Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küfre razı olmak küfürdür. (1 Kullanıcı)

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş elhamdulillah biz Allah'ı, sadece ona namaz kılarak ona dua ederek onun için oruç tutarak kulluğumuzu bitirmiş değiliz.
Bizler, onun hükümran olduğunu bizleri yarattığı gibi bize hüküm koyanın yanlız onun olduğunu haykıranlardanız...

Kim tağutu inkar edip Allah a inanırsa muhakkak ki o,kopmayan sağlam bir kulba yapışmıştır" (Bakara, 2:256) ayeti gereği tağutu inkar edenlerdeniz lakin Rabbimiz kendisine imanden önce tağutu red etmemizi istiyor.

Şuan küfür meclisi orda ve beşeri kanunlarla müslümanlara hükmedeceklerini sanan kafirileri, tağutları tanımayıp onları inkar ediyoruz ve İbrahim(a.s) gibi onlarla bizim aramızda bir tek Allah'a iman edinceye kadar ebedi bir kin ve düşmanlık vardır...

Elhamdulillah biz Efendimizin(s.a.v) haber verdiği o gariplerden olmak istiyoruz...Kınayıcının kınamasından korkmayıp her türlü şiddete sıkıntıya düşmanlığa karşı tağuta boyun eğmeyenlerden.

Ki Rabbimiz buyuruyor ki :Yoksa siz, kendinizden önce gelip geçenlerin hali (uğradıkları sıkıntılar) başınıza gelmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız? Onlara öyle yoksulluklar, öyle sıkıntılar dokundu ve öyle sarsıldılar ki, hatta peygamber ve beraberinde iman edenler: "Allah'ın yardımı ne zaman?" derlerdi. Bak işte! Gerçekten Allah'ın yardımı yakındır.(bakara 215)

Tağutun onca baskısı ve zulmu karşısında bu ayetleri hatırlayıp Rabbimize tevekkül edenlerdeniz.

Biz,Tağutlar arasından tağut beyenip onlara sözlü ve fiilli ve herhangi bir destek vermeyek onların küfrüne şirkine zulmune fıskına ortak olmaktan korunanlardanız(inş)...

Anladıkta yazdıklarını kendin için yapıyorsun sen ,memleketin için ne yapıyorsun,tükiye de ki müslüman kardeşlerin için ne yapıyorsun,küfrü bitirmek için ne yapıyorsun,hani diyorsun ya bu ülke başından sonuna kadar küfür içinde sen bu ülkede ne arıyorsun onu bir anlat bana...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Hem bir fitne kalmayıp, din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla çarpışın . Vazgeçerlerse, düşmanlık ancak zalimlere karşıdır.(Bakara 193).

Şuan yeryüzündeki en büyük fitne demokrasi küfrüdür..Amerika ve haçlı ordusu İslam coğrafyalarına bu fitneyi bu küfrü yaymak için savaşlar açıyor..Ülkeri harap ediyor yerle bir ediyor ve oraya demokrasi fitnesini küfrünü inşa edip o fitnenin kök salması için bir o kadar paralar,canlar harcıyorlar...

Nerde var bir şeriatla yönetilen belde orda abdnin ve haçlıların köpekleri...Swat gibi bir küçük vadide şeriat ilan edildi tüm kafirler ayağa kalktı derhal pakistan köpeğini saldırlar üzerine.Afganistanda islam emirliği kuruldu derhal haçlı orduları orada bitiverdi...Kafkasyada ne zaman islami emirlik ilan edildi rusyayı saf dışı kalması için ses çıkarmayan abd ve haçlı birliği hemen rusya ile işbirliğine giderek islam birliğine karşı savaş ilan ettiler...

Adem(a.s) dan kıyamete kadar HAK EHLİ ile Küfür ehli savaşacaktır...Cihad ayetleri ve hadislerini okuyan neden bu kadar cihada önem verilmiş üzerinde durulmuş anlar..

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Hem bir fitne kalmayıp, din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla çarpışın . Vazgeçerlerse, düşmanlık ancak zalimlere karşıdır.(Bakara 193).

Şuan yeryüzündeki en büyük fitne demokrasi küfrüdür..Amerika ve haçlı ordusu İslam coğrafyalarına bu fitneyi bu küfrü yaymak için savaşlar açıyor..Ülkeri harap ediyor yerle bir ediyor ve oraya demokrasi fitnesini küfrünü inşa edip o fitnenin kök salması için bir o kadar paralar,canlar harcıyorlar...

Nerde var bir şeriatla yönetilen belde orda abdnin ve haçlıların köpekleri...Swat gibi bir küçük vadide şeriat ilan edildi tüm kafirler ayağa kalktı derhal pakistan köpeğini saldırlar üzerine.Afganistanda islam emirliği kuruldu derhal haçlı orduları orada bitiverdi...Kafkasyada ne zaman islami emirlik ilan edildi rusyayı saf dışı kalması için ses çıkarmayan abd ve haçlı birliği hemen rusya ile işbirliğine giderek islam birliğine karşı savaş ilan ettiler...

Adem(a.s) dan kıyamete kadar HAK EHLİ ile Küfür ehli savaşacaktır...Cihad ayetleri ve hadislerini okuyan neden bu kadar cihada önem verilmiş üzerinde durulmuş anlar..

Tamam hadi git çeçenistana,afkanistana,ıraka savaş !!!
O ülkeler küçük ülkeler,bak türkiye arada olmasa küfür ehli at oynatacak orta doğuda,sen bu ülkede ne yapıyorsun,yerinden konuşmak yazmak kolay,madem küfür ülkesi burada çocuğunu okula gönderen tağuta hizmetten kafir oluyor yarın seninde çocuğunu çağıracaklar (eğitim zorla) o zaman ne yapacaksın ,gönderirsen kafir olmak da var,göndermezsen zorla alacaklar,hadi bu düzeni değiştirmek için somut bir fikir söylede beğenmediğin meclis içinde olmasın...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Anladıkta yazdıklarını kendin için yapıyorsun sen ,memleketin için ne yapıyorsun,tükiye de ki müslüman kardeşlerin için ne yapıyorsun,küfrü bitirmek için ne yapıyorsun,hani diyorsun ya bu ülke başından sonuna kadar küfür içinde sen bu ülkede ne arıyorsun onu bir anlat bana...

Kardeş bir kere şunu hatırlatmak isterim ki memleket için vatan toprak için birşey yapmam müslümanlar için birşeyler yaparım..Yani tamam bu topraklar biz müslümanların 1923'ten beri hala işgal altında kafirlerin kontrolü altında lakin.Lakin tağutlar sadece topraklarımızda hüküm sürmüyor,Müslüman kardeşlerimizin üzerinde karabulut gibi duruyor ve heva heves kanunlarıyla onları kontrol altında tutmaya çalışıyorlar...Biz Efendimizin(s.a.v) metodu olarak ilk olarak bu müslüman kardeşlere Tevhidi anlatmaya çalışıyoruz..Tağutları anlatmaya çalışıyoruz...Tağutları inkar etmeleri ve yanlız Allah'a itaat ve ibadet etmeleri için onları TEVHİDE çağırıyoruz...Dediğim gibi öncelikli olarak önce Tağuttan sakındırmak ve Tevhidi anlatmaya çalışıyoruz...Lakin Başta tağut inkar edilemezse Allah'a ne kadar ibadet edilirse edilsin ne kadar amel işlenilirse işlenirsin o insana bir fayda vermeyecektir...

Biz ne kadar bu halka tağutu inkar etmelerine çağırıyorsakta Allah'ın dininin önüne oturanlar, Halkı tağutlara muhakeme olmaya, onları söz ve fiil ile desteklemeye çağırıyorlar...

“Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz; iyiliği emreder, kötülükten nehyedersiniz ve Allah’a iman edersiniz” (Al-i İmrân 110).

Tebliğe devam....

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Tamam hadi git çeçenistana,afkanistana,ıraka savaş !!!
O ülkeler küçük ülkeler,bak türkiye arada olmasa küfür ehli at oynatacak orta doğuda,sen bu ülkede ne yapıyorsun,yerinden konuşmak yazmak kolay,madem küfür ülkesi burada çocuğunu okula gönderen tağuta hizmetten kafir oluyor yarın seninde çocuğunu çağıracaklar (eğitim zorla) o zaman ne yapacaksın ,gönderirsen kafir olmak da var,göndermezsen zorla alacaklar,hadi bu düzeni değiştirmek için somut bir fikir söylede beğenmediğin meclis içinde olmasın...

Rabbimiz buyuruyor ki:Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz. (Bakara 216). Savaş üzerimize farz kılındığı halde şuan cihad, farzı ayn olduğu halde nefsimize zulmedenlerden olduğumuz için baştan Rabbimizden bizi bağışlamasını bize acımasını ve bizi rahmetiyle kuşatıp o şehadet topraklarına, olmak istediğimiz yere gitmemizi bizlere nasip etmesini istiyoruz.Kardeş tağut inkara çağırıyor insanlar doğru diyon lakin tağut zorluyorsa inkara çağırıyorsa e ne yapalım elden birşey gelmiyor diyenlerden değiliz elhamdulillah, o küfürden fısktan kaçınmasını biliriz.

Rabbimiz kaldıramayacağımız teklifi bizlere sunmaz...Elimizden geldiğince Müslümanlar olarak yaşamak, emirlerine uymak nehiylerinden kaçınmak ve mutlak inkar edin dediği tağuttan uzak durmak birinci amacımızdır.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş bir kere şunu hatırlatmak isterim ki memleket için vatan toprak için birşey yapmam memleket için birşey yapmazsan burada ne işin var ha unutmadan ALLAH RASULU medineyi hendekte savunmuştu hatırla müslümanlar için birşeyler yaparım... Senin bu ülkede müslüman kardeşin olduğunu samıyorum çünkü herkesi tağuta hizmetten kafir ilan ettin başka bir şey söylede inanayım Yani tamam bu topraklar biz müslümanların 1923'ten beri hala işgal altında kafirlerin kontrolü altında lakin.Lakin tağutlar sadece topraklarımızda hüküm sürmüyor,Müslüman kardeşlerimizin üzerinde karabulut gibi duruyor ve heva heves kanunlarıyla onları kontrol altında tutmaya çalışıyorlar...İyide sen ne yapıyorsun bu durumda bana ne yaptığını söyle bende sen haklısın diyeyim sana uyayım Biz Efendimizin(s.a.v) metodu olarak ilk olarak bu müslüman kardeşlere Tevhidi anlatmaya çalışıyoruz... Nasıl ,tevhid dediğin ALLAH TEALA nın birliği onu en cahilimizde biliyor,bilinmeyen şeyleri anlatsan keşke yada bilinmeyen şeyler için çalışsan ,gerçek inananlara bunu anlatmana lüzum yoktur zaten, Tağutları anlatmaya çalışıyoruz...Tağutları inkar etmeleri ve yanlız Allah'a itaat ve ibadet etmeleri için onları TEVHİDE çağırıyoruz...Dediğim gibi öncelikli olarak önce Tağuttan sakındırmak ve Tevhidi anlatmaya çalışıyoruz...Lakin Başta tağut inkar edilemezse Allah'a ne kadar ibadet edilirse edilsin ne kadar amel işlenilirse işlenirsin o insana bir fayda vermeyecektir...İyide kardeşim tek başına yaptığın bu iş acaba ne kadar sonuç verecek ? sonuçta 70-80 milyon insan var,madem bu ülkede küfre rızadan herkes kafir oldu senin işin çok çetin...

Biz ne kadar bu halka tağutu inkar etmelerine çağırıyorsakta Allah'ın dininin önüne oturanlar, Halkı tağutlara muhakeme olmaya, onları söz ve fiil ile desteklemeye çağırıyorlar...

“Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz; iyiliği emreder, kötülükten nehyedersiniz ve Allah’a iman edersiniz” (Al-i İmrân 110).

Tebliğe devam....

Evet tebliğe devam,sonuna kadarda yanındayım ama bazı şeyleri kafaya göre yormakla sağa sola birşeyler yazmakla olmuyor bu,misal diğer konuda da dedim,küfre rıza hakkındaki ayet ve hadisler eğer şeriatla yönetilen bir ülkede küfre rıza gösteriliyorsa o zaman geçerlidir,şayet bizim ülkemiz gibi şeriat yönetimi yoksa laiklik diye dandirik bir dikta varsa,bu durumda seçilecekler arasından islama en uygununu seçmek en güzelidir,eğer islama uygun olan en iyiyi seçmezsen ,küfre uygun olan en iyi seçilir bu durumda tevhidi anlatacak bir klavyede bulamayacaksın sence hangisi daha önem arz etti,bunun adına bir atasözü iyi gider, '' Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olduk ''

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Yarının cuma olması öneminden hem cumanızı kutlar ,hem helallik diler, hemde namaza yetişememe korkumdan sizide tutmayarak şimdilik bu sohbete ara vermek diliyorum...
Esselamu aleykum...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Bu memleket için birşey yapmam dememdeki kasıt şuan tağutun beşeriyetin kanunlarıyla hüküm süren devlet için birşey yapmam bu euzubillah tağuta açıkça destektir.Lakin sözlerimin devamında bu toprakların bizim olduğunu ve 1923ten beri işgal altında olduğunu beyen ettim o sözümden kastımı anladığınızı umuyordum.

hala diyorsunuz ki tağutlar kafirler arasından en güzel tağutu seçmemiz gerekir diyorsunuz.Lakin anlattım sen istediğin tağutu seçersen seç - ki son 50 yıldır islama yakın sanılan tağutlar seçiliyor - Küfür anayasasına haykırı hiçbirşey yapılmaz....sen istediğin kadar islami peygamberi Allah'ı koruyacaklarına dağil avuna dur.Küfür anayasalarında ataputlarını korumak için onlarca kanun varken Allah'ı peygamberi islamı korumak için bir tane bile kanun bulamayacaksın ki bulamazsın lakin demokrasinin temek esasıda bu zaten Hakimiyeti Allah'tan alıp beşeriyete tağutlara vermektir...

Aklı selim insan için öğüt alınacak sözcükler kullandım...
Azerbeycan_li kardeşe nasihat ettiğim gibi kendimede nasip ediyorum ve diyorum ki Allah'ı uluhiyet,rububiyet ve isim sıfatta nasıl birlenmesi gerektiğini yani Tevhidi anlatmadan bu konuların anlaşılacağını ummuyorum.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Yarının cuma olması öneminden hem cumanızı kutlar ,hem helallik diler, hemde namaza yetişememe korkumdan sizide tutmayarak şimdilik bu sohbete ara vermek diliyorum...
Esselamu aleykum...

Khayırlı Cumalar...Lakin tağutların tahakkümü altında Müslümanlar bayramlarını sevinç neşe içinde kutlayamıyorlar, o bayram günlerinde çalışıyorlar çünkü tağutlar bu bayramı müslümanlara çok görüyorlar.

Aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuh.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Nasıl ,tevhid dediğin ALLAH TEALA nın birliği onu en cahilimizde biliyor,bilinmeyen şeyleri anlatsan keşke yada bilinmeyen şeyler için çalışsan ,gerçek inananlara bunu anlatmana lüzum yoktur zaten,[/COLOR][/B]

sizi anlamakta zorlanıyorum...bir de olayaları aklınızla devamlı yorumlamaya çalışıyorsunuz...yok bun oy atmasam daha kotusu gelecek falan gibi...

size gore tevhid sadece Allah birdir inancını taşımak olsa gerek...

halbuki tum peygamberler bu dava ugruna gelmiş...tum eziyyetlere bunun için katlanılmış ve kafirler sadece bunun için islama muslumanlara düşman olmuşdur...yoksa sizin herkes cahiller bile biliyor tevhidi dediginiz keslere baksanız..kafirler (amerika, israil, hatta kafir tc yonetimi) onlardan razıdır...ve bu tevhid ehli dediginiz (ki bu ne buyuk ilmsizlik) kimseler de bu kafirlerden razıdır..ama Allah kuranda ne yahudiler ne de hrsityanlar sen onlara tabei olmadikca senden hoşnut olmazlar diyor...demek ki sizin tevhid dediginiz kendinizi kandırmak..

size gore yahudiler de tevhid ehli...hatta Allah meryem oglu meshitir demeyen kafir hrstiyanlar bile tevhid ehli...Allah dan kork ey kendisne ilm talabesi diyen kardeş...aklınızı vallahi sonunuzu getirecek de haberiniz yok...

adamlar ne ayet ne hadis bir tane delil getrmiyorlar sadece..bunu desteklemezsem daha kotusu gelir..daha kotusnun gelipte seni oldurmesi (ki şehit olursun) bu yaşamından daha hayirlidir...

sanki sen daha iyisni getirerek Allah in kaderini mi degistgini saniyorsun....sen sadece kendini kandiriyorsun...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Khayırlı Cumalar...Lakin tağutların tahakkümü altında Müslümanlar bayramlarını sevinç neşe içinde kutlayamıyorlar, o bayram günlerinde çalışıyorlar çünkü tağutlar bu bayramı müslümanlara çok görüyorlar.

Aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuh.

ahi bırak yaaa...adamın tevhid anlayışına bak ki, herkes bunu zaten biliyor hatta cahilleri bile biliyormuş....subhanallah...sen de durmuş oy meselesini anlatıyorsun...

Abdullah Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdıklarınızı okudum. Elbette ki bu konuda benim de söyleyeceğim şeyler var.

Öncelikle ben şuna kesin olarak inanıyorum ki; "bu din nasıl Allah'tan ise bu dini yeryüzüne hakim kılmada izlenecek metod da Allah'tan olmalıdır" Rasulullah (s.a.s)'in İslam'ı yer yüzüne hakim kılmada izlediği yol Rasulullah (s.a.s)'e Allah-u Teala tarafından bildirilmiştir.

"O hevasından bir şey konuşmaz (onun söyledikleri) ona vahye dilen, vahiyden başka bir şey değildir." (Necm: 34)

Rasulullah (s.a.s) ve Müslümanlar, kafirlerden çeşitli eziyetler gördükten sonra Rasulullah (s.a.s)' e kafirler mal, şöhret ve en önemlisi ise Darun Nedve'de başkanlık teklif etmişlerdi. Rasulullah (s.a.s) ise Müslümanların gördüğü eziyeti belki giderir gayesiyle bu teklife olumlu bir cevap verebilirdi. Ama bu teklifleri reddetti.

Rasulullah (s.a.s) Müslümanların menfaatini düşünen bir kimse değil midir ki sizin bize söylediklerinizi Rasulullah (s.a.s) yapmadı? Veya Rasulullah (s.a.s) İslam'ı bu şekilde hakim kılmak istese sadece 1 yılda bunu gerçekleştirebilirdi! Darun Nedve'de başkan olur böylece bütün arap yarım adasına rahatça İslam'ı tebliğ ederdi. Mekkeli müşrikler dışında diğer müşriklerden gelen eziyetleri de orduyu toplar ve def ederdi! Müslümanların sayısı artınca da Mekkeli müşriklere savaş açar hepsini ortadan kaldırırdı. Tüm bunları sadece 1 yılda yapabilirdi!

Ama Rasulullah (s.a.s) müşriklerin bu tekliflerini reddetti ve bunlardan sadece 2-3 sene sonra Müslümanlara boykot ilan edildi. Rasulullah (s.a.s) ve müslümanlar 3 yıl çölde yaşadılar ve kendilerine yiyecek gizlice ulaştırıldı. Bu 3 yıl zarfında Rasulullah (s.a.s)'in eşi Hadice (r.a) ve amcası Ebu Talib'in bütün malı harcandı. Yiyecek bir şey bulunup satın alınamadığı için açlıktan ölenler, ağaç yapraklarını yiyenler, buldukları kuru deri parçalarını su içinde yumuşatıp ateşe tuttuktan sonra onunla üç gün idare edenler oldu.

Şimdi siz diyorsunuz ki "ben oy vermezsem başa socular gelir." Ve oy vermenizin sebebinin de -başa solcular gelirse- Müslümanlara gelecek eziyetleri defetmek olduğunu söylüyorsunuz. ALLAH hakkı için bana söyleyin acaba Rasulullah (s.a.s) bu kendisine teklif edildiği halde neden yapmadı? Rasulullah (s.a.s) Müslümanların menfaatini düşünmüyor muydu ki Mekkeli müşriklerin Müslümanlara ağır işkenceler ettiğini bildiği halde ve bunu yapmaya devam edeceklerini de bildiği halde böyle bir teklifi reddetti?

Bunları düşünün. Rasulullah (s.a.s)'in daveti açıktan yaptığı dönemden yani risaletin 3. yılından 10. yılına kadar olan dönemi okuduysanız da tekrar okuyun. Bu 7 yıl zarfında Müslümanların çektiği eziyetleri ve buna sabretmelerini...

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdıklarınızı okudum. Elbette ki bu konuda benim de söyleyeceğim şeyler var.

Öncelikle ben şuna kesin olarak inanıyorum ki; "bu din nasıl Allah'tan ise bu dini yeryüzüne hakim kılmada izlenecek metod da Allah'tan olmalıdır" Rasulullah (s.a.s)'in İslam'ı yer yüzüne hakim kılmada izlediği yol Rasulullah (s.a.s)'e Allah-u Teala tarafından bildirilmiştir.

"O hevasından bir şey konuşmaz (onun söyledikleri) ona vahye dilen, vahiyden başka bir şey değildir." (Necm: 34)

Rasulullah (s.a.s) ve Müslümanlar, kafirlerden çeşitli eziyetler gördükten sonra Rasulullah (s.a.s)' e kafirler mal, şöhret ve en önemlisi ise Darun Nedve'de başkanlık teklif etmişlerdi. Rasulullah (s.a.s) ise Müslümanların gördüğü eziyeti belki giderir gayesiyle bu teklife olumlu bir cevap verebilirdi. Ama bu teklifleri reddetti.

Rasulullah (s.a.s) Müslümanların menfaatini düşünen bir kimse değil midir ki sizin bize söylediklerinizi Rasulullah (s.a.s) yapmadı? Veya Rasulullah (s.a.s) İslam'ı bu şekilde hakim kılmak istese sadece 1 yılda bunu gerçekleştirebilirdi! Darun Nedve'de başkan olur böylece bütün arap yarım adasına rahatça İslam'ı tebliğ ederdi. Mekkeli müşrikler dışında diğer müşriklerden gelen eziyetleri de orduyu toplar ve def ederdi! Müslümanların sayısı artınca da Mekkeli müşriklere savaş açar hepsini ortadan kaldırırdı. Tüm bunları sadece 1 yılda yapabilirdi!

Ama Rasulullah (s.a.s) müşriklerin bu tekliflerini reddetti ve bunlardan sadece 2-3 sene sonra Müslümanlara boykot ilan edildi. Rasulullah (s.a.s) ve müslümanlar 3 yıl çölde yaşadılar ve kendilerine yiyecek gizlice ulaştırıldı. Bu 3 yıl zarfında Rasulullah (s.a.s)'in eşi Hadice (r.a) ve amcası Ebu Talib'in bütün malı harcandı. Yiyecek bir şey bulunup satın alınamadığı için açlıktan ölenler, ağaç yapraklarını yiyenler, buldukları kuru deri parçalarını su içinde yumuşatıp ateşe tuttuktan sonra onunla üç gün idare edenler oldu.

Şimdi siz diyorsunuz ki "ben oy vermezsem başa socular gelir." Ve oy vermenizin sebebinin de -başa solcular gelirse- Müslümanlara gelecek eziyetleri defetmek olduğunu söylüyorsunuz. ALLAH hakkı için bana söyleyin acaba Rasulullah (s.a.s) bu kendisine teklif edildiği halde neden yapmadı? Rasulullah (s.a.s) Müslümanların menfaatini düşünmüyor muydu ki Mekkeli müşriklerin Müslümanlara ağır işkenceler ettiğini bildiği halde ve bunu yapmaya devam edeceklerini de bildiği halde böyle bir teklifi reddetti?

Bunları düşünün. Rasulullah (s.a.s)'in daveti açıktan yaptığı dönemden yani risaletin 3. yılından 10. yılına kadar olan dönemi okuduysanız da tekrar okuyun. Bu 7 yıl zarfında Müslümanların çektiği eziyetleri ve buna sabretmelerini...

Kardeşim katkından dolayı teşekkür ederim Rabbim razı olsun.
Selam ve dua ile

acem_kizi

Kayıtlı Kullanıcı
bu konuda bizi aydınlattığınız için teşekkür ediyorum kardeşlerim.Allah razı olsun

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun lütfi abi.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
sizi anlamakta zorlanıyorum...bir de olayaları aklınızla devamlı yorumlamaya çalışıyorsunuz...yok bun oy atmasam daha kotusu gelecek falan gibi... Kardeş benim neyimi anlamıyorsun,ben kendimi mi anlatamıyorum yoksa asıl sen mi bir yerlere sıkışmışsın,asla ve asla ne şeytana nede şeriat dışı bir olaya tutunmuyorum,doğduğum ülkede zaten şeriat yoktu,benden evvelkiler şeiratın peşinde koşmadılar,ilk başlarda sol partiler başta olduğu için yaklaşık 80 yılda istedikleri gibi bir yasa ile şeytani bir yönetim elde ettiler,bugün seçilmek istenen (şimdiki hükümet gibi ) bazı partilere bakıyorum,sol partilerin dinsizlik inançları gibi değiller,bunun yanı sıra düzeni değiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar (üzerlerine oynanan darbe planları açık ediyor ) demekki doğru yoldalar,benim onlardan istediğim şeriatın geri gelmesi için daha sonraki gelecek kuşaklarada olabilir zemin hazırlamaları,yada kendileri yapmaları,unutmaki islamiyet ilk geldiğinde müslümanlar içki içer,fal baktırır,zina (müta) ederlerdi,daha sonra bu düzen yavaş yavaş oturdu,ALLAH TEALA peygamberini bizzat sonsuz kudreti ile destekledide ancak 23 yıl sonra tamam artık dininizi tamama erdirdim dedi.
Şimdi siz kalkmış diyorsunuz ki kimsye oy vermeyin düzen bozuk bilmem ne,tamam size inandık kimseye oy vermedik,ama dinziliği marifet sanan ve uzun zamandır başa gelemeyen partiler bu sefer ülkeyi yönettiği zaman,şimdi içimizde olmayan korkular tekrar bizleri saracak hatta kaçacak delik (ülke) arayacağız,nedenmi çünkü eskiden de malum oldu bu sol partiler camileri,medresleri kapattılar,arapça tek harf bile söylenmesi yasaklandı bu sebeple türkçe ezan okuttular hatta türkçe namaz kıldırmaya kalktılar,o günlere mi dönmek istiyorsunuz,yoksa bu gidişi durdurabilecek bir hükümet ya bugün yada yarın gelirmi diye beklermisiniz ?

size gore tevhid sadece Allah birdir inancını taşımak olsa gerek...Evet tevhid arapça bir kelime olup mastardır,kökü vahidun,vahidani,vahidune,tevhidun dan gelmektedir,manası tam anlamı ile ''birlemek'' demektir,ben arapça öğrencisiyim bildiğim birşey hakkında benimle ne yarışı yapıyorsun,ALLAH TEALA yı birlemeye ondan başka ilah olmadığını ispat etmeye tevid denir...

halbuki tum peygamberler bu dava ugruna gelmiş...tum eziyyetlere bunun için katlanılmış ve kafirler sadece bunun için islama muslumanlara düşman olmuşdur...yoksa sizin herkes cahiller bile biliyor tevhidi dediginiz keslere baksanız..kafirler (amerika, israil, hatta kafir tc yonetimi) onlardan razıdır... Kesinlikle bu görüşün yalan sana bunu ayeti kerimeler çok güzel ifade eder,hıristiyanlar Hz.İsa tarıki ile yahudiler Hz.Uzeyir tarıki ile tevhid yani ALLAH TEALA yı birlemek inancını yıkmıştırlar,yoksa bilmediğimiz birşey mi biliyorsunuz,yada tevhidin başka bir manasımı var kardeşim ve bu tevhid ehli dediginiz (ki bu ne buyuk ilmsizlik) kimseler de bu kafirlerden razıdır... Sen kendi ilmine bak ben ALLAH RASULU s.a.v in kim ben müslümanım diyorsa müslümandır sözüne inanırım,hükümette ki parti ALLAH c.c birdir,Hz.Muhammed s.a.v Onun c.c Rasuludur diyorsa bunlar iman etmiş kimselerdir ülke yönetimindeki değişiklikler ve müslümanların istenen haklarının geri gelmesi ise yine zaman alır,eğer herşey bir anda olsa idi,islamiyet 23 yıl gibi bir zamanda tamam olmaz,Hz.Musanın tevratı gibi turu sinada levhalar halinde 40 günde inerek tamam olurdu,siz sabır etmiyor,çalışanları görmüyor,bu ülke için birşey yapmıyorsunuz,O zaman bu ülkede ne işin var abim,kalk git başka bir ülkede hicret sevabı al,yada ne yapabiliriz düşüncesi ile olan bitene güzel bak,hiçmi haber izlemiyorsun darbeci paşaların konuşmalarına bak '' Bu hükümet bu ülkeye irticayı yani şeriatı geri getirecek '' diyorlar,demekki sahip çıkmak gerekmezmi ? ama Allah kuranda ne yahudiler ne de hrsityanlar sen onlara tabei olmadikca senden hoşnut olmazlar diyor...demek ki sizin tevhid dediginiz kendinizi kandırmak.. Senin kendini kandırmanda boş boş oturup abuk subuk laflar konuşmak,müslümanlar dışında kimi destekledim bugüne kadar,dünyada da da müslümanlar haricinde (ülkeler bazında) ortak işler yapmayan islam ülkeleri yok gibi,desene herkes olmuş kafirlerle dost,kıyamet ya bugün ya yarın kopar ''çok yakın'' dedim ama anlamıyorsunuz,bakın arap tairihine,osmanlı tarihine her ülke yabancı bir dine mensup ülkelerle aralarında bağlar kurmuşladır,hatta mekkeli müşriklere karşı ALLAH RASULU s.a.v (Fars-Roma savaşında) romalıları hristiyan oldukları için kendine yakın görmüş ve Fars lıları mecusi oldukları için kendine uzak görmüştür bu onları sevmiştir manasında da değildir tabi ama anlamak için senin anlama açından sıyrılman lazım...

size gore yahudiler de tevhid ehli...hatta Allah meryem oglu meshitir demeyen kafir hrstiyanlar bile tevhid ehli...Allah dan kork ey kendisne ilm talabesi diyen kardeş...aklınızı vallahi sonunuzu getirecek de haberiniz yok...Burada haddi aşıyorsun farkında değilsin ben sana yazdığım bunca satırlar içinde islamiyetten ayrı hiç bir din mensubunun bizimle aynı tevhid inancına sahip olduğunu asla söylemedim belki beni Adnan Oktarla karıştırdın,akise yukarıda tevhidi nasıl bozduklarını izah da ettim,ALLAH TEALA ya hamdler olsun ilim talebesiyim,yaşım 35 oldu olacak,ömrümün sonuna kadarda okurum ,ben doğruları yazar konuşurum...

adamlar ne ayet ne hadis bir tane delil getrmiyorlar sadece..bunu desteklemezsem daha kotusu gelir..daha kotusnun gelipte seni oldurmesi (ki şehit olursun) bu yaşamından daha hayirlidir...Haklısın senin getirdiğin ayeti kerimeleri ve hadisi şerifleri biz sana usulu ile anlattık burada bir daha izah edelim,eğer bu ülke şeriatla yönetilir olsa idi ve birileri bu düzeni kaldırmak istese idi bizde ona oy verse idik ''Küfür edenleri seçmekle küfre rıza göstermekten dolayı başıma gelecek her türlü azabı hak ederdim '' 1975 de doğdum bu ülkede küfür vardı,hükümetten olan her vekil doğduğunda vardı,şimdi acab bunu nasıl değiştiririz diye düşünürken ,bunlar çıktı dediki laiklik islama ters,demokrasi diyorsunuz kadınların başlarını açıyorsunuz,bütün bunları düzeltmek lazım, (doğrumu-yalanmı ?) buna rağmen bunlar için kafirdirler demek,bunlardan şeriat beklentimiz var diye kafirlikle suçlanmamız işte budur senin adaletin budur senin din anlayışın,sahi ya sende bu ülkde doğdun ,yemeğini yedin,suyunu içtin,camisine gittin,okuluna gittin ve hala bu ülkedesin şimdi seni kafir yapmayan şey sadece sistemi inkar edip şeriat istemen ise ALLAH TEALA hakkı için bizde onu istiyoruz...
Yahu uyan başına birileri geçmese nasıl olacak bu dediğin,başındakilerde şimdi bu ülkedeki en iyi olanlar,demekki seçim doğru birşey...

sanki sen daha iyisni getirerek Allah in kaderini mi degistgini saniyorsun....sen sadece kendini kandiriyorsun...Saçma sapan konuşmayın be kaderiyeciler gibi,iyi tamam bu ülkenin kaderi bu küfür ehli bizi yönetsin napalım kaderimiz mi diyeceğiz,bizim kaderimiz ALLAH TEALA nın bildiği bizim bilmediğimiz Onun bildiği için yazdığı bizim yaşadığımız hayattır,sen kendini kaderim bu der oturmaya mahkum edersen istediğini yaşamak arzusundan dolayı sana yazılanı yaşarsın,bende bu düzen değişsin diye birşeyler yapmak istiyorsam buda benim kaderim olur,değişen ne var,oturmak kaderi beklemek,çalışmak kaderi değiştirmek mi oldu şimdi ?[/QUOTE]

Son olarak,ne tavsiye ediyorsunuz,tamam kimseye oy atmayalım sizin gibi,sonra ne olacak ?Bu ülke yine birileri tarafından yönetilecek,geriye kalanlar içinde şimdikilerden daha hayırlısını bekliyorsan yanılıyorsun,bundan sonra ne yapmayı isterdiniz söyleyin yapalım ...

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Abdullah Cafer;1249089]Yazdıklarınızı okudum. Elbette ki bu konuda benim de söyleyeceğim şeyler var.

Rasulullah (s.a.s) ve Müslümanlar, kafirlerden çeşitli eziyetler gördükten sonra Rasulullah (s.a.s)' e kafirler mal, şöhret ve en önemlisi ise Darun Nedve'de başkanlık teklif etmişlerdi. Rasulullah (s.a.s) ise Müslümanların gördüğü eziyeti belki giderir gayesiyle bu teklife olumlu bir cevap verebilirdi. Ama bu teklifleri reddetti. Doğruyu söylüyorsun ama eğri söylüyorsun,çünkü ALLAH RASULUNE s.a.v yapılan teklif dinini tamamı ile terk etmesi içindi,doğduğu günden beri ''EL EMİN '' diye birinden alınacak bir evet cevabı muhakkak yerine getirilmeliydi ve araplarda verdikleri sözlere sadık kalmakla meşhur idiler,ancak şunu kesinlikle akla sokmak gereklidir ki peygamberler doğruluk ile gelmişlerdir ve hayatlarında hiçbir eğri işe rastlanmamıştır,ALLAH RASULU s.a.v kendisine teklif edilenleri doğruluğundan vazgeçip alsa yada almaya meyil etse peygamberliğine yakışmayacak bir yanlış yapmış olacak bu seferde peygamberliği kendinden düşecekti, '' O hevasından konuşmaz...'' ayeti kerimesinde ALLAH TEALA ''O'nun konuştuğu benim razı olduğum şeydir...'' diye buyurduğundandır,eğer islamiyeti terk etmesi için kendisine tekif edilene razı olsa idi bir peygamber sence doğru olurmuydu,bunun lafını bile yapmak hatta buraya yazmak bile ALLAH RASULUNE s.a.v bir hakaret GİBİDİR...

Rasulullah (s.a.s) Müslümanların menfaatini düşünen bir kimse değil midir ki sizin bize söylediklerinizi Rasulullah (s.a.s) yapmadı?Bizim söylediğimizden siz ne anladını bilmiyoruz ama yanlış anlamışsınız defalarca izah ettik daha fazlasına gücüm el vermiyor Veya Rasulullah (s.a.s) İslam'ı bu şekilde hakim kılmak istese sadece 1 yılda bunu gerçekleştirebilirdi! Darun Nedve'de başkan olur böylece bütün arap yarım adasına rahatça İslam'ı tebliğ ederdi. Mekkeli müşrikler dışında diğer müşriklerden gelen eziyetleri de orduyu toplar ve def ederdi! Müslümanların sayısı artınca da Mekkeli müşriklere savaş açar hepsini ortadan kaldırırdı. Tüm bunları sadece 1 yılda yapabilirdi! Bu dediğinin yukarıda yaptığım açıklama ile gülünçlüğü birkez daha ıspat edilmiştir,çünkü mekkeli müşrikler yeni bir din ile gelen ve hızla kendine taraf toplayan bir zatı (s.a.v) bu bahsini ettiğiniz şeylerle kandırmak ve vaz geçirmek sureti ile atalarının dini üzere eski hallerinde yaşamak istediler,çünkü yeni ve hızla güçlenen bir din ticaretlerine hatta koltuklarına son verecekti,bu vesile ile yapılan bu teklifleri zaten peygamberliğinin gereği olarak kabul etmeyen ALLAH RASULUNE s.a.v alsa idi şöyle olurdu,böyle olurdu diye programlar yapmak sana hiç yakışmadı...

Ama Rasulullah (s.a.s) müşriklerin bu tekliflerini reddetti Acaba niye reddetti ve bunlardan sadece 2-3 sene sonra Müslümanlara boykot ilan edildi. Rasulullah (s.a.s) ve müslümanlar 3 yıl çölde yaşadılar ve kendilerine yiyecek gizlice ulaştırıldı. Bu 3 yıl zarfında Rasulullah (s.a.s)'in eşi Hadice (r.a) ve amcası Ebu Talib'in bütün malı harcandı. Yiyecek bir şey bulunup satın alınamadığı için açlıktan ölenler, ağaç yapraklarını yiyenler, buldukları kuru deri parçalarını su içinde yumuşatıp ateşe tuttuktan sonra onunla üç gün idare edenler oldu. Bak ne güzel söylüyorsun küfre karşı bir mücadele yok ortada ne yapmışlar çölde veya evlerinde saklanmışlar nereye kadar '' Artık bugün dininizi açıktan anlatın ...'' emrine kadar,her peygamberin hayatında çileler vardır,her müslümanında olmalıdır,ama buraya kadar anlattıklarının hiç birisi konuştuğumuz mevzuyu aydınlatmıyor...
Çünkü o yıllarda ki müşriklere karşı yapılan mücadeleler ile şimdi yapılan mücadeleler arasında çok şey değişti,eskiden savaş vardı,iki taraf anlaşır bir yer belirler orada karşılaşır kim kimi yenerse o kazanırdı,şimdi SİYASET var...

Şimdi siz diyorsunuz ki "ben oy vermezsem başa socular gelir." Ve oy vermenizin sebebinin de -başa solcular gelirse- Müslümanlara gelecek eziyetleri defetmek olduğunu söylüyorsunuz. ALLAH hakkı için bana söyleyin acaba Rasulullah (s.a.s) bu kendisine teklif edildiği halde neden yapmadı? Rasulullah (s.a.s) Müslümanların menfaatini düşünmüyor muydu ki Mekkeli müşriklerin Müslümanlara ağır işkenceler ettiğini bildiği halde ve bunu yapmaya devam edeceklerini de bildiği halde böyle bir teklifi reddetti? Hala bu soruyumu soruyorsun bu utanç verici bir sorudur,keşke alsaydı vaad edilenleri demek bile peygamberimize yapılacak en büyük kötülüktür (ALLAH KORUSUN)

Bunları düşünün. Rasulullah (s.a.s)'in daveti açıktan yaptığı dönemden yani risaletin 3. yılından 10. yılına kadar olan dönemi okuduysanız da tekrar okuyun. Bu 7 yıl zarfında Müslümanların çektiği eziyetleri ve buna sabretmelerini... Kardeşim bizde eziyetlere sabrediyoruz ne sanıyorsun bizi,kız kardeşlerimizi başı kapalı diye almıyorlar devlet kurumlarına,binbir türlü sıkıntılar var,kuranı kerimi birine öğretiyorsun diye yerini kapatıyorlar,dini çalışmalar yapılmasına müsade etmiyorlar,bunlar adını müslüman ülke diye koyduğumuz bir yerde oluyor,bunlar ALLAH RASULU s.a.v in çektiğinin yanında elbette hiç birşey ama O s.a.v bir din ve bir ülke kuruyordu,biz ise hazır bulduğumuz islam ülkesindeyiz,Onun s.a.v sancısı elbette bizden daha mübarek olacak,ancak hala anlamış değilim,oy vermekteki gayesi bu ülkeye şeriat gelsin istiyorum olan birisi neden oy verince küfre rıza göstermiş oluyor neden kafirlikle suçlanıyor...

Abdullah Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
Rasulullah (s.a.s)'in Darun Nedve'ye başkanlık teklifini kabul etmesini dini terketmek olarak yorumluyorsun. Şüphesiz ki bu doğru bir yorumdur. Zaten benim anlatmak istediğim tam da budur. Darun Nedve'nin sistemi ile bugün ki şirk meclsleri arasında hiç bir fark yoktur. Fark sadece bu gün şirk meclisine girecek kimseleri halkın seçmesidir. Rasulullah (s.a.s)'in Darun Nedve'ye girmesi madem ki dini terketmek manasındadır o halde bu gün şirk meclislerine adam seçmek, onları teşvik etmek, tahrik etmek, oy vermek... ne manasındadır?

Bak ne güzel söylüyorsun küfre karşı bir mücadele yok ortada ne yapmışlar çölde veya evlerinde saklanmışlar nereye kadar '' Artık bugün dininizi açıktan anlatın ...'' emrine kadar
,

Bir şeyi yanlış biliyorsanız düzelteyim. Açıktan davet risaletin 3. yılında başladı. Bu eziyetler ise risaletin 6. veya 7. yılında gerçekleşti. Bu yıllarda Rasulullah (s.a.s) zaten İslam'ı açıktan tebliğ ediyordu.

"(Ey Muhammed)! Artık sana emredilen şeyi açıkça tebliğ et. Müşriklere aldırış etme." (Hicr: 94)

İşte bu ayet açıkta tebliğ edilmeye başlandığı dönem yani risaletin 3. yılında inmiştir. En doğrusunu Allah bilir.

Benim dikkat çekmek istediğim hususu çok iyi açıkladın. Müslümanların maslahatı için bile olsa Allah'ın dini terkedilmez. Yapsa idi Müslümanların maslahatını en çok düşünen kişi olarak Rasulullah (s.a.s) yapardı. Caiz olsa idi ilk Rasulullah (s.a.s) yapardı. Ama bu asla caiz değildir. Ama nasıl oluyorda oy vermeye yani şirk meclislerine adam seçmeye cevaz veriyorsun anlamış değilim. Bu tezat değil de nedir?

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Erzurumli hala tağutları savunuyorsun ya diyecek birşey bulamıyorum.solcular bizim tağutlarımız daha iyi diyor sağcılar bizim sizinkinden daha iyi çünkü bizimkiler arada bir Allah peygamber inşallah maşallah diyor diye tağutlarınızla övünüyorsunuz

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt