Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küfre razı olmak küfürdür. (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Erzurumli hala tağutları savunuyorsun ya diyecek birşey bulamıyorum.solcular bizim tağutlarımız daha iyi diyor sağcılar bizim sizinkinden daha iyi çünkü bizimkiler arada bir Allah peygamber inşallah maşallah diyor diye tağutlarınızla övünüyorsunuz
Selamün Aleyküm...
Birbirimizi böyle suçlamaktansa,meramı anlatmak kafidir...
Tekfircilikle biryere varamazsın,yolunu,yöntemini anlat...
İSLAM İNKILABINA GİDEN STRATEJİNİ ANLAT...
VARSA TABİ...
Eğer varsa bir idealimiz-ki olduğunu zannediyorum hepimizin-sultan fikrin tahtına oturtulmasını gerektirir ki bu da TAM BİR İNKILAP MEVZUUDUR...
İnkılap mevzuu da dünya görüşü-fikir tatbik sistem-vasıta sistemini gerektirir...
Bu varsa eğer kadroyu gerektirir...
Bu da varsa eğer ihtilal-yıkmayı ve inkılap-yerine yenisini dikmeyi gerektirir...
Besmele...Selam...Dua...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ben başka ne anlatayım,yoruldum anlatmaktan,siz diyorsunuz ki oy atmayın oturup dinsizlerin başa gelmesini bekleyin,size göre bu daha iyi olacak...
Nede olsa yönetim tağut...
Bize görede yönetim şekli istediğimiz gibi islami değil...
Ama bunun değişmesi için bir adım lazım,bugün seçimle gelen parti ufak bir adım atar,yarın başka bir parti biraz daha adımı büyütür,ondan sonra gelen partide nasıl bu ülke tağuta teslim edildi ise geldiği gibi şeriata teslim eder...
Ama biz oy kullanmazsak bunlar gelemeyeceği gibi,dinsizlerin seçmenleri boş durmaz sol partiler başa gelir,sonra nemi olur dedik,onlar biraz daha kötüye götürür,sonra gelenler daha kötüye götürür,ondan sonra gelenler de tamamen ülkeyi put perest yapar sana bana birşey olmazsa zaten kötüye giden evlatlarımız bizden sonra küfrün savunucusu olurlar...

Yani bunları söyledik diye,anamızdan emdiğimizi burnumuzdan getirdiniz,YAHU ELİ VİCDANINDA KİMSE YOKMU BU SİTEDE ben yalanmı söylüyorum...

Arkadaşlar ben sizden daha çok istiyorum düzenin değişmesini ama asrı saadet değil bu zamanlar elimizde bir ateş varsa söndürmeye çalışmayalım,fakat siz bırakın sönsün diyorsunuz,varmı bunun başka bir izahı,ezberde iki kelime,tağut,kafir...

Madem siz biliyorsunuz doğrusunu hadi söyleyinde onu yapalım...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Selamün Aleyküm...
Birbirimizi böyle suçlamaktansa,meramı anlatmak kafidir...
Tekfircilikle biryere varamazsın,yolunu,yöntemini anlat...
İSLAM İNKILABINA GİDEN STRATEJİNİ ANLAT...
VARSA TABİ...
Eğer varsa bir idealimiz-ki olduğunu zannediyorum hepimizin-sultan fikrin tahtına oturtulmasını gerektirir ki bu da TAM BİR İNKILAP MEVZUUDUR...
İnkılap mevzuu da dünya görüşü-fikir tatbik sistem-vasıta sistemini gerektirir...
Bu varsa eğer kadroyu gerektirir...
Bu da varsa eğer ihtilal-yıkmayı ve inkılap-yerine yenisini dikmeyi gerektirir...
Besmele...Selam...Dua...
Bu mücadele de meşru her yolla gerçekleştirilebilir..
Sen oy verirsin,bizden bildiğine,İNKILAPÇI MÜCADELENİN ÖNÜNÜ AÇACAK DİYE UMUT DUYDUĞUNA...
Öbürü cihad eder canla,başla...
Diğeri kitap yazar,biri mücadeleyi anlatır,biri kadrolaşmaya çalışır,biri düşmanla çarpışırken tutsak düşer,birisi malını sarfeder,biri de canını feda eder,HEP İNKILABA DAİRDİR ÇABALAR...
Başa dönüyorum...
REJİM DEĞİŞİKLİĞİYSE BAHSE MEVZU METODUNU BELİRLEMEN ELZEMDİR..
Hangi yolla başarılı olurum,YAŞADIĞIM DEVLETTE HANGİ UNSURLARA GÜVENEBİLİRİM...
1-Askeri İhtilal,-neye düşmanlığıyla yetiştirildiği malum çevreden birşeyler beklemek abesle şitigal-ama askere nufuz etmeden de başarı sonuçsuz..
eee nasıl olacak,ulaşabildiğine ulaşacak,sirayet ettirdiğine sirayet ettireceksin...
2-Demokratik yöntem..Almanyada Hitlerden başka başarılı olabilmiş yok,hele hele bizim gibi İslam düşmanlığıyla şahsiyet bulduğunu zanneden bir sistem de imkansız...Ama konuşma imkanı veriyorsa konuşacaksın,İnkılapçı mücadeleye eşik edebileceksen edeceksin...
ÇARE...
3-HALK İHTİLAL-İNKILABI..Yerleşik düzene karşı fikir-teşkilat-kadro birlikteliğinde...
Gerisi nasip işi..
Allahcc yolunda yürüyenlerin yardımcısıdır...
Değilmi ki GAYE ALLAHCC RIZASI...
İSTEYELİM YÜREKTEN VE İCRACISI OLALIM İSLAM İNKILABININ,ALLAHCC MUTLAKA ZAFER VERECEKTİR...
Besmele...Selam...Dua...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Mürmüdük kardeş Demokrasi dini ile bu dediklerin olmaz..Öyle olsa idi bugün mücahidler oturur o dediğin yoldan işi götürürdü lakin onlarda biliyor bizde biliyoruz ki Amaca ulaşmada her yol her yöntem mübah değildir.Demokrasi küfrü ile amaca gitmek demek, başta meclise girişte yeminde dökülen sözcüklerle imanını teslim etmek demektir..

Amaç ne kadar büyük olursa olsun bu amaca ulaşmak için haram işlenilemeyeceğine göre demokrasi dinine başvurarak küfre düşmeyi varın siz düşünün...

Şimdi bir siyer kitabı alın ve okumaya başlayın.Efendimizin(s.a.v) metodu neydi o dönemdeki TBMM olan Darulnedve için ne demiş ne yapmış bi okuyun inşallah...

Erzurumli hala duygusala bağlamaya çalışıyorsun.Tağutlar müslümanların boynundaki tasmayı bir sıkıyor bir gevşetiyor..Sonra diyorsunuz ki sıktığı sırada sol partiler iktidardı gevşettikleri sırada sağ partiler vardı...

Unutmaki Tağutlar tümden islamı yasaklamaz sadece kendilerine kendi küfür sistemlerine zarar vermeyecek olan ibadetlerin yapılmasına göz yumarlar...
Şuan olduğu gibi müslümanların tağutların kontrolü alltında paralı bel'amları gözetiminde kılınan namazlar,küfür rejimlerine tehtid oluşturmamaktadır bunun için namazı karşı çıkmazlar bilakis saf halkı kandırmak için haftada bir aynı safta yer tutarlar....

Kafirlerin rejimleri tehtid altında olmadıkları için şuan senin tağutun iktidarda...Çünkü senin tağutun baştan şirk meclisine girerken yemin etmiş imanını bir kenarı bırakmış ve demokrasi dinine tabi olmuş.Bundan dolayı senin tağutun rejime tehdit değil ki bir önlem alınsın..
Şu darbe safsatalarını yazıp duygusala bağlamandan sıkıldım artık..Lakin bilmen gerekir artık bu dönemler kapandı ne zaman senin tağutun biraz oy kaybetse mazlum edebiyatı yapıyor.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mürmüdük kardeş Demokrasi dini ile bu dediklerin olmaz..Öyle olsa idi bugün mücahidler oturur o dediğin yoldan işi götürürdü lakin onlarda biliyor bizde biliyoruz ki Amaca ulaşmada her yol her yöntem mübah değildir.Demokrasi küfrü ile amaca gitmek demek, başta meclise girişte yeminde dökülen sözcüklerle imanını teslim etmek demektir..

Amaç ne kadar büyük olursa olsun bu amaca ulaşmak için haram işlenilemeyeceğine göre demokrasi dinine başvurarak küfre düşmeyi varın siz düşünün...

Şimdi bir siyer kitabı alın ve okumaya başlayın.Efendimizin(s.a.v) metodu neydi o dönemdeki TBMM olan Darulnedve için ne demiş ne yapmış bi okuyun inşallah...

Erzurumli hala duygusala bağlamaya çalışıyorsun.Tağutlar müslümanların boynundaki tasmayı bir sıkıyor bir gevşetiyor..Sonra diyorsunuz ki sıktığı sırada sol partiler iktidardı gevşettikleri sırada sağ partiler vardı...

Unutmaki Tağutlar tümden islamı yasaklamaz sadece kendilerine kendi küfür sistemlerine zarar vermeyecek olan ibadetlerin yapılmasına göz yumarlar...
Şuan olduğu gibi müslümanların tağutların kontrolü alltında paralı bel'amları gözetiminde kılınan namazlar,küfür rejimlerine tehtid oluşturmamaktadır bunun için namazı karşı çıkmazlar bilakis saf halkı kandırmak için haftada bir aynı safta yer tutarlar....

Kafirlerin rejimleri tehtid altında olmadıkları için şuan senin tağutun iktidarda...Çünkü senin tağutun baştan şirk meclisine girerken yemin etmiş imanını bir kenarı bırakmış ve demokrasi dinine tabi olmuş.Bundan dolayı senin tağutun rejime tehdit değil ki bir önlem alınsın..
Şu darbe safsatalarını yazıp duygusala bağlamandan sıkıldım artık..Lakin bilmen gerekir artık bu dönemler kapandı ne zaman senin tağutun biraz oy kaybetse mazlum edebiyatı yapıyor.
HARP HİLEDİR...
HARPDE DÜŞMANA HİLE YAPILABİLİR...
Herhangi bir partiyi kasdederek söylemiyorum ,harpde hile kafirlere yapılabilir.
KÜFRÜ YOKETMEK İÇİN FEDAİLİK DAHİL,HİLE YAPILABİLİR..
BÖYLE OLURSA DEMOKRASİ DİNİ DEĞİL ,FEDAİLİK OLUR...
Allahcc halis niyetlilerden eylesin inşaALLAH...
Vesselam..Veddua..
İSLAM DİNİNDEN OLAN KARDEŞİMİZ SENATÖR...
BEN SENİN İSLAMDAN BAŞKA BİR DİNDEN MEDET BEKLEDİĞİNİ HİÇ ZANNETMİYORUM...
Nokta...

Abdullah Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
İslam dininde Müslümanların maslahatı için en fazla yalan söylemeye ruhsat vardır. Şirk ve küfür işlemeye ruhsat yoktur. Demagoji yapmayın!... Bu şirk meclisleri Rasulullah (s.a.s) zamanında da vardı. Rasulullah (s.a.s)'e bu meclisin başkanlığı teklif edildi. İslam böyle hakim kılınsaydı ilk Rasulullah (s.a.s) bu metodu kullanırdı. İslam'da olmayan, ne ayete ne de hadise dayandırabileceğiniz bir şey değildir demokrasi şirki ile İslam'ı hakim kılmak. Şirk işleyip İslam hakim kılınmaz. İnsanlar önce insanlara kul edilip sonra Allah'a kul edilmez.

Kim bir insana hüküm koyma yetkisi verirse ona kul olmuş olur. Oy kullanmakta budur. İnsanlara hüküm koyma yetkisi vermektir. Niyete değil yapılan işin sonucuna bakın. Oy kullanan herkes bu kimselere vekalet vermiş demektir. Yaptıkları her işte onlara ortaktır. Bırakın bu demagoji yapmayı, hep iyi olan yanları anlatmayı da bir de yaptıkları şirk ve küfürleri anlatın!!! Bu adamlar sadece İslam için mi uğraşıyor? O yüzden mi kafirlere yardım edip Müslümanları katlediyorlar? Bu kimseler 100 yıldır Allah'ın dinini arkalarına atmış kendi şirk olan kanunlarını uyguluyor.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
HARP HİLEDİR...
HARPDE DÜŞMANA HİLE YAPILABİLİR...
Herhangi bir partiyi kasdederek söylemiyorum ,harpde hile kafirlere yapılabilir.
KÜFRÜ YOKETMEK İÇİN FEDAİLİK DAHİL,HİLE YAPILABİLİR..
BÖYLE OLURSA DEMOKRASİ DİNİ DEĞİL ,FEDAİLİK OLUR...
Allahcc halis niyetlilerden eylesin inşaALLAH...
Vesselam..Veddua..
İSLAM DİNİNDEN OLAN KARDEŞİMİZ SENATÖR...
BEN SENİN İSLAMDAN BAŞKA BİR DİNDEN MEDET BEKLEDİĞİNİ HİÇ ZANNETMİYORUM...
Nokta...

Ben diyeceğimi dedim pek birşey söylemek istemiyorum...Bugün afganistanda ırakta çeçenyada türkiyede ve diğer bölgelerder..Türkiyenin terörle mücadele adı altında imzaladıkları antlaşmalar yüzünden şuan binlerce müslüman zindanlarda el kaide,taliban diye atılıyor tek tek içeriye...Şuan cihad bölgelerine gitmek isterken yakalanan onca mücahid adayı zindanlarda yatmakta, bunun vebalini o vekalet verenler ödeyemez.Irak bombalanırken tcden kalkan uçakların bıraktıkları YÜZBİNLERCE TON bombanın vebali o vekalet verenlerin boynunda...Daha yazacaklar çok şuan hapiste yatan salih mirzabeyoğlunun ondan önce üstad necip fazıl kısakürek ve kendini islama adamı nice dava adamlarının vebali vekalet verenlerin boynunda...(bizim tağutlarımız onları içeriye atmadı önceki tağutlar onları tutukladı diye savunmaya geçilirya her zaman gene geçilebileceğinden hatırlatma yapayım).

Bu satırı uzatmaya gerek yok siz yorulana kadar üstlendiğiniz veballeri yazabilirsiniz..

Ha bu arada vekalet vermekle sadece suçlara ortak olunmakla kalınmıyor ayrıca AllaH'tan başka kanun koyucu seçmelerinden ötürü şirk küfrünede giriyorlar..

Son olarak şunları paylaşayım.
Siteye hergün yazılarını koyduğunuz kişi Salih Mirzabeyoğlu....

"Batının demokrasiyi dayatması, herkesin eşit olarak haklardan istifade edeceği bir dünya bütünlüğü için değil, George Orwell'in ünlü eseri "Domuzlar Diktatoryası"nda geçtiği gibi, "hepimiz eşitiz ama, bazılarımız biraz daha eşit" anlayışı çerçevesinde bir düzene boyun eğdirme zorbalığıdır. Birleşmişler Milletler Teşkilatı, bizzat Güvenlik Konseyi'nin yapısı ile bir "Domuzlar Diktatoryası" olduğunu göstermektedir. Güvenlik Konseyi'nin "veto hakkı" olan üyeleri arasında niçin bir tane bile halkı müslüman ülke yok?.. Rejimi İslâmî olmadığı halde bile, halkı müslüman ülkelerin yeri pabuçluk!.."
Kaynak: KENDİ KALEMİNDEN İBDA MİMARI SALİH MİRZABEYOĞLU

Yazılarını Paylaşmadan önce dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum lakin bazı sözlerini sanırım atlıyorsunuz.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
İslam dininde Müslümanların maslahatı için en fazla yalan söylemeye ruhsat vardır. Şirk ve küfür işlemeye ruhsat yoktur.
Şirk ve küfür işlemeye ruhsat vardır diyenmi oldu..Anlamadan dinlemeden ona şirk,buna küfür diye saldırıyorsun... Demagoji yapmayın!...Demogoji fikrin geliş ve gidişinden sahte mana çıkarmaktır ki tam sana yakışıyor,fikrini söyle,iftira atma... Bu şirk meclisleri Rasulullah (s.a.s) zamanında da vardı. Rasulullah (s.a.s)'e bu meclisin başkanlığı teklif edildi. İslam böyle hakim kılınsaydı ilk Rasulullah (s.a.s) bu metodu kullanırdı. İslam'da olmayan, ne ayete ne de hadise dayandırabileceğiniz bir şey değildir demokrasi şirki ile İslam'ı hakim kılmak.Demokrası yolunun İslam hakimiyeti için çıkmaz sokak olduğunu bildirmiştim,anlamadan,dinlemeden yazıştırıp,çiziştiriyorsun,ayıp...Demokrasi paspastır... İslam İnkılabı mücadelesinde ONU BEN KULLANABİLİRİM,AMA KULLANILMAM..Şirk işleyip İslam hakim kılınmaz.Şirk işleyerek İslam hakim olunurmu dendi ki iftira ediyorsun.. İnsanlar önce insanlara kul edilip sonra Allah'a kul edilmez. İftiralarla fikir ileri sürülmez..

Kim bir insana hüküm koyma yetkisi verirse ona kul olmuş olur. Oy kullanmakta budur. İnsanlara hüküm koyma yetkisi vermektir. Niyete değil yapılan işin sonucuna bakın.Niye,sen öyle istedin diyemi..AMELLER NİYETLERE GÖREDİR Oy kullanan herkes bu kimselere vekalet vermiş demektir. Yaptıkları her işte onlara ortaktır. Bırakın bu demagoji yapmayı, hep iyi olan yanları anlatmayı da bir de yaptıkları şirk ve küfürleri anlatın!!! Bu adamlar sadece İslam için mi uğraşıyor? O yüzden mi kafirlere yardım edip Müslümanları katlediyorlar? Bu kimseler 100 yıldır Allah'ın dinini arkalarına atmış kendi şirk olan kanunlarını uyguluyor.
Hiçbir partiyi desdeklemedim,Allahcc yolunda iyi şeyler yaparlarsa desdeklerim,İslam düşmanlığı yaparlarsa düşmanları olurum..
Firavunun sarayından Hz. Musa AS. çıktı unutma..Neyi ne için kullandığın önemli.Sahabe gitmiş kafiri öldürmeye,ondan gözükmüş,fırsat kollayıp kafiri öldürmüş...Peygamberimiz cevaz vermiş...Demekki niyet ve gaye önemli...
Adamın bir planı vardır,bir gayesi vardır,fırsat kollamaktadır vs vs...
Çıkıp durduk yere ona buna şirk damgası vurmakla ne elde edeceksin..
Varsa gördüğün suç,ihanet gösterirsin,öyle genelleme ve toptancı yüzeysel bakışla milleti oy verdiği için tekfir edemezsin...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ben diyeceğimi dedim pek birşey söylemek istemiyorum...Bugün afganistanda ırakta çeçenyada türkiyede ve diğer bölgelerder..Türkiyenin terörle mücadele adı altında imzaladıkları antlaşmalar yüzünden şuan binlerce müslüman zindanlarda el kaide,taliban diye atılıyor tek tek içeriye...Şuan cihad bölgelerine gitmek isterken yakalanan onca mücahid adayı zindanlarda yatmakta, bunun vebalini o vekalet verenler ödeyemez.Irak bombalanırken tcden kalkan uçakların bıraktıkları YÜZBİNLERCE TON bombanın vebali o vekalet verenlerin boynunda...Daha yazacaklar çok şuan hapiste yatan salih mirzabeyoğlunun ondan önce üstad necip fazıl kısakürek ve kendini islama adamı nice dava adamlarının vebali vekalet verenlerin boynunda...AMENNA..Vekalet kötüye kullanılmakta demekki.. Demekki Müslüman halk davasının takipçisi olacak,mücadelecisi olacak..(bizim tağutlarımız onları içeriye atmadı önceki tağutlar onları tutukladı diye savunmaya geçilirya her zaman gene geçilebileceğinden hatırlatma yapayım).Yok öyle demem de şöyle derim..İSLAM DÜŞMANLARI MÜCAHİDİ İÇERİ ATTIYSA,SEN ÇIKARMA İRADENİ GÖSTERSENE..BUNU KENDİM DAHİL CÜMLE ÜMMETİ MUHAMMEDE DERİM...

Bu satırı uzatmaya gerek yok siz yorulana kadar üstlendiğiniz veballeri yazabilirsiniz..

Ha bu arada vekalet vermekle sadece suçlara ortak olunmakla kalınmıyor ayrıca AllaH'tan başka kanun koyucu seçmelerinden ötürü şirk küfrünede giriyorlar..

Son olarak şunları paylaşayım.
Siteye hergün yazılarını koyduğunuz kişi Salih Mirzabeyoğlu....

"Batının demokrasiyi dayatması, herkesin eşit olarak haklardan istifade edeceği bir dünya bütünlüğü için değil, George Orwell'in ünlü eseri "Domuzlar Diktatoryası"nda geçtiği gibi, "hepimiz eşitiz ama, bazılarımız biraz daha eşit" anlayışı çerçevesinde bir düzene boyun eğdirme zorbalığıdır. Birleşmişler Milletler Teşkilatı, bizzat Güvenlik Konseyi'nin yapısı ile bir "Domuzlar Diktatoryası" olduğunu göstermektedir. Güvenlik Konseyi'nin "veto hakkı" olan üyeleri arasında niçin bir tane bile halkı müslüman ülke yok?.. Rejimi İslâmî olmadığı halde bile, halkı müslüman ülkelerin yeri pabuçluk!.."
Kaynak: KENDİ KALEMİNDEN İBDA MİMARI SALİH MİRZABEYOĞLU

Yazılarını Paylaşmadan önce dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum lakin bazı sözlerini sanırım atlıyorsunuz.
Yazıları paylaşmadan önce dikkatlice okudum...
Müslüman kardeşlerime değil,kafire düşmanlık etmek gerektiğini anladım...
VESSELAM...

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Yazıları paylaşmadan önce dikkatlice okudum...
Müslüman kardeşlerime değil,kafire düşmanlık etmek gerektiğini anladım...
VESSELAM...

Kardeşim güzel şeyler yazıyorsunuz, Rabbim hepimizin gönlüne göre bir idare şekli versin ama bizlerinde o yolda gayret göstermemiz gerekir. Rabbim hepinizden razı olsun Selam ve dua ile​

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
En bayağı ifadesi «Din devlete karışmaz!» ölçüsünden ibaret olan lâiklik «din hiçbir şeye karışmaz; devletse dine esir muamelesi eder!» diye anlaşılır ve anlatılmak istenirse, bu telâkkiyi, Nemrut, Fir'avun ve Neron dahil, tarihte kabul ettirebileceğiniz bir misal gösterebilir misiniz? (N.F.K. - Rapor 10-13, Büyük Doğu Yayınları, s. 129-vd.)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
‎"Eğrinin gölgesi de eğri... Bunun gibi, küfre rıza göstermek de küfür... Kötülüğü yalnız kalble reddetmekte küfre rıza yoksa da, rıza göstermeye kapı açmak gibi bir şey vardır ve bu hâl, mutlaka sonunda "herkes ne yaparsa yapsın; bana ne?" demeye, yani bir nev'i rıza göstermeye gider."

Salih MİRZABEYOĞLU -TİLKİ GÜNLÜĞÜ -5.Cilt- (s:93)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
183746_10150118800133706_107099048705_6330623_5603112_n.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt