Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küfre razı olmak küfürdür. (2 Kullanıcı)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
KÜFRE RAZI OLMAK KÜFÜRDÜR
Dün mubaseyi seven birisi, bana bir sual sordu. Dedi ki: “ Küfre razı olmak küfürdür.” Bunu Peygamber söyledi, onun söylediği söz de doğrudur, yerindedir. Sonra da yine “ Müslüman olan kişinin her türlü kazaya razı olması lazımdır” buyurdu. Kafirlik ve münafıklık da Allahnın kaza ve kaderiyle değil mi?
Fakat buna razı olursak( ilk hadise göre) kötülük etmiş olmaz mıyız? Razı olmasak o da suç, peki, ikisinin arasında hangi çareye başvuralım.” Ona dedi ki: “ Bu küfür, Allahnın hükmüyle, Allahnın emir ve rızasıyla değildir. Bu küfür yalnız kaza ve kaderin eserlerindendir.
Hocam, Allahnın kaza ve kaderini, Allahnın bilgisi olarak bil de şüphe ve tereddüdün kalmasın. Küfrede razıyız, çünkü Allahnın bilgisine muvafıktır, fakat bizim fenalığımızdan, bizim kötülüğümüzden meydana geldiğinden de razı değiliz. Küfür Allah bilgisi olmak bakımından küfür değildir, Hakk’a kafir deme, burada dur!
Küfür, cahillikten meydana gelir, fakat küfrün takdiri, Allahnın bilgisidir.
( Allah, kafirin kafirliğini ezelde bilir, bildiği gibi de zuhur eder). Rüya ve mülayimlik manasına gelen hilm ile, sümük manasına gelen hilm nasıl bir olur? Çirkin resim, ressamın çirkinliğini icap ettirmez ya.
Çirkin de yaptığına, yapabildiğine bir delil olur ancak. Hatta hem çirkin resmi, hem de güzel resmi yapabildiğinden ressamın, kuvvetli bir ressam olduğuna delildir. Bu bahsi açar, düzüp koşarsam sual ve cevaplar uzar gider. Ben de aşk nüktesinin zevkini kaybederim. Allahya hizmet, başka bir şekle döner, maksat hidayetten dalalet olur. Alıntıdır.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
‘’Size kitapta şu hüküm indirildi.Allah’ın ayetlerinin alay konusu edildiği veya inkar edildiğini işittiğiniz meclislerde,onlar başka söze dalıncaya kadar onlarla oturmayın.YOKSA SİZDE ONLAR GİBİ OLURSUNUZ’’ (Nisa 140)
İmam Kurtubi bu ayetin tefsirinde ''küfre rıza göstermek küfürdür'' demiştir..

bir mecliste bir odada veya bir yerde Küfür açık izar ediliyorsa bir müslümanın öncelikle eliyle mudahale etmesi gücü yetmiyorsa dili ile mudahale etmesi onada gücü yetmiyorsa kalbi ile buğz ederek o yerden uzaklaşması gerekir..

Abdullah Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
Küfre rıza küfürdür. Masiyete rıza masiyettir.

Allah (c.c) Şöyle buyuruyor:

“Allah size kitapta: “Allah’ın ayetlerinin inkar edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman onlar bundan başka bir söze dalıncaya kadar onlara oturmayın” diye bir hüküm indirmedi mi? Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz. Elbette Allah münafıkları ve kafirleri cehennemde biraraya toplayacaktır.” (Nisa: 140)

Bu ayette hitap hem zahiren hem batınen mü’min olanlara, hem de zahiren mü’min görünen münafıklaradır.
Küfre rıza gösteren kimsenin bir kişi olmasıyla yüz ya da yüzlerce kişi olması arasında fark yoktur.

Eğer silsile yoluyla mevcut küfürlere hepsi birden rıza gösteriyorlarsa bu küfürlerden memnun olduklarına delildir. Bulundukları bu durum onları kafir ve müşrik yapar.
Çünkü münafıklar zahiren de olsa imanı kabul ettikleri için Allah (c.c)’nun bütün emirlerine muhataptırlar ve hayatlarında uygulamak zorundadırlar.

“Ayetlerimiz konusunda alaylı tartışmalara dalanlar bir başka söze geçinceye kadar onlardan yüz çevirin. Şeytan sana unutturacak olursa, bu durumda hatırlamadan sonra, artık zulmeden toplulukla beraber oturma.”(En’am: 68)

Dinin aslını direk ilgilendiren her mesele de küfre rıza küfürdür harama rıza haramdır.
Bugün günümüzde Allah’la, rasulüyle ve islamla alay edilmekte ve bu durum basın yayın kanalıyla yapılmak-tadır. Allah (c.c)ın insanlar için hayat tarzı ve yaşam biçimi kıldığı şeraiti kötülemekte ve sövmektedirler.

Bu durumu gören halk kitleleri buna rıza göstermekte ve ses çıkarmamaktadırlar. Müşrikler bu açık sarih küfürlere razı olmakta ve kabullenmektedirler. Aynı zamanda bu müşrikler Allah'ın bu kaidesine aldırış etmedikleri halde namaz kılmakta, oruç tutmakta ve zekat vermektedirler. Din bir bütündür ve bir tarafı alınıp diğer tarafı bırakılamaz. Bunu yapanlar Allah'ın kitabında vasıflarını anlattığı yahudilerden farksızdır

Allah-u Teala şöyle buyuruyor:

"Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz? Sizden böyle yapan kimselerin cezası dünyada zelil olmak, ahirette ise şiddetli bir azaba uğramaktır. Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir." (Bakara: 85)

İşlenilen bu küfürlere ne bir karşı koyma ne bir mücadele nede pratik bir ret etme şekli ortaya koymamaktadırlar.

Bu hal bu durum bu anlayış ve bu yaşam biçimi bu kimselerin mevcut kimselerden memnun olduğunu onlarla akide konusunda bir problemlerinin olmadığını ortaya koymaktadır. İşte küfre rızanın, küfürden razı olmanın açık delili. İşte bu durumu tağuta tabi olan kimseler görmez ve göremez. Çünkü hakka karşı kalpleri kararmış kulakları tıkanmıştır.

Abdullah Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
İmam-i Kurtubî (r.a.) şöyle diyor: “Herkim şirke razı olursa, o müşriktir.”
(E1-Cami-u Li Ahkami’l Kur’an (İmam-ı Kurtubî) C: 8, Sh: 94, Mısır/1967)

İmam-i Kurtubî (r.a.) tefsirinin başka bir yerinde de şöyle diyor:
“Küfre rıza küfürdür masiyete rıza masiyettir.”
( E1-Cami-u Li Ahkami’l Kur’an (İmarn-ı Kurtubî) C: 5, Sh: 418, Mısır/1967)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
‘’Size kitapta şu hüküm indirildi.Allah’ın ayetlerinin alay konusu edildiği veya inkar edildiğini işittiğiniz meclislerde,onlar başka söze dalıncaya kadar onlarla oturmayın.YOKSA SİZDE ONLAR GİBİ OLURSUNUZ’’ (Nisa 140)

bir mecliste bir odada veya bir yerde Küfür açık izar ediliyorsa bir müslümanın öncelikle eliyle mudahale etmesi gücü yetmiyorsa dili ile mudahale etmesi onada gücü yetmiyorsa kalbi ile buğz ederek o yerden uzaklaşması gerekir..

Allah razı olsun kardeşler..çok ince bir mevzu bu konuda ebu hanzala kardeşin (Allah korusun kardeşi)
tevhidi bozan unsurlar başlığı altındakı sohbetinin, şu konusunu

"Din ve Dinin Şiarlarıyla Alay Etmek"

dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim...kardeş çok güzel deliller getiriyor...

http://ia310804.us.archive.org/1/it...lar_7_Din_ve_Dinin_siarlariyla_Alay_Etmek.mp3

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşler konuya katkınızdan dolayı.

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Konuyu açan ve devamında güzel sözler yazan kardeşlerden HAK TEALA razı olsun...

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı

Küfre rıza küfürdür. Masiyete rıza masiyettir.

Allah (c.c) Şöyle buyuruyor:

“Allah size kitapta: “Allah’ın ayetlerinin inkar edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman onlar bundan başka bir söze dalıncaya kadar onlara oturmayın” diye bir hüküm indirmedi mi? Aksi halde siz de onlar gibi olursunuz. Elbette Allah münafıkları ve kafirleri cehennemde biraraya toplayacaktır.” (Nisa: 140)

Bu ayette hitap hem zahiren hem batınen mü’min olanlara, hem de zahiren mü’min görünen münafıklaradır.
Küfre rıza gösteren kimsenin bir kişi olmasıyla yüz ya da yüzlerce kişi olması arasında fark yoktur.

Eğer silsile yoluyla mevcut küfürlere hepsi birden rıza gösteriyorlarsa bu küfürlerden memnun olduklarına delildir. Bulundukları bu durum onları kafir ve müşrik yapar.
Çünkü münafıklar zahiren de olsa imanı kabul ettikleri için Allah (c.c)’nun bütün emirlerine muhataptırlar ve hayatlarında uygulamak zorundadırlar.

“Ayetlerimiz konusunda alaylı tartışmalara dalanlar bir başka söze geçinceye kadar onlardan yüz çevirin. Şeytan sana unutturacak olursa, bu durumda hatırlamadan sonra, artık zulmeden toplulukla beraber oturma.”(En’am: 68)

Dinin aslını direk ilgilendiren her mesele de küfre rıza küfürdür harama rıza haramdır.
Bugün günümüzde Allah’la, rasulüyle ve islamla alay edilmekte ve bu durum basın yayın kanalıyla yapılmak-tadır. Allah (c.c)ın insanlar için hayat tarzı ve yaşam biçimi kıldığı şeraiti kötülemekte ve sövmektedirler.

Bu durumu gören halk kitleleri buna rıza göstermekte ve ses çıkarmamaktadırlar. Müşrikler bu açık sarih küfürlere razı olmakta ve kabullenmektedirler. Aynı zamanda bu müşrikler Allah'ın bu kaidesine aldırış etmedikleri halde namaz kılmakta, oruç tutmakta ve zekat vermektedirler. Din bir bütündür ve bir tarafı alınıp diğer tarafı bırakılamaz. Bunu yapanlar Allah'ın kitabında vasıflarını anlattığı yahudilerden farksızdır

Allah-u Teala şöyle buyuruyor:

"Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz? Sizden böyle yapan kimselerin cezası dünyada zelil olmak, ahirette ise şiddetli bir azaba uğramaktır. Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir." (Bakara: 85)

İşlenilen bu küfürlere ne bir karşı koyma ne bir mücadele nede pratik bir ret etme şekli ortaya koymamaktadırlar.

Bu hal bu durum bu anlayış ve bu yaşam biçimi bu kimselerin mevcut kimselerden memnun olduğunu onlarla akide konusunda bir problemlerinin olmadığını ortaya koymaktadır. İşte küfre rızanın, küfürden razı olmanın açık delili. İşte bu durumu tağuta tabi olan kimseler görmez ve göremez. Çünkü hakka karşı kalpleri kararmış kulakları tıkanmıştır.

Allah razı olsun kardeşler..çok ince bir mevzu bu konuda ebu hanzala kardeşin (Allah korusun kardeşi)
tevhidi bozan unsurlar başlığı altındakı sohbetinin, şu konusunu

"Din ve Dinin Şiarlarıyla Alay Etmek"

dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim...kardeş çok güzel deliller getiriyor...

http://ia310804.us.archive.org/1/it...lar_7_Din_ve_Dinin_siarlariyla_Alay_Etmek.mp3

Kardeşlerim rabbim razı olsun güzel katkılarınızdan dolayı rabbim okuyup anlayan kullarından eylesin.
Selam ve dua ile

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Konuyu açan ve devamında güzel sözler yazan kardeşlerden HAK TEALA razı olsun...

KÜFRE RAZI OLMAK KÜFÜRDÜR...
Allahcc küfre rıza göstermeyen hakiki Müminlerden eylesin...
Allahcc razı olsun...
Besmele...Selam...Dua...

Aleyna ve Aleyküm Selam kardeşlerim rabbim cümlemizden razı olsun.
Selam ve dua ile

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Malesef tc deki insanlar her 5 yılda bir küfrü destekliyor ondan razı olduklarını reylerini vererek belli ediyor.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Malesef tc deki insanlar her 5 yılda bir küfrü destekliyor ondan razı olduklarını reylerini vererek belli ediyor.

Kardeşim sana katılıyorum. ama herkes verdiği oy ile sorumludur. Rabbim bizleri onların oyunundan muaf tutuar inşaallah. Selam ve dua ile

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Kardeşim sana katılıyorum. ama herkes verdiği oy ile sorumludur. Rabbim bizleri onların oyunundan muaf tutuar inşaallah. Selam ve dua ile

oy atarak millet tağutlardan tağut beyeniyor...Herkes benim tağutum senin tağutundan daha iyidir diye birde tağutunun propagandasını yapıyor

Abdullah Cafer

Kayıtlı Kullanıcı
"Onlar, hahamlarını, rahiblerini ve Meryem oğlu Mesih'i Allah'tan başka rabler edindiler. Oysa tek olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardı. O'ndan başka ibadete layık ilah yoktur. O, onların ortak koştuklarından münezzehtir." (Tevbe: 31)

Begavi bu ayetin tefsirinde şöyle dedi:

"Şayet: "Onlar din adamlarına, rahiplerine rüku ve secde ederek ibadet etmiyorlardı" diye söylenirse, buna şöyle cevap verilir:

"Ayette geçen itaat, onlara rüku ve secde etme konusunda değil, Allah-u teala'ya karşı gelerek Allah-u teala'nın helalini haram, haramını helal yapma konusunda onlara itaat etmektir. İşte böylece onları rab edinmişlerdir.

Adiy b. Hatem radiyallahu anh dedi ki:

"Boynumda altından bir haç takılı olduğu halde Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in huzuruna girdim. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem beni görünce dedi ki:

"Ey Adiy! Boynunda takılı olan şu putu at!"

Ben hemen onu attım ve sonra yanına geldim. O (sallallahu aleyhi ve sellem):

"Onlar, hahamlarını, rahiblerini ve Meryem oğlu Mesih'i Allah'tan başka rabler edindiler..." (Tevbe: 31) ayetini okuyordu. Bu ayeti okumayı bitirince ona şöyle dedim:

"Biz onlara tapmıyorduk ki."

O (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle dedi:

"Onlar Allah-u teala'nın helalini haram, haramını helal yaptıklarında, siz de onu haram veya helal yapmıyor muydunuz?"

Ben: "Evet" dedim.

Bunun üzerine Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle dedi:

"İşte onlara İbadet böyledir" (Begavi Tefsiri c: 3 s: 285)

Benim bu konuda dikkat çekmek istediğim bir kaç husus var.

Birincisi: Rasulullah (s.a.s) Allah'ın haram(yasak)ını helal(serbest), helalini haram yapanlara itaat etmenin bu kimselere ibadet etmek demek olduğunu söylemişken oy kullanma meselesinde oy verilen kimseye vekalet verilip "benim yerime Allah'ın haram(yasak)ını helal(serbest), helalini haram yap" denilmektedir. Bu da oy kullanma meselesinin daha vahim olduğunu göstermektedir.

İkincisi: Rasulullah (s.a.s) Allah'ın haram(yasak)ını helal(serbest), helalini haram yapanlara itaat etmenin bu kimselere ibadet etmek demek olduğunu söylemişken acaba Allah'ın küfür dediğine İslam, İslam dediğine küfür diyen kimselere itaat edenlerin hali nasıl olur?

Üçüncüsü: Adiy b. Hatem (r.a) "Biz onlara tapmıyorduk ki." demesiyle bu yaptıklarının onlara ibadet etmek demek olduğunu yani bu yaptıklarının şirk olduğunu bilmediklerini dile getirmiştir. Rasulullah (s.a.s) ise böyle bir gerekçeyi mazeret olarak görmemiştir. O halde oy kullanmanın da şirk olduğunu bilmeden oy kullanan kimselerde bu konuda mazeretli değillerdir.

Allah-u Teala bir çok ayetinde kafirlerin cahil olduklarını belirtmiştir. Bazı ayetlerinde ise şirk ve küfür işlemelerinin sebebinin cahil olmalarından ötürü olduğunu belirtmiştir.

Şirk Cehaletin, Tevhid İlmin Arkadaşıdır

Bu konudaki yazımı okumak için Fıkıh ve Akaîd bölümüne bakabilirsiniz...

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
"Onlar, hahamlarını, rahiblerini ve Meryem oğlu Mesih'i Allah'tan başka rabler edindiler. Oysa tek olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardı. O'ndan başka ibadete layık ilah yoktur. O, onların ortak koştuklarından münezzehtir." (Tevbe: 31)

"Şayet: "Onlar din adamlarına, rahiplerine rüku ve secde ederek ibadet etmiyorlardı" diye söylenirse, buna şöyle cevap verilir:

"Ayette geçen itaat, onlara rüku ve secde etme konusunda değil, Allah-u teala'ya karşı gelerek Allah-u teala'nın helalini haram, haramını helal yapma konusunda onlara itaat etmektir. İşte böylece onları rab edinmişlerdir.

"Boynumda altından bir haç takılı olduğu halde Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in huzuruna girdim. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem beni görünce dedi ki:

"Onlar, hahamlarını, rahiblerini ve Meryem oğlu Mesih'i Allah'tan başka rabler edindiler..." (Tevbe: 31) ayetini okuyordu. Bu ayeti okumayı bitirince ona şöyle dedim:

"Onlar Allah-u teala'nın helalini haram, haramını helal yaptıklarında, siz de onu haram veya helal yapmıyor muydunuz?"

Birincisi: Rasulullah (s.a.s) Allah'ın haram(yasak)ını helal(serbest), helalini haram yapanlara itaat etmenin bu kimselere ibadet etmek demek olduğunu söylemişken oy kullanma meselesinde oy verilen kimseye vekalet verilip "benim yerime Allah'ın haram(yasak)ını helal(serbest), helalini haram yap" denilmektedir. Bu da oy kullanma meselesinin daha vahim olduğunu göstermektedir.

İkincisi: Rasulullah (s.a.s) Allah'ın haram(yasak)ını helal(serbest), helalini haram yapanlara itaat etmenin bu kimselere ibadet etmek demek olduğunu söylemişken acaba Allah'ın küfür dediğine İslam, İslam dediğine küfür diyen kimselere itaat edenlerin hali nasıl olur?

Üçüncüsü: Adiy b. Hatem (r.a) "Biz onlara tapmıyorduk ki." demesiyle bu yaptıklarının onlara ibadet etmek demek olduğunu yani bu yaptıklarının şirk olduğunu bilmediklerini dile getirmiştir. Rasulullah (s.a.s) ise böyle bir gerekçeyi mazeret olarak görmemiştir. O halde oy kullanmanın da şirk olduğunu bilmeden oy kullanan kimselerde bu konuda mazeretli değillerdir.

Allah-u Teala bir çok ayetinde kafirlerin cahil olduklarını belirtmiştir. Bazı ayetlerinde ise şirk ve küfür işlemelerinin sebebinin cahil olmalarından ötürü olduğunu belirtmiştir.

Kardeşim katkından dolayı Rabbim razı olsun.
Selam ve dua ile

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu aleykum,

Konuyu açan ve devamında güzel yazılar yazan kardeşlerimden ALLAH TEALA razı olsun...
Ancak konu içerisinde kafama takılan bir husus var,bu husus ile ilgilide sıkıntım var,kısaca arz edeyim aklı selim kardeşlerim bana ya aydınlatıcı bir şeyler anlatsınlar yada bu husus hakkında bir daha konuşmamak üzere sussunlar...

Öncelikle yukarıda ve konu içinde ayet ve hadisler ile desteklenerek yazılan her harfe katılıyorum,bu hususda kimsenin sıkıntısı olmasın,benim katılmadığım husus ise oy kullanan kimselerin nedense tağuta hizmet ettikleri mesele içindedir...

Öyleki Osmanlı döneminde ülkede seçim diye bir sorun yoktu başımıza müslümanda olsa ,zındıkta olsa kim gelirse gelsin halk amenna diyordu ALLAH'tan her gelen padişah da şeriatın bekçisi idi ALLAH TEALA ya hamdler olsun,sonra bu imparatorluk gerek siyasi gerek ticari gerekse askeri hatalardan dolayı politika dünyasında küçülmeye sınırları daralmaya zati çok olan düşmanları daha da çoğalmaya başladı vel hasıl artık hiç bir cephede savaşamayacak ne gücü nede iktidarı kaldı akabinde de padişahı ülkeden kaçırtmaya ve ülkeyi yabancı güçlere şehir şehir paylaştırmak sureti ile ne ülke nede Osmanlı diye birşey kaldı,bu ülkeyi kurtardığı düşünülen bir adam çıktı geldi yaptığı savaşlar sonunda ALLAH TEALA nın bu millete acıması ve büyük yardımları ile bugünkü harita ölçüleri ile bir ülke ile millet gözünde dokunulmaz bir reis kaldı,bu reisin sözüm ona çağcı düşünceleri arasında bana göre diktası ile insanımız yabancı güçlerden daha vahim bir hal ile şeytani güçlere teslim oldu.
Bu arada ülke yaşantı sistemi değişti,ALLAH TEALA nın emirleri bir bir çiğnenipte yerine kendi tatlı düşleri geldi,siz bunları çok iyi bilirsiniz benim yeniden izah etmeme gerek yok,şimdi diyorum ki bu yeni gelenler padişahlığı kaldırdılarda bir seçim sistemi koydular ve anayasa diye bir yasa hazırladılar bu anayasada seçimle başa gelinir maddesi vardı .Hatta o zamanlar diktanın en iyi işlemesi için tek partili zaman olup,kendi padişahlıkları zamanında resileri zayi olana kadar ellerinden geleni yaptılar,bunların yaptığı bütün failiyetlere göz yuman bu halk sizin kavlinize göre tağuta hizmet etti,hadi diyelim öyle,O gün bugündür bu ülkede zamana ayak uydurma sevdası ile çiğnenen Kur'ana aldırmayan bir milletin içinden acaba uyanan birileri çıkmamışmıydı,bugün ALLAH adına iş yapsınlar diye birilerini seçenler,şeytan adına iş yapılmasın bu ülkede diye birilerini seçtirmiyorlar,belki siyaset olacak ama malum sol partiler şimdi hükümet olsa acaba bu ülkenin hali dahamı iyi olacaktı ?
Bence bugün atıp tutan bizler bu sol partiler geldiğinde başa sudana-arabistana-libyaya sığınma talebinde bulunalım çünkü artık bu ülke yaşanmaz bir hal alacaktır,neredenmi biliyorum eski tarihler bunu apaçık gösteriyor,ezanın türkçeleştirilip yeni bir din arama modelleri tartışılıyor hatta camiler askeri ahır silahlık gibi kullanılıyor kesinlikle medreseler kapatılıyor arapça tek kelime edenler faili meçhul oluyordu,şimdi rahat bir tarafımızda yumuşak yumuşak duruyorya biz çok güzel konuşabiliyoruz,peki şimdiki hükümet seçmeninin ne istediğini biliyormu,en azından başörtüsünü geri kazanmak için mücadele ediyormu,şimdi ülkede kaç tane din adına güzellikler yapacak parti var,yapanı durdurmaya çalışan yargı,yök,hakimler,askerler,darbeciler,solcular,şucular bucular varmı ? Çok hemde her sokak başında var,buna rağmen bir ALLAH kulu sokağa çıkmışta ŞERİAT diye bağırmışmı,bağırmamış çünkü sokaklarda bağırma dönemi bitti,artık insanlar sandıklarda bağırıyor,bakın dünyaya en basit ülkede bile sandıklarda oy kullanmak sureti ile seçim yapılıyor,halk kimin gelmesini istiyorsa onu seçiyor...

Evet bende seçimlerde oy kullanıyorum,bugüne kadar hiç boş atmadım hele hele bilincimi kazandığımdan bu yana hiç atmadım,benim kullandığım oylar bu vatanın müslümanına zarar versin diye değildi,bu vatanda tağutlar cirit atsın diye değildi,ben başımıza gelipte bize islamı tam manası ile yaşatacağına inandığım insanlara oy attım,benim derdim belli,isteğim belli,zaten tağutların hizmetkarı olan bu ülkemde ALLAH TEALA ya hizmet edilsin istiyorum,eğer ben oy kullanmasam sen oy kullanmasan daha beterleri gelecek başa çünkü onların seçmeni takır takır oy kullanıyor,iyi niyet bizden başımıza gelenlerin faaliyetleri onlardan,belki yarın daha güzel olur,bakarsın 2-3 yılda baş örtüsü serbest olur,güzel insanlar yetişir,askeriyeden irtica ihraçları durur,insanlar mevlayı öğrenmeye daha aç olur,belki bunlardan daha iyileri gelir bu ülke şeriat ile tamda asrı saadette ki gibi yönetilir...

Ben oyumu bütün bunlar olsun diye kullandım,yarın mahşerde RABBİM bana neden oy kullanmadın da tağutun gerçek hizmetkarlarını seçilmesine vesile oldun derse ne diyeceğim...

Ben böyle düşünüyorum kardeşler,malum akıl akıl dan üstündür,hatalı isem kibarca uslub bozulmadan edeb ölçüleri içinde sohbet edebiliriz,yanlışsam hemen dönerim yanlıştan...
Baki selamlar...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Evet bende seçimlerde oy kullanıyorum,bugüne kadar hiç boş atmadım hele hele bilincimi kazandığımdan bu yana hiç atmadım,benim kullandığım oylar bu vatanın müslümanına zarar versin diye değildi,bu vatanda tağutlar cirit atsın diye değildi,ben başımıza gelipte bize islamı tam manası ile yaşatacağına inandığım insanlara oy attım,benim derdim belli,isteğim belli,zaten tağutların hizmetkarı olan bu ülkemde ALLAH TEALA ya hizmet edilsin istiyorum,eğer ben oy kullanmasam sen oy kullanmasan daha beterleri gelecek başa çünkü onların seçmeni takır takır oy kullanıyor,iyi niyet bizden başımıza gelenlerin faaliyetleri onlardan,belki yarın daha güzel olur,bakarsın 2-3 yılda baş örtüsü serbest olur,güzel insanlar yetişir,askeriyeden irtica ihraçları durur,insanlar mevlayı öğrenmeye daha aç olur,belki bunlardan daha iyileri gelir bu ülke şeriat ile tamda asrı saadette ki gibi yönetilir...

Ben oyumu bütün bunlar olsun diye kullandım,yarın mahşerde RABBİM bana neden oy kullanmadın da tağutun gerçek hizmetkarlarını seçilmesine vesile oldun derse ne diyeceğim...

buraya kadar soledikleriniz güzel.. oy kullanmak hakkında bir konu açacam inşallah...okumanızı tavsiye ederim...burdan kendi fikirlerimi yani düşündüklerimi soylersem Allahu alim konu kaynar..bir konu açayım inşallah..

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Erzurumli kardeş bu ülkenin bir anayasası var ve her gelen parti pırtı o anayasaya uymak zorunda ona aykırı ne bir söz ve bir kanun çıkarabilir.Bu demokrasi küfrü aslında zannedilen gibi halkın çoğunluğu ne diyorsa o olur değildir...Anayasada ne yazıyorsa ve o anayasayı koruyanlar ne diyorsa o olur...Şunuda unutmaki son 50 yıldır hep sağ partiler zaten başta sizi kandırdıkları gibi şeriatın '' ş '' harfini bile ağzına almadılar ve alamazlar çünkü daha meclise girer girmez bu anayasa kanunlarına bağlı kalacaklarına anayasaya aykırı kanunlar çıkarmayacaklarına dair olmayan şerefleri namusları üzerine yemin ediyorlar...Yani Efendimiz döneminde de bugün ki tbmm gibi meclis vardı adıda darulnedveydi..Efendimiz işte o şirk meclisini yıkmak için geldi.davet edildiği halde onun içine girip o şirke ortak olmadı bilakis onun içinde bulunanlar iman ettikleri zaman derhal şirk meclislerini terkediyorlardı...

Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.(Maide 48)

Rabbimiz Efendimize(s.a.v) benim indirdiğim ile hükmek onların heva ve heveslerine uyma diyor....

Unutmaki bugün abd demokrasiyi yaymak için savaşıyor mücahidlerde o demokrasiyi yerle bir edip Allah'ın hükümlerini yaymak için savaşıyor....

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Erzurumli kardeş bu ülkenin bir anayasası var ve her gelen parti pırtı o anayasaya uymak zorunda ona aykırı ne bir söz ve bir kanun çıkarabilir.Bu demokrasi küfrü aslında zannedilen gibi halkın çoğunluğu ne diyorsa o olur değildir...Anayasada ne yazıyorsa ve o anayasayı koruyanlar ne diyorsa o olur...Şunuda unutmaki son 50 yıldır hep sağ partiler zaten başta sizi kandırdıkları gibi şeriatın '' ş '' harfini bile ağzına almadılar ve alamazlar çünkü daha meclise girer girmez bu anayasa kanunlarına bağlı kalacaklarına anayasaya aykırı kanunlar çıkarmayacaklarına dair olmayan şerefleri namusları üzerine yemin ediyorlar...Yani Efendimiz döneminde de bugün ki tbmm gibi meclis vardı adıda darulnedveydi..Efendimiz işte o şirk meclisini yıkmak için geldi.davet edildiği halde onun içine girip o şirke ortak olmadı bilakis onun içinde bulunanlar iman ettikleri zaman derhal şirk meclislerini terkediyorlardı...

Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.(Maide 48)

Rabbimiz Efendimize(s.a.v) benim indirdiğim ile hükmek onların heva ve veheslerine uyma diyor....

Unutmaki bugün abd demokrasiyi yaymak için savaşıyor mücahidlerde o demokrasiyi yerle bir edip Allah'ın hükümlerini yaymak için savaşıyor....

Ve aleykum selam,

Ne yapmayı tavsiye ediyorsun,yada ne yapıyorsun bütün bu husular hakkında ?

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Ve aleykum selam,

Ne yapmayı tavsiye ediyorsun,yada ne yapıyorsun bütün bu husular hakkında ?

Kardeş elhamdulillah biz Allah'ı, sadece ona namaz kılarak ona dua ederek onun için oruç tutarak kulluğumuzu bitirmiş değiliz.
Bizler, onun hükümran olduğunu bizleri yarattığı gibi bize hüküm koyanın yanlız onun olduğunu haykıranlardanız...

Kim tağutu inkar edip Allah a inanırsa muhakkak ki o,kopmayan sağlam bir kulba yapışmıştır" (Bakara, 2:256) ayeti gereği tağutu inkar edenlerdeniz lakin Rabbimiz kendisine imanden önce tağutu red etmemizi istiyor.

Şuan küfür meclisi orda ve beşeri kanunlarla müslümanlara hükmedeceklerini sanan kafirileri, tağutları tanımayıp onları inkar ediyoruz ve İbrahim(a.s) gibi onlarla bizim aramızda bir tek Allah'a iman edinceye kadar ebedi bir kin ve düşmanlık vardır...

Elhamdulillah biz Efendimizin(s.a.v) haber verdiği o gariplerden olmak istiyoruz...Kınayıcının kınamasından korkmayıp her türlü şiddete sıkıntıya düşmanlığa karşı tağuta boyun eğmeyenlerden.

Ki Rabbimiz buyuruyor ki :Yoksa siz, kendinizden önce gelip geçenlerin hali (uğradıkları sıkıntılar) başınıza gelmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız? Onlara öyle yoksulluklar, öyle sıkıntılar dokundu ve öyle sarsıldılar ki, hatta peygamber ve beraberinde iman edenler: "Allah'ın yardımı ne zaman?" derlerdi. Bak işte! Gerçekten Allah'ın yardımı yakındır.(bakara 215)

Tağutun onca baskısı ve zulmu karşısında bu ayetleri hatırlayıp Rabbimize tevekkül edenlerdeniz.

Biz,Tağutlar arasından tağut beyenip onlara sözlü ve fiilli ve herhangi bir destek vermeyek onların küfrüne şirkine zulmune fıskına ortak olmaktan korunanlardanız(inş)...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt