Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KADİR GECESİ VE BİZE DÜŞENLER (1 Kullanıcı)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KADİR GECESİ VE BİZE DÜŞENLER

VEYS yazdı:
zerda yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
ABLA BAKIYORUMDA YİNE ARAYA SIKIŞTIRDIN ENİŞTEYİ HA:):):):) SEN ANNENLE ARA BULURSAN BAYRAMDAN SONRA NİKAH:)ABLA KONUYU KAYNATMAK İSTEMEM AMA ŞU FIKRAYI UNUTMAMMAK LAZIM

1) Anne küçük kızına anlatıyordu.
"Bak kızım, gelinler en mutlu günleri olduğu için nikahta beyaz giyerler."
Küçük kız bir an düşündü.
"Yaa... Şimdi damatların neden siyah giydiklerini daha iyi anlıyorum..."

:):):)ALLAH RAZI OLSUN ABLAM EMEGİNE YÜREGİNE SAGLIK.TATLI YAP BAYRAM DA GELİRİM İNŞ SANA;)
rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim her kulun ihtiyac duyduğu bir dua vardır bir isteği vardır sanada hayırlı bir eş diledim rabbimden

:):):)
amin

YERİNİZİ DARLTIYORUM GALİBA.ŞAKA BİR YANA BANA EVLİLİK DEMEYİM ZORUMA GİDİYOR.SANKİ BEN SİZE FAZLAYMIŞIM GİBİ HİSSEDİYORUM

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum. Zerda abla tesbihatları hesaplayıp yazacağım demişssin ya 1000 salavat 1000 tevhid daha eklermisin.

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum. Zerda abla tesbihatları hesaplayıp yazacağım demişssin ya 1000 salavat 1000 tevhid daha eklermisin.Bugün bu kadar oldu.Daha çekicem inşallah.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tugba_m yazdı:
selamun aleykum. Zerda abla tesbihatları hesaplayıp yazacağım demişssin ya 1000 salavat 1000 tevhid daha eklermisin.Bugün bu kadar oldu.Daha çekicem inşallah.
tamam canım kardeşim allah razı olsun en kısa zamanda hesablıyacağım inş dua ile

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.BU GÜZEL VE FAYDALI BİLGİLER İÇİN,CENAB-I HAK RAZI OLSUN İNŞALLAH.HAKKINDA HAYIRLI NE İSE ONU NASİP EYLESİN,VE BU HAYIRLARIN MÜKAFATINI SANA(BÜTÜN KARDEŞLERİMEDE) CENNETİNİ YÜCE MEVLAM HEDİYE EYLESİN İNŞALLAH.ABLACIĞIM O ÜZGÜN VE KIRIK KALBİ YÜCE MEVLAM SEVGİSİ VE AFFEDİLEME MÜJDESİ İLE İNŞALLAH İYİLEŞTİRİR.RABBİM HER NE SIKINTIN VE DERDİN VARSA İNŞ BU MÜBAREK GECEDE GİDERİR(KONAK KARDEŞİMİDE EKLEMEK İSTİYORUM,KONAK KARDEŞİMİNDE SIKINTILI GÜNLERİ BU ARALAR.İNŞALLAH KONAK KARDEŞİMDE DERTLERİNDEN VE SIKINTILARINDAN DA FERAHA ULAŞIR.VE TÜM KALBİ KIRIK,DERDİ,SIKINTISI OLAN KARDEŞLERİMİN ALLAH(YAR VE YARDIMCISI OLSUN).FATMA KARDEŞİM SEN VE SENİN GİBİ BÜTÜN BEKAR KARDEŞLERİME RABBİM HAYIRLISI İLE KENDİNİ ALLAH(CC) YOLUNA ADAMIŞ HAYIRLI EŞLER KARŞINIZA ÇIKARIR(AMİN)..RABBİM BU GECEDE GÜNAHLARINIZI AFFEYLEYİP,HEPİNİZİ İNŞ CENNETİNE NASİP EYLER.BU MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZII BİRBİRLERİMİZDEN EKSİK EYLEMEYELİM İNŞALLAH.AFFEDİLME ÜMİDİYLE İNŞ..HAYIRLI GÜNLER KARDEŞLERİM..TEKRARDAN ÇOK SAĞOALSIN ABLAM.HAKKI İLE EDA EDENLERDEN OLURURZ İNŞ BU GECEYİ..SELAM VE DUA İLE

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

Selamunaleykum,
Allah sizlerden ve özellikle zerda ablamdan razı olsun. İnşallah bu bilgilerden faydalanarak gecemizi en güzel şekilde ihya edenlerden oluruz.
Yalnız benim bu konu ile ilgili bir hatırlatmam olacak tabi uygun görürseniz.
Kimseden ses çıkmadığına göre uygun görüyorsunuz demekki.
Efendim aslında bizim kadir gecesini ramazanın son 10 gününde aramamız gerektiği konusunda hadisler var. Yalnız ağırlık görüş olarak kabul ettiğimiz 27. geceyi kadir gecesi olarak ihya ediyoruz. allah kabul etsin. yalnız bu sene hilal'in 1 gün önce görülmesi sebebi ile yarın (Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece) 27 gece olarak kadir gecesi olma ihtimali göz önünde bulundurarark yarınıda kadir gecesi olarak ihya edersek daha iyi olur diye düşünüyorum.
hepinizin allah orucunu, namazını, sadaksını, zekatını v.s. ibadetlerinizi allah kabul etsin.
k.s.e.o.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM ABLACIĞIM.BU GÜZEL VE FAYDALI BİLGİLER İÇİN,CENAB-I HAK RAZI OLSUN İNŞALLAH.HAKKINDA HAYIRLI NE İSE ONU NASİP EYLESİN,VE BU HAYIRLARIN MÜKAFATINI SANA(BÜTÜN KARDEŞLERİMEDE) CENNETİNİ YÜCE MEVLAM HEDİYE EYLESİN İNŞALLAH.ABLACIĞIM O ÜZGÜN VE KIRIK KALBİ YÜCE MEVLAM SEVGİSİ VE AFFEDİLEME MÜJDESİ İLE İNŞALLAH İYİLEŞTİRİR.RABBİM HER NE SIKINTIN VE DERDİN VARSA İNŞ BU MÜBAREK GECEDE GİDERİR(KONAK KARDEŞİMİDE EKLEMEK İSTİYORUM,KONAK KARDEŞİMİNDE SIKINTILI GÜNLERİ BU ARALAR.İNŞALLAH KONAK KARDEŞİMDE DERTLERİNDEN VE SIKINTILARINDAN DA FERAHA ULAŞIR.VE TÜM KALBİ KIRIK,DERDİ,SIKINTISI OLAN KARDEŞLERİMİN ALLAH(YAR VE YARDIMCISI OLSUN).FATMA KARDEŞİM SEN VE SENİN GİBİ BÜTÜN BEKAR KARDEŞLERİME RABBİM HAYIRLISI İLE KENDİNİ ALLAH(CC) YOLUNA ADAMIŞ HAYIRLI EŞLER KARŞINIZA ÇIKARIR(AMİN)..RABBİM BU GECEDE GÜNAHLARINIZI AFFEYLEYİP,HEPİNİZİ İNŞ CENNETİNE NASİP EYLER.BU MÜBAREK GECEDE DUALARIMIZII BİRBİRLERİMİZDEN EKSİK EYLEMEYELİM İNŞALLAH.AFFEDİLME ÜMİDİYLE İNŞ..HAYIRLI GÜNLER KARDEŞLERİM..TEKRARDAN ÇOK SAĞOALSIN ABLAM.HAKKI İLE EDA EDENLERDEN OLURURZ İNŞ BU GECEYİ..SELAM VE DUA İLE
canım benim rabbim razı olsun benim gibi benim gibi acizane bir kula sizler gibi değerli kardeşler kazandırdığı için ben nekadar şükr etsem azdır rabbim duası kabul olunanların hatrına bizlerinde dualarını kaul buyursun inş

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mtekik yazdı:
Selamunaleykum,
Allah sizlerden ve özellikle zerda ablamdan razı olsun. İnşallah bu bilgilerden faydalanarak gecemizi en güzel şekilde ihya edenlerden oluruz.
Efendim aslında bizim kadir gecesini ramazanın son 10 gününde aramamız gerektiği konusunda hadisler var. Yalnız ağırlık görüş olarak kabul ettiğimiz 27. geceyi kadir gecesi olarak ihya ediyoruz. allah kabul etsin. yalnız bu sene hilal'in 1 gün önce görülmesi sebebi ile yarın (Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece) 27 gece olarak kadir gecesi olma ihtimali göz önünde bulundurarark yarınıda kadir gecesi olarak ihya edersek daha iyi olur diye düşünüyorum.
hepinizin allah orucunu, namazını, sadaksını, zekatını v.s. ibadetlerinizi allah kabul etsin.
k.s.e.o.
değerli kardeşim rabbim razı olsun çok tşk ederim bu hatırlatmanız için eminim çok faydalı olmuştur rabbim sizi muradınıza nail eylesin korktuklarınızdanda emin eylesin bu kardeşinizi duada hatırlarsanız nekadar sevinirim tahmin bile edemezsiniz selam ve dua ile

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

zerda yazdı:
mtekik yazdı:
Selamunaleykum,
k.s.e.o.
değerli kardeşim rabbim razı olsun çok tşk ederim bu hatırlatmanız için eminim çok faydalı olmuştur rabbim sizi muradınıza nail eylesin korktuklarınızdanda emin eylesin bu kardeşinizi duada hatırlarsanız nekadar sevinirim tahmin bile edemezsiniz selam ve dua ile

Allah cümlemizden razı olsun.
asıl duaya muhtaç olan biziz sizlerde bizleri duanızda eksik etmezseniz mutlu edersiniz.
k.s..eo.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim dünyevi ve uhrevi sıkıntılarınızı gidersin inş dualarımız kabeimuazzamada ravzaimudahharda edilen dualar ilhak olsun inş rabbim gönlünüze göre versin dua ile

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
rabbim dünyevi ve uhrevi sıkıntılarınızı gidersin inş dualarımız kabeimuazzamada ravzaimudahharda edilen dualar ilhak olsun inş rabbim gönlünüze göre versin dua ile
Amin abla ecmain olsun.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

duada unutmayın kardeşim

h_denizkizi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. tüm dostlara...allah hepinizden razı olsun....
bu siteye yeni üyeyim ama çok güzel burda herşey...allah hepinizden razı olsun...
rabbim herkesin günahlarını bağışlasın...sağlık ve selamet versin....sabırlar versin...duaya açılan ellerimizi icabete erdirsin inşallah...amin...
şu mübarek ramazanda kimimiz mutlu kimimiz mutsuz ama rabbim yüreklerden iman eksik etmesin...hepimizin hakkında hayırlısını versin...
.......
sıkıntımı üzüntümü sizlerle paylaşmak dualarınızı almak istedim inşallah...
komşumuz kaza geçirmişti 15-20 gün öncesi,şimdi iki aile birden acılar içinde...bir iftar yemeği sonrası kaza ve bir anne şimdi kırıklar içinde kalkamıyor...24 yaşındaki kardeşi ve 4 yaşındaki oğlunu kaybetti...11 yaşındaki kızı kırıklar ve dikişler içinde...
küçücük efe daha fazla dayanamadı beyninden aldığı darbeye ve bugün defnettik onu...annesi hala hastanede ve bugün öğrendi herşeyi son kez göremedi...yüreği yanıyor...
rabbim verdi canı yine o alıcak elbet...geride kalanlara sabırlar versin rabbim...
şimdi apartmanda o minik yaramaz efecik yok artık...maviş maviş bakmayacak artık...
rabbim hepimize hayırlı ölümler nasib etsin...
rabbim sıkıntısı üzüntüsü derdi olan tüm herkese yardım etsin selamet versin sağlık versin sabırlar versin inşallah....
sizleri üzdüm belki arkadaşlar ama üzüntümü paylaşmak istedim..affedin...
allah hepinizden razı olsun....

zerda hanım siz çok iyisiniz,yazdığınız herşey çok güzel...burda herkes çok güzel şeyler paylaşıyor...allah hepinizden razı olsun....

şu mübarek ayda ve şu mübarek kadir gecesine yaklaştığımız günlerde rabbim hepimizin günahlarını bağışlasın....dualarımızı kabul buyursun....hakkımızda hayırlısını nasib etsin inşallah....

konak

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.
Bu güzel gece ile ilgili anımsatmanızdan dolayı Rabbim sevabınızı yazsın.
Kadir Gecesi. Mümin için, inanan için bin aydan daha hayırlı mubarek gece. Rabbim O Mubarek geceye ulaşıncaya kadar tüm inanan kardeşlerimi annesinden doğduğu günki gibi günahsız ulaşmayı nasip etsin. Hayatımıza yeni bir başlangıcın ivmasi olur İnşallah O mubarek gece.
Benim Rabbimden o gece için dileklerim ise; İnşallah herkesin duası kabul olur ümidiyle, Öncelikle İman ve Kur'an dolu, Resuli Ekremin şefaatine nail olmayı, hayatta iken O'nun huzuruna gitmeyi, hayatım boyunca islam dini için mücadele vermeyi nasip etsin. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm inanan kardeşlerimin dualarının kabulünü, sıkıntılarının giderilmesini diliyorum. Anne ve babamın bilerek veya bilmeyerek işlediklerin günahlarının af olunmasını, annem için kalan ömrünü iman ve Kur'an ile geçirmeyi, çocuklarımın islam bilinci ile yaşamlarını sağlıklı ve sıhhatli geçirmelerini, ölümümüzden sonra da bizleri unutmayacak bir bilinç taşımalarını, sağlıklı ve sıhhatli, hayırlı bir ömür geçirmeyi, sıkıntılarımızdan kurtulmayı, gözlerimizi ve gönlümüzü günahtan arındırmayı nasip etsin İnşallah.
Güler kardeşim, Rabbim sizden razı olsun. Unutmamşsınız ve duanızda beni de anmışsınız. Şimdi sizin de benim üzerimde bir hakkınız var bana hakkınızı da helal eder misiniz? Rabbim gönlünüzden geçen herşeyi gönlünüze göre yaşamayı nasip etsin İnşallah. Bu site kanalıyla birçok değerli insan tanıdım. İnanın sizler hepimiz için ümit vaddediyorsunuz. Sıkıntı ve dertlerimizi paylaşıyorsunuz. Bu ne güzel bir yapı. Rabbim tüm insanlığa bunu nasip etsin.
Yine Rabbimden dileğim, duam tüm sıkıntı içerisinde bulunanların sıkıntılarını kendi sonsuz hazinesine çekmesi ve huzur dolu bir ömür nasip etmesi.
Benim de yüreğimde taşıdığım beklentilerimin hayırlara vesile olacak şekilde gerçekleşmesini diliyorum.Yine sıkıntı içerisindeki tüm imanlı kardeşlerimin de sıkıtılarının giderilmesi için duacıyım.
Rabbim hepimize ama hepimize son nefesimizde imanlı bir yolculuk nasip etsin.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

h_denizkizi yazdı:
s.a. tüm dostlara...allah hepinizden razı olsun....
bu siteye yeni üyeyim ama çok güzel burda herşey...allah hepinizden razı olsun...
rabbim herkesin günahlarını bağışlasın...sağlık ve selamet versin....sabırlar versin...duaya açılan ellerimizi icabete erdirsin inşallah...amin...
şu mübarek ramazanda kimimiz mutlu kimimiz mutsuz ama rabbim yüreklerden iman eksik etmesin...hepimizin hakkında hayırlısını versin...
.......
sıkıntımı üzüntümü sizlerle paylaşmak dualarınızı almak istedim inşallah...
komşumuz kaza geçirmişti 15-20 gün öncesi,şimdi iki aile birden acılar içinde...bir iftar yemeği sonrası kaza ve bir anne şimdi kırıklar içinde kalkamıyor...24 yaşındaki kardeşi ve 4 yaşındaki oğlunu kaybetti...11 yaşındaki kızı kırıklar ve dikişler içinde...
küçücük efe daha fazla dayanamadı beyninden aldığı darbeye ve bugün defnettik onu...annesi hala hastanede ve bugün öğrendi herşeyi son kez göremedi...yüreği yanıyor...
rabbim verdi canı yine o alıcak elbet...geride kalanlara sabırlar versin rabbim...
şimdi apartmanda o minik yaramaz efecik yok artık...maviş maviş bakmayacak artık...
rabbim hepimize hayırlı ölümler nasib etsin...
rabbim sıkıntısı üzüntüsü derdi olan tüm herkese yardım etsin selamet versin sağlık versin sabırlar versin inşallah....
sizleri üzdüm belki arkadaşlar ama üzüntümü paylaşmak istedim..affedin...
allah hepinizden razı olsun....

zerda hanım siz çok iyisiniz,yazdığınız herşey çok güzel...burda herkes çok güzel şeyler paylaşıyor...allah hepinizden razı olsun....

şu mübarek ayda ve şu mübarek kadir gecesine yaklaştığımız günlerde rabbim hepimizin günahlarını bağışlasın....dualarımızı kabul buyursun....hakkımızda hayırlısını nasib etsin inşallah....
değerli kardeşim duanız için allah razı olsun yeni olduğunuzu yazmışsınız aramıza hoşgeldin inş hayırlar bulursun anlattığın olay gerçekten çok üzücü rabbim hayatını kaybedenlere rahmet eylesin hastanede olanlara acil şifalar versin kalanlara sabırlar versin paylaştığınız için rabbim razı olsun iyi olan bir şey varsa rabbimden eğer bir hata varsa nefismdendir selam ve dua ile rabbim gönlünüze göre versin duada unutmayın

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
S.A.
Bu güzel gece ile ilgili anımsatmanızdan dolayı Rabbim sevabınızı yazsın.
Kadir Gecesi. Mümin için, inanan için bin aydan daha hayırlı mubarek gece. Rabbim O Mubarek geceye ulaşıncaya kadar tüm inanan kardeşlerimi annesinden doğduğu günki gibi günahsız ulaşmayı nasip etsin. Hayatımıza yeni bir başlangıcın ivmasi olur İnşallah O mubarek gece.
Benim Rabbimden o gece için dileklerim ise; İnşallah herkesin duası kabul olur ümidiyle, Öncelikle İman ve Kur'an dolu, Resuli Ekremin şefaatine nail olmayı, hayatta iken O'nun huzuruna gitmeyi, hayatım boyunca islam dini için mücadele vermeyi nasip etsin. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm inanan kardeşlerimin dualarının kabulünü, sıkıntılarının giderilmesini diliyorum. Anne ve babamın bilerek veya bilmeyerek işlediklerin günahlarının af olunmasını, annem için kalan ömrünü iman ve Kur'an ile geçirmeyi, çocuklarımın islam bilinci ile yaşamlarını sağlıklı ve sıhhatli geçirmelerini, ölümümüzden sonra da bizleri unutmayacak bir bilinç taşımalarını, sağlıklı ve sıhhatli, hayırlı bir ömür geçirmeyi, sıkıntılarımızdan kurtulmayı, gözlerimizi ve gönlümüzü günahtan arındırmayı nasip etsin İnşallah.
Güler kardeşim, Rabbim sizden razı olsun. Unutmamşsınız ve duanızda beni de anmışsınız. Şimdi sizin de benim üzerimde bir hakkınız var bana hakkınızı da helal eder misiniz? Rabbim gönlünüzden geçen herşeyi gönlünüze göre yaşamayı nasip etsin İnşallah. Bu site kanalıyla birçok değerli insan tanıdım. İnanın sizler hepimiz için ümit vaddediyorsunuz. Sıkıntı ve dertlerimizi paylaşıyorsunuz. Bu ne güzel bir yapı. Rabbim tüm insanlığa bunu nasip etsin.
Yine Rabbimden dileğim, duam tüm sıkıntı içerisinde bulunanların sıkıntılarını kendi sonsuz hazinesine çekmesi ve huzur dolu bir ömür nasip etmesi.
Benim de yüreğimde taşıdığım beklentilerimin hayırlara vesile olacak şekilde gerçekleşmesini diliyorum.Yine sıkıntı içerisindeki tüm imanlı kardeşlerimin de sıkıtılarının giderilmesi için duacıyım.
Rabbim hepimize ama hepimize son nefesimizde imanlı bir yolculuk nasip etsin.
Selam ve dua ile.
rabbim sizi umduklarınıza nail korktuklarınızdan emin eylesin dünyevi ve uhrevi sıkıntılarınızı gidersin inş dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşler dün sizlere tesbihatları hesablayıp yazacağımı söylemiştim hesablamalarıma göre bir milyon 32 bin kelimei tevhidmiz bir milyon 44 bin salavatı şerifemiz ve 448 adet yasini şerifmiz olmuştur katkıda bulunan güler kardeşime fatma kardeşime zerrin kardeşime çiğdem kardeşime medina kardeşime acıbadem kardeşime fidan kardeşime ferit kardeşime samira kardeşime zeynep1111 kardeşime samira kardeşime tuğba kardeşime veys xtar kardeşime çok tşk ediyorum rabbim emeği geçen tüm kardeşlerimden razı olsun ayrıca bağışlamak için duada eklemeyi düşünüyorum selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ayrıca hafize kardeşim sevval mina cevdetsamur kardeşim habbabe kardeşim neslihan kardeşimede katkılarından dolayı tşk ediyorum rabbim sevabınızı yazsın inş bu acizane kardeşinizede dua edin inş bağışlarken selam ve dua ile

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
değerli kardeşler dün sizlere tesbihatları hesablayıp yazacağımı söylemiştim hesablamalarıma göre bir milyon 32 bin kelimei tevhidmiz bir milyon 44 bin salavatı şerifemiz ve 448 adet yasini şerifmiz olmuştur katkıda bulunan güler kardeşime fatma kardeşime zerrin kardeşime çiğdem kardeşime medina kardeşime acıbadem kardeşime fidan kardeşime ferit kardeşime samira kardeşime zeynep1111 kardeşime samira kardeşime tuğba kardeşime veys kardeşime çok tşk ediyorum rabbim emeği geçen tüm kardeşlerimden razı olsun ayrıca bağışlamak için duada eklemeyi düşünüyorum selam ve dua ile

S.A hayırlı sabahlar herkese unutulmak üzdü.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s canım yaaa neolur hakkını helal et gerçekten çok üzgünüm senin adın defterimde var ben atlamışım kusuruma bakma olurmu buralar biraz dalgı ve moralim bozuk eksik yazmışım tekrar tekrar hakkını helal et

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt