Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

konumuz MADDİ VE MANEVİ ŞİDDET (2 Kullanıcı)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: konumuz MADDİ VE MANEVİ ŞİDDET

abala ben artık yorum yazmıyorum.sizler devam inş.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

hayr ola fatoşum bir durummu oldu yoksa bir durummu var inş kimse kırmadı benim kardeşimi

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

TAMAM ABLA GELDİM YAZAYIM BARİİİİİİİİİİ:):):)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ee yaz bari sensiz forum tadı olmuyor canım kardeşim benim ben bugün biraz rahatsızdım fazla katılamadım yani burdaydım ama yazamadım dua ile inş

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

abla geçmiş olsun allah şifalık varsin. Zaten bu duadan sonra ayağa dimdik kalkamazsan bende bidaha yazmam. :)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşim bak iyi oldum bile çok sağol tşk

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Şiddet!
Kavram olarak bile tüyler ürperten bir kavram. Ama şunu unutmamak gerekir ki bu denli şiddet dolu bir dünyada yaşarken insanların birbirlerine şiddet uygulamaması mümkün olur mu. Elbette insanlar sizin de belirttiğiniz gibi gücü yeten güçsüzü ezecektir.
İnancımızın şiddeti tasvip etmediği ve ve kaçındığı aşikardır ama malesef inancın hükümleri doğrultusunda hareket etmeyen topluluk ve insanlar şiddeti uygulamakta, hatta bunu her alanda ve her yerde görmekteyiz. En önemlisi de bence kadınlarımızın ve çocuklarımızın maruz kaldığı şiddetten önce toplumsal şiddetten bahsedilmeli ve insanlar arasında mevcut bulunan toplumsal şiddetin önüne geçilmelidir.
Aslında yazılacak çok şey var ama birgün bu konunun geniş bir platformda tartışılmasının daha yararlı olacağı kanısındayım.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Şiddet!
Kavram olarak bile tüyler ürperten bir kavram. Ama şunu unutmamak gerekir ki bu denli şiddet dolu bir dünyada yaşarken insanların birbirlerine şiddet uygulamaması mümkün olur mu. Elbette insanlar sizin de belirttiğiniz gibi gücü yeten güçsüzü ezecektir.
İnancımızın şiddeti tasvip etmediği ve ve kaçındığı aşikardır ama malesef inancın hükümleri doğrultusunda hareket etmeyen topluluk ve insanlar şiddeti uygulamakta, hatta bunu her alanda ve her yerde görmekteyiz. En önemlisi de bence kadınlarımızın ve çocuklarımızın maruz kaldığı şiddetten önce toplumsal şiddetten bahsedilmeli ve insanlar arasında mevcut bulunan toplumsal şiddetin önüne geçilmelidir.
Aslında yazılacak çok şey var ama birgün bu konunun geniş bir platformda tartışılmasının daha yararlı olacağı kanısındayım.
Selam ve dua ile.
bu değerli yorum için çok tşk rabbim razı olsun şiddet insanoğluna yakışmadığı gibi özellikle müslümanlara yakışmıyor şefkat ve merhamet timsali bir peygamberin ümmeti olan bize hiç yakışmıyor dleyelim inş bir gün bitsin dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
ee yaz bari sensiz forum tadı olmuyor canım kardeşim benim ben bugün biraz rahatsızdım fazla katılamadım yani burdaydım ama yazamadım dua ile inş

BAK ŞİMDİ UNANDIM HAA:):):) BU GÜZEL SÖZLERİN YERİNE GELİP BANA YARDIM ETSENİZ DAHA GÜZEL OLUR AMA.;)
ALLAH ŞİFA VERSİN GÜZEL ABLAM.SEN BİZLERE LAZIMSIN KENDİNE DİKKAT ET İNŞ.ALLAHA EMANET OL. GÜL SANA GÜZEL ABLAM

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:

BAK ŞİMDİ UNANDIM HAA:):):) BU GÜZEL SÖZLERİN YERİNE GELİP BANA YARDIM ETSENİZ DAHA GÜZEL OLUR AMA.;)
ALLAH ŞİFA VERSİN GÜZEL ABLAM.SEN BİZLERE LAZIMSIN KENDİNE DİKKAT ET İNŞ.ALLAHA EMANET OL. GÜL SANA GÜZEL ABLAM
canım benim allah razı olsun bugün biraz daha iyiyim çok naziksin tşk ederim yapabileceğimiz bir durum varsa gelelim yapalım ama o hattıı ben açmam yaaa

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
zerda yazdı:

canım benim allah razı olsun bugün biraz daha iyiyim çok naziksin tşk ederim yapabileceğimiz bir durum varsa gelelim yapalım ama o hattıı ben açmam yaaa

TAMAM ABLA SEN HATTI AÇMA BEN AÇARIM DA BANA NAZİK DEDİN EMİNMİSİN ABLA,BEN VE NAZİK BİR ARADA:):)

ABLA ŞUNU ELE ALALIM EŞ VE ANNE ARASINDA KALAN ERKEK?
O YANDI GİBİME GELİYOR:)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

olurmu hiç kendine haksızlık yapma inş bakalım dediğin konuyu düşünmüyor değilim birşeyler yapalım artık inş

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Uzun süredir siteye ziyarette bulunmadığımdan sizlerin yazılarını özlemiştim inan. Yeni bir ufuk açma yolunda çok güzel ilerliyorsunuz.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok tşk ederiz madem yoktunuz tekrar hoşgeldiniz selametle

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Hoş bulduk. Rabbim sizden de razı olsun. Güzel yorum ve konu başlıklarınız için Rabbim sevabınızı yazsın.
Selam ve dua ile.

safa42

Kayıtlı Kullanıcı

selamaleyküm saygıdeğer kardeşlerim dinimiz şiddetti yasaklamış Peygamberimiz zamanında yapılan savaşlarda ALLAH RASULU yaşlılara,çocuklara ve kadınlara dokunulmamasını emretmiştir.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

safa42 yazdı:
selamaleyküm saygıdeğer kardeşlerim dinimiz şiddetti yasaklamış Peygamberimiz zamanında yapılan savaşlarda ALLAH RASULU yaşlılara,çocuklara ve kadınlara dokunulmamasını emretmiştir.
aleyküm selam değerli kardeşim çok tşk yorumunuz için sevgiili peygamerimiz bir şefkat ve merhamet timsaliydi onu kadar insanhaklarına dikkat eden bir insan gelmemiştir rabbim ümmet olmayı nasıp etsin gerçek anlamda inş

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt