Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kambuşum Büyüdü :) (2 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Olamaz igrenç bişey ve midem bulandı ramazan günü
ne kadar akilane evde böyle hayvanlar beslemek anlamam
onca emek onca israf nereye kadar sonucu nedir yani kocaman bir hiç

O kadar aç varken yardım bekleyen o kadar mumin varken
gören gözlerle bakalım inşaallah

igrenç mi ne kadar güzel rabbim ne güzel yaratmış...kabugundaki renklere desenlere bir bak beyazcıgım... rabbim yaratmış oldugu her zerrede güzellik görmek lazım.. hemde bu kadar sevimli bir şey tamam.... bende elime alamam korkarım biraz ama..

tefekküe ufkuyla bakmak rabbimizinde hoşuna gider...;)

hem onun yedigi yemekle hangi fakir doyarki ..azıcık birşey yer... güzel kardeşim..

muhabbetle kardeşim baki selamlar

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı

Allah ın Yarattığı aciz bir hayvancıktan mı miden bulandı?Pek bişey yemiyolar öyle masrafları yok,sesleri bile çıkmaz gariplerin çokda sevimlilerdir benimde 2 tane var ordan biliyorum..Yani bir mümin kardeşinize yardım etmek isterseniz engel olmuyolar..

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı

ee guzel kardeşim 1 o ALLAH ın yarattıgı canlı ne yani hayvan die ac mı kalsın beslenmez mi evi yedimi 2 o kadar ac mumın vraken dyorsun ya bi damlacık kaplumbaga ne yiybilir hayvan beslediler die yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizi unutacaklar die bi kaidemi var ayrıca YUCE MEVLAM NEYLERSE GUZEL EYLER İGRENC DEMEK BİZİM HADDİMİZ DEGİL.kocaman bir hiçde olacagını sanmıyorum sonuç itibariyle bir hayvanları sevmeyen insanlarıda sevemez kanımca.kusura bakma asla kalp kırmak istemem ama kendimi tutamadım yazdım yinede.selametle.hakkını helal et inşaALLAH.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

aslında kardeşime bir noktada katılıyorum zaten beyazda onu demek istedi galiba ;)

küçüçük hayvanların meta haline döndürülmesinsden üzerlerinden ticaret yapılmasından bende hoşlanmıyorum... bir ara muhabbet kuşlları furyası vardı her evde vardı .. kimi bakamıyordu hemen ölüyorlardı...

yazık degilmi o hayvancagızlara.. para kazanmak için üretiliyor.. bakamıyan bakan herkes alıyor.. benimde vardı kuşum**ayvaz ** geçen kış öldü... çok üzülmüşütüm ... keşke hiç alınmasaydı dedim.. şimdi töbeliyim .. almayı hiç düşünmüyorum... sonra vicdan azabı duyuyor insan.. tek bir kafeste ömrünü geçirdi...dogru düzgün uçamadı bile ..bazen düşündüm ben kimim ki neyimki .. rabbimi binbir güzellikte yaratmış oldugu bir canlı ... en büyük hakkı uçmak ve ben kısıtlıyorum... bubun vicdan azabını çok çektim.. :(

neyse kardeşimim üzerine gelmeyelim ..

muhabbetle kardeşim baki selamlar

imported_Beyaz_

Kayıtlı Kullanıcı
Ben rabbimin yarattıgına igrenç demedim siz öyle anlamak istediniz
Ben hayvanı yargılayamam haşa yaradanıda yargılayamam

Benim demek istedigim şevkatiniz merhametiniz varsa bunu farklı alanlarda uygulayın
keyfi hobi olsun şu olsun bu olsun diye böyle amaçsızca hayvan beslemek bence gereksiz
vede yersiz

rabbim onları insanlara mahkum yaratmamış onlar kendilerini gayet tabi besleyebilirler
bana tamamen duygu sömürüsü geliyor bu tarz davranışlar
işte bakın ben şevkatliyim hayvanseverim besliyom
hiç gerek yok

selam ve dua ile

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

asıl igrençlik sizsiniz igrencinden de ötesi bu konuşmanızdan midem bunaldı
hadi eyvallah

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Ben rabbimin yarattıgına igrenç demedim siz öyle anlamak istediniz
Ben hayvanı yargılayamam haşa yaradanıda yargılayamam

Benim demek istedigim şevkatiniz merhametiniz varsa bunu farklı alanlarda uygulayın
keyfi hobi olsun şu olsun bu olsun diye böyle amaçsızca hayvan beslemek bence gereksiz
vede yersiz

rabbim onları insanlara mahkum yaratmamış onlar kendilerini gayet tabi besleyebilirler
bana tamamen duygu sömürüsü geliyor bu tarz davranışlar
işte bakın ben şevkatliyim hayvanseverim besliyom
hiç gerek yok

selam ve dua ile

yoruma bak çok komiksiniz hatta yaptıgınız yorumu açıp bir okuyun ne kadar şaçma oldugunu ve konumu daha fazla kirletmeyin

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm damlacım hani hatırlarsan bizim kabluşumuz ölmüştü:a09:
sadece 1 ay kadar yaşadı ..
ben bidaha istiyorum ama gene ölür diye cesaret edemiyorum eşim petşop taki adama sormuş neden ölmüş olabilir diye ben ona et veriyordum günde iki defa en küçük tırnagım kadar adam ondan ölmüştür demiş et parazit yapar demiş..
sen nasıl besliyorsun ve yaşadıgı akvaryum nasıl bişey..
biz pilastik bi akvaryum kullanıyorduk ..

ablacım ne yapmışsın sen kesinlikle ondan ölmüştür akvaryumu var özel kare bir akvaryum camdan için taşlarla yerleştiriyoruz ve sabahları kuru bir yerde güneşlensin diye bir taşı yüksek yere koyuyoruz oraya çıkıp sabahları güneşlenir yem olarak karides ve bitkisel yem veriyoruz onu kararında ver ablacım sonra çok büyüyor:) bizim ki maşallah çok büyüdü vallahi duygu sömürüsü diye hayvana bakılmaz hatırlıyorsanız peygamber efendimizin zamanında bir çocuk varmış ve kuşu varmış kuşu ölünce çok üzülmüş ve camiye gitmemiş bunu farkeden peygamber efendimiz çocugu sormuş ve ögrenmiş şimcik bu kambuş bize hediye geldi zaten ama iyikide gelmiş gerçekten iki yıldan beri bizle şimdi bir yere bıraksak bile yaşayamaz çünkü alışdı bu günahıda hiç birimiz alamayız ama kendi bilmez insanlar çıkıp şaçma şaçma konuşur her neyse rabbim akıl fikir versin küçükken hiç mi bir civcivi veya kuşu olmamış bu insanın hiç mi bakmak istemiş şaşırdım daha dogrusu rabbimin yarattıgı herşey severim
rabbimize emanetsiniz ablacım
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Allah ın Yarattığı aciz bir hayvancıktan mı miden bulandı?Pek bişey yemiyolar öyle masrafları yok,sesleri bile çıkmaz gariplerin çokda sevimlilerdir benimde 2 tane var ordan biliyorum..Yani bir mümin kardeşinize yardım etmek isterseniz engel olmuyolar..

yorumunuza saglık kardeşim evet çok tatlılar bakabilecek herkesinde almasını isterim düşünün evinizde rabbimizi zikreden sürekli bir hayvan var KEŞKE BAHÇEM OLSADA BÜTÜN HAYVANLARA BAKABİLSEM
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
:a21::a21:massallah bu fazla büyümüs yaa

maşallah evet büyüdü :)
görseniz o kadar masum ki o kadar temzi ki bazen onu izleyip rabbime tefekkür ediyorum nasıl yaratmış kabugunun üzerindeki çizgiler o boynundaki renk tonları...
selam ve dua ile
<<B)>>

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
ay cok tatlıı... benimde vardı kışın öldü benimkininde adı abboş du ömrü uzun olsun inşallah nazarım degmesin:)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
ay cok tatlıı... benimde vardı kışın öldü benimkininde adı abboş du ömrü uzun olsun inşallah nazarım degmesin:)

gözlerinize saglık katılıyorum çok tatlı şimcik bazen uyuyor sonra uyanıyor böyle bebek gibi oluyor ya rabbim nasıl yaratmış izlemesi o kadar güzel ki
amin inşallah degmez güzel bakıyorsunuz ya degmez kardeşim
selam ve dua ile
<<B)>>

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
damla ama dikkat et gerçi biliyorsundur ama kış uykusuna uyuyunca uyanmama ihtımali varmış kışın uyumaması için neler yapmazdım ona:)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
damla ama dikkat et gerçi biliyorsundur ama kış uykusuna uyuyunca uyanmama ihtımali varmış kışın uyumaması için neler yapmazdım ona:)

evet biliyorum abla öyle bir durumda allahın iznigiyle hiçbir şey olmaz dikkat ediyoruz zaten bizimki obur oldugundan pek fazla uyumaz:) yemek için uyanır o

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım ne yapmışsın sen kesinlikle ondan ölmüştür akvaryumu var özel kare bir akvaryum camdan için taşlarla yerleştiriyoruz ve sabahları kuru bir yerde güneşlensin diye bir taşı yüksek yere koyuyoruz oraya çıkıp sabahları güneşlenir yem olarak karides ve bitkisel yem veriyoruz onu kararında ver ablacım sonra çok büyüyor:) bizim ki maşallah çok büyüdü vallahi duygu sömürüsü diye hayvana bakılmaz hatırlıyorsanız peygamber efendimizin zamanında bir çocuk varmış ve kuşu varmış kuşu ölünce çok üzülmüş ve camiye gitmemiş bunu farkeden peygamber efendimiz çocugu sormuş ve ögrenmiş şimcik bu kambuş bize hediye geldi zaten ama iyikide gelmiş gerçekten iki yıldan beri bizle şimdi bir yere bıraksak bile yaşayamaz çünkü alışdı bu günahıda hiç birimiz alamayız ama kendi bilmez insanlar çıkıp şaçma şaçma konuşur her neyse rabbim akıl fikir versin küçükken hiç mi bir civcivi veya kuşu olmamış bu insanın hiç mi bakmak istemiş şaşırdım daha dogrusu rabbimin yarattıgı herşey severim
rabbimize emanetsiniz ablacım
selam ve dua ile
<<B)>>

bilgilendirdigin için sagol damlacım ALLAH içimizdeki sevgiyi yok etmesin ..
bide akvaryum için ısıtma cihazı filan gerekiyomu?yoksa tek taşlar ve cam akvaryum yeterlimi?

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
bilgilendirdigin için sagol damlacım ALLAH içimizdeki sevgiyi yok etmesin ..
bide akvaryum için ısıtma cihazı filan gerekiyomu?yoksa tek taşlar ve cam akvaryum yeterlimi?

amin inşallah abla evet ablacım ısıtma gerekli bizim ki sürekli takılı yazın pek etkisi olmuyor ama kışın gerekli yoksa allah korusun ölebilir

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
amin inşallah abla evet ablacım ısıtma gerekli bizim ki sürekli takılı yazın pek etkisi olmuyor ama kışın gerekli yoksa allah korusun ölebilir

sagolasın canım bilgilendirdigin için o zaman bizimki çok bile yaşamış kışındı bide ama aldıgmız adam bu akvaryumda (plastik)yaşar demiş hiç böyle aparatlar gerekir dememiş ..
ama bendede suç var keşke araştırsaydım aslında kendim alsaydım önce bi araştırırdım ama kızıma hediye geldi..
neyise hayırlısı ..
selametle kall:H

s.y.h

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşımında aynen bu şekilde minnacıktı şimdi büyüdü ama çok değil

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt