Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kedi kadar olamadık.... (1 Kullanıcı)

elmedja

Kayıtlı Kullanıcı
s.a guzel kardesim. elinize emegıze saglık...
biz bir kedi kadar olamıyoruz evet...
artık tanımadıgımız kimselere yardım ederken çekinecek duruma geldimiz bu gunlerde Allah bize hercek ihtiyac sahipleriyle karsılasmayı nasip eylesin..AEO SELAM VE DUA İLE :G

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

İbni Helekan (ra) anlatıyor:
- “Ebu’l Hasan arkadaşları ile yemek yerken bir kedi çıkagelmiş. Ona bir lokma atmışlar. Biraz sonra yine gelmiş. Bir lokma daha atmışlar. Kedinin geliş gidişleri beşi bulunca içlerinden biri kalkıp o kediyi takip etmiş. Kedi aldığı lokmaları bir harabeye götürüyormuş. Onu takip eden adam içeri girince, kedinin lokmaları gözleri kör olan başka bir kediye taşıdığına şahit olmuş ve bunu gidip Ebu’l Hasan’a anlatmış. O da: ‘Yazıklar olsun bize! Bir kedi kadar olamadık. Gaflet içinde vakit geçiriyoruz’ demiş ve o günden sonra nerede yardıma muhtaç biri varsa onu arayıp bulmuş.”

amineciğim canım benim nasılsın?hayırlı geceler ben bu kıssayı duymuştum daha önce ama olsun tabii hatırlattığın için çok teşekkürler.Rahman razı olsun.Bide zavallı kedilere nankör diyorlar.Bilmiyorlarki ebu hüreyre kedileri çok severdi,hüreyrenin anlamıda kedicik babasıydı ve bu ismi ona peygamber efendimiz takmıştı...selametle kal.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
s.a guzel kardesim. elinize emegıze saglık...

biz bir kedi kadar olamıyoruz evet...

artık tanımadıgımız kimselere yardım ederken çekinecek duruma geldimiz bu gunlerde Allah bize hercek ihtiyac sahipleriyle karsılasmayı nasip eylesin..AEO SELAM VE DUA İLE :G

________aleyküm selam kardeşim çok teşekkür ederim
çok haklısın bir kedi kadar olamıyoruz
rabbim bizleri ıslah etsin inşallah
rabbime emanet olunuz
selam ve dua ile_____

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
amineciğim canım benim nasılsın?hayırlı geceler ben bu kıssayı duymuştum daha önce ama olsun tabii hatırlattığın için çok teşekkürler.Rahman razı olsun.Bide zavallı kedilere nankör diyorlar.Bilmiyorlarki ebu hüreyre kedileri çok severdi,hüreyrenin anlamıda kedicik babasıydı ve bu ismi ona peygamber efendimiz takmıştı...selametle kal.

____teşekkür ederim muhterem kardeşim iyiyim hamdolsun :)
sen nasılsın ...
rabbim sendende razı olsun kardeşim .. aslında ben kedilerden çok korkuyorum sevemiyorum ama uzaktan iyi aramız onlarla...
rabbime emanetimsin güzel kardeşim
selam ve dua ile_______

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM
VAY BUGÜNKÜHALİMİZE VAY DEMEK GELİYOR İÇİMDEN ALLAH(C.C.)
HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ÇÜNKÜ ÇOĞUMUZ DÜŞMÜŞÜZ BİR DÜNYA DERDİNE SÜRÜKLENİP GİDİYORUZ GİBİME GELİYOR ALLAH(C.C.) HEPİMİZİN YARDİMCISI OLSUN SELAM DUA İLE RABBİME EMANET OLUNUZ.

www.komikresimlerim.org_kedi_kediler.jpg

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM
VAY BUGÜNKÜHALİMİZE VAY DEMEK GELİYOR İÇİMDEN ALLAH(C.C.)
HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ÇÜNKÜ ÇOĞUMUZ DÜŞMÜŞÜZ BİR DÜNYA DERDİNE SÜRÜKLENİP GİDİYORUZ GİBİME GELİYOR ALLAH(C.C.) HEPİMİZİN YARDİMCISI OLSUN SELAM DUA İLE RABBİME EMANET OLUNUZ.

www.komikresimlerim.org_kedi_kediler.jpg

____aleyküm selam emin abimiz evet çok haklısınız
kimseye bir faydamız yok kendi derdimize düşmüşüz gözümüz birşey görmüyor
rabbim razı olsun inşallah
kedilerde çok şirin rabbim ne güzel yaratmış maşallah
çok teşekkür ederim
selam ve dua ile______

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm gerçekten etkileyici bi "paylaşım"dı ve paylaştığınız içinde ALLAH razı olsun...selam ve dua ile..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşceğizim.nerelerdesiniz yahu siz:)Özlettiniz kendinizi.Tatilemi çıktınız?Biyerde yazını okumuştum.Sanırım evlisiniz:=).umarım iyisindir.Allaha emanet olunuz.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum kardeşceğizim.nerelerdesiniz yahu sizÖzlettiniz kendinizi.Tatilemi çıktınız?Biyerde yazını okumuştum.Sanırım evlisiniz:=).umarım iyisindir.Allaha emanet olunuz.

________aleyküm selam kardeşcagızım...
hamdolsun büğünde iyiyim :)teşekkür ederim.... güzel kardeşim bu konudaki hicretimizi bir kaç yıl oluyor yaptık hamdolsun.... darısı sisizin başınıza muhterem... mutlu haberlerinizi belkiyecegiz inşallah
rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah
emanetim rahmana kardeşim benim..
selam sevgi ve baki dua ile _________

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
________aleyküm selam kardeşcagızım...
hamdolsun büğünde iyiyim :)teşekkür ederim.... güzel kardeşim bu konudaki hicretimizi bir kaç yıl oluyor yaptık hamdolsun.... darısı sisizin başınıza muhterem... mutlu haberlerinizi belkiyecegiz inşallah
rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin inşallah
emanetim rahmana kardeşim benim..
selam sevgi ve baki dua ile _________

aMİN CANIM AMİN.ALLAH MUTLULUĞUNUZU DAİM EDER İNŞAALLAH
ALLAHA EMANET OL SENDE.

şeyma95

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçektende Bir Kedi Kadar Olamadik

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
gül yürekli kardeşim emeğine sağlık rabbim o kedilerden daha üstün olmayı nasip eylesin uyuyan yüreğimizi gafleyyeki gözlerimizi uyandırsın inş. dualarınızda yer almak duası ile

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Selamunaleyküm Aminenurum...
yaa işte bir kedi kadar olamıyoruz...daha bizlerin birbirimizden haberimiz yok...
bırak yardımlaşmayı artık insanlar Allahın selamını bile vermiyor birbirlerine...
bazen düşünüyorum Allahım ne olacak halimiz diye...Rabbim bizleri hidayete erdirsin...sadece kendi için değil de başkaları için de uhuvet içinde yetişmeyi ve yetiştirmeyi ...nasip etsin inşallah mevlam..(canım kardeşim buarada iki gündür siteye giremiyorum sizde ölemisiniz yoksa tek sorun benim pc demi nurlu akşamlar)

sewwda66

Kayıtlı Kullanıcı

İbni Helekan (ra) anlatıyor:
- “Ebu’l Hasan arkadaşları ile yemek yerken bir kedi çıkagelmiş. Ona bir lokma atmışlar. Biraz sonra yine gelmiş. Bir lokma daha atmışlar. Kedinin geliş gidişleri beşi bulunca içlerinden biri kalkıp o kediyi takip etmiş. Kedi aldığı lokmaları bir harabeye götürüyormuş. Onu takip eden adam içeri girince, kedinin lokmaları gözleri kör olan başka bir kediye taşıdığına şahit olmuş ve bunu gidip Ebu’l Hasan’a anlatmış. O da: ‘Yazıklar olsun bize! Bir kedi kadar olamadık. Gaflet içinde vakit geçiriyoruz’ demiş ve o günden sonra nerede yardıma muhtaç biri varsa onu arayıp bulmuş.”

yüreğine sağlık kardeşim çok güzel bir konu daha dikkatli olalım inşallah

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Selamunaleyküm Aminenurum...
yaa işte bir kedi kadar olamıyoruz...daha bizlerin birbirimizden haberimiz yok...
bırak yardımlaşmayı artık insanlar Allahın selamını bile vermiyor birbirlerine...
bazen düşünüyorum Allahım ne olacak halimiz diye...Rabbim bizleri hidayete erdirsin...sadece kendi için değil de başkaları için de uhuvet içinde yetişmeyi ve yetiştirmeyi ...nasip etsin inşallah mevlam..(canım kardeşim buarada iki gündür siteye giremiyorum sizde ölemisiniz yoksa tek sorun benim pc demi nurlu akşamlar)

_________aleyküm selam meltemcigim çok haklısın güzel kardeşim..
infak etmeyi _yardımlaşmayı bırakalım selam bile vermek zorlarına gidiyor insanların bazen rabbim sonumuzu hayırlara çıkarsın hidayet nasip etsin bizlere inşallah

bendede oluyor o problem güzel kardeşim ama çok uzun sürmüyor.. bazen cevap yazıyorum... cevapla tuşuna basıyorum.. yazdıklarım siliniyor .. baglantı kopuyor o zaman çok üzülüyorum ... artık uzun cevap yazacagım zaman kopyalıyorum tedbir:Dne olur_olmaz diye...inşallah bu problemler düzelir...

kardeşim benim hayırlı nurlu geceler dilerim
rabbimize emanetimsin inşallah
selam ve dua ile sevgiyle kal kardeşimB)B)B)_____

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt