Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Modern tesettür (!) (1 Kullanıcı)

yurtlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim
emeğine yüreğine sağlik ne kadar güzel anlatmişsin
ben kapali değilim şuan ama çok istiyorum ve en kisa zamandada allahin izniyle kapanirim inşallah insan birşeyi yapacaksa layikiyle yapmali bence heleki böyle konularda rabbimin karşisinda durmak kolaymidir onun o güzelliklerinin karşisinda ne yapsak zaten azdir birde böyle soytari tipler ortada gezdikçe insan üzülüyor rabbim bizi öle olmaktan korusun hepimizede inşallah ibadetimizi imanimizi en güzel şekilde göstermeye çalişirken bize yardim etsin inşallah
selam ve baki dua ile
hayirli geceler...

TUSEM TEKİN

Kayıtlı Kullanıcı
Allah sizden razı olsun çok güzel bi konuya değinmişsiniz.keşke herkes böyle düşünse ve kapalılığı olması gerektiği gibi yapsa.bunu unutup gitmekten çk utanıyorum.selametle...

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşler neye kızıyorm biliyormusunuz.bazıları varki sırf davamıza kasıtla başını kapıyor ama daracık taytlarla geziyor münafıklar allah onları islah etsin

Sanmıyorum kasıtlı öyle gezsinler.
Size katılmıyorum yani..
İnsan başını kapatım neden altına tayt yada dar etek giysin ki

batan güneş

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun bu yazının-zı okudugumandan itibaren kendimi dakikalarca sorguladım vekendimden utandım kapalıyım ama bazı eksiklerim var inşallah düzeltmeye calışacagım allahıma şükürler olsun bu siteyi tasadüfen görüp göz attım burda bulunan herkezden ve bildiklerini tatlı dille paylaşan herkezden allah razı olsun

t.oger

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımınız için teşekkür ederim.artık örtülü bacılarımın bişeyi iyice ayırt etmeleri lazım.örtünme emri yalnızca teninizi örtün demek değildir.vücut hatları belli olmayacak şekilde geniş elbiseler giyilmelidir.ayrıca artık mağazalarda açıklar için üretilmiş bütün giysileri örtülü bayanlar bi şekilde kendilerine uyarlayıp giyiyyorlar.kısa kollu ise altına uzun kollu bişey giyorlar falan.işte böyle yaptıkları için üreticilerde artık buna göre kıyafet yapıyorlar.ben şahsen kendime uygun kıyafet artık bulamıyorum.manto almak istiyorum,bi bakıyorum ki 4 etrafı yırtmaçlı, e bu nasıl setre?bütün eteklerin boyu kısalmış durumda,işte bunlar hep herşeyi kendine yakıştıran örtülü bacılarımız yüzünden.kusura bakmayın.çuvaldızı kendime batırmıyorum çünkü benim gibisi kalmadıçben mantonun altına pantolon bile giymem.çünkü örtünme emrine uymadığını düşünüyorum.
bazı arkadaşalarımız örtünmeyi düşündüklerini yazmışlar.allah nasip eder inşaallah.ama sizlerden ricam lütfen kur'an-ı kerimdeki örtünme emrine uygun olarak giyinin.aksi olursa dinimize zarar vermiş olursunuz.

selam ve dua ile....

zeymes

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM gerçekten ağzına ve yüreğine sağlık gerçekte bu zamanda öyle örtülüler varki örtülüdür demeye bin şahit gerek ALLAH onları ıslah etsin vede doğru örtünmeyi nasip etsin AMİNNNNNNNNN.........

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
s.a allah razi olsun cok güzel bir konuya degindiniz yani gercektende örtünmek bir nevi moda oldu gecen gazetede yaziyor bir fransiz modacisi modern tesüttür defilesi yapacagini acikladi hayret yani cok dikkat cekiliyor insallah ne oldugunu nasil örtünmesi gerektigini anlasin kizlarimiz allaha emanet olun

belkısuzun

Kayıtlı Kullanıcı
malesef bu emri hakkıyla yerine getiren sayı çok az.başörtülerimiz bile parıl parıl parlıyor.Kendi adıma hakıyla tesettürlü olduğuma inanmıyorum.pardüselerimiz saten oldu belden oturtmalı .Bu moda dedikleri bizi yıktı.iSRAFIMIZ DİZ BOYU RABBİM BİZİ AFFETSİN SIRAT-I MÜSTAKİME ULAŞTIRSIN

zeynepsudeas

Kayıtlı Kullanıcı
evet bende bir bayanım ve yaklaşık 4-5 senedir baş örtümü takmıyorum ama ben bu beş sene zarfında büyüdüm çok şey öğrendim masum ama bir oakadarda biliçsiz demeyeyimde bilgisiz kapalımışım ha oysaki ben asla baş örtümü deve hörgücü gibi bağlamadım asla gömleğimn yada hırkamın içine vermedim omuzum da oldu hep ama öyle kapalılara şahidim ki kapalı çıplakmışız meğer bunu anladım onun gibi o baş örtüsünü aksesuar olarak kullananlar artına tayt da giyer şort da Allah islah etsin demekten başka bişiy gelmiyor elden Dualarınıza bizleride katmayı unutmayın olurmu selam ve dua ile

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
gel görki tesettürlü giyinene bacıların durumuna bir göz adın..Ne diyeyim allah ıslah eylesin.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
En iyi tesettürü hakkı ile giyinen bi arap kökenli bayanlar Türk bayanlar pek hakkını vermiyor ama verenlerde var tabi geneli kapsamıyor.

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayirli geceler ben de sizin fikrinizdeyim henüz kapanmadim ama diger dini emirlerini yerine getiriyorum allahin insallah onuda nasip eder derken ne alaka diyeceksiniz yabanci ölkede calistigin zaman o sekilde is bulmak cok zor ama yakinda temmeli dönus yapacagiz insallah ve o zaman kapanacagim esim beni hacca yollamak istiyor dua edinde rabbim kismet etsin gitmeyi allaha emanet olun

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
Mükemmel Örnekler Hocam

Mükemmel Örnekler Hocam

Modern tesettür (!)

Askeriyede savaş anında her asker bir "sütre" gerisinde yatar, oradan ateş eder.

Kore'den gelen bir subay, bir taş göstermiş, "Beni kurtaran bu taştır." demiş. Savaşırken o taşın arkasında yatmış. Bir iki kurşun o taşa değip sekmiş, böylece o arkadaş vurulmamış.

Sütre ve tesettür aynı kökten gelir. Setr... Yani örtmek...

Nasıl ki askerler savaşta sütre gerisinde yatarak korunur, Müslüman hanımlar da tesettürle kendilerini düşmanlardan korurlar.İstisnalar kaideyi bozmaz. Çok Haklısınız Hocam ;)

Bir zamanlar modernizme uyarak hızla açılan Amerika gibi ülkeler şimdi tesettürün çarelerini arıyorlar. Amerikalılar bir zaman çıplaklıkta sınır tanımayarak çıplaklar kampı bile kurdu. Sonra baktılar ki soyunmak felaket getiriyor, hiç faydası yok, babasız çocukların sayısı her geçen gün artıyor; şimdi de müstehcenlikle mücadeleye başladılar. Çünkü haramlar, insanı çökerttiği gibi aileyi ve milleti de çökertir.
(Müslüman Olmayanlar Şuan rahat ve zenginlik içinde çünkü gaflet ve delalet içindeler onlara iman nasip olmadı daha)

Bazı insanlar gözlerini, güzellik aramak için kullanır. Güzel bir çiçeğe baktığı gibi güzel bir kadına da bakar. Çiçeğe bakar, "Bu ne güzel bir çiçek!" der alır. Güzel kadın da hoşuna gitmişti...

Videolar, resimler, filmler, internet müstehcen resim göstererek insanlığı çökertmek istiyorlar. Ya onlara bakmayacağız veya onlar ortadan kalkacak! Eğer onlara bakarsak koyunun ota koştuğu gibi, sineğin tatlıya koştuğu gibi insan da harama yapışır; maddeten ve mânen ölür.

Gözü yaratan, gözün baktığı yeri görür. Harama bakan, gözüyle avlanmıştır. Sanki onun bakışı ip olur, kişiyi baktığı şeye bağlar. İnsan da ister istemez o yöne gider. Bu sebepten harama bakmamak lazım.

Otobüsteydim. Önde oturan yolcu, gazeteyi açmış bakıyor. Gazetede bir resim var. İçimden dedim ki: "Allah'ım, bu resme bakmamı haram etmişsin; işte ben de başımı çevirdim!"
Nefse hakim olmak kolay değil. Fakat zoru başarmak mesele...
Zor Ama Başarmayılız En Büyük Savaş İnsanın Kendi Nefsiyle girdiği savaştır! Allah bu imtihanı bize boşuna vermiyor bizde bu imtihandan Allaha tevekkül ederek kurtulacağız İnşallah...

Tesettürde renk sınırlaması var mıdır?

En başta örtünen insan örtüsünün manasını bilecek. Şeffaf bir kumaşla örtünme olmaz. Penye gibi vücuda yapışan bir kumaşla, yanar döner parlak renkli elbiseyle tesettür olmaz. Böyle giyinenlerle insan gözü muhakkak alaka kuruyor. Elbiseyi inceleyeyim derken, vücut hatlarına kayılıyor... Bir hanım tesettürde fakat elbisesi diyor ki, "Bana bak!" Bu olmaz! Rengin önemi yoktur yeter ki, kişiyi cazip göstermesin. İnsan kendini Allah'a beğendirmeye çalışmalı. Önemli olan bu. Mesela bir hanım manto almış. Kimisi bu mantonun rengini beğenmez, kimisi biçimini, kimisi düğmelerini beğenmez. O hanım şöyle soracak kendine: "Bu mantoyu Allah beğenir mi?" O'dur önemli olan. Bol mu? Uzuvları belli ediyor mu? İçini gösteriyor mu? Rengi canlı mı?

Bir kadının iffetli sayılabilmesi için, örtünmesi yeterli değildir. Kadının bakışları, yürüyüşü, hareketleri... Bunlar tesettürü oluşturan bütünün parçalarıdır. Kur'an'da tesettür, "cilbab" diye geçer. Yani kadının kafasından bir örtü bırakacağız, işte oldu cilbab...

Şimdiki hanımlar, modern tesettürlü (!) Modernizm Avrupa'ya aittir. Kanımca böyle hanımları imanları kurtaracak... "Efendim ben öyle kapanamam." Kapanma. O zaman gelecek tehlikelere de razı ol.

Kapalı bir hanım, yolda giden diğer bir kapalı hanımı durdurmuş, şöyle demiş: "O kadar güzel kapanmışsın ki, çok cazip görünüyorsun!"
Ceylanı güzelliği için vururlar. En güzel meyveye çok taş atarlar. Altın, değerli olduğu için onu ateşe atıp eritirler. Elmas yontuldukça kıymetlenir. Geyikleri boynuzları için avlarlar. Bazı hayvanlar kürkleri için acımasızca öldürülür. Birçok değerlere sahip olanlar, birçok felaketlere uğrayabilirler. İslamiyet, dünya ve ahiretimizi cennet etmek için vardır. İslamiyet'in dışına çıkansa, avcının ağına düşer!

İşte Bitiş Noktası Allah Razı Olsun bu kadar güzel bir örnek daha olamazdı Dinimiz Yasaklıyor ise Allah emretti ise bu zaten bizim iyiliğimi bizim hayrımız içindir... İnşallah Kız Kardeşlerim Tesettürüne artık Daha Fazla Dikkat Ederler

Tesettür, kadının cazibesini artırması değildir!

HEKİMOĞLU İSMAİL

selamün aleyküm hayirli geceler ben de sizin fikrinizdeyim henüz kapanmadim ama diger dini emirlerini yerine getiriyorum allahin insallah onuda nasip eder derken ne alaka diyeceksiniz yabanci ölkede calistigin zaman o sekilde is bulmak cok zor ama yakinda temmeli dönus yapacagiz insallah ve o zaman kapanacagim esim beni hacca yollamak istiyor dua edinde rabbim kismet etsin gitmeyi allaha emanet olun

ve AleykumSelam Ablacım içinizdeki iman hiç tükenmesin Allah en kısa zamanda sizide Rabbimizin emir ve yasaklarına göre tesettüre girmeyi hacca gitmeyi nasip etsin Allah imandan kuran dan ayırmasın

emelfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kadinin en güzel süsü basörtüsüdür.ellerine sağlik .güzel bir yazi.kapanmak farkli dir tesettürlü olmak daha baska bir farklididir .

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ooo en sevdiğim yazar Hekimoğlu İsmailin düşünceleri çok hoş bu yazısını bilmiyordum Allah razı olsun...

tiyger

Kayıtlı Kullanıcı
evet islamda tesettür böyle oldugu söyleniyor peki size soru kadının hiç bi geliri yok kocası yok ve bu zıkkım dünyada adam gibi geçimini saglamak için çalışmak zorundasın malum iş hayatında tesettür yok gibi bişey yani bunu kabul eden iş veren sahipleri yok denecek kadar az ya açık olucaksın yada sizin tabirinizle ki bana göre çok itici bi tabir modern tesettür!!! olmak zorundasın o zman ne yapılacak fetvası olan yada fikri olan var mı.. herşeyden önce başta insan sonra iman etmek gerekir müslüman olmak için.o yüzden önce bunlara dikkat edilsin bence.. hatun tesettürlü ama ne namaz var ne niyaz islamın direk şartı olan namaz !!! ne anladım ben o tesettürden ha modern ha degil ne fark eder..ben bu tesettür yorumlarından ve tesettürlü insanların yargılarından davranışlarından çok ama çok şikayetçi ve dolu biri olarak söylüyorum ilk önce anlayış ve sevdirme tesettürünü baglasın alsın insanlar...o yüzden insanları bilgilendirebilirsiniz ama tesettürünün olup olmadıgı hakkında kabul görüp görülmedigi hakkında yorum yapamazsınız bunu genel söylüyorum..... saygılar.............

busra53

Kayıtlı Kullanıcı
islamda tesettürü gerektiği gibi çoğu insan yaşamıyor belkide ben bile.... :(:( çalışıyorum ve çok şükürki işyerim testtürüme problem çıkartmıyor namaz çoğu zaman aksatıyorum yazıları okuyorumda ne kadar eksiğim var belkide bunları göre göre devam ediyorum burdan ve sizlerden daha çok öğreneceklerim var sanırım allahım yardımcım olsun

kezbantuna

Kayıtlı Kullanıcı
Eline koluna sağlik.diyecek başka birşey bulamiyorum

muharremt

Kayıtlı Kullanıcı
evet kesinlikle doru ama en doru yol yüce ALLAHIN yolu

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt