Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kıyamet Ne Zaman Kopacak?? (1 Kullanıcı)

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Kıyamet Ne Zaman Kopacak??

SELAMÜN ALEYKÜM ALLAH(cc) Rahmeti Bereketi üzerinize olsun.cenab-ı HAK BİZLERİ KENDİNE KUL PEYGAMBER Efendimiz(s.a.v) ümmet kabul eylesin inşallah.
Bir kardeşimin dedigi gibi insanı ölümü bir nevi kıyamettir. Ama kıyamet alemetlerinin büyügünü küçügünü günümüzde yaşadık vede yaşıyoruzda. Bilindigi üzere islamiyetin doguşundan bu yana 1428 yıl geçti. Vel ASR Suresinde bilindigi gibi ikindi zamanıdemek yani fahr-i kainat peygamber efendimiz geldigi zaman oda şu demek oluyor. Dünyayı 1 güne takabul edersek sabah ADEM (A.S) Gönderilmiştir. Öyle ve ikindi arası 124000 peygamber(a.s) ikindi zamanı ise peygamber efendimiz (s.a.v) kainatın efendisi gelmiştir. O zamandan bu zamana 1428 yıl geçti ve cenab-ı HAK her asırda (yy)bir müceddit göndermiştir.Bunların sonuncusuda Bediüzzamandır. eserlerinde hiç bir soru cevapsız kalmamıştır.
İkindi akşam arasında alimler geldigi üzere kıyamette akşam namazını mütakiben kopacagına göre ahir zamanın eşigindegiz. Kendimizi yarın ölecekmiş gibi programlayıp öle hareket etmeliyiz.cenab-ı ALLAH(cc) bizleri salih kullarından eylesin.Dualarda unutulmamak üzere acizane kardeşiniz Serkan.B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

KIYAMET ELBET GELECEK VE BUNU TABİİ Kİ ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ AMA BAZI BİLİM ADAMLARI BU KONUDA KONUSUYORLAR VE İNSANLARI YANLIŞ DÜŞÜNCELERE YÖNLENDİRİYORLAR YOK ŞU TARİHTE KIYAMET KOPACAK BUNU ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

EMEĞİNİZE SAĞLIK RABBİM RAZI OLSUN SELAM VE DUA İLE

yahamza

Kayıtlı Kullanıcı

konu açıp bizi bilgilendirdiğin için ALLAH SENDEN RAZI OLSUN

geçmişten bugünedek süren bir alışkanlık var , kıyameti konuşmaktan devamlı kaçınır insanoğlu , mazaretide ; daha çok var , ama kıyameti bütün canlı ve cansız varlıklar bile görecek ,

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

simbat

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuşma bana çok manlıklı geldi

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHCC RAZI OLSUN..B)B)B)

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

KIYAMETİN NE ZAMN KOPACAĞINI ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ

delphi

Kayıtlı Kullanıcı

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.Allah razı olsun bizi bilgilendirdiniz.
kıyametin ne zaman kopacağı belli olmaz bende bu düşünceye katılıyorum

e_m_i_n

Kayıtlı Kullanıcı

Kıyamet gibi ,yaşanacağı kaçınılmaz olan bir hadiseden bahseden bu yazınızdan ve bunu bize sunuşunuzda sarf ettiğiniz emeğinizden ötürü teşekkür ederim ,Allah razı olsun .

Selamlar !

hatice_hd

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm. ben yeni üye oldum. gerçekten cok güzel bir konu . allah razı olsun

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı

DÜNYA HAYATI 3 GÜNDÜR DÜN, BUGÜN VE YARIN

DÜN GEÇTİ, YARININ GELECEĞİ BELLİ DEĞİL

O ZAMAN BU GÜNÜN KIYMETİNİ BİLELİM ( HASAN BASRİ)

İNSANLAR İNANDIKLARI GİBİ YAŞARLAR VE YAŞADIKLARI GİBİ DİRİLTİLİRLER HZ ÖMER

MÜSLÜMANIN KIYAMETİ ÖLÜM ANIDIR. ÖLÜM BİZE KIYAMETTEN DAHA YAKIN.

O AZAP DOLU GÜNÜ BİZDEN ÖNCEKİLER GÖRMEDİLER AMA HERKES ÖLÜMÜ TADDI

O AZAP GÜNÜNÜ MÜSLÜMANLAR GÖRMEYECEKLERDİR

HER ŞEYİ BİLEN ALLAH' A HAMD VE ŞÜKÜRLER OLSUN

BİZ SADECE O' NUN BİZE BİLDİRDİKLERİNİ BİLEBİLİRİZ

ALLAH (C.C) RAZI OLSUN KARDEŞİM

AMA NEDEN HEPİMİZ KIYAMET GÜNÜNÜ MERAKLA SORAR VE PÜR DİKKAT DİNLERİZ HEP MERAK ETTİM BU SİTEDEKİ KONULAR İÇERİSNDEDE EN ÇOK BAKILAN KONULAR ARASINDADIR. BEN DAHİL AMA NEDENİNİ BİLMİYORUM

islamiyet142

Kayıtlı Kullanıcı

BUKADAR YER VE GÖK KIYAMETİN VAKTİNİN YAKIN OLDUĞUNU HAYKIRIRKEN İNSANLARIN VURDUM DUYMAZLIKLARINA ANLAM VEREMİYORUM. EMEĞİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN :(

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM GERÇEKTEN GÜNÜMÜZDE KIYAMET ALAMETLERİ BİR BİR GERÇEKLEŞİRKEN İNSANLARIN SONU GELDİĞİNİ E BUNDAN KAÇILMAYACAĞINI BİLMEMESİ GERÇEKTEN ÇOK ACI
HAYIRLI GÜNLER

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

guler sagol canım cok guzel bır konuydu

Allah_affetsin

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar size bu konu hakkında önemli bir bilgi sunmak istiyorum
bilim adamlarıı son zamanlardaki araştırmaları sonucu küresel ısınmadan dolayı 2100 e kadar kıyametşin kesin olarak kopacağını bildirdiler...ayrıca kıyamaet alemetlerinin en büyük göstergesi ve nedeni olan ahlaksızlık tüm dünyayı sarmış durumda..zaten kıyamaetin kopmasının en büyük nedeni de dinin yokolmasısır..Allah yardımcımız olsun ve yüreğimizdeki islam aşkını her daim sonsuz kılsın amin...

gulen

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B) ALLAHIM BİZLERİ KORU, BİZLERİ SEVDİĞİN KULLARINDAN EYLE

VE KIYAMET GÜNÜNÜN DEHŞETİNDEN MUHAFAZA ET. B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

gulen

Kayıtlı Kullanıcı

Allah_affetsin yazdı:
arkadaşlar size bu konu hakkında önemli bir bilgi sunmak istiyorum
bilim adamlarıı son zamanlardaki araştırmaları sonucu küresel ısınmadan dolayı 2100 e kadar kıyametşin kesin olarak kopacağını bildirdiler...ayrıca kıyamaet alemetlerinin en büyük göstergesi ve nedeni olan ahlaksızlık tüm dünyayı sarmış durumda..zaten kıyamaetin kopmasının en büyük nedeni de dinin yokolmasısır..Allah yardımcımız olsun ve yüreğimizdeki islam aşkını her daim sonsuz kılsın amin...

BEN YANLIŞ MI BİLİYORUM ACABA BEN DE BÜTÜN DÜNYANIN İSLAMİYETİ SEÇECEĞİNİ BİLİYORDUM. DİNİN YOK OLACAĞINI DEĞİL. BİR DE RABBİM NURUNU TAMAMLAYACAĞINI SÖYLÜYOR. KAFAM KARIŞTI :eek: BU KONUDA BİLGİSİ OLAN KARDEŞLERİM YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ??????????????????B)B)B)

byd_alperen_

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)allah razıolsunB)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt