Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kazanmak zor, kaybetmek kolaydır (4 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
O insanları da kınamıyorum içinde bulunduğumuz ortam bizleri böyle etti belkide. Sindiriliyoruz! Baskı altında kala kala gücümüz azalıyor. En büyük savaş psikolojik savaştır. En güçlü bir adam bile, bir sözle yıkılırmış. Morel çöktü mü ne devlet, kalır ne millet! Eski savaşlarımıza bakıyorumda elimizde insan sayımız, silah, cephane sayımız azmış ama taşlarla sopalarla üstelik aç bir şekilde bu yurdu kurtarmışız. Neden? güçlü bir inanç, toprak sevgisi, vatan sevgisi, insan sevgisi varmış.

bir de vatan ile dini ayıranları düşünün, bu fikrin sahibileri kendileri olmazsa bile,
kimin hizmetine yaradıkları ortada. İslamiyet kemiyet değil keyfiyet dini diye bir konu açmıştım bu bölümde okup yorumunuzu yazarsanız mutlu olurum.

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
O insanları da kınamıyorum içinde bulunduğumuz ortam bizleri böyle etti belkide. Sindiriliyoruz! Baskı altında kala kala gücümüz azalıyor. En büyük savaş psikolojik savaştır. En güçlü bir adam bile, bir sözle yıkılırmış. Morel çöktü mü ne devlet, kalır ne millet! Eski savaşlarımıza bakıyorumda elimizde insan sayımız, silah, cephane sayımız azmış ama taşlarla sopalarla üstelik aç bir şekilde bu yurdu kurtarmışız. Neden? güçlü bir inanç, toprak sevgisi, vatan sevgisi, insan sevgisi varmış.

Bu Toprak Sevdası Sizi sadece kaybetmeye mahkum eder. imanla mülk sevgisi bir arada durmaz. Mülk Sahibi Yanlız Allahtır.

1077-2.jpg

1077-3.jpg

yıllar öncesinden kalma bir gazete parçası ne yazdığını görüyormusunuz.

SİNELERDEKİ İMAN!

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;563838' Alıntı:
bir de vatan ile dini ayıranları düşünün, bu fikrin sahibileri kendileri olmazsa bile,
kimin hizmetine yaradıkları ortada. İslamiyet kemiyet değil keyfiyet dini diye bir konu açmıştım bu bölümde okup yorumunuzu yazarsanız mutlu olurum.

VATAN DEDİĞİN KAVRAMI DİNDEN ÜSTÜN TUTTUKÇA BATARSIN

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Et tırnaktan ayrılmaz diye bir söz duydun mu ? vatan dinle ayrılmaz
ye-me-z-ler

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
Bu Toprak Sevdası Sizi sadece kaybetmeye mahkum eder. imanla mülk sevgisi bir arada durmaz. Mülk Sahibi Yanlız Allahtır.

1077-2.jpg

1077-3.jpg

yıllar öncesinden kalma bir gazete parçası ne yazdığını görüyormusunuz.

SİNELERDEKİ İMAN!

Mülk sahibi Yanlız Allahtır! Tabiki bunun aksini asla söyleyemem. Nasıl gelmişsek öylede bu dünyadan gideceğiz götürdüğümüz 3-5 m kefen sadece. Birde maneviyatta kazandıklarımız, uğrunda savaş verdiklerimiz, bizim için iyi ve güzel davranışlar, yaptığımız ibadetler, iyilikler, kötülükler, kul hakları, vs, vs...

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Konuşma Tarzına Dikkat Et, Kimseyi birşeylerle Kandırmaya çalıştığım yok Aptal Aptal ifadeler kullanma nedemek yemezler. Vatanla Din biribirinden ayrılır diye birşey söyleyen oldumu sana? VATANI DİNDEN ÜSTÜN TUTMAYIN! VATANSIZ DİNİNİ YAŞAYABİLİRSİN. HZ ÖMERİN KIZ KARDEŞİ GİBİ GİZLİ GİZLİ KURAN OKUYABİLİRSİN. AMA DİNSİZ BİR HİÇSİN! BİR KELİME DAHA ETME SENİN GİBİ ATATÜRKÇÜ BİRİNE ZATEN LAF SÖYLEYEN YOK SARHOŞLARIN PEŞİNDE KOŞAN BİR İNSANLA EDECEK LAFIMDA YOK SEN SEVDİĞİNLE HAŞR ALLAH'A HAVALESİN! VE GİT BURADAN SENİN GİBİLERİDE YANINA AL GİT! GİT ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNE ÜYE OL! ŞERİATIN NASIL KALDIRILDIĞINI KONUŞ İÇKİNİN NASIL SERBEST OLDUĞUNU KONUŞ EZANI NASIL TÜRKÇE OKUTTUĞUNUZU KONUŞ BURADA İŞİN YOK!

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
göçmen olma perespektifli nazik tekliflerine rağmen:

panzehir gibi

İSTİKLAL MARŞI

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

Mehmet Akif Ersoy

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Konuşma Tarzına Dikkat Et, Kimseyi birşeylerle Kandırmaya çalıştığım yok Aptal Aptal ifadeler kullanma nedemek yemezler. Vatanla Din biribirinden ayrılır diye birşey söyleyen oldumu sana? VATANI DİNDEN ÜSTÜN TUTMAYIN! VATANSIZ DİNİNİ YAŞAYABİLİRSİN. HZ ÖMERİN KIZ KARDEŞİ GİBİ GİZLİ GİZLİ KURAN OKUYABİLİRSİN. AMA DİNSİZ BİR HİÇSİN! BİR KELİME DAHA ETME SENİN GİBİ ATATÜRKÇÜ BİRİNE ZATEN LAF SÖYLEYEN YOK SARHOŞLARIN PEŞİNDE KOŞAN BİR İNSANLA EDECEK LAFIMDA YOK SEN SEVDİĞİNLE HAŞR ALLAH'A HAVALESİN! VE GİT BURADAN SENİN GİBİLERİDE YANINA AL GİT! GİT ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİNE ÜYE OL! ŞERİATIN NASIL KALDIRILDIĞINI KONUŞ İÇKİNİN NASIL SERBEST OLDUĞUNU KONUŞ EZANI NASIL TÜRKÇE OKUTTUĞUNUZU KONUŞ BURADA İŞİN YOK!

bu duruma düşmeye ne gerek var? ezanı türkçe okutmayı de nerden çıkardın eski arkadaşım,
hele okuttuğunuzu diyorsun?!

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
نعىمة;563838' Alıntı:

Açtığınız konuların hepsi çok güzel, Farklı bir pencereden olaylara yaklaşım sağlayarak beyin jimlastiği yaptırıyor bana ve bir o kadar da üzerinde düşündürücü...Teşekkürler ediyorum, eliniz kolunuz ağrımasın.:evet Ümidimi kesmedim ben, sizde kesmeyin, Allah vaktiyle nasıl o kurtuluş savaşlarını yapmaya ecdadımıza imkan sağlayarak düzlüğe çıkardıysa bizleri de elbet bir karara koymuştur. Allah sonumuzu dost dediği etsin! Darılmayın ne olur?Konunuza yarın bakmak istiyorum. Vakit sabah oldu. Mümkünse uyumak istiyorum. Sabah şerifleriniz hayır olsun! Allaha emanet olun :H

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi

Sen kim oluyorda bu siteden bu insanı kovuyorsun ki burada işte senin dinindende ben şüphe duyarım. Fikirlerimizi beyan etmek allah katında asla suç değildir. Bir insan üzerindeki yaşadığı toprağa sahip çıkamıyorsa insan değildir sende konuşmalarına dikkat etsen iyi olur.

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;563852' Alıntı:
bu duruma düşmeye ne gerek var? ezanı türkçe okutmayı de nerden çıkardın eski arkadaşım,
hele okuttuğunuzu diyorsun?!

O Adamı okadar överek tüm günahlarına ortak oluyorsun. Beni anlayabiliyomusun?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Açtığınız konuların hepsi çok güzel, Farklı bir pencereden olaylara yaklaşım sağlayarak beyin jimlastiği yaptırıyor bana ve bir o kadar da üzerinde düşündürücü...Teşekkürler ediyorum, eliniz kolunuz ağrımasın.:evet Ümidimi kesmedim ben, sizde kesmeyin, Allah vaktiyle nasıl o kurtuluş savaşlarını yapmaya ecdadımıza imkan sağlayarak düzlüğe çıkardıysa bizleri de elbet bir karara koymuştur. Allah sonumuzu dost dediği etsin! Darılmayın ne olur?Konunuza yarın bakmak istiyorum. Vakit sabah oldu. Mümkünse uyumak istiyorum. Sabah şerifleriniz hayır olsun! Allaha emanet olun :H

Allah razı olsun
doğrusu benim de uykum geldi çoktan, ama direniyorum hala..
Size de nurlu sabahlar, Allaha emanet olun.

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Sen kim oluyorda bu siteden bu insanı kovuyorsun ki burada işte senin dinindende ben şüphe duyarım. Fikirlerimizi beyan etmek allah katında asla suç değildir. Bir insan üzerindeki yaşadığı toprağa sahip çıkamıyorsa insan değildir sende konuşmalarına dikkat etsen iyi olur.

İçki İçen biri Sevilirmi? Söyle Bakalım fikrin neymiş. Toprağımıza Sahip çıkarız. Dinlemeyi iyi öğren, Toprağı dininizden üstün tutmayın diyorum. daha illede toprak diyorsun. birde bana iman dersi vermeye kalkma olurmu

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Neyse siz iki Kafadar sabahlayın burda, sizinle daha fazla uğraşamıycam Allah Akıl fikir versin ikinizede

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
İçki İçen biri Sevilirmi? Söyle Bakalım fikrin neymiş. Toprağımıza Sahip çıkarız. Dinlemeyi iyi öğren, Toprağı dininizden üstün tutmayın diyorum. daha illede toprak diyorsun. birde bana iman dersi vermeye kalkma olurmu

ısrar ediyorum, yeter artık herşeyin bir sınırı var! hangi içki? aklın başında mı?!!

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;563860' Alıntı:
ısrar ediyorum, yeter artık herşeyin bir sınırı var! hangi içki? aklın başında mı?!!

Daha düne Kadar içe içe ölen kefereyi öven sen değilmisin be adam. nasıl sevebiliyorsun böyle bir adamı, Allah borç vermeyi almayı selam vermeyi cenaze namazını kılmayı bile yasaklamışken

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi

İçki içeni de Allah yaratmadı mı ona içki içirtende allah değilmidir hadi söyle bakalım. Her insanın rızkını veren allahtır. Allah herkesin Allahı. Sarhoşunda, delininde, tinercininde allahı, benimde allahım, seninde, fransızında, ermenininde allahı. İçki içen birini severmisin? Onu da allah yarattı der, allah islah etsin der severim. ama asla içki içmesini hiç kimsenin tasvip etmem çünkü haramdır bilirim. Ben allahın yarattığı herkesi ve herşeyi severim. Benim yüreğim engin denizler gibi... Allaha emanet olun!

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
İçki içeni de Allah yaratmadı mı ona içki içirtende allah değilmidir hadi söyle bakalım. Her insanın rızkını veren allahtır. Allah herkesin Allahı. Sarhoşunda, delininde, tinercininde allahı, benimde allahım, seninde, fransızında, ermenininde allahı. İçki içen birini severmisin? Onu da allah yarattı der, allah islah etsin der severim. ama asla içki içmesini hiç kimsenin tasvip etmem çünkü haramdır bilirim. Ben allahın yarattığı herkesi ve herşeyi severim. Benim yüreğim engin denizler gibi... Allaha emanet olun!

Al işte Senin dini bilgin bukadar birdaha tek kelime bile etme, şuan dinden çıktın bile

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
naime birazdaha bilgili senden anlatsın sana biraz dini bilgi versin ikiniz iyi anlaşıyorsunuz. ben uyumaya gidiyorum.

Hak-Er

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytan-ı da Allah :Yarattı, Ben Allahım diyen Firavunuda Allah Yarattı Kabeyi Yıkmaya Giden Ebrehe yide Allah YArattı, Sevdiklerinle huzur içinde ol tamammı?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt