Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Leyla Kardeşimize ÖZEL...( DUA VE HATİM) (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
tevbe suresinin son ayeti ''Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.''

leyla............................1.000

kalan: 900

Allah kabul etsin

leyla-1

Altın Üye
tevbe suresinin son ayeti ''Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.''

Allah kabul etsin (Cuma akşamına kadar yardım edebilir misiniz Allah razı olsun sizden)

leyla-1

Altın Üye
5 Yasin Süresi 35Fetih Süresi,5 Vakıa Süresi,(2500) la havle vela kuvvete illa billahil aliyyul azim.............(okundu)
Allah kabul etsin inşallah. Allah hepinizden binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah ecrinizi her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın bol bereketli hayırlı günler, hayırlı rızk iş kısmet kapıları açmak nasip etsin Rabbim..
Dualarımız bütün kardeşlerimiz için Allah darda olan sıkıntıda zülüm altında olan bana da bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun inşirah nasip etsin hayırlı çıkış kapıları nasip etsin Rabbim
Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sıkıntılarını feraha çıkarsın leyla kardeşim, selamun aleyküm

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı

Allah kabul etsin (Cuma akşamına kadar yardım edebilir misiniz Allah razı olsun sizden)

geri kalanını ben alıyorum cumaya bitiririm allahın izniyle ezberimde çünkü... bu arada bu ayati kerime ne için iyi geliyor ben eşimle ayrıyım 4 aydır okusam faydalı olurmu acaba merak ediyorum????

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı

hicran..........................900

kalan: 0

leyla-1

Altın Üye
geri kalanını ben alıyorum cumaya bitiririm allahın izniyle ezberimde çünkü... bu arada bu ayati kerime ne için iyi geliyor ben eşimle ayrıyım 4 aydır okusam faydalı olurmu acaba merak ediyorum????

Allah razı olsun canım benim Allah senide darda sıkıntıda bırakmasın inşallah Allah yuvanda huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet nasip etsin Rabbim .Canım bu ayet her şeye iyi geliyor ne niyetle okursan bende bir arkadaştan öğrendim yardım eder misin okumalarıma diye sordum cumartesi niyet edilip başlanıyor cuma akşamına kadar biliyorsun önemli olan niyettir sayıdan ziyade bizde Allah rızası için Rabbim'den istiyoruz. Arkadaşım borcu için okumuş bir hafta içinde biraz parasını almış canım bazen cumartesi başlayıp bitirebilirsen cumartesi akşamına kadar öylede okunuyormuş Allah'ım hepimizin dualarını dergahından kabul etsin hayırlısıla inşallah.Esma duaları vardı yine onları oku canım 70 Kevser Süresi, 3 Alak sresi Allah'ım eşine hidayet nasip etsin tez zamanda yuvanıza kavuşmak bir ömür boyu mutluluklar nasip etsin Rabbim...Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.

leyla-1

Altın Üye
Rabbim sıkıntılarını feraha çıkarsın leyla kardeşim, selamun aleyküm

hicran..........................900

kalan: 0

Amin
Aleyküm Selam canım kardeşlerim Allah binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim. Canım nerelerdesin Ceylantur kardeşim nasılsın?
Allah'ta sizleri hiç bir zaman darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın inşallah.
Allah okunan Kur'anlar dualar yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirimeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Allah hayatımızdaki çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları hayırsızları olumsuz düşünceleri hayırlıya olumluya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dünyada bol bereketli hayırlı günler ahirette de bol bereketli hayırlı günler nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin işinini sonunu hayırlara vesile etsin dünyada rezil olmaktan ahirette kabir azabından bizleri muhafaza etsin.
Allah dünyada Kur'an ahirette iman Allah dünyada dünya muradımızı ahirette de ahiret muradımızı nasip etsin Rabbim.
Allah bir an bile nefsimize baş başa bırakmasın şeytana nefsimize uydurmasın bilerek ve idrak edenlerden olmak nasip etsin Rabbim.
Allah'ım gökten sabır yağdır sabır nasip etsin Rabbim.
Allah hayırlı rızk iş kısmet kapıları kapıları açmak nasip etsin Rabbim.
Allah darda olan sıkıntıda olan bana da bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun her şey gönlünüzce olsun. -

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun canım benim Allah senide darda sıkıntıda bırakmasın inşallah Allah yuvanda huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet nasip etsin Rabbim .Canım bu ayet her şeye iyi geliyor ne niyetle okursan bende bir arkadaştan öğrendim yardım eder misin okumalarıma diye sordum cumartesi niyet edilip başlanıyor cuma akşamına kadar biliyorsun önemli olan niyettir sayıdan ziyade bizde Allah rızası için Rabbim'den istiyoruz. Arkadaşım borcu için okumuş bir hafta içinde biraz parasını almış canım bazen cumartesi başlayıp bitirebilirsen cumartesi akşamına kadar öylede okunuyormuş Allah'ım hepimizin dualarını dergahından kabul etsin hayırlısıla inşallah.Esma duaları vardı yine onları oku canım 70 Kevser Süresi, 3 Alak sresi Allah'ım eşine hidayet nasip etsin tez zamanda yuvanıza kavuşmak bir ömür boyu mutluluklar nasip etsin Rabbim...Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.

allah razı olsun ablacım çok teşekkür ederim...

leyla-1

Altın Üye
3Yasin Süresi 3 Fetih Süresi,3Vakıa Süresi,(1500) la havle vela kuvvete illa billahil aliyyul azim.............(okundu)

Selam Aleyküm canım kardeşlerim Allah binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah'ta sizleri hiç bir zaman darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın inşallah. Allah bu mübarek günlerin okunan Kur'anlar dualar yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirimeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Allah hayatımızdaki çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları hayırsızları olumsuz düşünceleri hayırlıya olumluya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dünyada bol bereketli hayırlı günler ahirette de bol bereketli hayırlı günler nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin işinini sonunu hayırlara vesile etsin dünyada rezil olmaktan ahirette kabir azabından bizleri muhafaza etsin.
Allah dünyada Kur'an ahirette iman Allah dünyada dünya muradımızı ahirette de ahiret muradımızı nasip etsin Rabbim.
Allah bir an bile nefsimize baş başa bırakmasın şeytana nefsimize uydurmasın bilerek ve idrak edenlerden olmak nasip etsin Rabbim.
Allah'ım gökten sabır yağdır sabır nasip etsin Rabbim.
Allah hayırlı rızk iş kısmet kapıları kapıları açmak nasip etsin Rabbim.
Allah darda olan sıkıntıda olan bana da bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun her şey gönlünüzce olsun.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
aldığım 900 adet ayeti kerimeyi bitirdim rabbim kabul etsin tez zamanda sıkıntınızı gidersin inşallah,selametle,dua ile...

leyla-1

Altın Üye
aldığım 900 adet ayeti kerimeyi bitirdim rabbim kabul etsin tez zamanda sıkıntınızı gidersin inşallah,selametle,dua ile...

Amin Canım benim Allah razı olsun Rabbim'de seni tez zamanda selametine çıkarmak nasip etsin Allah'ta seni darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın inşallah. Canım bu ay maalesef maddi yönden iyice çıkmaza girdim öyle olunca manevi yönden de insan iyi olmuyor maalesef ister istemez insanında sağlığı bozuluyor Allah yine de bundan geriye bırakmasın Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun bu Allah'ın izniyle bu günlerde geçecek canım. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin hayırlı kapılar açmak nasip etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Canım benim Allah razı olsun Rabbim'de seni tez zamanda selametine çıkarmak nasip etsin Allah'ta seni darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın inşallah. Canım bu ay maalesef maddi yönden iyice çıkmaza girdim öyle olunca manevi yönden de insan iyi olmuyor maalesef ister istemez insanında sağlığı bozuluyor Allah yine de bundan geriye bırakmasın Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun bu Allah'ın izniyle bu günlerde geçecek canım. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin hayırlı kapılar açmak nasip etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

rabbim çaresiz dert vermesin ablacım.sıkıntın dünyeviyse boş ver üzülme allah bize yeter,ama ahiretin içinse sıkıntın ozaman üzül derdim,seninle beraber bende üzülürdüm.dediğin gibi bu günlerde geçecek,inşallah selamete çıkacağız.rabbime emanetsin ablacım görüşmek üzere,dua eder dua beklerim...

leyla-1

Altın Üye
rabbim çaresiz dert vermesin ablacım.sıkıntın dünyeviyse boş ver üzülme allah bize yeter,ama ahiretin içinse sıkıntın ozaman üzül derdim,seninle beraber bende üzülürdüm.dediğin gibi bu günlerde geçecek,inşallah selamete çıkacağız.rabbime emanetsin ablacım görüşmek üzere,dua eder dua beklerim...

Amin
Haklısın canım işte boş şeylere üzülüyoruz dünya ile ilgili ama işte insan hakketmediğim duruma düşünce yaptığı iyiliğin böyle olması sonrada hiç ummadığı kötü bir duruma düşmesi ben şimdi acı sıkıntı çekiyorum ama benim yine kaybettiğim bir şey yok Allah bu günlerin mükafatını bu dünyada yada ahirette verecek sabır acıdır ama lakin meyvası çok tatlıdır Allah sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin bütün işlerimizin sonunu hayırlara vesile etsin dünyada rezil olmaktan ahirette kabir azabından sana sığınırız Rabbim. Selam ve dua ile Allah'a emanet ol canım benim her şey gönlünce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Bismillahirrahmanirahim
Hasbiyallahü li dini, ( Dinim için Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü li dünyaye, ( Dünyam için Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü lima ehemmeniy, ( Bana fenalıkla kasd edene karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü liman bağa aleyye, ( Bana azgınlık eden kimseye karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü limen hasedeniy, ( Bana hased edene karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü limen kadeniy bi suin, ( Bana fenalıkla yaklaşana karşı Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındel mevti, ( Ölüm anında Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındel meseleti fil kabr, ( Kabirde sual sorulacağı anda Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındel miyzan, ( Amellerin tartılacağı anda Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü ındes sırati, ( Sıratı geçerken Allah'ım bana yeter )
Hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşıl azıym.
(Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arş’ın sahibidir )
Amin

leyla-1

Altın Üye
Lâ ilâhe İllallahu Halîmül Kerîm. Sübhânallâhi Rabbi! arşil azîm. El-hamdülillahi Rabbilâlemin. Es’elüke mûcibâti rahmetike ve azâimi mağfire-tike, vel ismete min külli zenbin, vel ganimete min külli berrin, vesselâmete min külli ismin, lâ teda’li zenben illâ gafertehu, velâ hemmen illâ ferrectehu, velâ hâceten hîne leke ridan illâ kadaytehâ. Yâ Erhamerrâhimîne.

Türkçe Anlamı:
Allah ‘tan başka ilâh yoktur, ancak Halîm ve Kerîm olan O’dur. Arşın Rabbi olan Allah ‘ı noksan sıfatlardan tenzih ve kemal sıfatlarla mevsuf kılarım. Hamd, âlemlerin Rabbine mahsustur. Senden rahmetinin icabını ve mağfiretinin şümulünü isterim Allah’ım. Her günahtan korunmamı ve her ganimete ulaşmamı dilerim. Her günahtan sâlim kalmamı isterim. Bana hiç bir günah bırakma, bağışla; hiç bir sıkıntı bırakma, hepsini al. Senin yanında bulunan hacetimi kazâ eyle, ey merhamet edenlerin en merhametlisi.,,

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Amin
Haklısın canım işte boş şeylere üzülüyoruz dünya ile ilgili ama işte insan hakketmediğim duruma düşünce yaptığı iyiliğin böyle olması sonrada hiç ummadığı kötü bir duruma düşmesi ben şimdi acı sıkıntı çekiyorum ama benim yine kaybettiğim bir şey yok Allah bu günlerin mükafatını bu dünyada yada ahirette verecek sabır acıdır ama lakin meyvası çok tatlıdır Allah sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin bütün işlerimizin sonunu hayırlara vesile etsin dünyada rezil olmaktan ahirette kabir azabından sana sığınırız Rabbim. Selam ve dua ile Allah'a emanet ol canım benim her şey gönlünce olsun.

amin ablacım amin allah razı olsun inşallah...

leyla-1

Altın Üye
amin ablacım amin allah razı olsun inşallah...

1000 kelimei tevhid okudum..

Allah razı olsun değerli kardeşlerim Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için. Allah içinde bulunduğumuz maddi manevi sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah bilerek ve idrak edenlerden olmak bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak Peygamber eEfendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimize hayırlı rızk kapıları hayırlı kapılar açmak nasip etsin Rabbim.
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN....
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye

Allahım şu an kimin nerede bir sıkıntısı varsa, Sen onu gider..
Allahım şu an kimin nerede çaresiz bir derdi varsa, Sen ona çare ol..
Alahım şu an kim nerede acıdan inlemekteyse, Sen ona rahmetinle yetiş..
Allahım sevdiklerimi Sen de sev ve onlara bâki huzur ve neşe ver...
Allahım iman ve ahlakın en güzelini yerleştir o sevdiğim yüreklere..
Allahım Sen Sana edeple geleni hiç geri çevirmezsin, duamı salihlerin duası eyle...
AMİN...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt