Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kayıp Aranıyor (1 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Ben seninle ne zaman dalga geçtim hatırlamıyorum :D
Eğer doğum günü hediyenden bahseiyorsan o insaniyet namına yapılan birşeydi:p
davran kim kimi geçecek
Kardeşimm Kime düello teklif ettiğini bir daha düşün derim :D
Konu silinmiş sanırım o zaman dalga demiyelimde şaka diyelim :D
yok kardeşim o değil espirik birşeydi :D vede korkutucu :a36: :D
iyi tamam 500 tam puanla 1. ciliği paylaşalım bizde :a01: yani 499 yapma affetmem :a01:
gerçekleşmeyi bekleyen hayellerim
ve çok az zamanım var (arkamdan da kovalayanlar :D)
anlıcan uzun süre netle bağlantılarımı koparmam gerek
sadece bu site için değil tabiki
bu senden ayrı olcam anlamına gelmez tabikide dostum biz günde beş vakit dualarda buluşuruz illaki :D

Sonum hayır olsun sonum hafızlık olsun :)

Çoook güzel bi hedef :) ALLAH yâr ve yardımcımız olsun cümlemizin :)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Doğru söylüyorsun çiğ sayfalar beni bekliyor::) Elhamdülillah kendime güveniyorum
Üniverste sınavı açıktan ilahiyat okucam aynı zaman da medresede hafızlık inşaAllah nasip olursa

MaşaALLAH.. ::)
Hımm bekleyecek misin yani üni sınavına kadar sonra mı başlayacaksın hafızlığa? ::)
Yatılı mı gideceksin? ::)

Hocaya ders vermeye başlamadan önce bol bol dua et ::) bize :p

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
MaşaALLAH.. ::)
Hımm bekleyecek misin yani üni sınavına kadar sonra mı başlayacaksın hafızlığa? ::)
Yatılı mı gideceksin? ::)

Hocaya ders vermeye başlamadan önce bol bol dua et ::) bize :p

İlk üni sınavına hazırlanmam lazım sonra hafızlık inşallah
Yatılı deil gündüzcü olacam aslında yatılı istiyorum ama pek mümkün gözükmüyor

Etmem mi hacı ::)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

Tamam ayda bir gel yoklamanı alayııım :D
::) Korkutma gözünü sakın benim ortak yapar alimALLAH ::)

::) Hayırlısı olsun..

EyvALLAH hocam büyüksün ::)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim bilmiyorum biliyormusn ama bu ygs ye hazırlanmana pek gerek yok yani kafana takmana gerek yok ::)
Taban puanlar : İlahiyat Bölümü Taban Puanları ( 2 Yıllık ) 2011 2012
puan hesaplama: Birey | Etkin hazırlık programları ve özgün yayınları ile yurdun her köşesinde
sende biliyorsundur tabide :)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim bilmiyorum biliyormusn ama bu ygs ye hazırlanmana pek gerek yok yani kafana takmana gerek yok ::)
Taban puanlar : İlahiyat Bölümü Taban Puanları ( 2 Yıllık ) 2011 2012
puan hesaplama: Birey | Etkin hazırlık programları ve özgün yayınları ile yurdun her köşesinde
sende biliyorsundur tabide :)

Biliyorum kardeşim amma benim kafam çok karışık bir yandanda ilahiyat kazanıp okumakta bana cazip geliyor tam olarak kesin bir karar veremiyorum
İstanbul üniverstesi ilahiyat fak. kazanıp okumak istiyorum bir yandanda medreseye gitmek istiyorum ikisi aynı anda mümkün deil biliyorum ama ikisinide çok istiyorum beni anlayabiliyormusun :) belki sende benim gibisindir henüz ne yapmak istediğine kesin bir karar vermiş deilsindir bu yaşlarda böyle oluyor herhalde.. ::)

en sonunda ilahiyatı açıktan okuyup medreseye gitme fikri daha mantıklı sanki, gideceğim yerde açıktan ilahiyat sınavlarına da hazırlıyorlar dersleri de veriliyor ama işte beyin allak bullak :(

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Biliyorum kardeşim amma benim kafam çok karışık bir yandanda ilahiyat kazanıp okumakta bana cazip geliyor tam olarak kesin bir karar veremiyorum
İstanbul üniverstesi ilahiyat fak. kazanıp okumak istiyorum bir yandanda medreseye gitmek istiyorum ikisi aynı anda mümkün deil biliyorum ama ikisinide çok istiyorum beni anlayabiliyormusun :) belki sende benim gibisindir henüz ne yapmak istediğine kesin bir karar vermiş deilsindir bu yaşlarda böyle oluyor herhalde.. ::)

en sonunda ilahiyatı açıktan okuyup medreseye gitme fikri daha mantıklı sanki, gideceğim yerde açıktan ilahiyat sınavlarına da hazırlıyorlar dersleri de veriliyor ama işte beyin allak bullak :(

Bu durum çok zor bi durum :) bende seni yönlendirmek hiç istemem yani yanlış bişi yapmaktan korkarım :)
çok iyi anlıyorum :D gerçekten çok zor hem hafızlık hem ilahiyat fakültesi okumak :) bana zor tabi yani ben tek kolda iki karpuz götüremem :) sen yaparım diyorsan yaparsın :) ama benim sana diyeceğim sor soruştur kısa zaman içinde kararını hedefini belirle :)

geçen sene biraz sıkıntı yaşadım ama şükür bu sene öyle bi sıkıntım yok :)

hmm kardeşim açıktan okursun o problem değil :) ama senin hedefin ne ilahiyat okumanda hedefin olmamalı ;) ilahiyatı okuyup ne yapacaksın ? bunu bilmelisin :) (4 yıllık için diyorum :))

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

Geçmişine dönüp baktığında pişman olmayacağın bir karar verirsin umarım.. ::)
Ve gerçekten neyi istediğini iyi anlamalısın, neyi başarmak ve ne olmak istediğini...
ALLAH yardımcın olsun..

Hadi bir devrim yap ve ikisini başar.. ::)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Hanife deniz ablamız..

kardelele'm neredeler acaba? :a32:

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Bu durum çok zor bi durum :) bende seni yönlendirmek hiç istemem yani yanlış bişi yapmaktan korkarım :)
çok iyi anlıyorum :D gerçekten çok zor hem hafızlık hem ilahiyat fakültesi okumak :) bana zor tabi yani ben tek kolda iki karpuz götüremem :) sen yaparım diyorsan yaparsın :) ama benim sana diyeceğim sor soruştur kısa zaman içinde kararını hedefini belirle :)

geçen sene biraz sıkıntı yaşadım ama şükür bu sene öyle bi sıkıntım yok :)

hmm kardeşim açıktan okursun o problem değil :) ama senin hedefin ne ilahiyat okumanda hedefin olmamalı ;) ilahiyatı okuyup ne yapacaksın ? bunu bilmelisin :) (4 yıllık için diyorum :))

ilahiyatı okursam kuran kursu öğreticiliği yapabilirim
vakıflarda ve diğer dini eğitim verilen yerlerde de öğreticilik yapabilirim
tesettürümle çalışabileceğim iş imkanları var hem bu dünyam için hemde ahiretim için kazanmak istiyorum eğer başarılı olursam
4 yılllık kazanırsam okuyacağım olmazsa açıktan düşünüyorum hemde medreseme gidip hafızlık yapabilirim
Hayırlısı neyse o olsun eğer benim için hayırsızsa Rabbim nasip etmesin

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Geçmişine dönüp baktığında pişman olmayacağın bir karar verirsin umarım.. ::)
Ve gerçekten neyi istediğini iyi anlamalısın, neyi başarmak ve ne olmak istediğini...
ALLAH yardımcın olsun..

Hadi bir devrim yap ve ikisini başar.. ::)

Amin kardeşim Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

O devrimi yapabilecek güç ve azim bende varmı ki?
ufaktan ufaktan korkmaya başladım galiba :D
hakkımda hayırlısı olsun

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ilahiyatı okursam kuran kursu öğreticiliği yapabilirim
vakıflarda ve diğer dini eğitim verilen yerlerde de öğreticilik yapabilirim
tesettürümle çalışabileceğim iş imkanları var hem bu dünyam için hemde ahiretim için kazanmak istiyorum eğer başarılı olursam
4 yılllık kazanırsam okuyacağım olmazsa açıktan düşünüyorum hemde medreseme gidip hafızlık yapabilirim
Hayırlısı neyse o olsun eğer benim için hayırsızsa Rabbim nasip etmesin

:) çok güzel işte doğrusunu söylemek gerekirse bu zamanda ilahiyat okuyanlar bile belli yeterliliğe sahip olamayabiliyor ki sen dediğin medresede hafız olacaksın inşaALLAH ve diğer konularda da eğitim vardır muhakkak:) (Tabi Türkiyede Diploma iş yapıyor buda es geçilemez)

bildiğim kadarıyla ön lisans okuyarak ta hoca olunabiliyor kadrolu olur kadrosuz olur kpss ve diyanetin yeterlilik sınavına girerek yeterli olduğunu göstererek hoca olabilirsin :) tabi bunları sende biliyorsundur :)
annem geçen 2 sene önce gitmişti kursa hocaları hafızdı hafız olduğu için öncelikte veriliyormuş :)

Amin :)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
:) çok güzel işte doğrusunu söylemek gerekirse bu zamanda ilahiyat okuyanlar bile belli yeterliliğe sahip olamayabiliyor ki sen dediğin medresede hafız olacaksın inşaALLAH ve diğer konularda da eğitim vardır muhakkak:) (Tabi Türkiyede Diploma iş yapıyor buda es geçilemez)

bildiğim kadarıyla ön lisans okuyarak ta hoca olunabiliyor kadrolu olur kadrosuz olur kpss ve diyanetin yeterlilik sınavına girerek yeterli olduğunu göstererek hoca olabilirsin :) tabi bunları sende biliyorsundur :)
annem geçen 2 sene önce gitmişti kursa hocaları hafızdı hafız olduğu için öncelikte veriliyormuş :)

Amin :)
Önlisans okuyarakta hoca olunabiliyor
ama kpss de aldığın puanlarla atamalardaki sıralamalarda öncelik hafızlara ve ilahiyat mezunlarına veriliyor
sonra önlisans mezunlrına daha sonra imam hatip mezunlarına
yani önlisans mezunlarının ilahiyat okuyanlara göre şansı daha az
buuda beni ilahiyata zorluyor::)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin kardeşim Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

O devrimi yapabilecek güç ve azim bende varmı ki?
ufaktan ufaktan korkmaya başladım galiba :D
hakkımda hayırlısı olsun

Amin..
Amin..
Kendine inan ve başar...
Hesi bu bee.. ::)

İlahiyatı kazanırsan ve ezber yeteneğin kuvvetliyse eğer ygs den sonra üni'ler açılana kadar uzunca bir zaman var başlayada bilirsin yani..
o süre zarfında ::)
Ama en iyisi sen şimdi ders çalışmaya başlasan iyi olur :D
Geç kalmış olmayasın sonra ::)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Önlisans okuyarakta hoca olunabiliyor
ama kpss de aldığın puanlarla atamalardaki sıralamalarda öncelik hafızlara ve ilahiyat mezunlarına veriliyor
sonra önlisans mezunlrına daha sonra imam hatip mezunlarına
yani önlisans mezunlarının ilahiyat okuyanlara göre şansı daha az
buuda beni ilahiyata zorluyor::)

oysa bende sana yardımcı oluyorum :D :D
hmm şimdi seni daha iyi anlıyorum :)
Rabbim hakkında hayırlısını versin ve gönlüne razı eylesin :)

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Amin..
Amin..
Kendine inan ve başar...
Hesi bu bee.. ::)

İlahiyatı kazanırsan ve ezber yeteneğin kuvvetliyse eğer ygs den sonra üni'ler açılana kadar uzunca bir zaman var başlayada bilirsin yani..
o süre zarfında ::)
Ama en iyisi sen şimdi ders çalışmaya başlasan iyi olur :D
Geç kalmış olmayasın sonra ::)
benim için çokda uzun bir zaman değil o kadar sürede yapabileceğimi sanmıyorum
sağlam bir hafız olmam için iki seneye ihtiyacım var ancak üniversiteyi kazandıktan sonra da yapabilirim
herşey ygs sınavından sonra şekillenecek Hayırlısını istiyorum Rabbimden
Yardımcı lduğun için çok sağol kardeşim :))

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
oysa bende sana yardımcı oluyorum :D :D
hmm şimdi seni daha iyi anlıyorum :)
Rabbim hakkında hayırlısını versin ve gönlüne razı eylesin :)

Yoo senin bana çok faydan oldu Allah razı olsun :)

Rabbim sanada hayırlı kapılar açsın :)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
:a45: Gül Berra abla nerede ? :a45:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt