Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KURŞUN DÖKMEK (1 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Aliye Kardeşim

çevremde Böyl şeylere Inanalar Okadr Fazlaki çiktisini Alicam özelikle Nazarlik çok Takan Var.tövbe Yarabbim Küçücük Bi Nazarlik Mi Koruyacak Sanki .allah Razi Olsun Paylaşim Için Selametle

Ve aleyküm selam kardeşim. Evet haklısınız kardeşim, hala bunlara inananlar, Yüce Rabbimiz c.c dururken, kendisine bile faydası olmayan şeylerden medet umanlar var...Rabbimiz c.c şuur nasip eylesin, gerçekleri görmelerini sağlasın inşallah..Bu arada size çok teşekkür ederim kardeşim..Mümkün mertebe çevremizdeki insanları da bu yanlışlardan haberdar edelim, Allah c.c rızası için anlatalım inşallah..Rabbimiz c.c sizden de razı olsun..Selam ve baki dua ile inşallah..

~*~ B)B) ~*~

merdümgiriz

Kayıtlı Kullanıcı
ALİYE kardeş Allah razı olsun bu konuyla ilgili yardım istemiştim ama kimse cvp vermemişti.Araştırma konumdu, o hafta ödev olarak yetiştirmem gerekiyordu..neyse güzelbir paylaşım olmuş, emeğine sağlık..

petek

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok güzel olmuş ellerine yüreğine sağlıkkkkk allah senden razı olsun.....

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
ALİYE kardeş Allah razı olsun bu konuyla ilgili yardım istemiştim ama kimse cvp vermemişti.Araştırma konumdu, o hafta ödev olarak yetiştirmem gerekiyordu..neyse güzelbir paylaşım olmuş, emeğine sağlık..

Allah c.c sizden de razı olsun kardeşim..Faydalı olabildiğine sevindim. Allah c.c muvaffak eylesin..Hayırlı bayramlar dilerim kardeşim.Selam ve dua ile.

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kardeşim...çok güzel faydalı ve yerinde bir paylaşım olmuş...
bu devreleri küçükken ben atlattım...
biraz düşünce elim kolum ve dizlerim kanayınca (düşerek yuvarlanmalar küçükken) annem hemen başka bir mahallede adını duyduğu yaşlı bir teyzeye beni komşumuzla götürür...kurşun döktürürdü...

yaşlı teyze yere beni oturtup başımın üstüne büyük bir örtü örtüp elindeki su tolu tencere ye piknik tübündeki cezvede kaynattığı kurşunu bir hamle ile döküp büyük bir ses ve dumanla olayı hallederdi...

sonra kurşunu eline alıp bakar bakar ve anlatırdı;

-bak bak çocukta nazar var...
-bunlar gördüklerin göz işte....
-bak bak kaç tane göz var....
-çocuğunu arada bir oku üfle....

derdi...nazarımı alırdı...sonra annem kafamın üstünde 3 kez besmele ile ekmek yada tuz döndürür..durumu olmayan birine verirdi...

sonrada birşey olmaz inşALLAH deyip durumu iyi olmayan birini sevindireceğim derdi...

ve bu zaman zaman tekrarlanırdı.....

şimdi burada anlatılacak ve çıkacak çok mesaj var...bilmeden yaşamak öğrenmek yerine duymakla yetinip uygulayıp psikolojik olarak rahatlamak...

ALLAH cc bizleri gaflete daldırmasın..Hakkımızda herşeyin hayırlısını nasip etsin..kalbi,gözü,gönlü mühürlü olanlardan etmesin...

selam ve dua ile kalın..selametle...

hücra

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşler belki siz kurşun döktürmenin bidat olduğunu batıl oldugunu düşünüyorsunuz ama kurşun nazarı çekermiş böyle bir özellik var onda ve de peygamber efendimiz zamanında da döktürülüyordu nazar boncuğuna gelince o zaten gizli şirktir

hücra

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim ben kurşun döktürmenin hurefe ve sapıklık olduguna ya da bidat olduguna inanmıyorum kurşun nazarı çekermiş ve peygamber efendimiz zamanında da yapılmıştır hem bu sapıklıkda değildir bunu üzerimize taşıyıpda ona bel bağlamıyoruz ki nazar boncuğu gizli şirktir zaten bu belli sen gerçekten kurşun döktürmenin hurafe oldugundan eminmisin

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
es selamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu canım kardeşim..Mevla Teala razı olsun, ecrini en güzel ve hayırlı şekilde versin, paylaşımını tesirli kılsın inşaAllah can yarenim.. gerçekten etrafımızda halen kurşun dökmenin uygun olmadığını bilmeyenler olabiliyor. inşaAllah uyarmalıyız her daim..Mevla Teala bizleri gaflete düşenlerden eylemesin inşaAllah..

Bayramın mübarek ve hayırlara vesile olsun inşaAllah canparesi.. Rabbul alemin bizlerle ve tüm sevdiklerinle hayırlı, huzurlu, sağlıklı, afiyetli nice bayramlara erişmeni nasip eylesin inşaAllah canım kardeşim..Dedemin, Zeynebimizin ve tüm kıymetli ailenin de bayramı mübarek olsun inşaAllah.. Hakka c.c. emanetsin Hak yarenim..selam,daim dualar ve baki muhabbet ile inşaAllah..:H

Mezopotamyanın gülüne, nuru yanında sönük kalacak bu gül de, acizane bayram armağanı olsun inşaAllah..;)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamün aleyküm kardeşim ben kurşun döktürmenin hurefe ve sapıklık olduguna ya da bidat olduguna inanmıyorum kurşun nazarı çekermiş ve peygamber efendimiz zamanında da yapılmıştır hem bu sapıklıkda değildir bunu üzerimize taşıyıpda ona bel bağlamıyoruz ki nazar boncuğu gizli şirktir zaten bu belli sen gerçekten kurşun döktürmenin hurafe oldugundan eminmisin

Ve aleyküm selam kardeşim..
Hayırlı Bayramlar dilerim..Selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt