Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kıyamet Ne Zaman Kopacak?? (1 Kullanıcı)

denizrüzgari

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun sana kardesim cok özenerek hazirlamissin.

kurtbey_33

Kayıtlı Kullanıcı
kıyamet nedir.

kıyamet nedir.

azık varmıki be hey insanoğlu kıyameti sorarsın... aynı soruyu hoca nasrettine sormuşlar cevaben hanım ölürse küçük kıyamet ben ölürsem büyük kıyamet demiş..işinn latifesi bu arkadaşlar gerçek kıyamet 80 ila 100 yıl sonra hazır olun ayın dünyaya çarpmasını bekleyin gerçeğini allah(cc) den başkası bilemez bizler kendi kıyametimiz için hazırlanalım saygılar

havva362

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.samsundayasamak.tr.gg
ÇOK GÜZEL HAZIRLAMIŞSIN ABLACIM ELİNE YÜREĞİNE EMEĞİNE SAĞLIK . KENDİ KIYAMETİMİZİN KOPACAĞI GÜN NE ZAMAN İSE Kİ -VAKTİ HİÇ BİLİNMEZ BELKİ DE SİZE BU CEVABI YAZDYORUM SİZ BUNU OKUYANA KADAR BENİMKİ KOPAR-İŞTRE BÜYÜK KIYAMET YARIN KOPMUŞ 100 YIL SONRA 20000 YILSONRA HİÇ FARKETMEZ ... DERLEDİ BÜYÜKLERİMİZ HAKLILAR GALİBA DEFTER EKLEYECEK ZAMANI ELİMDEN KAÇIRMIŞIM BENİM KIYAMETİMİN KOPMASIYLA ZATEN ÖYLE DEĞİL Mİ?

Ahmet_58

Kayıtlı Kullanıcı
162_2.gif

"Her halde Allah'a hamd ederiz."

RABİA86

Kayıtlı Kullanıcı
her canlı ölümü mutlaka tadacaktır zaten kıyametide her insan öldüğünde görecek ölüm herkese kıyamet kopması kadar korkunç ve ürkünç olacak rabbim onlardan olmamayı ölümü bir yel esmesi kadar hafif geçirmeyi nasip etsin

salih_x

Kayıtlı Kullanıcı
ölüm her zaman vardır ve var olmaya devam edecek

_intifada_

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağlık kardeşim.Bize bu ayetleri hatırlattığın için Rabbim senden razı olsun inş.her insanın kıyameti kendi ölümüdür.inş. o gün hazırlıksız yakalanmayız kardeşlerim...SELAMETLE

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
[/QUOTE]

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM.....

A.E.OLUN DUA İLE...

ysm_in

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (cc) herşeyin en iyisini bilir..... [ O gün inşaallah yüzleri kararanlardan olmayız ]
kıyamet aklıma gelilince içim ürperdi ya inş. gönlümüzdeki gibi olur herşey ..... Allah tüm dualarımızı kabul buyurur inş.( Herkese hayırlı geceler yaradana emanet olalım inş.. Allahasımarladık )...

eyüp1

Kayıtlı Kullanıcı
A’râf Sûresinin (187 . Ayeti)
Sana kıyametin ne zaman kopacağını soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır. Onu vaktinde ancak O (Allah) ortaya çıkaracaktır. O göklere de, yere de ağır basmıştır. O size ancak ansızın gelecektir.” Sanki senin ondan haberin varmış gibi sana soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi sadece Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bilmiyorlar.”

Kıyâme Sûresinin (7,8,9,10,11,12. ayetleri)
7,8,9,10. Gözler kamaştığı, ay karanlığa gömüldüğü, güneş ve ay bir araya getirildiği zaman, o gün insan “kaçış nereye?” diyecektir.
11. Hayır, hiçbir sığınacak yer yoktur.
12. O gün varıp durulacak yer, sadece Rabbinin huzurudur.

Hac Sûresinin (1,2. ayetleri)
1. Ey insanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Çünkü kıyamet sarsıntısı çok büyük bir şeydir.
2. Onu göreceğiniz gün, her emzikli kadın emzirmekte olduğu çocuğundan geçer ve her hamile kadın da karnındaki çocuğunu düşürür. İnsanları sarhoş görürsün; halbuki onlar sarhoş değillerdir. Ne var ki Allah’ın azabı çok şiddetlidir.

eyüp1

Kayıtlı Kullanıcı
MÜRSELÂT SÛRESİ
1,2,3,4,5,6,7. Ard arda gönderilenlere, kasırga gibi esenlere, hakkıyla yayanlara, hakkıyla ayıranlara, özür ya da uyarı olmak üzere öğüt bırakanlara andolsun ki, uyarıldığınız (Kıyamet) mutlaka gerçekleşecektir.
8. Yıldızların ışığı söndürüldüğü zaman,
9. Gök yarıldığı zaman,
10. Dağlar ufalanıp savrulduğu zaman,
11. Peygamberler için (ümmetlerine şahitlik etmek üzere) vakit belirlendiği zaman (kıyamet gerçekleşir).

FATIMAA

Kayıtlı Kullanıcı
s.a paylaşım için ALLAH razı olsun....

selam ve dua ile...

tesbih-tanesi

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.ALLAH bizleri kıyamet günü yüzü ak olan salih kullarından eylesin inşALLAH.fiemanillah

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
es selamun aleykum kardeşim,
Allah razı olsun kardeşim.

evet insanlar kıyametin.. o günün bir gün elbet geleceğini bilsinler ve ona göre yaşasınlar lakin "kıyamet ne zaman kopacak sorusu" ve bu soruya yanıt bulmaya çalışan bazı alimleri yadırgıyorum. Yüce Yaradan Efendimiz sav.e bu konuda kesin bir tarih vermemişken bunlara ne oluyorda hesep yapıyorlar şaşıyorum. hele yaklaşık 30 sene sonra gibi kesin tarih verilmesi yok mu?

"Geçmişte olanları ve gelecekte olacakları en iyi bilen O'dur"

De ki: "Bilmiyorum, size vadedilen (kıyamet ve azab) yakın mı, yoksa Rabbim onun için uzun bir süre mi koymuştur?" O, gaybı bilendir. Kendi gaybını (görülmez bilgi hazinesini) kimseye açık tutmaz (ona muttali kılmaz.) (Cin Suresi, 25-26)

selam ve dua ile kardeşim......

asli

Kayıtlı Kullanıcı
Hepinizin Emeğine Sağlik Zamani Gelince Inanan Ile Inanmayan Ayrilacak Işte Ozaman Tekrar Dünyaya Gitsekde Her Vaktimizi Allaha Ibadetle Geçirsek Diyecekler....
Allah Bizi Bu Kullarindan Eylemesin
Allah Bizi Doğru Yolundan Ayirmasinn Inş.
Aminnnnnn

fikretc

Kayıtlı Kullanıcı
Azığın yanında mı? Ne den acele ediyorsun. Allah dilediği anda olur. Dua et o güne kalma. Hem insanlar içinde dua et, onlarda sana dua ederler kardeşim. Peygamberimizin bu konuda ki sözünden hareket ettim. Gerçi yazıların tamamına bakmadım. Yazan arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar. Kendimi tutamadım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt