Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Modern tesettür (!) (1 Kullanıcı)

tuba y

Kayıtlı Kullanıcı
s.a yorumlarınızın hepsini okudum. ben kapanalı 4 ay kadar oldu vede hiç pişman değilim...şuan staj görüyorum kapalı olarak işe gidiyorum ama pantolon giyiyiyorum.işyerim 2 katlı olduğu için merdivenlerden çıkarken alttan üste bakanlardan acayip rahatsız oluyorum ama sizin yaptığınız yorumlardan sonra kendimden acayip utandım.. dedim acaba beni gördüğündede insanlar bu kelimeleri söyliyormu..söyliyorlarsa zaten kapanmam nie??.. ben dışarıda dikkat çekmiyim diye kapandım..allahım ben o insanlardan olmak istemiyorum... yazdıklarınızı okurken acayip duygulandım...ALLAHIM HERKESİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DİNİNİ YAŞAMAYI NASİP ETSİN... yazdıklarımı okumak için zaman ayırdınız...HAKKINIZI HELAL EDİN

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
s.a yorumlarınızın hepsini okudum. ben kapanalı 4 ay kadar oldu vede hiç pişman değilim...şuan staj görüyorum kapalı olarak işe gidiyorum ama pantolon giyiyiyorum.işyerim 2 katlı olduğu için merdivenlerden çıkarken alttan üste bakanlardan acayip rahatsız oluyorum ama sizin yaptığınız yorumlardan sonra kendimden acayip utandım.. dedim acaba beni gördüğündede insanlar bu kelimeleri söyliyormu..söyliyorlarsa zaten kapanmam nie??.. ben dışarıda dikkat çekmiyim diye kapandım..allahım ben o insanlardan olmak istemiyorum... yazdıklarınızı okurken acayip duygulandım...ALLAHIM HERKESİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DİNİNİ YAŞAMAYI NASİP ETSİN... yazdıklarımı okumak için zaman ayırdınız...HAKKINIZI HELAL EDİN

hoşgeldnız kardeşim
ne guzel ilk mesajınız buaraya
aslında pardesu falan giymek imaknızı varsa bu sorun ortadan kalkmış olur :)
bende ilşk kapandıgım zaman bilincinde degıldım
ama hamdolsun yavas yavas kendıme geldım
ve 3 sene olcak hamdolsun asla pişmanlık duymadım duymamda (amin)
umarım sizde bende hakkını verdıgımız nice seneler gecırızı.

mehmet985

Kayıtlı Kullanıcı
evet artık çalısılıyor son zamanda çoğu devlet kurumunda gördüm..kaldıki bu konuda akp ilk başkanlıklarından yardım alabilir cv bırakabilirsin..

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
tek kelimeyle harika bir yazı allah razı olsun selam ve dua ile

zzuuggoo

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Alekum Allah Senden Razı ve Memnun Olsun İnşallah

)))ŞEYDA(((

Kayıtlı Kullanıcı
Devlet kurumunda tesettürlü çalişmak bağli olduğun kurumun zihniyetine göre değişir.heryerde malesef çalişilamiyorr.:(

melek8383

Kayıtlı Kullanıcı
Ben pantolana karşi değilim.etekten çok daha fazla rahat oluyor.otobüse binerken inerken daha derli toplu diye düşünüyorum.üzerine uzun bişey giydikten sonra pantolonun sakincali veya edebe hayaya aykiri olduğunu düşünmüyorum.şunu giyinme bunu giyinme diye bir yargi yok önemli olan vucut hatlarin belli olmasin...

canipek

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm, tesettür konusunda çok güzel bir yazıydı ekleyen kardeşimizin eline sağlık Allah Razı olsun.

yasemin52

Kayıtlı Kullanıcı
güzel yazı ve gerçekten isteyerek,allahtan korkup,sakınarak örtünmek gerekli!ruhen huzur bularak..örtünmek bir zırhtır...tüm kötülüklerden korur...

Denizci0808

Kayıtlı Kullanıcı
Paylasimin icin tesekkur ederim kardesim; cok guzel olmus, 1 sey haric tum soylediklerinize gonulden katiliyorum soyle ki ;
''Rengin önemi yoktur '' demissiniz ama bana kalirsa Renk konusu herseyin basinda geliyor. tesettur icin secilmesi gereken renkler daha cok belirli sabit renklerdir , goz alici rekteki renkler uygun degildir bildigim kadariyla.. yaniliyorsam lutfen duzeltin. Islam da A dan Z ye herseyin bir olcusu vardir. Muhakkak ki kilik kiafet de bu olculer icerisindedir.

Allah in selami uzerinize olsun..

terlankey

Kayıtlı Kullanıcı
Hocam çok güzel anlamışsınız, olması gereken de bu zaten. Ancak şundan eminim ki marjinal örtü içinde olan kardeşlerimizde bunun farkında, bunu böyle olmaması gerektiğini biliyorlar, fakat sizin de dediğiniz gibi nefis varya nefis bundan alıkoyuyor işte. Allah doğru yoldan saptırtmasın

sarılale

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. bu görüşlerinizin bilmesini istediğim bazı kişiler var ama çok bilmiş gibi davranıyolar özellikle nerde pahalısı varsa alamadığı halde alıyo gibi görünmek çok hoşuna gidiyo seni küçük düşürüyor.kendisini çok bilmiş gösteriyor bu kişilerin okumasını çok isterim.

E

es_selam

çok güzel bi konu aynende katılıyorum ama sen gelde bunu anlat insanlar türlü türlü yol arıyo aynı zamanda içimizdeki şeytana ne diyim allah islah etsin ben kendimi firenyemiyorumki başkasına sözüm geçsin.. Titre ey kalp birgün sende aglayacaksın ve dilerim gözyaşın allah aşkıyla aksın.selamlarımla...

hüsna.86

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık allah razı olsun kardeş...

imported_arzu_m

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir konuya değinilmiş, günümüzde "modern tesettür" adı altında islami örtünmeyi rencide eden o kadar bayan din kardeşimiz varki...!
Başörtüsünü kendı emelleri için kullanarak biryerlere gelmeye çalışanları Rabbim ıslah etsin,
kadının süsü baş örtüsü deyimini daha dıkkatle ve dinimizin emrettiği şeklide uygulanması gerektiğini tekrar hatırlamak gerek.

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten emeginize saglık çok güzel olmuş

medine21

Kayıtlı Kullanıcı
çok doğru ve çok güzel bir yazı saol kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt