Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kahvaltılık tarifleri (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
taze kekik dağlarda çıkar ,mart ayından itibaren, mis gibi kokar, herdertde devadır..
ince olarak kıyılır ve taze soğan ,maydanoz, pul biber,nar ekşisi ve son olarakta zeytinyağı ile harmanlanır...
muhteşem bir lezzet,,
ter kokusunu önler, böbrek kumlarını ve taşlarını izale etmekle bilinir,,baş ağrıları, kadınsal hastalıklarda, vücuttaki iltihaplara birebir gelir..

edam kekiğe değinmişken bir kekik salatası tarifi vereyim:)
yararlarının yanında lezzeetle yiyelim:)

öncelikle herkese selamlar..

KEKİK SALATASI
taze kekik
taze soğan
zeytin(isterseniz koyabilrsiniz)
nar ekşisi(yoksa limon)
zeytin yağı
az miktar tuz
domates
yapılışı:taze kekikleri bir kaba alalım,ince doğranmıs taze soğanlarıda ekleyelim,çekirdekleri ayrılmış zeytinleri,doğranmış domates ekleyelim diğer malzemeleri ekleyip karıştıralımm...
afiyet olsunn

edam005

Kayıtlı Kullanıcı

edam kekiğe değinmişken bir kekik salatası tarifi vereyim:)
yararlarının yanında lezzeetle yiyelim:)

öncelikle herkese selamlar..

KEKİK SALATASI
taze kekik
taze soğan
zeytin(isterseniz koyabilrsiniz)
nar ekşisi(yoksa limon)
zeytin yağı
az miktar tuz
domates
yapılışı:taze kekikleri bir kaba alalım,ince doğranmıs taze soğanlarıda ekleyelim,çekirdekleri ayrılmış zeytinleri,doğranmış domates ekleyelim diğer malzemeleri ekleyip karıştıralımm...
afiyet olsunn

selamün aleyküm ,bizim toprak:a15:doğru bak bu tarifi biliyodum ama ,unutmuşum, ellerine sağlık,,:a35:
taze kekiği, genelde biz hataylılar biliyor sanıyorum,,kurusu dışarıya gönderiliyor ama..
emeğine sağlık kardeşim..

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
süper bir tarifmiş. ağzım sulandı. yeşilliği severim. nar ekşisini yeni keşfetmiştim.
bu tarifide denicem. iş sadece taze kekik bulmaya kaldı.

eftalyasun kardeşim,eğer çevrenizde kuru keki k varsa , tabi dal olarak ,onu hafif haşlayıp, süzgeçte süzdür..
ve aynen tarifteki gibi yap,,oda gayet lezzetli luyor..
afiyet ve sıhhatle kalınız inşallah..

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir salata tarifi vermek istiyorumm...tamda mevsimine girdik...haftasonu sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz..

Patlıcan salatası
patlıcan,biber(yeşil,kırmızı)tercihinize göre
domates,soğan (isterseniz soğan koymayabilirsiniz)
taze nane,maydonoz,
tuz,nar ekşisi(yoksa limon)
kimyon,yağ
yapılışı:malzemeleleri fırında közleyin(imkan varsa mangalda yapabilrsiniz közde daha lezzetli oluyor,çarşı fırınlarındada pişittirebilrsiniz:) )
piştikten sonra kabuklarını soyun.patlıcanı,biberi,domatesi,soğanı doğrayıın.
maydonozu,nanayi doğrayın.
bir kaba aldıktan sonra üzerine ekşisini,tuzunu,kimyonunu,bir miktar yağ koyun,,karıştırınnn

ohhh mis gibi hafif ve çok leziz salata (yanına bide açık ekmek,çay ):)
Afiyet olsun..
bak bu tarife katılım yapamadan geçemicem..
çok sevdiğim bir salata aynı zamanda..ellerine sağlık kardeşim..

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ,bizim toprak:a15:doğru bak bu tarifi biliyodum ama ,unutmuşum, ellerine sağlık,,:a35:
taze kekiği, genelde biz hataylılar biliyor sanıyorum,,kurusu dışarıya gönderiliyor ama..
emeğine sağlık kardeşim..

aleyküm selam hemşerim:)evet hataylılar biliyor genelde.sanırım pek nar ekşiside bilinmiyor.edam bende sana teşekkür ediyorum:)bak bende kuru kekiği haşlayıp yapıldığını bilmiyordum öğrendim:)bu arada çok sevindimtoprağımda burda:)
şunu da söleyim..taze kekiğe zahter de deniliyor.onun şişeye basması ayrı bir lezzet:)

Allahın selamı bereketi üzerine olsun güzel kardeşim..

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Ben tarif değil, ama kahvaltılık çeşidimizi söylicem, Gene bizim yörenin, Tuzlu yoğurt,
sünme peynir,kekikli çökelek,yeşil zeytin,taze kekik salatası (şimdi tamzamanı)
bahar salatası,,,humus,

bayılırım:)bide saçta bağazlama olcak sıcak sıcak çökelekle harika gider:)yöremizde çok çeşit var özellikle peynir kızartması harika

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Benim favori kahvaltılıklarım biraz basit ama çok seviyorum.
zeytinyağına kekik, kırmızı biber, nane gibi bilimum baharatları boca edip ekmek bandırıyorum.
tereyağla peyniri tavada eritip yine ekmek bandırıyorum.
ayrıca soğanlı yumurta da favorilerim arasında
bi de ballı krep,

yumurtalı ekmek bunu fırında da yapıyorum daha hafif oluyo..
bayat ekmekleri dilimleyip yumurtaya bulayıp yağlanmış tepsiye diz
üzerine ezilmiş peynirle maydanozu karıştırıp sür
başka malzeme istersen de ekleyebilirsin sosis,biber,domates vs.
pizza gibi harika oluyor..

harika kalori alınır bunlarla:)ama beğenilen herşeyde var canım napalım?

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Yumurta salatası

yumurta
soğan(taze soğanda olabilir)
maydonoz
nane
kimyon
toz biber
azmiktar yağ
yapılışı:yumurtaları haşlıyoruz.maydonoz,nane,soğanları halka halka doğrayalım.
diğer malzemeleride koyalım.hepsini karıştıralım
Afiyet olsun...

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
::):):) ya super hepsi Allah razi olsun....dayanamiyom:( son zamanlarda evde yedigim coreklerden baya kilo aldim:) rejimdeyim su an :):):)
yukarida yazilmis dikkatimi cekti.. kekikli biisler.. :) burda (yani yunanistanda) beyaz peynir uzerine zeytinyagi ve de kekik super oluyor ben cok severim :) yemeklerin yaninda harika oluyor bide o kekik kokusu super:)

bende size kolay corek tarifi vereyim.. ben olcu kullanmiyorum ama cok basit hepiniz anlicaksiniz.. :)

malzemeler: yogurt, azcik soda, tuz ve un.. cok iyi yogurun hamuru cunki cok yogurunca daha da guzel oluyor.. sonra ufak ufak acip kizgin yagda kizartin.. kahvalti icin harika.. yaninda peynir cay domates salatasi oldumu super oluyoooo:) sanirim trde lokma diyorlar coreklere :) bu da sahtesi:) hic oldurmadan hemencecik olan:)

afiyet sekey olsun:) uff aciktimda:):) ihihihih:)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
::):):) ya super hepsi Allah razi olsun....dayanamiyom:( son zamanlarda evde yedigim coreklerden baya kilo aldim:) rejimdeyim su an :):):)
yukarida yazilmis dikkatimi cekti.. kekikli biisler.. :) burda (yani yunanistanda) beyaz peynir uzerine zeytinyagi ve de kekik super oluyor ben cok severim :) yemeklerin yaninda harika oluyor bide o kekik kokusu super:)

bende size kolay corek tarifi vereyim.. ben olcu kullanmiyorum ama cok basit hepiniz anlicaksiniz.. :)

malzemeler: yogurt, azcik soda, tuz ve un.. cok iyi yogurun hamuru cunki cok yogurunca daha da guzel oluyor.. sonra ufak ufak acip kizgin yagda kizartin.. kahvalti icin harika.. yaninda peynir cay domates salatasi oldumu super oluyoooo:) sanirim trde lokma diyorlar coreklere :) bu da sahtesi:) hic oldurmadan hemencecik olan:)

afiyet sekey olsun:) uff aciktimda:):) ihihihih:)

verirsiniz inş.kilo nedir gelir gider sağlığınız yerinde olsun:)evet lokmanın şekersizi bu:)

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
güzel tarifler gelmeye başlamış :)

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
bizde patlıcan közleyip ortadan keseriz iyice acarız içine bir parca tereyagı koyup sıcaklında eriyor tuzlayıp yeriz cok guzel oluyor

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
bizde patlıcan közleyip ortadan keseriz iyice acarız içine bir parca tereyagı koyup sıcaklında eriyor tuzlayıp yeriz cok guzel oluyor

közlenmiş biber ve patlıcanı çok severim.
eskiden rahmetli anneannem sıcak tarhana çorbasının yanında biber közlerdi,
ne tatlı olurdu.
çok özledim o tatları.

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
Yumurta salatası

yumurta
soğan(taze soğanda olabilir)
maydonoz
nane
kimyon
toz biber
azmiktar yağ
yapılışı:yumurtaları haşlıyoruz.maydonoz,nane,soğanları halka halka doğrayalım.
diğer malzemeleride koyalım.hepsini karıştıralım
Afiyet olsun...

selamün aleyküm bak buda güzel kardeşim, yağ derken zeytin yağı olucak bildiğim kadarıyla ellerine sağlık..:a32:

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
bir tarifte benden, çok basit ve bilindik ama küçücük bir yeşillik tadı inanılmaz değiştiriyor.

yumurta ve rendelenmiş kaşarı bir kasede çırpıp, yağlı tavaya döküyoruz.
üzerine kırmızı biber/karabiber ve tuzunu ekliyoruz. hiç karıştırmadan kısık ateşte ağzı kapalı olarak pişiriyoruz. servis yaparken üstüne ince kıyılmış fesleğen ekliyoruz.
İnanılmaz bir lezzet ve tat veriyor. Tavsiye ederim.

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
çay peynir zeytin haşlama yumurta salata... kahvaltimiz böyle

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
bendende küçük bi tarif: 2 tane yufkayı üst üstte koyup ikiye katlayın bu şekilde 4 kat oluyo şişe kapağıyla yuvarlaklar kesin ayriyetten sosisleride ince doğrayın kürdana bi yufka bi sosis bu şekilde doldurun kızgın yağda kızartın çıtır çıtır çok güzel oluyo
(ben normalde sosisi sevmem ama bu şekilde yiyebiliyorum)
AFİYET OLSUN...

Eftalyasun

Kayıtlı Kullanıcı
bir tarifte benden, çok basit ve bilindik ama küçücük bir yeşillik tadı inanılmaz değiştiriyor.

yumurta ve rendelenmiş kaşarı bir kasede çırpıp, yağlı tavaya döküyoruz.
üzerine kırmızı biber/karabiber ve tuzunu ekliyoruz. hiç karıştırmadan kısık ateşte ağzı kapalı olarak pişiriyoruz. servis yaparken üstüne ince kıyılmış fesleğen ekliyoruz.
İnanılmaz bir lezzet ve tat veriyor. Tavsiye ederim.

bende yaparım yumurtayı böyle ama fesleğen hiç kullanmadım.
fesleğen bildiğimiz saksıda yetişen fesleğenmi?
yoksa baharatçılarda filan satılıyomu?
tadını bilmiyorum ama eminim güzeldir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt