Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KANİATIN EFENDİSİNE İTHAF OLUNUR (3 Kullanıcı)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAHIN selamı ve bereketi üzerinize olsun.

RE: ALLAHIN selamı ve bereketi üzerinize olsun.

Tayfun_Dokgoz yazdı:
BEN MI PEYGAMBER EFENDIMIZDEN NE ISTEYEBILIRDIM KI SADECE SUSAR AĞLARDIM HEP YANINDA OLMAK ISTER

MEDİNEİMÜNEVVERE yi görmeyi isteyen bütün kullaına RABBİM inşallah nasip eder bi kere gördümü insan her şey boş gelio ordan ayrılmak bile istemio.BU güzel paylasımlara vesile olduğunuz için ALLAHIM inşallah sizinde dualarınızı kabul eder.A.E.OLUN

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KANİATIN EFENDİSİNE İTHAF OLUNUR

FEDA OLSUN CANIM SANA EY NEBİ.. SENİ ÇOK SEVİYORUZ. EFENDİMİZ SANA LAYIK BİR ÜMMET OLMAYA ÇALIŞIYORUZ. ÇALIŞIYORUZ ÇÜNKÜ BİZ DÜNYA ZEVKLERİNDEN MAHRUM KALMAYA, NEFSİMİZE HER ZAMAN ENGEL OLAMIYORUZ. BİR ANLIK DÜNYA İŞLERİNE DALIP UNUTABİLİYORUZ HERŞEYİ. SAHABELER GİBİ YAŞAMAK İSTEYİPTE YAPAMIYORUZ. SENİ ÇOK SEVİYORUZ.. SENİ ÇOK SEVİYORUZ EFENDİMİZ.

DAHA SONRA TEKRAR DEVAM EDECEĞİM İNŞ.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Haberin yok mu Ey İnsanoğlu!
Zifiri karanlıklar arasında bir nur doğdu.
…Ötenin ötesinden…
Mahvolmuş,cehaletle kavrulmuş bir asırda
Ummanlarda,yedi kıtada esti o muazzam kasırga
Haykırıyordu yer,gök geldi “Muhammed-ül Emin”
Ayakları altında eriyordu dağ,taş,zemin
Mevsim…dört mevsimden farklı
Mekan-ı İslam aydınlatıyordu tüm âfâkı
Enginlerde ki sır kapısında peygamberim çilingir
Dilinden gönüllere uzanan nağme “Allah Bir”
…Ey Sevgili Nebi…
Sürme çektiğin o gözler vahşete perde
Allah’ı anan kalpler daim siperde
Varlığın Resulüm ezelde ve ebediyet de
…Sana olan bu aşk sayfalarla olunmaz ifade

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
Tayfun_Dokgoz yazdı:
BEN MI PEYGAMBER EFENDIMIZDEN NE ISTEYEBILIRDIM KI SADECE SUSAR AĞLARDIM HEP YANINDA OLMAK ISTER

MEDİNEİMÜNEVVERE yi görmeyi isteyen bütün kullaına RABBİM inşallah nasip eder bi kere gördümü insan her şey boş gelio ordan ayrılmak bile istemio.BU güzel paylasımlara vesile olduğunuz için ALLAHIM inşallah sizinde dualarınızı kabul eder.A.E.OLUN
rabbim o mübarek beldeye gidipte allah rasulunun ravzasında gözyaşı döküp içimizdekileri orda söyleyebilmeyi nasip eylesin dua ile kardeşim

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zerrin yazdı:
FEDA OLSUN CANIM SANA EY NEBİ.. SENİ ÇOK SEVİYORUZ. EFENDİMİZ SANA LAYIK BİR ÜMMET OLMAYA ÇALIŞIYORUZ. ÇALIŞIYORUZ ÇÜNKÜ BİZ DÜNYA ZEVKLERİNDEN MAHRUM KALMAYA, NEFSİMİZE HER ZAMAN ENGEL OLAMIYORUZ. BİR ANLIK DÜNYA İŞLERİNE DALIP UNUTABİLİYORUZ HERŞEYİ. SAHABELER GİBİ YAŞAMAK İSTEYİPTE YAPAMIYORUZ. SENİ ÇOK SEVİYORUZ.. SENİ ÇOK SEVİYORUZ EFENDİMİZ.

DAHA SONRA TEKRAR DEVAM EDECEĞİM İNŞ.
değerli kardeşim bugüzel duyguları paylaştığın için çok tşk sevgili efendimizin bu içli szölerinizden haberdar olduğundan eminim rabbim şefaatine nail eylesin

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillahirrahmanirrahim

Sevgili Peygamberim, kalbimde senin yerini, sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu? Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki, beni tanımanı, beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi , bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

Senin sevgini kazanabilmek için ne yapabilirim Ya rasulullah. Kendimi o kadar dünya işlerine kaptırmışım ki ben bile ne yaptığımın farkında değilim. Sanki sonbaharda bir ağaçta kalmış son bir yaprak gibi kendimi yalnız hissediyorum. Ve rüzgar beni almış koparmış uçuyorum bilmediğim yerlere. Rüzgarın eline esir olmuşcasına, dünyanın zevklerine esir olmuşcasına , rüzgarla uçuyorum. Sonra bir nur denizine düşüyorum. O sensin Ya Rasulallah. Seni buldum ya Ya Rasulallah rüzgar beni uçurmasın. O nur denizinde boğulayım. Senin nurunla bende nurlanayım. Beni yanından hiç ayırma Ya Rasulallah, beni bırakma. Beni rüzgara bir daha verme. Ağacıma dahi geri dönmek istemiyorum. Senin yanındayken bütün kötülüklerden uzak olurum. Senin yanında olmak sana kavuşmak , seninde beni sevdiğini bilmek. Başka ne isteyebilirim ki. Bütün insanlar senin sevginle yanarken, seninde beni sevdiğini bilmek. Biliyorum ki senin bizi sevmen senin güzel ahlakına sahip olmak demektir.

Allahım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım. Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasulallah. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasulallah.

Allahım ne olur affet bizi. Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize verki senin sevginle herşeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Günahımız binlerce , mağfiretine sığındık ,mağfiret et ne olur, ne olur Allahım.

sabir

Kayıtlı Kullanıcı

Bismillahirrahmanirahim
Canım peygamberim bir değil bin canım olsa hepside uğruna feda .benide ümmetinin içine al yaresulallah biliyorum hiç hakkım yok bu kadar günahla bu kadar az ibadetle bukadar nimete rağmen azıcık şükürle ,çevremdeki muhtaçlara bu kadar az yardımım dokunurken aç insanlar olduğunu bile bile tıka basa tok uyurken hiç hakkım yok .
kainattaki tüm zerreler adedince selamlar olsun sana. gül cemalini görebilsem daha ne isterimki .tek korkum o büyük günde bana arkanı dönüp bu insan benim ümmetimden değildir demendir.naaparım halim ne olur yaresulallah .tüm varlığımla sana layık olmaya çalışıyorum ama biliyorumki ne yapsam az .
ŞEFAAT YARESULALLAH .
Her duamda sen varsın yanebiallah. Allahım zatına layık kul Peygamber efendimiz (sav)e layık ümmet olabilmeyi nasip et cümle inananlara .AMİN.

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke ya rasulallah
Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke ya habiballah
Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamin aleyke ya emine vahyillah
Bende anlatmak istiyorum sizler gibi içimden geçenleri ama anlatamıyorum.İlk msjı okuyupta ne söylemek isterdim paygamberime diye düşünmeye başlayınca ağlamaya başladım sadece.Hangi yüzle karşısına çıkıp hangi yüzle bişey söyleyebilirimki.Bende bişey söyleyemez canım peygamberimin karşısında hıçkıra hıçkıra ağlardım herhalde.Belki zorla ağzımdan bi cümle çıkardı; ŞEFAAT YA RESULALLAH

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sabir yazdı:
Bismillahirrahmanirahim
Canım peygamberim bir değil bin canım olsa hepside uğruna feda .benide ümmetinin içine al yaresulallah biliyorum hiç hakkım yok bu kadar günahla bu kadar az ibadetle bukadar nimete rağmen azıcık şükürle ,çevremdeki muhtaçlara bu kadar az yardımım dokunurken aç insanlar olduğunu bile bile tıka basa tok uyurken hiç hakkım yok .
kainattaki tüm zerreler adedince selamlar olsun sana. gül cemalini görebilsem daha ne isterimki .tek korkum o büyük günde bana arkanı dönüp bu insan benim ümmetimden değildir demendir.naaparım halim ne olur yaresulallah .tüm varlığımla sana layık olmaya çalışıyorum ama biliyorumki ne yapsam az .
ŞEFAAT YARESULALLAH .
Her duamda sen varsın yanebiallah. Allahım zatına layık kul Peygamber efendimiz (sav)e layık ümmet olabilmeyi nasip et cümle inananlara .AMİN.
ne güzel kardeşim inş arzu ettiklerinize nail olursunuz ve eminim allah rasulu size ve bize arkasını dönmeyecektir o bizim günahlarımıza rağmen bize sahip çıkacaktır dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tugba_m yazdı:
Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke ya rasulallah
Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke ya habiballah
Elfü elfi selatin ve elfü elfi selamin aleyke ya emine vahyillah
Bende anlatmak istiyorum sizler gibi içimden geçenleri ama anlatamıyorum.İlk msjı okuyupta ne söylemek isterdim paygamberime diye düşünmeye başlayınca ağlamaya başladım sadece.Hangi yüzle karşısına çıkıp hangi yüzle bişey söyleyebilirimki.Bende bişey söyleyemez canım peygamberimin karşısında hıçkıra hıçkıra ağlardım herhalde.Belki zorla ağzımdan bi cümle çıkardı; ŞEFAAT YA RESULALLAH
değerli kardeşimaslındaen güzelini yapmışsın bir damla göz yaşı dökmek onun için neler ifade eder bilirmisin rabbim bu gözyaşından bu pişmanlığından efendimizi haberdar etsin inş dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Esselatü Vesselamü Aleyke ya Resûlullah!

Esselatü Vesselam Aleyke ya Habiballah!

Sevgili Peygamberim! Sana bu mektubu bir Nisan ayının son gününde, ömrümün yarı yılı geçmiş, belki de tükenmiş bir bahar akşamında yazıyorum. Yine sana özlem doluyum, yine hasret doluyum, sana duygularımı nasıl anlatayım bilemiyorum.

Belki de şöyle başlamalıyım.

Ey güzeller güzeli, Rabbimin sevgilisi! Bu Nisan ayının güzelliği kadar güzel şu parlayan ayın ışığından daha parlak, şu mis gibi kokan hanımellerinden de güzel kokulu. Şu kırmızı güllerin güzelliğinden de güzel ve zarafetinden de zarif, ey tüm insanların sevgilisi! Ey Ebubekir'in dostu, Ömer'in yoldaşı, Ali'nin kılıcı, Osman'ın hayası, selam olsun sana!

Sevgili Peygamberim, gönül yoldaşım, sırdaşım, arkadaşım, sevgilerin en güzeli ile sevdim seni. Seni sevmek ne kadar güzelmiş, yaşımın olgun bir zamanında ancak anlayabildim. Seni tanıdıkça sevdim, sevdim, sevdim.

Sana olan özlemimi anlatmak için Asr-ı Saadette yaşayabilseydim, bu sevdayı seninle paylaşabilseydim, yüreğimizi daraltan sıkıntıları sana anlatabilseydim. Senin tozun toprağın olabilseydim Efendim. Sorma bizleri ne olursun, bizler ne haldeyiz, senin bıraktığın yerlerde ne yazık ki değiliz. Senin ümmetin makam, mevki, mal, itibar peşinde. Hiç kimse sormuyor artık zenginin malı helalden mi haramdan mı? Mevki ve makam sahipleri o yerleri gerçekten hak ediyor mu? İnsanları ağlatanlar, ağlatmaktan zevk duyar oldu. Fakir fukara ne halde, hiç kimse sormaz oldu. Mevki ve makam sahipleri bulundukları yerleri kaybetmemek için, haksızlığa göz yumuyor.

Senin zamanında böyle değildi Efendim.

Ey güzeller güzeli bizleri seyretmektesin. Ümmetinin halini hepsini bilmektesin. Senden dua bekliyoruz Efendim. Medine'nin sıcak meltemleriyle nur ve ışık saracak rahmet bulutlarını gönderiver. Allah'tan gelen her şeye teslimiz, sabır ediyor ve şükrediyoruz, ama artık bu sıkıntılarımız bitsin istiyoruz.

Diyeceksin belki de, sizler bunları hak ediyorsunuz. Benim sünnetime Rabbimin emrine karşı geliyorsunuz. Beni gerçek anlamda sevmiyorsunuz.

Hayır Efendim. Gerçekten seni çok seviyoruz, baktığımız her yerde seni görmeye çalışmaktayız, ama belki de bizler nefislerimizin kurbanıyız. Bir çiçeğe senin gibi bakmayı bilmediğimiz için, toprağın yeşermesini, ağacın yeşillenmesini, bir ananın çocuğunu sevmesinden ibret almayı bilmediğimiz için böyleyiz. İşte onun için belki de Asr-ı Saadette yaşamak istiyoruz. Senin teslimiyetini görmek şükrü eda edişini seyretmek, seninle aynı mekanı paylaşmak ve aynı havayı solumak için istiyoruz.
Belki de sana şöyle seslenmek istiyoruz.

Ey Sevgililer Sevgilisi nerdesin?
Gel artık yüzyıllar geçti aradan
Bir dua iklimiyle gel ne olur
Bir rahmet deniziyle gel ne olur
Sil bütün kanayan yaraları
Aydınlat yeniden bütün dünyamızı
Işık saçarak nur saçarak gel
Gel de ey güzeller güzeli
Nasıl gelirsen gel

Efendim, altı sene önce Hacda çok güzel duygular yaşadım. Medine'nin mis kokuyordu havası, meleklerin miski amberdi kokusu. Adım adım yaşadım, ama dayanamadım. Senin soluduğun havayı solumak, senin gezdiğin toprakta gezmek, Uhud Dağını seyretmek, Hamza'nın şehit oluşunu hayal etmek öyle güzeldi ki, Rabbim tekrarını nasip etsin inşaallah.

Ya Nebi! Sana olan özlem hiç bitmiyor, dinmiyor. Rabbimin yarattığı her şeyde, Onun azametini görmeye, senin "Ümmetim, ümmetim" diye seslenişini duymaya çalışıyoruz. Senin yolundan belki de tam olarak gidemiyoruz, ama senden şefaat bekliyoruz. Bir gün gelip bu dünyadaki görevimiz bittiğinde bizi gerçek alemde kucaklamanı bekliyoruz. Sana selam olsun ey Sevgililer Sevgilisi. Kalbimiz yanarak özlemimiz bir kat daha artarak yalvarıyoruz Rabbimize. Bizi sana layık ümmet etsin. Layık etsin ki ebedi alemde ebediyen seninle olalım.

Şimdilik hoşçakal Efendim.

Selma Kar

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

Esselatü vesselamü aleyke ya RASULALLAH

Esselatü vesselamü aleyke ya HABİBALLAH

Esselatü vesselamü aleyke ya Seyyidel evveline vel'ahirin,Veselamün alel mürselin.

Rahman'ın günahkar,aciz,gafil,gözü yaşlı kulundan mektup.

Sana mektup yazmak ha!..Sana seslenebilmek, Sana hasret çekemeden, Sana layıkıyla ümmet olamadan Günahlarımla seni üzerek,Yaratılan her zerrenin senin aşkınla yandığını idrak edemeden,utanmadan sıkılmadan sana mektup yazmak ha!...

Affet YA RASULLALLAH(sav). Affet sultanım. Cüretimi bağışla.

Bir gün seni özlemiş,sana olan hasretiyle yanmış tutuşmuş bir güzel kul tanıdım,yemek ikram etmişlerdi ona.Rabbim'in nimetlerine hamdederek başladı.Yüzündeki o parlaklık ne güzeldi.
Ama gözlerinin altındaki kızarıklık,alnındaki kıvrımlar, sakalındaki bembeyaz kıllar,şakaklarına yağan karlar bir şeyler haykırıyordu YA RASULLALLAH.

Ümmetinden bir kul,Rahmanın güzel bir kulu.Gülüyordu çehresi, Nur saçıyordu. Yemek yiyorduk hep beraber,çok lezzetliydi.Dudaklarında daima bir kıpırdanma vardı, yemek yerken zorlanıyor zor yutkunuyordu,dertli kul.Yüzüne her bakışımda gözlerinin daima artan ışıltısı dikkatimi çekti.Ve birden ak düşmüş sakallarına doğru iki damla gözyaşnı yolculuğa çıkardı.Ağlıyordu ihtiyar amca, gözyaşlarını saklama ihtiyacı hissediyordu.Ama gözleri coşmuştu bir kere, yemeği bırakıp yanına oturdum. Amca dedim:

-Rahatsız mısınız? Birşeyiniz mi var?

-Hayır evladım iyiyim sağol!dedi.

-Peki amca, niye ağlıyorsun?dedim.

-Peygamberimiz (sav)aklıma geldi birden. Onu düşündüm ve ağlayıverdim kusura bakma.

Gözünün yaşını sildi,Elhamdülillah dedikten sonra çekildi sofradan. Kenarda bucakta bir yere oturdu, elinin tersiyle gözlerini siliyor ve cebindeki mendilini arıyordu. Ben de kalktım sofradan yeni demlenmiş çaydan getirdim ihtiyar amcama.Çayı karıştırırken elleri titriyor ve dudakları büzülüyordu.Mendiliyle tekrar sildi gözlerini.Çayını içti ve Rabbim'in selamı ile müsaade isteyerek ayrıldı yanımızdan.
Düşünce idrakini yitirmiş bir hal içinde düşünüyordum. Adamcağız yemek yerken seni anıyor ve ağlıyordu YA RASULLALLAH(sav). Sana yakın olmanın verdiği coşkuydu gözyaşları.

Senin ümmetinden bir kul.Nasıl oluyorda seni görmeden, kokunu almadan,mübarek ellerini öpmeden sanki yanıbaşındaymışın gibi seninle yaşıyor. Ben de anlamalıydım,çözmeliydim bu sırrı....

Seni YA RASULLALLAH(sav) evet seni tanımam,bilmem gerekiyordu. Ashab!ı Kiram efendilerimizin hayatından başladım işe. Onların hayatlarını okuyarak sana ulaşmalıydım YA RASULLALLAH (sav), okudum. Ebu Bekir Sıddık ,Ali bin Ebu Talip,Hz. Ömer Hz. Osman,Hz. Talha,Hz. Bilal,Sad bin Ebi Vakkas,Hz. Hamza,Abdullah bin Revaha,Ebu Hureyre,Muaz bin Cebel...

Hepsini okudum YA RASULLALLAH(sav).

Şimdi seni okuyorum. Halık'ı zül celal Rabbim'in sevgilisi,biricik kulu.Senin nurunun hürmetine varolan ben seni arıyorum Ya RASULLALLAH(sav). Ömrümün sonuna kadar her nerede ve ne zaman olursa olsun seni hakkıyla tanıyamayacağımı biliyorum.Ben senin deven Kusva'ya aşık oldum efendim.Dayandığın hurma kütüğünün yerinde olabilmek için bin canım olsun feda ederdim.Yeter ki inleyeyim,sen beni okşarsın susarım. Yanımdan ayrılırsan tekrar inlerim YA RASULLALLAH(sav).

Ebu Hureyre(ra) sıcak bir günün öyle vaktinde evinden çıkıp mescide gelmişti. Sende oradaydın YA RASULLALLAH(sav) Açlıktan evinde duramayıp mescidine sana koşmuşlardı. Sen de aç idin. Günlerdir bir şey yememiş açlıktan zayıf düşmüştünüz. Hendek günü karnına iki taş bağlayan da sendin YA RASULLALLAH(sav). Bir deri parçasını temizleyip kızarttıktan sonra açlığını dindiren Sad bin Ebi Vakkas (ra) değilmiydi EFENDİM.Bir hurma tanesini annesine saklayan Ebu Hureyre değil miydi?Bir avuç arpa ekmeğiyle yetinen HABİBULLAH sendin efendim. Ya ben midemin doluluğunun sarhoşluğuyla seni unutan ben değil miyim. Abdullah bin Revaha (ra) gibi elimdeki kemik parçasını fırlatıp ''ben hala bu dünyada yaşıyor muyum?''diyebilirmiyim?Senin ölümünle Hz.Bilal(ra) susmuştu.Bir daha ezan okumayacaktı.Kızgın çölde kayaların altında inlerken EHAD,EHAD diyerek senin nurunu görmüyor muydu YA RASULLALLAH(sav).

Sana nasıl kavuşacağız bilemiyorum.Günahlarımın derdiyle,hasretinin yangınıyla,Aşkının ateşiyle,sana ümmet olmanın sevinciyle arz ediyorum halimi. Sana gelmek var ölmeden önce, Şehrinde narına yanıp kül olmak var.Sana geldikten sonra bir daha dönmemek olsa (inşallah) yanında kalsam,ayak bastığın yerlere gömülsem. Kıyamete kadar yanında olsam.Toprağın altında dahi alırım kokunu YA RASULLALLAH(sav).

VE ÖLÜM...

Nikah saati :RABBİME ve SANA yolculuk.Tahta arabanın içinde keyifli seyahat....

Ölmeyi bilene kutlu olsun. EY DÜNYA!...

Anlat şimdi ayrılık acısını,Peygamber sana veda ederken çektiğin acıyı anlat.Bağır, durma, Haykır: VAĞLEMU ENNE FİKUM RASULLALLAH de...

O'nun vefat ettiği gün.Söyle ey dünya ne haldeydin.Her zerre O'nun ölümüyle yok olmak isterken sen nasıl raksettin.Yine sabahları güneşi davettin.Karanlığı nasıl kovdun.Söyleeeee...

Her gün raksedip dönmektesin değil mi ey dünya. Kainatta yalnız sen ONA kucak açtın,bu mutluluk senin değil mi. Güneş bile kıskanır seni ALLAH'ın Habibi yaşadı üzerinde. Ne kadar bahtiyardın o devirde varlığının şükrünü eda ediyordun. Denizlerin bir ayrı güzeldi O varken. Suların daha bir tatlıydı. Ağaçlar,dağlar ,ovalar,bitkiler, kuşlar ve sen ey dünya ne kadar mutluydunuz.

Ama o gün:RABBİM (c.c.) çağırıyordu Habib'ini.

Rabbim'in emriyle Cebrail yanına geldi YA RASULLALLAH(sav),Azrail (a.s.) kapıda senden izin bekliyordu. Kisra nın sarayını aydınlatan nurunla gelecektin.

Sessizlik acımasız ve dert yüklüydü,

Aniden peygamberin dudakları kıpırdadı,

YÜCE DOSTA ,REFİK'İ ALA'YA

PEYGAMBER vefat etti.

Usame seferden döndü,zafer müjdesiyle kavuşacaktı sana. Abi bin Ebu Talib'in dizine başını dayamıştın. Ölüm bile sana o kadar yakışmıştı ki, VUSLAT seninle güzel oldu. Kusva gözyaşlarıyla inlemekteydi. Hz. Ebu Bekir(ra.)geldi seni öptü öptü öptü....

Yokluğun acısıyla yanan gönüller, kardeşlerin, Seni çok özlediler Ya Rasullallah(sav)

Ben de özledim seni. Rüyalar da teselli bulan ümmetine şefaat eyle EY SEVGİLİ...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. ablacım allah razı olsun güzel bi konu başlığı

bismillahirrahmanirrahim (bağışlayan ve koruyan allahın adıyla)
esselatü vesselamu aleyke ya rasulallah (allahın elçisine selat ve selam olsun)

ya rsul bilirmisin nasıl karanlık kışlar yaşıyorum nasıl çıkmazlardayım ya rasul sen bizim karanlıklarımıza nur kışlarımıza bahar çıkmazlarımıza yolsun sen olmasan biz olmazdık ey allahın sevgilisi ne olur gel şu kalbime gelde kurtar karanlık kışlardan beni gelde gelsin ömrümün baharı gelde gecelerim gündüze cıksın bilirim kırgınsın bana sünnetlerini ibadetlerimi terkettim ben aslında beni terkettim bilmezmisin ya rasul sen kalbimde tek ışık tek çare tek yolsun ne olur gir şu kalbime girde kurtar şeytanın elinden onu. ne olur bana şefaat eyle ya rasulallah sen en iyi önder en iyi örneksin şu dertlerimin çaresi sensin ne olur bir girsen rüyama bana umut versen nurunu göstersen bahara çıkarsan şu kışa dönen ömrümü ya rasul ne de yüzsüzüm değilmi hep istiyorum hep istiyorum ama senden seni istiyorum ya rasul sana layık olmayı istiyorum nefsimi yenmeme yardımcı ol ya rabbim beni efendime layık bir ümmet yap ya rabbim

o çetin günde senden şafeat dileniyorum ya rasul
şefaat ya rasulallah
şefaat ya rasulallah
şefaat ya rasulallah
(AMİİİİİİN)
A.E.O.

AMMAR79

Kayıtlı Kullanıcı

essaltu vessalmu aleyke ya resulallah

Çok düşündüm ne yaparım karşımda olsa şu an ne derim ben ne yaparım...Ben bişey diyemezdim Çünki ben bu günahkar dudaklarımla bu günahkar vücudumla onun karşısına çıkmazdım...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

fidan yazdı:
S.A. ablacım allah razı olsun güzel bi konu başlığı

bismillahirrahmanirrahim (bağışlayan ve koruyan allahın adıyla)
esselatü vesselamu aleyke ya rasulallah (allahın elçisine selat ve selam olsun)

ya rsul bilirmisin nasıl karanlık kışlar yaşıyorum nasıl çıkmazlardayım ya rasul sen bizim karanlıklarımıza nur kışlarımıza bahar çıkmazlarımıza yolsun sen olmasan biz olmazdık ey allahın sevgilisi ne olur gel şu kalbime gelde kurtar karanlık kışlardan beni gelde gelsin ömrümün baharı gelde gecelerim gündüze cıksın bilirim kırgınsın bana sünnetlerini ibadetlerimi terkettim ben aslında beni terkettim bilmezmisin ya rasul sen kalbimde tek ışık tek çare tek yolsun ne olur gir şu kalbime girde kurtar şeytanın elinden onu. ne olur bana şefaat eyle ya rasulallah sen en iyi önder en iyi örneksin şu dertlerimin çaresi sensin ne olur bir girsen rüyama bana umut versen nurunu göstersen bahara çıkarsan şu kışa dönen ömrümü ya rasul ne de yüzsüzüm değilmi hep istiyorum hep istiyorum ama senden seni istiyorum ya rasul sana layık olmayı istiyorum nefsimi yenmeme yardımcı ol ya rabbim beni efendime layık bir ümmet yap ya rabbim

o çetin günde senden şafeat dileniyorum ya rasul
şefaat ya rasulallah
şefaat ya rasulallah
şefaat ya rasulallah
(AMİİİİİİN)
A.E.O.
canım kardeşim eminimki rabbim ve rasulu bu içten yakarışlarına şahit oldu ve sana bir kapı açılacaktır inş rabbim kabul etsin inş

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

AMMAR79 yazdı:
essaltu vessalmu aleyke ya resulallah

Çok düşündüm ne yaparım karşımda olsa şu an ne derim ben ne yaparım...Ben bişey diyemezdim Çünki ben bu günahkar dudaklarımla bu günahkar vücudumla onun karşısına çıkmazdım...
bunu hisstemkete güzel kardeşim haya etmek çok güzel bir davranış olurdu rabbim utanıdrmasın

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com

anam babam feda olsun sana ya resulallah B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

yeliz yazdı:
anam babam feda olsun sana ya resulallah B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)
en güzel cümlelerden birini kullanmışsın kardeşim rabbim razı olsun

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YA RESULALLAH ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YA HABIBALLAH ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YASEYYIDEL EVVELINE VEL AHIRIN
Ey kutlu,ey kokusu guzel ve ey tertemiz peygamber...sana salat ve selam olsun ...bu salat ve selam senin ehl ve ashabin üzerine olsun .

Ey herkesin imdadina yetisen Allah sevgilisi .ben hicran arkina düstüm ,uzaklarda kaldim ...Her yani aydinlatan himmetini bekliyorum ,sefaatini diliyorum...

EY kevser cesmesinin maliki ,ey cihanin kiblesi! Hangi dilvardir ki,seni hakkiyla övebilsin ? Hangi kalem vardirki, vasfinin önünde aciz kalmasin ...iste bir sürü acizler yolunu gözlemedeyiz, sefaatini beklemedeyiz...SEFAAT, SEFAAT, SEFAAT ,SEFAAT YA RESÜLALLAH

RABBIMMM ...bizleri habibine bagisla .
RABBIMMM...güneha düsmemize sirsat verme
RABBIMMM...ummeti icin aglayan habibinden bizleri ayirm
günahim cok ben kime gidib yanayim gidilecek tek kapi var oda ALLAHIM.....

ALEYKE YA HABIBALLAH.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim razı olsun kardeşim bu yakarışını melekleri vasıtasıyla allah rasule iletsin inş şefaatine nail olmanız ümdiyle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt