Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kazanmak zor, kaybetmek kolaydır (1 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Al işte Senin dini bilgin bukadar birdaha tek kelime bile etme, şuan dinden çıktın bile

sence içki içen küfre girer mi?
okuyan da zanneder ki biz burda içkiyi savunuyoruz haşa ,bu adam Atatürkü kastediyor anlamayanlar için yazıyım dedim.yanlış anlaşılmasın diye, baksanıza bir müslümanın dinden çıktığına nasıl hüküm veriyor.benzer bir ittikad hakkında ''Bidat Ehli olanlar'' da yazıyor.

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
ya beni gece gece günaha sokuyorsun bacım, böyle laflar insanı dininden çıkarır nedemek Allah'ın her yarattığını severim. içki içirtende Allah diyorsun. Peygamber Efendimizde diyorki içi İçen Allah'a şirk koşmuş olur, Put'a tapan gibidir diyor. ve Kur'anda içkinin her türlüsü haram olarak yazar. ve Bir Müslüman içki içen birine borç para bile veremez, verirse tüm insanlığı katletmiş gibi günah sahibi olur. içki içene selam veren mahşerde kör olarak haşr olur. içki yi içirten şeytandır anlatabildimmi

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
yazma o adamın adını buraya

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
40 gün namazı kabul olmaz. ve yeniden iman etmesi gereklidir

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Bak ben içki haram olduğunu biliyorum çok şükür !

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Daha düne Kadar içe içe ölen kefereyi öven sen değilmisin be adam. nasıl sevebiliyorsun böyle bir adamı, Allah borç vermeyi almayı selam vermeyi cenaze namazını kılmayı bile yasaklamışken

Bir insanı yargılamak, yaptıklarından ve düşündüklerinden dolayı sorgulamak Allaha mahsustur. Bizim insanları yargılamak gibi bir lüksümüz yok. İçki içiyorsa bu onun kendi bileceği şey ben bir adamın yaptıklarına bakarım. Aç bilaç bu ülkeyi kurtarmadıysa, sıcak yatağından uzak cephede savaşmadıysa sen onu söyle...Herkesin maneviyatını bilemeyiz. Belki o Allahın katında çok yüceydi bunu ancak ve ancak allah bilir! Biz hür bir şekilde şuan yaşıyorsak o nun sayesindedir bunu asla unutmayın.....Allah istese her şeyi yapar ona içkiyide bırakmasını sağlatabilirdi neden sağlatmadı belki ölümüne bir vesile olması için değilmi? Bu sitede çelişkiye düşürtüyorsunuz beni. Allaha tevekkül edin teslim olun her iş başınıza ne sebeble geliyorsa onun sayesinde geliyor diyorsunuz. insanları olduğu gibi kabullenin diyorsunuz. İçki içeni severmisin diye soruyorsunuz neyse uykum geldi benim sabah ola hayrola Selametle....

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;563866' Alıntı:
sence içki içen küfre girer mi?
okuyan da zanneder ki biz burda içkiyi savunuyoruz haşa ,bu adam Atatürkü kastediyor anlamayanlar için yazıyım dedim.yanlış anlaşılmasın diye, baksanıza bir müslümanın dinden çıktığına nasıl hüküm veriyor.benzer bir ittikad hakkında ''Bidat Ehli olanlar'' da yazıyor.

Hasbunallah venimel vekil. gidin dininizi iyi öğreninde gelin. içkiyi helal kılan kafir olur küfre girer dinden çıkar anladınmı ? içkiyi içirtende allah demek onu helal saymaktır. ve içki içen birini dost edinen yine küfre girer. daha sayayımmı bilmediğiniz bir ilmi öğretmeye çalışıyorsunuz. yazın bunu gidin hangi müftüye hangi hocaya sorarsanız sorun tamammı?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İman ne demektir?

--------------------------------------------------------------------------------

İman ne demektir?
Peygamberimizin Allahtan getirdiği bütün şeylerin doğru olduğuna kalbi ile inanmak ve inandığını dili ile söylemektir.

İmanın şartları nelerdir?
İmanın şartları altı tanedir.
1.Allaha iman
2.Peygamberlere iman
3.Kitablara iman
5.Ahiret gününe iman
6.Kadere hayır ve şerre iman

İman kaç kısma ayrılır?
İman iki kısma ayrılır
1.Tafsili iman
2.İcmali iman

Tafsili iman ne demektir?
İmanın altı esasının hepsine teferruatıyla birlikte ayrı ayrı inanmaktır

İcmali iman ne demektir?
Yüce Allahın son Peygamberi Hz. Muhammed(sav) aracılığıyla bildirdiği her şeye toptan iman etmekir.

İnanç bakımından insanlar kaça ayrılır?
Dört kısma ayrılır .
1.Mümin
2.Münafık
3.Kafir
4.Müşrik

bunlardan,ahiret hayatında sadece Mü'minler ebedi cennetliktir.
Mümin dışındaki hepsi kafir oldukları için hepsi cehennemliktir.

Münafık kime denir?
Allahın varlığına ve birliğine,Hz. Muhammed'in peygamberliğine ve Hz.Peygamberin getirdiklerine kalbi inanmadığı halde dili ile inandığını söyleyen kişiye denir.

Kafir kime denir?
Kafir; Allahın varlığına ve birliğine,Hz. Muhammed'in peygamberliğine ve Hz. Peygamberin getirdiklerine kalb ile inanmayan ve inanmadiğını dili ile söyleyen kimselere denir.

Müşrik kime denir?
Allaha şirk koşan kimselere denir.

Edille-i şerriye kaçtır?
1.Kitab
2.Sünnet
3.İcma
4.Kıyas
(Alli'yyü'l-Kari,Şehrü Fıkhı'l-Ekber)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Hasbunallah venimel vekil. gidin dininizi iyi öğreninde gelin. içkiyi helal kılan kafir olur küfre girer dinden çıkar anladınmı ? içkiyi içirtende allah demek onu helal saymaktır. ve içki içen birini dost edinen yine küfre girer. daha sayayımmı bilmediğiniz bir ilmi öğretmeye çalışıyorsunuz. yazın bunu gidin hangi müftüye hangi hocaya sorarsanız sorun tamammı?

haramı helal saymak küfre sebeb olur. Ama ben helaldir demedim!!! haramdır dedim! asıl sen ne duruma düşüyorsun

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
نعىمة;563876' Alıntı:
İman ne demektir?

--------------------------------------------------------------------------------

İman ne demektir?
Peygamberimizin Allahtan getirdiği bütün şeylerin doğru olduğuna kalbi ile inanmak ve inandığını dili ile söylemektir.

1.Allaha iman
2.Peygamberlere iman
3.Kitablara iman
5.Ahiret gününe iman

İman kaç kısma ayrılır?
İman iki kısma ayrılır
1.Tafsili iman
2.İcmali iman

İcmali iman ne demektir?
Yüce Allahın son Peygamberi Hz. Muhammed(sav) aracılığıyla bildirdiği her şeye toptan iman etmekir.

Dört kısma ayrılır .
1.Mümin
2.Münafık
3.Kafir
4.Müşrik

Münafık kime denir?
Allahın varlığına ve birliğine,Hz. Muhammed'in peygamberliğine ve Hz.Peygamberin getirdiklerine kalbi inanmadığı halde dili ile inandığını söyleyen kişiye denir.

Kafir kime denir?
Kafir; Allahın varlığına ve birliğine,Hz. Muhammed'in peygamberliğine ve Hz. Peygamberin getirdiklerine kalb ile inanmayan ve inanmadiğını dili ile söyleyen kimselere denir.

Müşrik kime denir?

Edille-i şerriye kaçtır?
1.Kitab
2.Sünnet
3.İcma
4.Kıyas

burayı okudun mu?

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Peygamberin getirdiklerine kalb ile inanmayan ve inanmadiğını dili ile söyleyen kimselere denir.

İçki içmek inanmıyorum ve isyan ediyorum demektir. Bak Allah Rızası için diyorum öğreneceksen konuş bana birşeyler öğretmeye çalışıyorsan gidip uyuyayım 11 senedir ilim öğreniyorum hafız'ım fıkıh akaid tefsir dersleri aldım, 3000 e yakın hadis-i şerif ezbere biliyorum. yeterlimi?

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Cenneti okadar kolay sanıyorsunuzki, neyse hakkınızı helal edin ezan vakti geliyor, hayırlı sabahlar. içki içen birini savunma, seviyorum hiç deme, birde içki içmek haramdır haram'ın tekrarıda insanı küfre sokar. ve zaten içki içen bir insan namaz kılmaz oruç tutmaz, sosyal içiciyim felan derler, ama peygamber efendimiz çoğu zarar olanın azıda zarar der, ve mukabilinde, içki içen Allah'a asiyim demiş olur der. yani "Semiğna ve Aseyna" duydum ama isyan ettim anlayabiliyomusun beni hadi hayırlı sabahlar

selamun aleykum

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Hz. Peygamberin getirdiklerine kalb ile inanmayan ve inanmadiğını dili ile söyleyen kimselere denir.

İçki içmek inanmıyorum ve isyan ediyorum demektir. Bak Allah Rızası için diyorum öğreneceksen konuş bana birşeyler öğretmeye çalışıyorsan gidip uyuyayım 11 senedir ilim öğreniyorum hafız'ım fıkıh akaid tefsir dersleri aldım, 3000 e yakın hadis-i şerif ezbere biliyorum. yeterlimi?

bak dediğin gibi içki içen haram işlemiş oluyor. ama büyük günahlar insanın küfrüne delalet etmez. sadece bu 6 şartı terk küfre sebeb oluyor.
içki içen haram işliyor, küfre girmiyor. Peygamber Efendimizin zamanında içki içen biri vardı, (ömür boyu içiyordu ve alkolik olmuştu) ama Resulallah o Allahı ve Peygamberini seviyor dedi. İÇKİ HARAMDIR.ama küfür değildir. Nitekim bir kadın vardı, geceleri namaz kılarak, gündüzleri oruç tutarak geçirirdi. ama dili ile komşuların kalbini kırardı. Peygamberimiz onun hakkında o cehennemliktir buyurdular. başka misaller de çoktur.Bu demek değidir ki içki içip Allahın affına ümit etmeli! İçki haramdır ve dahi mübarek gecelerde, içki içenlerin duası kabul edilmiyor, diğer cezalar var dünyada da ahirette de .
Kısaca Din Allahındır kuralları O koyar. kullarını O bilir.
Haramı küfürden ayırt etmek imani meseledir.

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
نعىمة;563876' Alıntı:
İman ne demektir?

İman ne demektir?

1.Allaha iman
2.Peygamberlere iman
3.Kitablara iman
5.Ahiret gününe iman

İman kaç kısma ayrılır?
İman iki kısma ayrılır
1.Tafsili iman
2.İcmali iman

İcmali iman ne demektir?

Dört kısma ayrılır .
1.Mümin
2.Münafık
3.Kafir
4.Müşrik

Münafık kime denir?

Kafir kime denir?

Müşrik kime denir?

Edille-i şerriye kaçtır?
1.Kitab
2.Sünnet
3.İcma
4.Kıyas

Bu bilgiler için çok sağolun! Ezana az bir zaman kaldı. Namazımı kılıp yatarım artık. Ama bu siteye girince kendi bildiğim doğrularımla çelişkiye düşüyorum. Hani yaratılanı, yaradandan ötürü sevicektik?
Günün birinde bir çoban varmış, Koyunları otlatmaya çıkınca yere göğe bakar aşka gelir dağın tepesine çıkar kendini boşluğa yuvarlar, çıkar yine yuvarlar allaha aklınca ibadet edermiş. bunu gören bir yolcu, adamı uzunca bir zaman seyrettikten sonra, aman demiş sen ne yapıyorsun? her yerin kan, yara, bere içinde! Ben demiş namaz kılıyorum allaha şükürler ediyorum. Yolcu aman demiş namaz öyle olmaz. Anlatmış, göstermiş, nasıl kılınacağını...
adam bir kaç gün yolcunun tarif ettiğini yapar gibi olmuş kendi bildiği doğrudanda şüphe duymuş ve namazı, şükretmeyi, ibadeti bırakmış.
Bir gün yolcunun rüyasında demiş; Allah ne yaptın sen çobana, o ne senin anlattığını kılıyor, nede kendi bildiğini. Ne karışırsın işime ben onun kıldığını kabul ediyordum diye! Sabah yolcunun ilk işi gidip çobanı bulmak olmuş. Varmış ki çoban namaz kılmıyor. Aman demiş sen bildiğin gibi kıl, benim dediğimi de unut...Neyse hararetli bir geceydi... Hak-er herşeyi dedi koydu, rahatça yastığa başını koyup uyudu herhalde??? :K :K :H

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimizin zamanında içki içen biri vardı, (ömür boyu içiyordu ve alkolik olmuştu) ama Resulallah o Allahı ve Peygamberini seviyor dedi.

Kaynağını bul bana. Ama ben şimdiden söyleyim böyle birşey yok bulamazsın.

yada zekeriyya beyaz gibi bir adamdan dymuşsundur.

ben yatıyorum al sen bunu biraz dinle bana itimat etmiyosun buda başka bir hoca efendi

içki ve kumar

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Akaid ve Fıkıh öğrenmen gerek. hemde oldukça çok kendine iyi bak daha üstümü giyvcem

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ı ve Peygamberi Sadece SEvmek Kurtarmaz, Ama Sevip İbadet etmek yahut Salih bir Tevbe Kurtarır, Yoksa içki içene taşıyana eline alana bile peygamber efendimiz lanet ediyor.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Allah'ı ve Peygamberi Sadece SEvmek Kurtarmaz, Ama Sevip İbadet etmek yahut Salih bir Tevbe Kurtarır, Yoksa içki içene taşıyana eline alana bile peygamber efendimiz lanet ediyor.

hak er dediğin gibi cennet kolay kazanılmaktadır. ama haramı küfür ilan edip kendinden başkasına zarar vermemektedir. ''Nefsin işlediği hayır de kendisinedir,şerr de kendisinedir'' imani konularda zerre kadar da olsa sapma insanı cennetten mahrum eder.yanlış bilgi vererek de vebal almış oluyor insan.
Allah bizi her an kontrol ediyor. Biz Allahtan ve yine Ona döneceğiz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt