Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KANİATIN EFENDİSİNE İTHAF OLUNUR (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
DEĞERLİ KARDEŞLER MERHABA BU FORUMDA SİZLERDEN İSTEDİĞİM KAİNATIN HÜRMETİNE YARATILDIĞI SEVGİLİ PEYGAMBER EFENDİMİZE DUYGULARIMIZI YAZMAK HERKES AKLINA İLK GELENİ VE RASULLAH KARŞIMIZDA OLSA NE SÖYLEMEK İSTERDİK BUNLARI YAZMANIZI İSİTORUZ BİRDE SEVGİLİ PEYGAMBER EFENDİMİZİN GÜZEL AHLAKINDAN ÖRNEKLER SÜNNETİ SENİYYELERİDEN BİLGİLER DE YAZABİLİRSİNİZ VE ŞÖYLE BİR DUAYLA BİTİRELİM.RABBİM GÜZEL RABBİM BU FORUMDA SEVGİLİ EFENDİMİZE GÖNÜLLERİNDEN GEÇENLERİ YAZAN TÜM KARDEŞLERİMİZİ SEVGİLİ EFENDİMİZE LAYIK ÜMMET EYLE BU İÇTEN YAZILANLARI MELEKLERİN VASITASIYLA SEVGİLİ EFENDİMİZE İLET RABBİM.KAİNATIN EN GÜZEL GÜLÜNÜN KOKUSU HERDAİM SİZİNLE OLSUN DUA İLE KARDEŞLERİM.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KANİATIN EFENDİSİNE İTHAF OLUNUR

ESSELATÜVESSELAMUALEYKE YARASULULLAH EY ALLAHIN RASULU ŞUANDA MEDİNEİMÜNEVVEREDE SENİNLE BİRLİKTE OLAN DİN KARDEŞLERİMİN YERİNDE OLMAYI OKADAR İSTERDİMKİ BUNUN İÇİN CANIMDAN VAZGEÇERDİM BİR AN İÇİN BİR SANİYE İÇİN ŞUACİZ GÜNAHKAR CANIMDAN VAZGEÇERDİM RAVZANDA DURABİLMEK SANA BAKALBİLMEK SENİN AYAĞININ DEĞDİĞİ TOPRAKLARI KOKLAYABİLMEK NASİP OLURMU BENİM GİBİ ACİZE SENİN HUZURUNA GELİP ÜZERİMDE MADDİ VE MANEVİ HİÇ BİR BORCUM OLMADAN GELİRMİYİM ACABA NASİP OLURMU ACABA SANA LAYIK OLAMADIM SANA HAKERETLER EDİLİRKEN SENİ HAKKIYLA SAVUNAMADIM SÜNNETLERİNİ HAKKIYLA EDA EDEMEDİMTÜM OLUMSUZLUKLARIMA RAĞMEN RABBİM ŞAHİT OLSUNKİ BEN SENİ ÇOK SEVİYORUM HUZURUNA ÇIKACAĞIM OGÜN EĞER BANA NASİP OLURSA SENİNDE BENİ SEVDİĞİNDEN EMİN OLACAĞIM SELAT VESELAM ALLAH RASULUNUN VE ONUN ALİNİN ASHABININ ÜZERİNE OLSUN

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

Göklerdeki yıldızlar kadar salat ve selam en sevgiliye en sevgilinin sevgilisine olsun...Seni göremedik biliyoruz ama seni çok seviyoruz sadece sözle değil seni kalp ile çok ama çok seviyoruz
Sevgili Peygamberim kalbimde senin yerini sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu... Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki beni tanımanı beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

Anlatılmaz bi sevgi gerçekten aklıma geldıgınde yazıcam ınsallah yine zerda hanım... :(:(:(

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
Göklerdeki yıldızlar kadar salat ve selam en sevgiliye en sevgilinin sevgilisine olsun...Seni göremedik biliyoruz ama seni çok seviyoruz sadece sözle değil seni kalp ile çok ama çok seviyoruz
Sevgili Peygamberim kalbimde senin yerini sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu... Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki beni tanımanı beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

Anlatılmaz bi sevgi gerçekten aklıma geldıgınde yazıcam ınsallah yine zerda hanım... :(:(:(
BUNLAR NE GÜZEL İFADELER KARDEŞİM BEN BUGÜN DUYGUSAL BİR GÜNDEYİM VE EMİNİMİ ALLAHIN RASULU BU SÖZLERİMİZDEN HABERDAR OLACAKTIR RABBİM ONUN SEVGSİNİ EKSİK ETMESİN KALBİMİZDEN DUA İLE

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

bizide duygu alemine sürüklüyorsun ama güzel oluyor B)

bugun geldım iş yerine dunden kalan acılmıyan hatlar vardı onları acmaya ama sımdı ise sistem yok hatlar kaldı yarına :) neyse her seyde bı hayır vardır varki senin konun vesile oldu sevgiliye...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

NE GÜZEL BÖYLE BİR GÜZELLİĞE VESİLE OLABİLMEL RABBİM RAZI OLSUN SİZLERİN KATKISI VE YÜREĞİNİZDEKİ ALLAH VE RASUL AŞKI OLMASA BEN HİÇ BİRŞEYİM RABBİM SEVABINIZI YAZSIN İNŞ İŞLERİNİZDE KOLAYLUKLAR NASİP EYLESİN BUGÜN EFENDİMİZE AİT OLSUN ONA KALBİMİZDEN GEÇENLERİ DİLE GETİREMEDİKLERİMİZİ YAZALIM İNŞ

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)ESSELATÜ VESSELAMUN ALEYKE YARESULALLAH
ESSELATÜ VESSELAM ALEYKE YA HABİBALLAH
ESSELATÜ VESSELAM ALEYKE YA ŞEFİALLAHB)B)

EY KAİNATIN EFENDİSİ YARESULUM.SANA OLAN SEVGİMİ YAZMAYA KALKSAM,HEM KELİMELER KIFAYETSİZ KALIR,HEMDE KAĞITLARA SIĞMAZ YARESÜLÜM..

YARESÜLÜM NE MUTLU Kİ SENİN ÜMMETİNİZ,O ÜMMETLİĞİ BİZE NASİP EDEN YÜCELER YÜCESİ YARADANA ŞÜKÜRLER OLSUN.

YARESÜLÜM DOĞDUĞUNDA ÜMMETİM,YAŞADIĞINDA ÜMMETİM,ÖLDÜĞÜNDE ÜMMETİM DEDİN,ÜMMETİN NASIL SEVMEZSİN SENİ,ÜMMETİN SENİ NASIL ÖZLEMESİZ,ÜMMETİN SANA NASIL GÖZYAŞI DÖKMEZSİN.

YARESÜLÜM BELKİ BİZLER,DOYA DOYA KOKUNU İÇLERİMİZE ÇEKMEDİK,BİZLER SENİN O KARA GÖZLERİNİ,O NUR YÜZÜNÜ GÖRMEDİK AMA BİZ SENİ GÖRMESEKTE ÇOK SEVDİK.

YARESÜLÜM SENSİZ ZAMAN NE ZOR GEÇİYOR AH BİR ANLATABİLSEM.AH RESÜLÜM BİR BİLSEN SANA NE KADAR MUHTAÇ OLDUĞUMU,SANA NASIL HASRET KALDIĞIMI..

ANLATMAM YARESÜLÜM ANLATAMAM SANA OLAN SEVGİMİ..AMA UMUT EDİYORUM YARESÜLÜM O NUR CEMALİNİ GÖRMEYİ ŞEFAATİNE NAİL OLMAYI UMUT EDİYORUM ,DUA EDİYORUM YARESÜLÜM..

ÇOĞU ZAMAN ŞU FANİ DÜNYADA KENDİMİ O KADAR YANLIZ HİSSEDİYORUM Kİ ,RAVZANIN BAŞINDA OLMAK İSTİYORUM YARESÜLÜM,İÇİMDE GELDİĞİNCE AĞLAMAK,O GÖZYAŞLARIM İLE SANA OLAN HASRETİMİ GÖRMENİ İSTİYORUM YARESÜLÜM..

EY ŞU KAİNATIN EN GÜZELİ,EY VUSLATINA HASRET KALDIĞIM RESÜLÜM,BEN SENİ GÖRMEDİM ÇOK SEVDİM.RABBİMEDEN DİLEĞİM İNŞ SANA LAYIK BİR ÜMMET OLUP ,NUR CEMALİNİ GÖRENLERDEN EYLER BİZLERİ İNŞALLAH YARESÜLÜM..SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM VE ÇOK SEVİYORUM YARESÜLÜM...

konak

Kayıtlı Kullanıcı

ESSELATÜ VESSELAMUN ALEYKE YARESULALLAH
ESSELATÜ VESSELAMU ALEYKE YA HABİBALLAH
ESSELATÜ VESSELAMU ALEYKE YA ŞEFİALLAH

RESULÜM, SANA CANIM FEDA OLSUN. VARLIĞINA VARLIĞIM KURBAN OLSUN. SENİN HUZURUNDA OLMAYI DÜŞÜNMEK BİLE BÜYÜK BİR HEYECAN VERİYOR BANA. SANA YAKIN OLMAK, SANA KIYAMET GÜNÜNDE BİZ ACİZANE VE GÜNAHKAR KULLARA ÜMETİN OLDUĞUMUZ İÇİN ŞEFAAT ETMENİ DİLENMEK İSTİYORUM. SENİN TEBLİĞİNİ YAPTIĞIN İSLAM DİNİ İÇİN CANIMI VERMEK İSTİYORUM.
YALNIZLIK ANIMIN ORTAĞISIN RESULÜM. SIKINTILARIMIN DERMANISIN. SABRIMIN VE SÜKUNETİMİN SEBEBİSİN. SANA ÜMET OLDUĞUM İÇİN HUZURLU VE MUTLUYUM. SANA OLAN SEVGİMİ ANLATAMAM SÖZCÜKLER KİFAYETSİZ KALIR RESULÜM.
CANIM SANA FEDA OLSUN. ŞEFAATİNE MUHTACIM.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
B)B)ESSELATÜ VESSELAMUN ALEYKE YARESULALLAH
ESSELATÜ VESSELAM ALEYKE YA HABİBALLAH
ESSELATÜ VESSELAM ALEYKE YA ŞEFİALLAHB)B)

EY KAİNATIN EFENDİSİ YARESULUM.SANA OLAN SEVGİMİ YAZMAYA KALKSAM,HEM KELİMELER KIFAYETSİZ KALIR,HEMDE KAĞITLARA SIĞMAZ YARESÜLÜM..

YARESÜLÜM NE MUTLU Kİ SENİN ÜMMETİNİZ,O ÜMMETLİĞİ BİZE NASİP EDEN YÜCELER YÜCESİ YARADANA ŞÜKÜRLER OLSUN.

YARESÜLÜM DOĞDUĞUNDA ÜMMETİM,YAŞADIĞINDA ÜMMETİM,ÖLDÜĞÜNDE ÜMMETİM DEDİN,ÜMMETİN NASIL SEVMEZSİN SENİ,ÜMMETİN SENİ NASIL ÖZLEMESİZ,ÜMMETİN SANA NASIL GÖZYAŞI DÖKMEZSİN.

YARESÜLÜM BELKİ BİZLER,DOYA DOYA KOKUNU İÇLERİMİZE ÇEKMEDİK,BİZLER SENİN O KARA GÖZLERİNİ,O NUR YÜZÜNÜ GÖRMEDİK AMA BİZ SENİ GÖRMESEKTE ÇOK SEVDİK.

YARESÜLÜM SENSİZ ZAMAN NE ZOR GEÇİYOR AH BİR ANLATABİLSEM.AH RESÜLÜM BİR BİLSEN SANA NE KADAR MUHTAÇ OLDUĞUMU,SANA NASIL HASRET KALDIĞIMI..

ANLATMAM YARESÜLÜM ANLATAMAM SANA OLAN SEVGİMİ..AMA UMUT EDİYORUM YARESÜLÜM O NUR CEMALİNİ GÖRMEYİ ŞEFAATİNE NAİL OLMAYI UMUT EDİYORUM ,DUA EDİYORUM YARESÜLÜM..

ÇOĞU ZAMAN ŞU FANİ DÜNYADA KENDİMİ O KADAR YANLIZ HİSSEDİYORUM Kİ ,RAVZANIN BAŞINDA OLMAK İSTİYORUM YARESÜLÜM,İÇİMDE GELDİĞİNCE AĞLAMAK,O GÖZYAŞLARIM İLE SANA OLAN HASRETİMİ GÖRMENİ İSTİYORUM YARESÜLÜM..

EY ŞU KAİNATIN EN GÜZELİ,EY VUSLATINA HASRET KALDIĞIM RESÜLÜM,BEN SENİ GÖRMEDİM ÇOK SEVDİM.RABBİMEDEN DİLEĞİM İNŞ SANA LAYIK BİR ÜMMET OLUP ,NUR CEMALİNİ GÖRENLERDEN EYLER BİZLERİ İNŞALLAH YARESÜLÜM..SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM VE ÇOK SEVİYORUM YARESÜLÜM...

değerli kardeşim rabbim razı olsun rabbim ve melekleri şahit olsun dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Allah'ım Bizi Efendimiz Hz. Muhammed'e (sav) kusursuz bir salat ve rahmet, mükemmel bir selam ve selamet vermeni diliyoruz.
O peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır,
hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara onun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar onun hürmetine elde edilir.
Onun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine,
ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salat et.
Rabbim Rabbim Rabbim Rahman ve Rahim olan ismi şerifinle yalvarıyorum sana.
Habibin sevgilin peygamberin Hz. Muhammed (sav) şefaat ederek istyorum ey çok sevdiğim peygamberim seni şefaat ederek rabbime yalvarıyorum,
Senin hatırın için beni bu sıkıntıdan kurtarmasını ve dileklerimin dualarımın hayırlara vesile olması Allahın izniyle hayırlı sebep ler istiyorum.
Rabbim hamd sanadır senden başka ilah yokki bize imdat etsin eman ver bize eman diliyoruz Rabbim, yüreğimdekileri sen bilir sen duyarsın Allahım...
İnşaallah senin izninle bu olayların üstesinden hayırlısıyla geleceğim.
Ya bedias semavati vel ardı ya zel celali vel ikram allahum mesalli ala seyyidina Muhammed (sav)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:

RESULÜM, SANA CANIM FEDA OLSUN. VARLIĞINA VARLIĞIM KURBAN OLSUN. SENİN HUZURUNDA OLMAYI DÜŞÜNMEK BİLE BÜYÜK BİR HEYECAN VERİYOR BANA. SANA YAKIN OLMAK, SANA KIYAMET GÜNÜNDE BİZ ACİZANE VE GÜNAHKAR KULLARA ÜMETİN OLDUĞUMUZ İÇİN ŞEFAAT ETMENİ DİLENMEK İSTİYORUM. SENİN TEBLİĞİNİ YAPTIĞIN İSLAM DİNİ İÇİN CANIMI VERMEK İSTİYORUM.
YALNIZLIK ANIMIN ORTAĞISIN RESULÜM. SIKINTILARIMIN DERMANISIN. SABRIMIN VE SÜKUNETİMİN SEBEBİSİN. SANA ÜMET OLDUĞUM İÇİN HUZURLU VE MUTLUYUM. SANA OLAN SEVGİMİ ANLATAMAM SÖZCÜKLER KİFAYETSİZ KALIR RESULÜM.

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL DUYGULARINIZI İFADE ETMİŞSİNİZ.BENDE SİZE KATILIYORUM.ONA OLAN SVGİMİ BEN YAZAMIYORUM KALPTE YAŞIYORUM AMA YAZAMIYORUM KELİMELER YETERSİZ KALIYOR.EY NEBİ BİZ SENİ GÖRMEDEN SEVDİK

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
konak yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL DUYGULARINIZI İFADE ETMİŞSİNİZ.BENDE SİZE KATILIYORUM.ONA OLAN SVGİMİ BEN YAZAMIYORUM KALPTE YAŞIYORUM AMA YAZAMIYORUM KELİMELER YETERSİZ KALIYOR.EY NEBİ BİZ SENİ GÖRMEDEN SEVDİK
değerli kardeşim bunu hissetmekte çok güzel onun kalbinde olması kadar güzel bir şey olabilirmi dua ile rabbim bu sevgiden ayırmasın

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:

VEYSEL BEY ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ.MESLEKTAŞIMIN YÜREGİNE GÖNLÜNE SAGLIK MAŞALLAH.NİHAT HATİP OGLU BENİM DEGERLİ HOCAM SOHBETLERİNDE RESULU ANLATIRKEN GÖZ YAŞLARINA BOGULUYOR VE HOCAM OKADAR İÇTEN ANLATIYORKİ RESULE OLAN ÖZLEM VE SEVGİ BİN KAT DAHA ARTIYOR. RABBİM SEVDİGİ KULUNA ACI ÇEKTİRİRİMİŞ.RABBİMİN SEVGİLİSİNE OKADAR YÜK YÜKLEDİ AÇ KALDI SUSUZ KALDI SAVAŞTI YILMADI RASUL BUNLARTI ÇEKTİ BİZLER İSE BAŞIMIZA EN UFAK BİR MUSİBET GELSE ALLAHIM NEDEN BİZ DİYORUZ.RABBİM MUHAMMED MUSTAFA İLE BİRLİKTE KEVSER HAVUZU BAŞINDA OTURMAYI CÜMLEMİZE NASİP ETSİN.KOCAMAN AMİN DİYORUM..

TEK UMUDUMUZSUN EY NEBİ BİZ SENİ GÖRMEDEN SEVDİK

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim bende zaten oanda aklınıza ne geliyorsa efendimizle ilgili onun yazılmasını istemiştim veys kardeşiminde yüreğine sağlık rabbim ve melekleri şahit olsun be sevgiye rabbim bu sevdadan ayırmasın inş dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Efendimiz’i (sas) görme arzusu
İBRAHİM DEMİRTAŞ
Ben Resulullah’ı görmek, kokusunu duymak istiyorum. Efendimiz’i evime davet etmek istiyorum; ama çok utanıyorum.
Efendimiz evime gelir de cennetten haber almış gibi rahatlığımızı görür de çok üzülür diye korkuyorum. Ama korkuyorum ya gelir de büyüklerimize, eşimize ve çocuklarımıza davranışımızı görür ve nasıl çocuk yetiştirdiğimizi görür, “Benim ümmetim böyle olamaz!” der diye korkuyorum. Soframda Efendim’e bir tabak koymak, O’na en güzel köşeyi ayırmak isterim; ama gelir de sofradaki yemek çeşitlerine rağmen bir de bunlara isteksizce baktığımızı bilirse ‘Benim ümmetim aç ve fakir din kardeşlerini düşünürdü kendi canlarının isteklerini düşünmezdi.’ der de üzülür diye korkuyorum.

Güzel bir oda ayırıp temiz bir seccade serip beklemek isterim, ya Resullallah gelir de seccadede Allah için bir gözyaşı dökülmemiş, temiz bir kalple namaz kılınmamış olduğunu bilirse, ya akşama kadar zorla yarım yamalak yaptığımız ibadetlerimizi görür, sabaha kadar yumuşak yatağımızda yattığımızı görürse, ya gece kalkıp iki rekat teheccüt namazı kılmadığımızı, yoksul ve düşkünleri düşünüp onlar için dua etmediğimizi görür diye utanıyorum. Ya sabah namazına vaktinde kalkamadığımızı görür ve yarı uykulu bir şekilde namaz kıldığımızı ve hemen geri yattığımızı görür de ‘Benim ümmetim böyle olmamalıdır.’ der, bizim için ağlar diye korkuyorum.

Evlerimize astığımız olur olmaz resimleri, ruhlarımıza Lât ve Menât gibi saldıran ve önünde “put” gibi durup hipnoza girmiş gibi izlediğimiz cam kutuyu görür de, “Bu ne hâl!” sözüyle tekdir eder diye korkuyorum. Ya Rab, bizleri sana layık bir kul, Habib’ine layık bir ümmet, hocalarımıza layık birer talebe olmayı nasip eyle. Resulullah gibi Allah’tan korkarak aç-fakir insanları düşünerek dinimize hizmet etmeyi dert edinerek ibadetlerimizi Efendimiz gibi bütün bir kalple yapmayı, seccadelerimizde gözyaşı dökerek günahlarımızdan tövbe etmeyi ve gecelerimizi ibadetle süslemeyi bütün Muhammet ümmetine nasip et.

Allah’ım bütün mümin kullarını Muhammedî (sas) ahlakla ve Kur’an ahlakıyla ahlaklandır da hiç utanmadan evimize davet edebilelim. Amin. Yine de utansam da gel; korksam da gel Ya Resulullah. Hissetsem, mis kokunu koklasam ne olur gel Ya Resulullah. Nur yüzünü göster, mis kokunu koklat bize. Şefkatinle, şefaatinle muamele eyle.

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

BEN MI PEYGAMBER EFENDIMIZDEN NE ISTEYEBILIRDIM KI SADECE SUSAR AĞLARDIM HEP YANINDA OLMAK ISTERDIM :(

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili peygamber efendimiz kadar şu kainatta hiç bir kul hiç bir meşhur hiç bir canlı mahluk sevilmemiştir onun hürmetine yaratılan bu kainatta herşey onun sevgisiyle dönerken herşey ona tşk arz ederken biz aciz ümmete neler oluyor o ki müraçta rabbinden bizi diledi bizden başka bir şey dilemedi bizler onun için ne yapabildik ona tşk nasıl arz edebildik bizler kalkmış bugün nefsimize yenilerek kılınmayan kaza namazlarının yerine onun sünnetini bıralıpta kaza namazlarını kılmayı düşünüyoruz herşeye vaktimiz var tv seyretmeye maç izlemeye arkadaş toplantılarına boş konuşmaya ama beş on dakikamızı ya alacak yada almayacak olan bir vakit kaza namazı kılmaya vaktimiz yokta süneti bırakıp kaza kılmayı arzu ediyoruz bu nasıl ümmetilkir bir kardeşimizin bana zöeldenyazdığı mesajda sen kim oluyorsunda sünnet yerine kaza namazı fetvasını kabul etmiyorsun diye bir yazı yollamış doğrudur herkes kendine göre haklıdır ama neolursa olsun fetvanın önüne geçmek ne haddime ama rasulullahın sünnetini terk etmek üzüyor beni zaten onun sünnetlerinden yaptığımız pek fazla bir şey yok namazlardaki sünnetlerde bu şekilde gidince elimizde ne kalıyor kardeşler sevgili peygamberimiz bir hadiste ümmetimin fesat zamanında benim bir sünnetimi diriltene yüz şehit sevabı vardır hadisi bizler için birşey fade etmiyormu sevgiil peygamber efendimizin misvak sünneti yerine bugün ellerimizde diş fırçaları var efendimizin yemeğe başlarken tuz sünneti yerine colalar var bir çok sünnetler yerine alternatif davranışlar getirilmiş bunları hayatımızdan çıkarmaya uğraşmıyoruzda birde sünnet terke etmenin yolarını arıyoruz diyecek kelime bulamıyorum o verilmiş olan bir fetvadır zaruri durmlarda aciliyet arz eden durumlarda belki olabilir ama takva ca düşündüğümüz zaman bize düşen eğer kazamız varsa sünnetle birlikte onuda eda etmeye gayret etmeye çalışmaktır selam ve dua ile

hazan_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN ARKADAŞLAR ÇOK GÜZEL DUYGULARINIZI İFADE ETTİNİZ. BENDE SİZE KATILIYORUM.AMA OLAN SEVGİMİ BEN YAZAMIYORUM KALBİMDE YAŞIYORUM. CANIM SANA FEDA OLSUN YA RASULLULLAH SENİ ÇOK SEVİYORUM YA HABİBULLAH.....SELAM...VE.. DUA..İLE..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Tayfun_Dokgoz yazdı:
BEN MI PEYGAMBER EFENDIMIZDEN NE ISTEYEBILIRDIM KI SADECE SUSAR AĞLARDIM HEP YANINDA OLMAK ISTERDIM :(
buda çok güzel kardeşim ağlamak büyük erdemdir hergöz ağlayamaz rabbim razı olsun bu sevdadan ayırmasın bizi

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Vahşi gibi olamasak da

Hasretiz sana Ey Nebi!

Doğarken “Ümmetî!”,

Mekan değiştirirken “Ümmetî!”

Dediğin bu insanlar,

Hasret sana

Hiç görmeseler de.

Şefaat etmeni istiyorlar

Ey Nebi,