Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an hatmimize yardım edermisiniz kardeşlerim:( (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Selâmun âleykum

Muhterem kardeşim bütün cüzleri usülüne uygun okuyup size bildirdim herhalde siz o mesajı da görmediniz,muhterem kardeşim üzülmeyiniz Allah c.c büyüktür sizn bu sıkıntınıza da bir çare lütfeder.Allah Teâlâ c.c her ne sıkıntınız varsa tez zamanda gidersin,sizi bolluğa ve huzura eriştirsin gönlünüzün her muradını versin kabul olunmamış hiç bir duanızı af olunmamış hiç bir kusurunuzu bırakmasın ,yuvanıza huzur ve saadet rızkınza bolluk ve bereket vucudunuza sağlık ve afiyetler versin kalbinize sekinetini indirsin her gününüzü bayram sevinçleri ile doldursun, size Yüce Zâtının razı olacağı hayırlı ve sağlıklı ömürler nasip etsin.

Selâm ve selâmetle kalınız.Saygılarımla.

Amin Amin Amin
Alalh razı olsun çok muhterem değerli hocamız Allah sizden binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah ecrinizi her harf adedince Rabbim mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin o güzel içten dualarınız içinde çok teşekkür ederim beni ne kadar çok mutlu ettniz bu zor zamanlarımda Allah'ta sizi mutlu etsin hiç bir zaman sizi darda sıkıntıda bırakmasın Rabbim.
Bir borç olayıma üzlürken beklenmeden olaylar yaşadık yeni doğacak yeğenimizi kaybettik bu aralar o kadar sıkıntılar üst üste geldi ki Alalh beterin beterindne korusun yinede Alalh'ın verdiğine verceğine kendindne gelene sonsuz şükürler olsun Allah bundna geriye bırakmasın hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin hayırlı güzel günler nasip etsin Rabbim.
Alalh hepimizin yar ve yardımcısı olsun korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim.Sizden bir ricam var eğer 3.cüzde okunduktan sonra hatim duasını yapabilirmisiniz bu araral o kadar çok yoğunum ki siteye bile eskisi gibi girme fırsatım olmuyor Allah hepimizin içind ebulunduğu sıkıntılardan kurtarıp tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hürmetle saygılar sunarım.

leyla-1

Altın Üye
27 Yaşında vefat eden Kerim kardeşimiz ve bütün ölmüşlerimiz için.

euzubillehimineşşeydanirraciim
**bismillahirrahmanirrahim**

1.cüz leyla
2.cüz leyla arkadaşı
3.cüz
4.cüz elifimbenim
5.cüz elifimbenim
6.cüz nemire
7.cüz nemire
8.cüz nemire
9.cüz nemire
10.cüz nemire
11.cüz nemire
12.cüz nemire
13.cüz nemire
14.cüz nemire
15.cüz nemire
16.cüz nemire
17.cüz nemire
18.cüz nemire
19.cüz nemire
20.cüz nemire
21.cüz nemire
22.cüz nemire
23.cüz nemire
24.cüz nemire
25.cüz nemire
26.cüz nemire
27-cüz nemire
28.cüz nemire
29.cüz nemire
30.cüz Gül Berra

Allah c.c kabul etsin. inşallah..

leyla-1

Altın Üye
Kalan cüz

3.cüz

Allah kabul etsin...

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
27 Yaşında vefat eden Kerim kardeşimiz ve bütün ölmüşlerimiz için.

1.cüz leyla
2.cüz leyla arkadaşı
3.cüz arzu74
4.cüz elifimbenim
5.cüz elifimbenim
6.cüz nemire
7.cüz nemire
8.cüz nemire
9.cüz nemire
10.cüz nemire
11.cüz nemire
12.cüz nemire
13.cüz nemire
14.cüz nemire
15.cüz nemire
16.cüz nemire
17.cüz nemire
18.cüz nemire
19.cüz nemire
20.cüz nemire
21.cüz nemire
22.cüz nemire
23.cüz nemire
24.cüz nemire
25.cüz nemire
26.cüz nemire
27-cüz nemire
28.cüz nemire
29.cüz nemire
30.cüz Gül Berra

leyla-1

Altın Üye

1.cüz leyla
2.cüz
3.cüz
4.cüz
5.cüz
6.cüz
7.cüz
8.cüz
9.cüz
10.cüz
11.cüz
12.cüz
13.cüz
14.cüz
15.cüz
16.cüz
17.cüz
18.cüz
19.cüz
20.cüz
21.cüz
22.cüz
23.cüz
24.cüz
25.cüz
26.cüz
27-cüz
28.cüz
29.cüz
30.cüz

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın leyla-1 kardeşimiz yukarıda rahmetlik Halil İbrahim hocamızın Rumuzunu gördük içimiz burkuldu gözlerimiz yaşardı o tam manası ile bir Kur'an aşığıydı okadar mükemmel okurdu ki o okumaya başladığı zaman nefesler tutulurdu mekânı cennet makamı âli olsun inşaAllah.Sayın Kardeşimiz sizden bir talebimiz olucak eğer izin verirseniz birinci cüzden sonra bütün cüzleri hocamızın hafızları okumak istiyorlar eğer izin verirseniz iki saat içinde hatim bitirilip size buradan bildirilecektir.

Gurubumuzun selam ve saygılarını arz ederiz.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Sayın leyla-1 kardeşimiz yukarıda rahmetlik Halil İbrahim hocamızın Rumuzunu gördük içimiz burkuldu gözlerimiz yaşardı o tam manası ile bir Kur'an aşığıydı okadar mükemmel okurdu ki o okumaya başladığı zaman nefesler tutulurdu mekânı cennet makamı âli olsun inşaAllah.Sayın Kardeşimiz sizden bir talebimiz olucak eğer izin verirseniz birinci cüzden sonra bütün cüzleri hocamızın hafızları okumak istiyorlar eğer izin verirseniz iki saat içinde hatim bitirilip size buradan bildirilecektir.

ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatuhu saygıdeğer osman abimiz...
mesajınızı leyla ablamıza ilettim.kendisi çok memnun oldu.zaten daha okumaya başlamamış.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam

Sayın Kardeşimiz hafız kardeşlerimiz Hatmi Şerifi tamamlamıştır.Duası için bilgilerinize sunulur.

Selam ve Saygılarımızı arz ederiz.

selamunaleykum ve rahmetullahi

hayırlı kandiller osman abimiz,leyla ablamızla görüştüm internetinde sorun olduğu için size cevap yazamamış.benim yazmamı istedi.
okumuş olduğunuz hatimden dolayı çok memnun oldu.duasınıda sizlere bıraktığını belirtti.

dualarınızda yer alabilme ümidiyle,saygılarımı sunuyorum.
selam olsun tüm kardeşlerime...

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum ve rahmetullahi

hayırlı kandiller osman abimiz,leyla ablamızla görüştüm internetinde sorun olduğu için size cevap yazamamış.benim yazmamı istedi.
okumuş olduğunuz hatimden dolayı çok memnun oldu.duasınıda sizlere bıraktığını belirtti.

dualarınızda yer alabilme ümidiyle,saygılarımı sunuyorum.
selam olsun tüm kardeşlerime...

Aleykum Selam

Sayın Kardeşimiz Hatmi şerifin duası Cuma namazından sonra gurubumuzca yapılacaktır.

Selam ve saygılarımızla.

leyla-1

Altın Üye
Selamun Aleykum

Sayın kardeşimiz bu gece hatim tamamlanacak ve size bildirilecektir.

Selam ve saygılarımızla.

Aleykum Selam

Sayın Kardeşimiz hafız kardeşlerimiz Hatmi Şerifi tamamlamıştır.Duası için bilgilerinize sunulur.

Selam ve Saygılarımızı arz ederiz.

Aleykum Selam

Sayın Kardeşimiz Hatmi şerifin duası Cuma namazından sonra gurubumuzca yapılacaktır.

Selam ve saygılarımızla.

Selam Aleyküm kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim. Mesajınızı görünce içim burkuldu gözlerim doldu yaşardı Halil İbrahim hocamız benim içinde çok özel ve değerliydi hepimiz kardeşiz herkesin yeri ayrı ama hocamızın bir başkaydı geç tanıştık erken kaybettik:(Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun selametle kalınız saygılarımla selamlar...

leyla-1

Altın Üye
Amin
Selam Aleyküm kardeşim ALLAH binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah ecrinizi her bir harfince her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.Bu mübarek üç ayların yüzü gözü hürmetine Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim. Abimizinde ve sitemizde bulunan bütün vefat eden kardeşlerimizin mekanları cennet olsun inşallah.
Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak her iki dünyada duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin ALLAH.
ALLAH'ım biz dua etmesini bilmiyoruz peygamber Efendimiz senden ne istediyse bizde onu istiyoruz neyden sakındıysa bizde ondan sakınıyoruz bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyi gönül muradlarımızı dualarımızı kabul edip bizleri hidayete erdirmek nasip et Yarabbim!. Bütün kötülüklerden bizleri koru doğru yoldan bizleri ayırma Yarabbim doğru yoldan ayrılanları hidayete erdirmek nasip et Rabbim.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı akşamlar.

leyla-1

Altın Üye
selamün aleyküm canım kardeşlerim leylacım hayırdır buadan bir kardeşimizmi ALLAHDAN c.c. mekanının cennet omasını diliyorum ben 4.5 alıyorum okudukca alırım inş şimdilik iki cüz yeter inş elimden geldiği kadar cabuk okumaya çalışacağım ALLAHIMIZ c.c. emanet olun

canım o içten kalbinin en derinden gelen tertemiz dualarına AMİN AMİN AMİN diyorum inş tüm cümlemizin ..evet ben uzun süredir katılamadım koşturuyorum canım şu işlwr bitmiyorki emelklilik yok dr işleri kontrollar vsvs inş birterde bende rahat ederim canım beni eklermisin 4.5.cüzleri canım zamanı varmı şu gün bitecek diye haber verirmisin inş okurum ve dahada alırım cüzler ALLAHIM c.c. ailesine sabır versin tekrar mekanı cennet olur inş

Selâmun Âleyküm

Muhterem leyla-1 kardeşimizin dikkatine;

altıncı cüzden yirmiyedinci cüze kadar tamamını bu yaşlı hafız almıştır lütfen üzülmeyiniz ,12.08 .2012 günü iftardan sonra cüzlerin bittiğini Allah c.c izin verirse bildiriceğim.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

selamün aleyküm canım dua krdeşlerim nasılsınız leylacım burdaokunan cüzler bittimi hatim tamamlandımı yni bi yazı göremedim başka bir yeremi aktarıldı inş görürü cevabını verirsiniz ALLH c.c. emanet olun

ah canım çok geçmiş olsun sıkıntın ne ise inş tez anmanda feraha erişirsin hangi ayı ise yaz canım ama eğer sakıncası yoksa ben haftaya tamamlatım olurmu şayet alan olmdıya okur ve inş en kısa zamanda okundu diye eklerim canım ben iyi sayılırım geçen hafta mrt çakıildi yine bakalım bu ayın 6. da hastande randevum var ne çıkacak şemoya başladım yine inş bi ameliyat veya ışınlama felan sıkıntısı olmazda sdece ilaç ve ışınlamayla kuruturlar aslında tam kesin bir şey yok işte sonucu perşembe güü öğreneceğim ne olacak ne yapalım gelen ALLAH c.c. gelsin değilmi kuldan gelen çok acımasız düşsen lini uzatıp kaldırmaz ama YÜCE RABBİMİZ c.c. dedini vediği gibi dermanınıda veriyor nun için beterin bteri var deyip şükür diyorum şişte böyle canım zaten etrf dünya okadar dertçilr hastalık sorun varki nye yanayım diyorum ve bekliyorum dediğim gii canım dualaarımdasınız hep buradaki tüm kardeşlerim bana yazarsın hangi cüz ve belli olmaz blkide bu hafta sonu bitiririm haber vririm koştumalardan dolayı geçikiyor işte bazen tekrar ölmüş olan kardeşimizin mekanı ve tüm ölmüşlerimiizn mekanı cennet olsun inş sıkıntılarımızn fearaha erişelim dileğim hyılı akşamlar canım kardeşlerim

Selamûn Âleykûm

Bana bu hatimden de nasip ayırdığınız için size çok teşekkür ederim.Aldım kabul ettim başım üstüne,daha listeyi yeni gördüm yarın sabah vazifeme başlayacağım ve biiznillah biter bitmez sizi haberdar edeceğim.

Selâmun âleykum

Muhterem kardeşim bütün cüzleri usülüne uygun okuyup size bildirdim herhalde siz o mesajı da görmediniz,muhterem kardeşim üzülmeyiniz Allah c.c büyüktür sizn bu sıkıntınıza da bir çare lütfeder.Allah Teâlâ c.c her ne sıkıntınız varsa tez zamanda gidersin,sizi bolluğa ve huzura eriştirsin gönlünüzün her muradını versin kabul olunmamış hiç bir duanızı af olunmamış hiç bir kusurunuzu bırakmasın ,yuvanıza huzur ve saadet rızkınza bolluk ve bereket vucudunuza sağlık ve afiyetler versin kalbinize sekinetini indirsin her gününüzü bayram sevinçleri ile doldursun, size Yüce Zâtının razı olacağı hayırlı ve sağlıklı ömürler nasip etsin.

Çok değerli İbrahim hocamız ve çok sevdiğim Nebahat ablam sizin yokluğunuza hala alışamadım eski mesajlarınıza bakarken gözlerim doldu ne diyeceğimi bilemiyorum Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun saygı ve hürmetle anıyoruz siz her zaman kalbimizde gönlümüzde dualarımızdasınız:(

leyla-1

Altın Üye

Euzubillahimineşşeydanirracim
Bismillahirrahmanirrahim

Hatmimizi Allah celle celalühü rızası için..,
Peygamber Efendimiz'in -sallallahu aleyhi ve sellem- şefaati için..,
Cümle geçmişlerimizin ruhlarına hediye için okuyoruz...
Allah celle celaluhu kabul eylesin...
AMİNNN...

1.cüz................hatim grubu
2.cüz................hatim grubu
3.cüz................hatim grubu
4.cüz................hatim grubu
5.cüz................hatim grubu
6.cüz................hatim grubu
7.cüz................hatim grubu
8.cüz................hatim grubu
9.cüz................hatim grubu
10.cüz...............hatim grubu
11.cüz...............hatim grubu
12.cüz...............hatim grubu
13.cüz...............hatim grubu
14.cüz...............hatim grubu
15.cüz...............hatim grubu
16.cüz...............hatim grubu
17.cüz...............hatim grubu
18.cüz...............hatim grubu
19.cüz...............hatim grubu
20.cüz...............hatim grubu
21.cüz...............hatim grubu
22.cüz...............hatim grubu
23.cüz........... ...hatim grubu
24.cüz...............hatim grubu
25.cüz...............hatim grubu
26.cüz...............hatim grubu
27.cüz...............hatim grubu
28.cüz...............hatim grubu
29.cüz...............hatim grubu
30.cüz..............hatim grubu.

leyla-1

Altın Üye
Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbeten abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir. Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve amellerimle göstermege çalışıyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

*Peygamberimize sallahu aleyhi ve sellem salavat getirelim*

“ALLAHümme salli ala seyyidine Muhammedin ve ala ali seyyidine Muhammedâ€￾

HATİM DUAMIZ

Yâ Rabbi! Okuduğumuz hatm-i şerifi dergah-i ulûhiyyetinde kabul eyle. Kuran-ı Kerim'in her harfi için bizlere sevap yaz. Okurken yaptığımız hataları bağışla, tam ve mükemmel okumuş gibi kabul buyur. Kur'an-ı Kerim'i kalblerimize nur eyle, cennet yolumuzu aydınlat.

ALLAHım! Vermiş olduğun nimetlerin elimizden çıkmasından, sağlık ve dirliğimizin bozulmasından, beklenmedik felaketlerden ve gazabının her türlüsünden ancak sana sığınırız. Biz, aciz kullarının dualarını kabul eyle yâ Rabbi!

Ey bağışlaması ve ihsanı sonsuz olan ALLAHım! Ayıplarımızı ört, kalplerimizi pak eyle; hastalarımıza şifa; dertlilerimize deva, borçlarımızı ödemek imkanı ver. Din ve dünya işlerimizi islah eyle yâ Rabbi!

Ey yerleri ve gökleri yaratan, gizli ve açık her şeyi hakkıyla bilen ve bütün varlıkların biricik sahibi olan ALLAHım! Gerçek bilir ve bildiririz ki, sen'den başka ibadete ve itaate layık olan ilah yoktur. Bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. şeytanın bozguncu telkinlerinden sana sığınırız. ALLAHım! Gönlümüzü, bütün azalarımızı sönmez, sonsuz nurunla aydınlat.

Yâ Rabbi! Bize, küfre açık kapı bırakmayan eksiksiz bir iman nasip eyle. ALLAHım! Bizi, yolunu şaşıran ve saşırtanlardan değil, hidayete eren ve hidayete eriştiren kullarından eyle.

Yâ rabbi! Maksadımız senin rızandır. Biz her işimizde seni, her şeyde seni kasd ederiz. Yalnız senin rızanı isteriz. Bütün isteğimiz de, senin bizden razı olmandır. Bizi, sevgili kullarından eyle ALLAHım!

Yâ Rabbi! Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup senden af dileyen seçkin kullarından eyle. ALLAH'ım!

Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz bütün günahlarımızı bağışla, çok bol olan rahmetini bizlerden esirgeme. Yâ Rabbi! Bütün işlerimizin sonunu hayr eyle; dünyada rezil olmaktan, ahirette de azabından muhafaza eyle.

ALLAH'ım! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir. Dinden, imandan, doğruluktan, sana ibadet ve taatdan ayırma yâ Rabbi!

Yâ Rabbi! Bizleri, verdiğin ni'metlere karsi şükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme, ALLAHım!

ALLAH'ım son nefeste, ölümün aklı baştan gideren acılarından bizi koru. "la ilahe illâllah muhammedün resûlüllah" ve "eşhedü en la ilahe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûlüh" diyerek, ruhumuzu teslim etmemizi nasib eyle yâ Rabbi!

Cümlemizin kalbine İslam nurunu, Kur'an hidayetini ver. Cümlemizi İslama bağla, bizleri müslüman olarak yaşat, müslüman olarak öldür. Bizleri dünyâ ve âhiret mutluluğuna erdir. Dünya'da mekansız, âhiret'de imansız bırakma yâ Rabbi!

Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmiş bütün müsluman kardeşlerimizin halleri sana arz ediyoruz Allahım! Zulmedenleri islah eyle ya rabbi! Islah olmalari mumkun degilse onlari Kahhar isminle kahreyle ya Rabbi!

Özellikle şuan dünyanin dört bir tarafında, biz burada rahat bir mekanda karnimiz tok başımızda çatı dua etmek bile nefsimize ağır gelirken ya onlar, ya onlar ALLAHım! Gecenin bir saatinde, soğukta, karnı aç ve bir köşede ölmeyi bekleyen müslüman kardeşim “ben burada bu haldeyken benden bir duasini bile esirgeyen müslüman kardeşimden hesabımı soracağım günü bekliyorumâ€￾ diyorsa bunun hesabını nasıl veririz Allahim! Bizlere bu şuuru nasip eyle Allahim!

ALLAH'ım ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulmasını, hainlerin planlarının suya düşmesini, ülkemizin içinde ve dışında hainlik düşünenlerin hepsini sana havale ediyoruz. tüm dünyada müslümanların galip gelmesini, Peygamber Efendimize s.a.v karşı yapılan haksızlıkların son bulmasını ve bunu yapan ülkeyi ve başkanını sana havale ediyoruz.

Sahabe efendilerimiz gibi dünyanin her bucagina hizmet aşkıyla hicret eden gönül erlerini sen muzaffer eyle ALLAH'ım!

ALLAHım hırsızların, dolandırıcıların, yalancıların, ikiyüzlülülerin, kötü komşunun, bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden sana sığınırız.

ALLAHım cimrilikten, korkaklıktan, acizlikten, ömrün sonunda elden ayaktan düşmekten tembellikten sana sığınırız

ALLAH'ım dünyaya aldanmaktan, kabir azabından, cehennem azabından sana sığınırız.

ALLAHım yuvalarımıza huzur ver evlatlarımızın ümmete faydalı anneye babaya saygılı hayırlı evlat olmalarını nasip eyle. Karşımıza iyi insanlar çıkar.

ALLAH'ım ahirette Peygamberler sofrasında bulunmayı, Peygamberlerin sohbeti dinlemeyi bizlere nasip eyle.

Hasıl olan sevabı evvelen sevgili Peygamberimiz hz. Muhammed Mustafa (sav) efendimizin temiz ruhuna hediye eyledik sen vasil eyle ya Rabbi !

Diğer peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarına, dini islam’a ilimleriyle ve kılıçlarıyla hizmet eden alimlerle Şehitlerin ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle ya Rabbi !

Amin diyen diyemeyen cemaatimizin ahirete göç eylemiş geçmislerinin ruhlarına, bu topluluğumuza sebep olanların bütün ölmüşlerinin ruhlarına, dünyada anacak kimsesi kalmamış müslüman kardeşlerimizin ruhlarına hediyye eyledik, sen ulaştır ya Rabbi ! ana babamızın ve kendi ruhaniyetlerimize bağışladım haberdar eyle Rabbim

Ve hasseten bu hatimin yapılmasında emeği geçen ve katılan herkesin gecmişlerinin ruhuna hediye eyledik sen ulaştır ya Rabbi!!

Günahları varsa, onlari hasenata tebdil eyle Allahım!

Hatime katılan katılamayan bütün kardeşlerimizin gönüllerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle ALLAH'ım! Varsa bütün sıkıntılarını sen gider ya Rabbi!

Yâ Rabbi! Habib'in Muhammed Mustafa, kitabların, bütün sevdiklerini bizde sevdigimiz için bizleri dergah-i bârigâh-ı ulûhiyyetinden bos çevirme, duâlarımızı kabul eyle, yâ Gafur u yâ Gaffâr.

Amin, amin, amin ve'l-hâmdülillahi rabbi'l-alemin.

Sübhâne rabbike rabbi'l-izzeti amma yasifûn ve selâm ün ale'l-mürselin ve'l-hamdü lillahi rabbi'l-alemin ..

El Fatiha.........ve salavatı şerife ..

(RABBİM HATMİMİZİ KABUL ETSİN).... AMİN.....

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm çok değerli kardeşlerim ALLAH binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah ecrinizi her bir harfince her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak her iki dünyada duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin ALLAH.
ALLAH'ım biz dua etmesini bilmiyoruz peygamber Efendimiz senden ne istediyse bizde onu istiyoruz neyden sakındıysa bizde ondan sakınıyoruz bizleri affedip ellerimizi dargahından boş çevirmeyi gönül muradlarımızı dualarımızı kabul edip bizleri hidayete erdirmek nasip et Yarabbim!. Bütün kötülüklerden bizleri koru doğru yoldan bizleri ayırma Yarabbim doğru yoldan ayrılanları hidayete erdirmek nasip et Rabbim.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı günler..

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşlerim site kapanmadan önce yeni bir hatim başlamıştık yarım kalmıştı geriye dönük 2016 da kaldığımız için başladığımız hatim görükmüyor şimdilik buradan devam edelim cüz alan kardeşlerim buraya yazarsa hatmimiz bir an önce biter inşallah Allah hepinizden razı olsun.

leyla-1

Altın Üye
İslamiyet Gen. Tr. Yeni Hatim Grubumuz

Euzubillahimineşşeydanirracim
Bismillahirrahmanirrahim

Hatmimizi Allah celle celalühü rızası için..,
Peygamber Efendimiz'in -sallallahu aleyhi ve sellem- şefaati için..,
Cümle geçmişlerimizin ruhlarına hediye için okuyoruz...
Allah celle celaluhu kabul eylesin...
AMİNNN...

1.cüz................
2.cüz................
3.cüz................
4.cüz................
5.cüz................
6.cüz...............
7.cüz................
8.cüz................
9.cüz................
10.cüz...............