Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Sabah namazı : 4. Grup
Öğle Namazı : 5. Grup
İkindi Namazı : 1. Grup
Akşam Namazı : 2. Grup
Yatsı Namazı : 3. Grup.

yarın yapacağımız dualar duyan duymayana duyursun :D

Ya Mü'min ( iman eden kulunu koruyan)
Ya Müheymin (gözetip muhafaza eden)
Ya Aziz (üstün kuvvetli olan )

Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil azim

(Allah’ı hamd ile tesbih ederim, azamet sahibi Allah’i tesbih ederim. )

Bakara suresinin son iki ayeti (amenerrasulu)

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]285 - Peygamber, Rabbi'nden kendisine ne indirildiyse ona iman etti. Müminlerin de hepsi Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. "Biz Allah'ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır." dediler.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]286 - Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize. [/FONT]

vee LEYLA1 kardeşimiz için 1 adet yasin okuyacağız inş..

Rabbim kabul etsin..
Allaha emanet olun ;)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamüaleykum...

Esselamüaleykum...

Allah CC. hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Bugünümüzü dünden yarımızı bugünden daha hayırlı ve güzel kılsın...
Bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Bizi bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Bizlere iki dünya saadeti versin Yüce Rabbimiz...
Rabbimiz Cennette bizleri sevdiklerimizle beraber etsin inşallah...
AMİNNN...

berat05

Yönetici
esselamün aleyküm DEĞERLİ KARDEŞİM

Bende duamı yazayım...

ALLAH'ım! Evime sağlık, huzur, bereket nasip eyle. Evlatlarımı doğru yoldan ayırma, senin hoşnut olacağın şeyler yapmalarını, Kur'an-ı Kerim'e göre yaşamalarını nasip eyle. Yanlış arkadaşlardan uzaklaştır. Evlerine, ailelerine ve çevrelerine hayırlı insanlar olarak yetişmelerini sağla. Anneme, babama, kardeşlerime hayırlı ömürler nasip et. Kardeşlerime hayırlı işler helal rızıklar ver yarabbim! Kardeşimede kocasınada hayırlı iş nasip eyle. Bozulan işlerimizin düzelmesini, yeni iş kapılarının açılmasını nasip et ALLAH'ım! Başımızda ki sıkıntıları, musibetleri gider, borçlarımızı ödeme gücü ver yarabbim! Bizlere ve bütün din kardeşlerimize, bu dünyada da ahirette de sağlık ve afiyet ver. Sevgili Peygamber (s.a.v)' imizin doğduğu, gezdiği topraklara gidebilmeyi nasip eyle. Evliyaların türbelerini gezip, ziyaret edebilmeyi nasip et, onların feyzlerinden bizleride nasiplendir ALLAH' ım... Beni, annemi, babamı, kardeşlerimi ve onların evlatlarını ve bütün insanları Sevgili Peygamber(s.a.v)'imize layık ümmet eyle. ALLAH' ım! Yarattıklarının adedince salat-ü selam Sevgili Peygamber(s.av.)'imizin üzerine olsun... AMİN...

DUANIZ a maaşallah
Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

berat05

Yönetici
18 ocak pazartesi
Bulenttunalı
Cemaldurra
Mavci
Kördüğüm
Su eda
Gevher
Deniz yıldızı
Mir erhan
Zühre
Ilgın gümüş
Ceylantur
Sıla
Yusuf
Berat05
Kur’ana sevdalı
Smyyes
Kardelen 1711
Leyla-1
Nur_u secde
Sevda hafız

19 ocak Salı
Su_eda
Nisan21
Kardelen1711
Mavci
Şeb-I arus
Zühre
Mir erhan
Ayşe rana
Incinur
Cemaldurra
Deniz yıldızı (aferin kuzen)
Kördüğüm
Ilgın_gümüş
Kurana sevdalı
Gevher
Sevda hafız
Yusuf
Smyyes
Nur u secde
Nazar57
Gurbette (sizi de ekledim dualaınızı yapmışsınız anlaşılan )
Leyla1

değerli kardeşlerim eminim herkes görevini yapıyordur..keza müslüman sözünden belli olur demi..buraya bazı sebeplerden dolayı bildirim veremeyen kardeşlerimizi biliyoruz lakin diğer öğrenciler nerdeler yahu:)
(görevini yapmış amaa benim gözümden kaçmış olan bi kardeşimiz varsa affola kusurumuz ;))

19/01/2010 sabah 08:39 tekmil verilmiştir... ;) (eh bizde çalıştığımız için her vakit giremiyoruz..)

Ancak Rabbim izin verdiği sürece tüm kardeşlerimiz aklımızda ve duamızda

Hayırlı ve bereketli sabahlar

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Bu güzel dua kampanyamız gereği üzerime aldığım görevleri yerine getirmiş bulunuyorum...
Allah hepimizin dualarını kabul buyursun, inşaallah...

Allah'a emanet olun...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Allah CC. hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...

Bugünümüzü dünden yarımızı bugünden daha hayırlı ve güzel kılsın...
Bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Bizi bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Bizlere iki dünya saadeti versin Yüce Rabbimiz...
Rabbimiz Cennette bizleri sevdiklerimizle beraber etsin inşallah...

AMİNNN...

aminn abicim..Rabbim razı olsun ..:)

19/01/2010 sabah 08:39 tekmil verilmiştir... ;) (eh bizde çalıştığımız için her vakit giremiyoruz..)

Ancak Rabbim izin verdiği sürece tüm kardeşlerimiz aklımızda ve duamızda

Hayırlı ve bereketli sabahlar

kesinlikle öyledir biliyorum ama bi kere de olsa tekmilinizi verin yeter :) gereksiz yere not düşmesin ;)

Allah kbul etsin..

Selamun Aleyküm,

Bu güzel dua kampanyamız gereği üzerime aldığım görevleri yerine getirmiş bulunuyorum...
Allah hepimizin dualarını kabul buyursun, inşaallah...

Allah'a emanet olun...

Aşeyküm selam abicim

maşaallah bütün listede yoklamada :) isminiz geçiyor çok şükür..Allah kabul etsin...daim eylesin

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm iki kere girip dua edenler listede yazılmıyor galiba dün hem teheccüdde hem de sabah namazından sonra girmiştim yoklamada yokum. :) bir umut sadece takılıyorum ablacım emeğine sağlık Allah razı olsun ilgileniyorsun hepimiz insanız insanlık hali :)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALRIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.AMiN

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
DUANIZ a maaşallah
Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Aminnn... Yüce Mevlam hepimizin dualarını kabul etsin...
Sabah duamı yanlış gruba yapmışım:( Ama önce bütün grup arkadaşlarıma demiştim sonra 3. grup isimlerini saymışım :) Öğle namazında inşallah hem 4. hem 5. gruba dua edeceğim...Ben sadece isim söyleyerek dua ediyorum, sizde böyle mi yapıyorsunuz? Bazen duada gelip pcnin başında oturup yazılanları okuyup dua ediyorum:) Duada seccadeden kalkınca dua olur mu?

mir_erhan

Moderator
Sabah namazı : 4. Grup
Öğle Namazı : 5. Grup

yarın yapacağımız dualar duyan duymayana duyursun :D

Ya Mü'min ( iman eden kulunu koruyan)
Ya Müheymin (gözetip muhafaza eden)
Ya Aziz (üstün kuvvetli olan )

Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil azim

(Allah’ı hamd ile tesbih ederim, azamet sahibi Allah’i tesbih ederim. )

Bakara suresinin son iki ayeti (amenerrasulu)

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]285 - Peygamber, Rabbi'nden kendisine ne indirildiyse ona iman etti. Müminlerin de hepsi Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. "Biz Allah'ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır." dediler.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]286 - Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize. [/FONT]

vee LEYLA1 kardeşimiz için 1 adet yasin okuyacağız inş..

Rabbim kabul etsin..
Allaha emanet olun ;)

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

allah celle celalüh dua ve ibadetlerimizi kabul buyursun inşallah.
bende dualarla tek yürrek kampanyasında ki görevimi gereğince yerine getirdim bir kez daha. hamd olsun alemlerin rabbine nasiplendirdi bir kez daha..

inşallah bu günkü dersimizi de gereği gibi yerine getiririz.
LEYLA abalmız için de bir de YASİNİ şerif okuyacağım inşallah
Rabbimiz okuduklarımızı eksiksiz kabul buyurur inşallah.amin...

Üstün ve kuvetli olan ( YA AZİZ)
gözetip muhafaza eden ( YA MÜHEYMİN)
iman eden kulunu koruyan ( YA MÜMİN ) olan Allah c.c. a emanet olun...

selam ve dua ile

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm iki kere girip dua edenler listede yazılmıyor galiba dün hem teheccüdde hem de sabah namazından sonra girmiştim yoklamada yokum. :) bir umut sadece takılıyorum ablacım emeğine sağlık Allah razı olsun ilgileniyorsun hepimiz insanız insanlık hali :)

:a11: ablacım affola kusurum..arada kaynamış, hemen düzeltiyorum:a12: bu yüzden belirtmiştim ismini unuttuğum olursa diye..Allah cümlemizden razı olsun..sen çalışkan öğrencilerimizdensin nası kaçırdım :)
bu vesile ile de belirteyim tekrar..bildirimini yapıp da listede ismi bulunmayan arkadaşlarımız belirtebilirler :a26:

berat05

Yönetici

Sabah duamı yanlış gruba yapmışım:( Ama önce bütün grup arkadaşlarıma demiştim sonra 3. grup isimlerini saymışım :) Öğle namazında inşallah hem 4. hem 5. gruba dua edeceğim...Ben sadece isim söyleyerek dua ediyorum, sizde böyle mi yapıyorsunuz? Bazen duada gelip pcnin başında oturup yazılanları okuyup dua ediyorum:) Duada seccadeden kalkınca dua olur mu?

Yanlış yaptığımızı düzeltebiliriz..Mevlam o anda belkide onlara nasip etmiştir duayı sizin gönlünüzden onlara çıkmıştır dualar kimbilir :)

Dualarımızı öncelikle gönülden Niyetlenerek ve dille tasdik ederek okuduğumuzda Rabbim inşallah kabul edecektir.Yani sizin gerçekten dilemiş olmanız önemli

Rabbim inşallah tüm gruplarımızın dualarını kabul eyler...

Kendi kapısından başka kapıya muhtaç etmesin hiçbirimizi

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

allah celle celalüh dua ve ibadetlerimizi kabul buyursun inşallah.
bende dualarla tek yürrek kampanyasında ki görevimi gereğince yerine getirdim bir kez daha. hamd olsun alemlerin rabbine nasiplendirdi bir kez daha..

inşallah bu günkü dersimizi de gereği gibi yerine getiririz.
LEYLA abalmız için de bir de YASİNİ şerif okuyacağım inşallah
Rabbimiz okuduklarımızı eksiksiz kabul buyurur inşallah.amin...

Üstün ve kuvetli olan ( YA AZİZ)
gözetip muhafaza eden ( YA MÜHEYMİN)
iman eden kulunu koruyan ( YA MÜMİN ) olan Allah c.c. a emanet olun...

selam ve dua ile

Aleyküm selam ..
Allah arzı olsun kardeşim..ne güzel dilek ve duaların..Rabbim bu yoldan ayırmasın inş dualarımızı kabul eylesin

selametle..:a35:

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı

ben ilk , grubta bulunan kişilerin isimlerini söyleyip daha sonrada bütün dyuaya katılan kardeşlerimizle hep birlikte dua ediyorum..
her daim tüm müslümanlara değil mi zaten dualarımız..
Rabbim kalptekileri bilir..Allah kabul etsin:)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Hadi bakalım gençislamcı kardeşlerim durmak yok yola devam...:)
özel dualara ilk sayfadan bakabilirsiniz..;)

selametle:)

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm kardeşim bu hafta kaptan siz olduğunuz için sizden de bir ricam olacak daha öncede belirtmiştim ama sizde ne zaman uygun görürürseniz ders olarakta kardeşin kardeşinin gıyabında yaptığı dua daha makbul olduğu için kimin duası kabul olunur bilinmez 1 tanede olsa 1 Yasin okurmusunuz kardeşlerim.Bütün kardeşlerimizden bekliyorum Allah okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden razı olsun Rabbim.
Allah rızasi için hidayete ermek(Bu dünyada ve ahirette Allah'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak,bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızın affı,bütün kardeşlerimizin dualarını kabulü içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup selametlerine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim,ülkemize dirlik düzen bolluk bereket versin,dualarımızın kabulü iki cihanda saadete ermek için)
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun

Selamun Aleyküm,

Kardeşlerimiz için dualarımıza devam ederken bu arada leyla-1 kardeşimiz için de talep ettiği Yasin-i şerif'i okudum...
Allah hepimizin dualarını kabul etsin... Amin...

Allah'a emanet olun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt