenler ve birbirlerine sabri tavsiye edenler mustesna.

Aramizdaki fark ima ettiklerinize rastlamiyorum!!!
----------------------------
11/HUD-29: Ve yâ kavmi lâ es'elukum aleyhi mâlâ(mâlen), in ecriye illâ alâllâhi ve mâ ene bi târidillezîne âmenu, innehum mulâkû rabbihim ve lâkinnî erâkum kavmen techelûn(techelûne).
Ve ey kavmim! Buna (teblig ettigim seylere) karsilik sizden mal olarak (bir sey) istemiyorum. Eger ücretim (ecrim) varsa ancak Allah'a aittir. Ve ben âmenû olanlari tardedecek (uzaklastiracak, kovacak) degilim. Muhakkak ki; onlar, Rab'lerine mülâki olacaklar. Ve lâkin ben sizi cahillik eden bir kavim olarak görüyorum.

HUD-29:Hem eykavmim!Buna karsi,ben sizden bir mal istemiyorum.Benim ecrim ancakAllah"a aittir ve ben iman edenleri(istediginiz gibi)kovacak degilim.Elbette onlar Rablerine kavusacaklardir.Lakin ben,sizi cahillik eder bir kavim görüyorum.
---------------------------------
67/MULK-8: Tekâdu temeyyezu minel gayz(gayzi), kullemâ ulkiye fîhâ fevcun seelehum hazenetuhâ elem ye'tikum nezîr(nezîrun).
(Cehennem) nerede ise öfkesinden çatlayacak gibi olur. Herbir grup cehenneme atildiginda, cehennem bekçileri (vazifelileri) onlara, "Size nezir (ikaz edici, uyarici) gelmedi mi?" derler.

MULK-8:Nerede ise öfkesinden catlayacaktir.Icine bir bölük atildikca,her defasinda cehennemin bekcileri onlara,"Size bir uyarici gelmedi mi?" diye sorarlar.
Buradaki uyaricinin sizin ifade etmek istediginiz Mursid oldugu ne malum(Peygamber)den bahsediyor olabilir.

Aslinda söyledikleri: "Size Allah'in nezirleri gelip de buraya, cehenneme geleceginizi söyleyerek sizi uyarmadilar mi?"
Nereden biliyorsunuz aslinda sormak istediklerinin bu oldugunu ???
----------------------------------
67/MULK-9: Kâlû belâ kad câenâ nezîrun fekezzebnâ ve kulnâ ma nezzelallâhu min sey'(sey'in), entum illâ fî dalâlin kebîr(kebîrin).
(Cehenneme atilanlar) derler ki: "Evet, andolsun ki bize nezir geldi. Ama biz onu yalanladik ve Allah hiçbir sey indirmemistir." dedik ve "Siz, büyük bir sapiklik içindesiniz." dedik.

MULK-9: Onlar derler ki:"Evet bize uyarici geldi.Ama biz onu yalanladik ve Allah hicbirsey indirmemistir.Siz,olsa olsa,bir saskinlik icindesiniz dedik"
Burada kafirlerden bahsediyor olamazmi?
---------------------------
Ne demek bu? Yani nezir onlara diyor ki: "Bak, Kur'ân-i Kerim'deki bu Yunus Suresinin 7 ve 8. âyetleri geregince buraya, cehenneme geleceginizi o nezirler size gelip de söylemediler mi? (Hepsine hitap ediyor.) Her milletten olana her zaman parçasinda ayri ayri nezirler geldigine göre bütün nezirler resûldür. Cehennemde olan herkes bundan nasibini alir.

YUNUS-7: O kimseler ki(öldükten sonra) bizim huzurumuza cikacaklarini ummayanlar ve dünya hayatina razi olup,gönülleri ona yatmis bulunan kimselerle bizim bunca ayetlerimizden gafil olanlar var ya !
YUNUS-8:Iste bunlarin varacaklari yer,kazandiklari günahlar sebebi ile atestir.

Nerede anlatmak istediginiz nezir burada???
----------------------------
25/FURKAN-69: Yudâaf lehul azâbu yevmel kiyâmeti ve yahlud fîhî muhânâ(muhânen).
Kiyâmet gününde onun için azap kat kat artar ve orada ebediyyen alçaltilarak kalir.

FURKAN-69:Kiyamet gununde azabi katlanir ve bu azapta tahkir edilerek ebedi kalir.
------------------------
25/FURKAN-70: Illâ men tâbe ve âmene ve amile amelen sâlihan fe ulâike yubeddilullâhu seyyiâtihim hasenât(hasenâtin), ve kânallâhu gafûren rahîmâ(rahîmen). Ama (mürsidin önünde) tövbe eden ve (mürsidin önünde tövbe etmek suretiyle kalbine îmân yazildigi için) mü'min olan ve (ayni sebeple) nefsi islâh edici ameller isleyen kisinin Allah günahlarini sevaba çevirir. Ve Allah günahlari sevaba çeviren ve rahmet gönderendir

FURKAN-70:Ancak tevbe ve iman edip yararli is görenler müstesna.Cünkü böylelerin kötülüklerini Allah iyilige cevirir.Allah cok bagislayici,cok esirgeyicidir.
Simdi bu kadar kudretli Allah ve bagislayici Allah size göre bizi ackca uyarmamis görünüyor öylemi?Sizde Peygamber (s.a.v)in yapmadigini yapmak istiyorsunuz yanlismi?
Sizi mi Allah Subhane ve Teala Alemlere Rahmet olarak gönderdi yoksa Muhammed (s.a.v) mi?

--------------------------
25/FURKAN-71: Ve men tâbe ve amile sâlihân fe innehu yetûbu ilallâhi metâbâ(metâben).
Kim tövbe eder ve islâh edici amel (nefs tezkiyesi) islerse muhakkak ki o Allah'a tövbeleri kabul edilmis olarak ulasir.

FURKAN-71:Ve kim tevbe eder de yararli is görürse,muhakkak o, tevbesi makbul olarak Allah"a döner.
Bu ayette Allah kelami olan ayet,nasil olurda Allah burada( mursidden) bahsetmemisken kendi sifatindan söz vermis kullarina ya???
---------------------------
42/SURA-13: Serea lekum mined dîni mâ vassâ bihî nûhan vellezî evhaynâ ileyke ve mâ vassaynâ bihî ibrâhîme ve mûsâ ve îsâ, en ekîmud dîne ve lâ teteferrekû fîh(fîhi), kebure alel musrikîne mâ ted'ûhum ileyh(ileyhi), allahu yectebî ileyhi men yesâu ve yehdî ileyhi men yunîb(yunîbu). "Dîni ikame edin ve firkalara ayrilmayin." diye dîn olarak Nuh'a vasiyet ettigimizi, sana vahyettigimizi, Ibrâhîm'e, Musa'ya ve Isa'ya vasiyet ettigimizi, sizin için de (Allah) seriat kildi. Müsriklere, kendilerini davet ettigin sey (Allah'a davet ve tek Allah'a inanmak) agir geldi. Allah, kimi dilerse onu Kendisine seçer ve Kendisine yöneleni, O'na (Kendisine) ulastirir.

SURA-13:Sizin icin dinden,Nuh"a tavsiye ettigini;sana vahy buyurdugumuzu;Ibrahime,Musaya ve Isaya tavsiye ettigimizi size de seriat yapti.Söyle ki: Dini dogru tutun.Onda ayriliga düsmeyin.Müsriklere,kendilerini davet ettigin din büyük(agir) geldi. Allah bu dine,dilediklerini sececek ve yönelenleri ona hidayet edecektir.
----------------------
12/YUSUF-53: Ve mâ uberriu nefsî, innen nefse le emmâretun bis sûi illâ mâ rahime rabbî, inne rabbî gafûrun rahîm(rahîmun).
Ve ben nefsimi ibra edemem (temize çikaramam). Çünkü; nefs, mutlaka sui olani (serri, kötülügü) emreder. Rabbimin Rahîm esmasiyla tecelli ettigi (nefsler) hariç. Muhakkak ki; Rabbim magfiret eden (günahlari sevaba çevirendir), Rahîm (rahmet nurunu gönderen, rahmetiyle nefsleri tezkiye ve tasfiye eden)dir.

YUSUF-53:Ben nefsimi temizede cikaramiyorum.Cunkü nefis,gercekten kötülügü cok emreder.Ancak Rabbimin,esirgedigi müstesna!Cünkü Rabbim,cok bagislayici,cok merhametlidir!
--------------------
Rahîm esmasiyla Allah'in tecelli ettigi nefsler olacak. Iste kim Allah'a ulasmayi dilerse, Allah'in Rahîm esmasi çalismaya baslar.
Bütün insanlarin gözlerinde hicab-i mesture var, kulaklarinda vakra var, kalplerinde ekinnet var. Allahû Tealâ diyor ki Isra Suresinin 45 ve 46. âyetlerinde:

17/ISRA-45: Ve izâ kara'tel kur'âne cealnâ beyneke ve beynellezîne lâ yu'minûne bil âhireti hicâben mestûrâ(mestûren) Sen Kur'ân'i okudugun (onlara anlattigin) zaman seninle onlarin arasina, ki onlar ahirete inanmazlar, gizli (örtülü) bir perde koyariz (hicab-i mesture).
17/ISRA-46: Ve cealnâ alâ kulûbihim ekinneten en yefkahûhu ve fî âzânihim vakrâ(vakren), ve izâ zekerte rabbeke fîl kur'âni vahdehu vellev alâ edbârihim nufûrâ(nufûren).
Onlarin kalpleri üzerine ekinnet koyariz ki onu Kur'ân'i (senin söylediklerini) anlamasinlar (idrak, fikih edemesinler). Ve onlarin kulaklarina vakra (isminde bir engel) koyariz (seni isitmelerine mani oluruz). Sen Kur'ân'da Rabbinin tekligini zikrettigin zaman onlar nefretle arkalarini dönerler.

ISRA-45:Sen Kur"an"i okudugun vakit,biz seninle ahirete inanmayanlarin arasina görünmez bir perde cekeriz.
Ahirete inanmayanlardan bahsediyor dikkatinizi cekerim !!! Allaha ulasmayi dilemeyenden degil !!

ISRA-46:Ve kalblerinin uzerine,onu anlamasinlar diye,örtüler geciririz;kulaklarinada bir agirlik koyariz.Sen Kur"an daRabbini tek olarak andigin vakit,onlar ürkerek arkalarini döner giderler.
Kimlerin gittigine dikkat edin!!!Ahirete inanmayanlarin !!
---------------------------
22/HAC-54: Ve li ya'lemellezîne ûtul ilme ennehul hakku min rabbike fe yu'minû bihî fe tuhbite lehu kulûbuhum, ve innallâhe le hâdillezîne âmenû ilâ sirâtin mustakîm(mustakîmin).
Ve kendilerine ilim verilenler onun Rabbinden bir hak oldugunu bilsinler diye ve ona inansinlar diye onlarin kalplerine ihbat konmustur. Muhakkak ki Allah âmenû olanlari Sirati Mustakîm'e ulastirir.

HAC-54:Bir de kendilerine ilim verilmis olanlar,onun(Kur"an"in)Rabbinden gelen bir hak oldugunu bilsinler ve ona iman etsinlerde,kalbleri ona saygi duysun.Cünkü Allah,iman edenleri,dogru bir yola hidayet eder.
----------------------------
6/EN'AM-36: Innemâ yestecîbullezîne yesmeûn(yesmeûne), vel mevtâ yeb'asuhumullâhu summe ileyhi yurceûn(yurceûne).
(Davete) ancak isitenler icabet eder.Ve Allah ölüleri (ölü olan kulaklardaki isitme hassasini, ölü olan kalplerdeki fuad hassasini, ölü olan gözlerdeki görme hassasini) diriltir. Sonra O'na döndürülürler. (Hayatta iken, ruhu mürsid eliyle Allah'a döndürülür).

EN/AM-36:Samimiyetle dinleyenler(yapacagin davete)icabet edr.Ölüler(e gelince),onlari Allah diriltir,sonra hepsi onun(huzuruna)döndürülürler.
----------------------
64/TEGABUN-11: Mâ esâbe min musîbetin illâ bi iznillâh(bi iznillâhi), ve men yu'min billâhi yehdi kalbeh(kalbehu), vallâhu bikulli sey'in alîm(alîmun).
Allah izin vermedikçe kimseye bir musibet isabet etmez. Kim Allah'a âmenû olursa Allah onun kalbine ulasir. Ve Allah herseyi bilir.

TEGABUN-11:Allahin izni olmadikca,hicbir musibet basa gelmez.Kim de Allaha iman ederse,Allah onun kalbine hidayet verir.Allah herseyi en iyi bilendir.
------------------------
50/KAF-33: Men hasiyer rahmâne bil gaybi ve câe bi kalbin munîb(munîbin).
Gaybte Rahmân'a husû duyan ve (Allah'a) dönük bir kalple (Allah'in huzuruna) gelenlerdir.

KAAF-33:Gaybda(görmedigi halde)Rahmandan korkan ve Allaha yönelmis bir kalble gelen icin..!
Allaha kalbimiz inancimizdan buyana dönük!!!
-----------------------
6/EN'AM-125: Fe men yuridillâhu en yehdiyehu yesrah sadrehu lil islâmi, ve men yurid en yudillehu yec'al sadrehu dayyikan haracen, ke ennemâ yassa'adu fîs semâi, kezâlike yec'alûllâhur ricse alâllezîne lâ yu'minûn (yu'minûne).
Artik Allah kimi hidayete erdirmeyi dilerse onun gögsünü teslime (Islâm'a) açar. Kimi dalâlette birakmayi dilerse, onun gögsünü semâda yükseliyormus gibi daralmis, sikintili yapar. Böylece Allah, mü'min olmayanlarin üzerine azap (darlik, güçlük) verir.

EN/AM-125:Allah kime hidayet vermeyi dilerse,onun gönlünü Islama acar.Kimi de sapiklikla birakmak isterse.onun kalbinide öyle daraltir,öfkesinden göge tirmanacak sanirsin.Allah,iman etmeyenlerin üzerinde murdarligi böyle birakir.
Yani iman etmeyenden bahsediyor.(La ilahe illallah Muhammeden resulullah)diyen kiside iman etmis demektir.Öyle ise Allaha ulasmayi dilemek icin delil degil size bu ayet!
----------------------
57/HADID-16: Elem ye'ni lillezîne âmenû en tahsea kulûbuhum li zikrillâhi ve mâ nezele minel hakki ve lâ yekûnû kellezîne ûtûl kitâbe min kablu fe tâle aleyhimul emedu fe kaset kulûbuhum, ve kesîrun minhum fâsikûn(fâsikûne)."
Âmenû olanlarin kalplerinde Allah'in zikri ile (ve bu zikirle) Hakk'tan inen seyle (nurla) husûya ulasmak (husû sahibi olmak) zamani gelmedi mi? Kendilerine kitap verilen ve sonra aradan uzun zaman geçen (ve bu zaman zarfinda Allah'i zikretmedikleri için) kalpleri kasiyet baglayan (kalpleri zikirsizlikten kararan ve sertlesen ve hastalanan) kimseler gibi olmasinlar (zikretsinler ki kalpleri kararmasin). Onlarin çogu fasiklardir (hidayete erdikten sonra yoldan çikanlardir).

HADID-16:Iman edenlere,vakti gelmedi mi ki,kalbleri Allahin zikrine ve inen Kur"an askina cossun;ve bundan önce kendilerine kitap verilmis,sonra üzerlerinden uzun zaman gecip de kalbleri katilasmis ve cogu fasik olmus kimseler gibi olmasinlar.
Peki zikr edin diyor ,Allaha ulasmayi dileyin mursid bulun kendinize demiyor!
---------------------

O kisiye mürsidini gösterecektir, husû sahibi oldugu için. Allahû Tealâ Bakara Suresinin 45 ve 46. âyetlerinde diyor ki:

2/BAKARA-45: Vesteînû bis sabri ves salât(salâti), ve innehâ le kebîratun illâ alel hâsiîn(hâsiîne)."
(Allah'tan) sabirla ve namazla yardim (istiane) isteyin. Fakat muhakkak ki bu, (hacet namazi ile kisiyi Allah'a ulastiran mürsidi sormak) husû sahibi olanlardan baskasina elbette agir gelir.
2/BAKARA-46: Ellezîne yezunnûne ennehum mulâku rabbihim ve ennehum ileyhi râciûn(râciûne).
O (husû sahipleri) ki; onlar, Rab'lerine (dünya hayatinda) muhakkak mülâki olacaklarini ve (sonunda ölümle) mutlaka O'na döneceklerini bilirler. (Yakîn derecesinde inanirlar).

BAKARA-45:Bir de sabirla ve namazla Allahtan yardim isteyin.Gerci bu(nefislere)pek agir gelirsede(Allah"a)saygisi olan kimselere agir gelmez.
BAKARA-46: Onlar öyle kimselerki Rablerine kavusacaklarini ve ona döneceklerini bilirler.

Yukaridaki Ayetler de kisi ye namazin agir gelmesinden bahsediliyor olabilir,(46)Inanmis herkes dönüsün Allaha oldugunu kabul ediyor !!

Böyle bir kisi, hacet namazini kilip da Allah'tan sorarsa, Allah onlara mutlaka istianenin karsiligini gösterecek, yani onlarin ulasmalari lâzim gelen mürsidi gösterecektir.

Kardesim bana Mursid olarak Resul olarak Muhammed (s.a.v)yeter.Niye baska arayayim.
Peygamberimizin bir hadisi var:
. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:

"Size iki şey bıraktım, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece asla sapıtmazsınız: Allahın "Kitâb"ı ve Allah Resûlünün "Sünnet"i."

Mâlik radıyallahu anh. Mâlik.


O kadar zahmet edip yazmissin ,biraz daha zahmet et istersen bu konuda bir okadarda hadis getiriniz lutfen!!!


Kardesim burada Islam konusunu konusuyoruz eger hatali sahsiniza birsey dedi isem ESTAGFIRULLAH!!!


Allah Subhane ve Teala dogrudan ayirmasin yar ve yardimcimiz olsun !!!
 

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
12 Tem 2006
Mesajlar
325
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

selamun aleykum kardeslerim,emegine saglik muslima kardes,cok ibretvericidir yazdikllarin,Allah(c.c.)kuvvet versin,selametle kalin....
 

tween

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Ağu 2006
Mesajlar
32
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

benim anlatmak istediğim şu kardeşlerim. ahirette ilk önce iman sonra namazdan sorulacağız. Allaha yaklaşmak insanın Allaha en yakın olduğu vakit secde anıdır demi kardeşlerim.benim anlamadığım (kardeşim ALLAH ruhunu teslim etmek sözünden ayet hadislerden ne anlam çıkarttınız ne demek isteniyor bunu açıklayın lütfen)müslima kardeşim bu konuda yukarda nur cemaati yazmışsınız onlara tam olarak ne sordunuz.onu öğrenebilirmiyim.ve bu risalei nur cematimi acaba?
 

huseyin47

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
30 Haz 2006
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

SELAMIN ALEYKÜM SEVGİLİ KARDEŞLERİM KONUYU BU KADAR DAĞITMAMAIZA GEREK YOK TU? SİZİN ŞUAN Kİ OKUDUĞUNUZ MEALLERİN HEM3EN HEMEN HEPSİ YANLIŞ SAEVGİLİ KARDEŞLERİM ŞUAN Kİ SAHABİLERİN VE EFENDİMİZ MUHAMMED(SAV) YAŞADIĞI KURAN NI YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ ŞİMDİ SEVGİLİ KARDEŞİM TAMAM SİZLERE KENDİNİZİ HAKLI ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ BEN BUNDA BİR ŞEY DEMİYORUM. HAK VERİYORUM MEALLERİMİZ BİRBİRLERİNİ TUTMUYOR NEDEN ALLAHA SORMUYORSUN GERÇEK MEALLER HANGİLERİ VEYA BİZLERE GÖNDERECEĞİN MEHDİ(A.S) GÖSTER O ZAMAN HER ŞEYİ ANLAYACAKSIN. SEVGİLİ KARDEŞLERİM AÇIN GÖZLERİNİ VE ARAŞTIRIN BAKIN B.ZAMAN HAZRETLERİNE KİTAPLARINI OKUYUN BAKIN KAÇINCI TARİHTE MEHDİ:(A.S) YERYÜZÜNE GÖNDERİLECEĞİ HEPİSİNİ ISPATLAMIŞ VE MÜJDELEMİŞ. . BEN İLLEDE BENİM DEDİKLERİME İNANIN DEMİYORUM SEVGİLİ KARDEŞLERİM SADECE GERÇEK VE HAKİKATLARI ANLATM İSTİYORUM. BİZLERE GÖNDERİLEN MEHDİ(A.S) KURANI AÇIKLIYOR BUNLAR BİZLER KENDİLİĞİMİZDEN ÇIKARTMADIK ARAŞTIRMADAN SORUYORSUNUZ HAKLISINIZ. AMA ARAŞTIRIN ARTIK GERÇEK MEALLERE KOŞUN BELKİDE ÇOĞUNUZ HACET NAMAZINI BİLİR KILIN ALLAHA SORUN MEHDİ(A.S) GÖSTER DİYE BAKIN NE GÜZEL BİR KANIT SİZLERE SÖYLÜYORUM BANA İNANMIYORSANIZ ALLAHA İNANIN BARİ SİZLERE GÖSTERECEK. DEVRİN SON İMAMINI GÖRÜN BARİİİ. O ZAMAN İSTER İNANIRSINIZ İSTER İNANMASSINIZ ANLAŞILDIMI. HACET NAMAZINI BİLMEYENLER BANA ULAŞSINLAR ONLARA GÖNDERİRİM
EN GEÇ ZAMANDA HACET NAMAZINI KILIP ALLAHA SORSUNLAR....
KENDİNİZE İYİ BAKIN VE SİZLERE GÖNDERDİĞİM YAZIYIDA BİR ZAHMET İYİ OKUYUN.

VEL ASR....
 

huccac

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Ağu 2006
Mesajlar
8
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

esselamualeykum:
sözüme Hüseyin 47 kardeşimin bazı yazıları hakkında başlamak istiyorum.
kardeşim bakınız bunları bilerek yazıyorsanız size tevbe etmenizi tavsiye ediyorum yok bilmeden yazıyorsanız yanlış yapıyorsunuz.
sizin düşünce ve amaçlarınızı biliyorum siz ve sizin gibilerin her devirde olacağı ötedenberi haber verilmiştir.
bi defaALLAH(c.c.)hazretleri peygamber(s.a.v.)için o sizin için apaçık bir uyarıcıdır buyurdular.2-Allah c.c.şöyle buyurduğunu da duymadınız mı deki:eğer sizin namazınız ve ibadetleriniz olmasaydı rabbim size ne diye değer versin.demekki insanları değerli kılan işte bu ibadetleri dir.
yoksa insanın hayvandan ne farkı olurdu değil mi?
ALLAHc.c. Hz.leri bizler hidayet nasip eylesin inşaallah.B)
VESSELAM
 

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
204
Tepki puanı
0
Puanları
0
RE: Namaz kılın...!!!!

Esselamu ALEIKUM VR;VB
Tween kardes,bahsettigim risalei nur cemaati degil.
Ayrica konu Huseyin47 kardesimizin ;Kisi hayatta iken Allaha ruhunu teslim etmeli ve kendine bir Mursid bulmasi geregi,Namazdan önce Iman etmesi gerktigi.
Benim cevabim ; Zaten namaz kilan bir insan Iman etmistir.Iman etmeyen adam namaz kilarmi?
Tabiki Allah bizleri o cetin gunde hesaba cekecek,imandan ,namazdan,oructan,....... nediye bunlari allak bullak karistiriyorsunuz önce iman sonra namaz?
Imanin sartlarina bakiniz bu sartlari kabul etmis kisi Iman etmistir!
Ne demek bu simdi önce iman?Kimi uyarabilirsiniz önce iman,sonra namz diye?#
Tabiki inanmis adami; yoksa inanmamis bir kisi namaz kilmaz!
E inanmis bir kisiye neden Iman etmesi uyarisini yapiyorsunuz? Sacmalik degilmi?

İMANIN ŞARTLARI
1-Allah'ın birliğine inanmak.
2-Meleklere inanmak.
3-Kitaplara inanmak.
4-Peygamberlere inanmak.
5-Ahiret hayatına inanmak.
6-Hayır ve şerrin Allah'dan geldiğine inanmak.

ISLAMIN ŞARTLARI
1-Kelime-i şahadet getirmek (Eşhedu enlâ ilâhe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluhu).
2-Namaz kılmak.
3-Oruç tutmak.
4-Zekat vermek.
5-Hacca gitmek.
.

Bunlari kabul eden insan Iman etmistir!!!
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt