Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun, benide listeye almışsınız... İlk defa böyle bir şeye katılıyorum nasıl yapacağız duamızı? Gruptakilerin isimlerini ve dualarını namazda nasıl aklımızda tutacağız? Dua ederken sadece isim söyleyip dualarının kabul edilmesinimi isteyeceğiz? Yanıtlarsanız sevinirim...

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Bende duamı yazayım...

ALLAH'ım! Evime sağlık, huzur, bereket nasip eyle. Evlatlarımı doğru yoldan ayırma, senin hoşnut olacağın şeyler yapmalarını, Kur'an-ı Kerim'e göre yaşamalarını nasip eyle. Yanlış arkadaşlardan uzaklaştır. Evlerine, ailelerine ve çevrelerine hayırlı insanlar olarak yetişmelerini sağla. Anneme, babama, kardeşlerime hayırlı ömürler nasip et. Kardeşlerime hayırlı işler helal rızıklar ver yarabbim! Kardeşimede kocasınada hayırlı iş nasip eyle. Bozulan işlerimizin düzelmesini, yeni iş kapılarının açılmasını nasip et ALLAH'ım! Başımızda ki sıkıntıları, musibetleri gider, borçlarımızı ödeme gücü ver yarabbim! Bizlere ve bütün din kardeşlerimize, bu dünyada da ahirette de sağlık ve afiyet ver. Sevgili Peygamber (s.a.v)' imizin doğduğu, gezdiği topraklara gidebilmeyi nasip eyle. Evliyaların türbelerini gezip, ziyaret edebilmeyi nasip et, onların feyzlerinden bizleride nasiplendir ALLAH' ım... Beni, annemi, babamı, kardeşlerimi ve onların evlatlarını ve bütün insanları Sevgili Peygamber(s.a.v)'imize layık ümmet eyle. ALLAH' ım! Yarattıklarının adedince salat-ü selam Sevgili Peygamber(s.av.)'imizin üzerine olsun... AMİN...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamüaleykum...

Esselamüaleykum...

ALLAH razı olsun, benide listeye almışsınız... İlk defa böyle bir şeye katılıyorum nasıl yapacağız duamızı? Gruptakilerin isimlerini ve dualarını namazda nasıl aklımızda tutacağız? Dua ederken sadece isim söyleyip dualarının kabul edilmesinimi isteyeceğiz? Yanıtlarsanız sevinirim...

Nasıl dua ediyorsunuz? Banada tam olarak söyleyebilir misiniz? Dua ederken listede yazılan duayı mı söylüyorsunuz? Yoksa kişi isimlerini mi?

Selamünaleyküm ...

İslamiyet.gen.tr ailesi olarak , dualarımızda Tek Yürek olmak amacıyla bir çalışma başlatıyoruz inşaAllah.

Sabah namazından itibaren başlayıp tüm güne yayacağımız bir çalışma.
Sistem şu şekilde işleyecektir :

* Katılımcı listemiz 5 gruba paylaştırılacaktır.

* Her vakit namazının ardından bir gruba dua edilecektir.

* Gün içerisinde , vakitler arasında okuduğumuz dualar - esmalar , çektiğimiz tesbihler girilecek olan vakit grubunda yer alan kardeşlerimiz adına namazımızda Rabbimize sunulacaktır.

* Ertesi gün gruplar vakitlerde birer ilerleme olacak şekilde düzenlenecektir.
Örneğin 1. grup pazartesi sabah namazında , salı günü öğle namazında , çarşamba günü ikindi namazında , perşembe günü akşam namazında dua edilecekler listesinde yer alacak şekilde düzenlenecektir.

Bu sistemle her grup mutlaka her bir vakitte dua listesinde yer alacaktır.

* Perşembe geceleri yatsı namazından sonra belirlenecek bir saatte , müsait olan kardeşlerimizle forumda aynı anda listede ki tüm kardeşlerimize dua edilecektir.

* Katılımcı kardeşlerimiz listeye adını yazdırırken , eğer varsa dua için niyetlerini de belirtebileceklerdir.
İlerleyen zamanlarda bu niyetlerini değiştirebileceklerdir.

* Listemize her an katılım yapılabilir.Önemli olan dualarda Tek Yürek olabilmemizdir.

ÖNEMLİ:

* Katılımcılar mümkünse her vakit namazından sonra ya da gün içerisinde müsait olduğu vakitlerde sayfaya girerek namazının ardından dua ettiğini bildireceklerdir. ( Bir nevi yoklama...:a16: )

* Her katılımcılarımızın , günde en az 1 kez sayfada yoklama vermesini rica ediyoruz.
Üç gün mazeretsiz olarak yoklama vermeyen kardeşimiz listeden çıkarılacaktır.
( Bunun nedeni , tüm kardeşlerimizin hakkına ve emeğine saygı duymaktır.)

Tüm kardeşlerimizi Dualarda Tek Yürek olmaya çağırıyoruz inşaAllah.

12.Ocak.2010 -Salı Tarihinde Başlayan Dua Kampanyamızın İlk hafta ki listesi :

12/01/2010 - Salı : 1.gün

sabah namazı : 1.grup
öğle namazı : 2.grup
ilkindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5. Grup

13/01/2010 - Çarşamba : 2.gün

sabah namazı : 2.grup
öğle namazı : 3.grup
ilkindi namazı : 4.grup
akşam namazı : 5.grup
yatsı namazı : 1. Grup

14/01/2010 - Perşembe : 3.gün

sabah namazı : 3.grup
öğle namazı : 4.grup
ilkindi namazı : 5.grup
akşam namazı : 1.grup
yatsı namazı : 2.grup

15/01/2010 - Cuma : 4.gün

sabah namazı : 4.grup
öğle namazı : 5.grup
ilkindi namazı : 1.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 3.grup

16/01/2010- Cumartesi : 5.gün

sabah namazı : 5.grup
öğle namazı : 1.grup
ilkindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 4.grup

17. Ocak.2010 -PAzar : 6.Gün

Sabah : 1. Grup
Öğle : 2.Grup
İkindi:3. Grup
Akşam : 4. Gurp
Yatsı : 5. Grup

18.Ocak. 2010 - Pazartesi :

Sabah :2 .Grup
Öğle : 3. Grup
İkindi : 4. Grup
Akşam : 5. Grup
Yatsı : 1. Grup

17. Ocak. Pazar - 22. Ocak Cuma tarihleri arasında Kaptan : BİR_UMUT
23.Ocak.Cumartesi - 29.Ocak Cuma tarihleri arasında Kaptan :

Bismillahirrahmanirrahim …

Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd ; Resul-i Zişan Efendimize , âl ve ashabına salat ve selam olsun.

Allah’tan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir. O’nun ortağı yoktur. Mülk O’nundur. Hamd O’nadır. O her şeye kadirdir.

Allah’ım ! Sen, benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum .Gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Ey bütün ihtiyaçları karşılayan ; Ey bütün belâları def eden ; Ey her duâya icâbet eden ; ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Rabbimiz! Rahmetinle, merhametinle duâlarımızı kabul eyle!

Sen bizleri kendine layık Kul , Habibine layık Ümmet eyle.
Bizlere verdiğin dünya hayatlarını , Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin Sünnetleri doğrutusunda yaşayarak , Senin rızanı kazanmayı nasip et.
Rabbim , Senden ,biz kullarına hem dünyada hem de ahirette tüm sevdiklerimizle beraber Cennet hayatını yaşatmanı diliyoruz.
Tüm insanlığı lütfunla hidayet etmeni , Sana Kul olma şerefini tüm insanlara bahşetmeni diliyoruz.

Bizlere , ailemize , İslamiyet.gen.tr ailesine , tüm Müslüman alemine Şefkat ve merhametinle muamele et ; bizleri Senden başka kimselere muhtaç etme ; sağlık ve afiyet nasip et ; hayırlı rızık kapıları aç ve helal rızkı kolaylıkla kazanmayı nasip et , rızkımıza bereket ihsan et, verdiğin mal-mülk ile Sana layık kul olma şerifini bahşet .

Ailelerimize huzur ve mutluluk ver , Senin sevgin ile anlam kazanan yuvalarda yaşamayı nasip et .

Evli kardeşlerimizin yuvalarına Senin muhabbetinden yağdır , çocuk isteyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar nasip et , tüm aile bireylerine Senin rızanı kazanacak ameller işlemeyi nasip et.

Bekar kardeşlerimize ,eğer haklarında hayırlı ise Senin sevdiğin ve razı olduğun kullarla evlenmeyi , Senin hükmünün geçtiği yuvalar kurmayı , Efendimizin rehberliğinde bir aile hayatı yaşamayı nasip et.

Hastalarımıza şifa ver , dertlilerimize deva ver.

Bizleri yoklukla , sıkıntıyla , hastalıkla , yalnızlıkla imtihan etme Rabbim.
Biz kulların zayıfız ; zorluklar karşısında isyan edebilir , nefsimize uyup Hakk yoldan her an çıkabiliriz. Sen bizleri nefsimizle bir an olsun yalnız bırakma Rabbim.

Tasadan ve hüzünden Sana sığınırız ; acizlikten ve tembellikten de Sana sığınırız ; korkaklıktan ve cimrilikten yine Sana sığınırız ; borca mağlub olmaktan ve düşmanların kahrından da yine Sana sığınırız .

Dünyanın dört bir köşesinde senin yardımına muhtaç ve yardımı yalnız Senden isteyen kulların var. Sen tüm kullarının imdadına yetiş.
Efendimizden öğrendik ki : '' Kendi nefsi için istediğini , din kardeşi için de istemeyen bizden değildir.''
Bu nedenle kendimiz için istediğimiz tüm güzellikleri , adını bilmediğimiz- yüzünü görmediğimiz dünyanın dört bir yanında ki tüm din kardeşlerimiz için de istiyoruz ve biliyoruz ki Senin hazinen sonsuzdur .

İlmimizi artır ve bizlere hidayet verdikten sonra kalplerimizi bir daha kaydırma.

Senden sürpriz hayırlar diler ve beklenmedik şerlerden Sana sığınırız.
Allahım, Senden, imanda sıhhat, güzel ahlâkla bezenmiş iman, arkasından felah gelecek bir başarı, katından rahmet ve afiyet ; nezdinden mağfiret ve niyaz istiyoruz.

İmanı bize sevdir ve onu kalblerimizde tezyin et; küfrü, fıskı ve isyanı bize çirkin göster ve bizi rüşde erenlerden eyle.

Senden, Seninle doygunluğa ulaşmış, Seninle karşılaşacağına inanan, kazana razı ve verdiğine kanaat eden bir nefis istiyoruz.

Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan Sana sığınırız.

İşlediğimiz ve işlemediğimiz amellerin şerrinden ; bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sana sığınırız.

Nimetinin zevalinden, afiyetinin değişmesinden, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebeb olacak şeylerden Sana sığınırız.

Bizleri yücelt, eksikliğimizi gider, rızık ihsan et, salih amellere ve güzel ahlâka ilet; zira bunların salih olanına ancak Sen ulaştırır, kötülerinden de ancak Sen alıkoyarsın.

Sen adı anılmaya en lâyık olansın; ibadet edilmeye ancak Sen lâyıksın.
Sen, yardım istenilenlerin en çok yardım edeni, güç ve saltanat sahiplerinin en şefkatlisi; kapısında birşeyler dilenilenlerin en cömerdi ve verenlerin en eli açığısın.

Dualarımızı kabul et , isteklerimizi en güzel şekilde bizlere nasip et.

AMİN…

Bu şekilde kardeşim...
Okuyun inşallah...
Allah CC. dualarımızı kabul eylesin...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Bu şekilde kardeşim...

Okuyun inşallah...

Allah CC. dualarımızı kabul eylesin...

ooo 41 kere maşaallah..dünkü yoklamada bulunan isimleri görüyorum yine

MAVCİ abicim Allah razı olsun kardeşimize açıklaman için ..haftaya sizi mi seçsem acep ;)

Allah cc tüm dularımızı kabul etsin..razı olduğu kullarından eylesin:)

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamüaleykum...

Esselamüaleykum...

ooo 41 kere maşaallah..dünkü yoklamada bulunan isimleri görüyorum yine

MAVCİ abicim Allah razı olsun kardeşimize açıklaman için ..haftaya sizi mi seçsem acep ;)

Allah cc tüm dularımızı kabul etsin..razı olduğu kullarından eylesin:)

Allah CC. cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...
Ben belki uygun olmayabilirim...
Hem işlerin yoğunluğu ve hemde yolculuk olabilir...
İnşallah daha uygun bir kardeşimizi seçin inşallah...
Dualarınıza gönülden amin...
Allaha emanet olun
...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
abicim bunu belirtmen iyi oldu ama senin olmanı isterdim..çünkü bu konuda iyisiniz..o zaman ilerleyen haftalara nasip ;)
selametle...:)

MAVCİ:
Allah CC. cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...
Ben belki uygun olmayabilirim...
Hem işlerin yoğunluğu ve hemde yolculuk olabilir...
İnşallah daha uygun bir kardeşimizi seçin inşallah...
Dualarınıza gönülden amin...
Allaha emanet olun

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Öğle namazımı kıldım duamı ettim. ALLAH cümlemizin dualarını kabul etsin...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Allah kabul etsin kardeşim:)
o zaman burda devam ;)

ilkindi namazı : 5.grup

akşam namazı : 1.grup
yatsı namazı : 2.grup

özel dualar ilk sayfadadır ;)

mir_erhan

Moderator
esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh..

ben de durmadan dua vazifelerimi elimden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorum
allah celle celalüh hepimizin dua ve ibadetlerini kabul buyursun inşallah...

rahmav ve rahim olan allah cc a emanet olun

selam ve dua ile

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,maaşALLAH anasayfada dua konumuz parlıyor.
işten bir kaçamak yaptım yeni gördüm.
Allah kabul etsin.
dualarınızda beni de andığınız için Allah razı olsun,güzel gönüllü kardeşlerim.

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleykümm.bende duamı yaptım.allah bütün grubtaki abilere ablalara yardım etsdin.iş isteyene iş,eş isteyene eş versin.inşallah kimse hasta olmasın..
ALLAH CELLE CELALUH HEPİMİZİN DUA VE İBADETLERİNİ KABUL ETSİN İNŞALLAH.
ALLHA emanet olunn.

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
mir_erhan abi.sizden kopya çektim..kusura bakmayın.hakkınızı helal edin.:)

mir_erhan

Moderator
mir_erhan abi.sizden kopya çektim..kusura bakmayın.hakkınızı helal edin.:)

gönlü güzel yüreği kocaman miniciğimiz incinurumuz.
hoş geldin. ben çok uzun zaman oldu seni görmeyeli. seni görünce içime bir hoşluk girdi. her anne ve babanın imrendiği yürek, ahlak, edeb ve inanç başlangıcısın sen kardeşim..
bir hak yok varsada en çok sana helal olsun. allah celle celalüh senden ve seni yetiştirenlerden anne ve babandan razı olsun...
eviniz iman nuruyla aydın efendimizin huzuruyla hafif ve rabbimizin haznelerinden gelen zegin ve bereket olsun inşallah...

dualarında abini unutma incinurumuz...
allah celle celalüh seninle olsun daim...

selam ve dua ile

mir_erhan

Moderator
.......ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALRIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.AMiN

amin...amin...amin...

Allah celle celalüh sizden razı olsun kardeşim...
o güzel duanıza kalbi aminler demeden geçmek istemedim...

Rabbimiz bir de bize FETTAH ve REZZAK isimlerinin hürmetine hayırlı kapılar ve rızıklar nasip etsin inşallah...

selam ve dua ile

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamüaleykum...

Esselamüaleykum...

Bende duamı yazayım...

ALLAH'ım! Evime sağlık, huzur, bereket nasip eyle. Evlatlarımı doğru yoldan ayırma, senin hoşnut olacağın şeyler yapmalarını, Kur'an-ı Kerim'e göre yaşamalarını nasip eyle. Yanlış arkadaşlardan uzaklaştır. Evlerine, ailelerine ve çevrelerine hayırlı insanlar olarak yetişmelerini sağla. Anneme, babama, kardeşlerime hayırlı ömürler nasip et. Kardeşlerime hayırlı işler helal rızıklar ver yarabbim! Kardeşimede kocasınada hayırlı iş nasip eyle. Bozulan işlerimizin düzelmesini, yeni iş kapılarının açılmasını nasip et ALLAH'ım! Başımızda ki sıkıntıları, musibetleri gider, borçlarımızı ödeme gücü ver yarabbim! Bizlere ve bütün din kardeşlerimize, bu dünyada da ahirette de sağlık ve afiyet ver. Sevgili Peygamber (s.a.v)' imizin doğduğu, gezdiği topraklara gidebilmeyi nasip eyle. Evliyaların türbelerini gezip, ziyaret edebilmeyi nasip et, onların feyzlerinden bizleride nasiplendir ALLAH' ım... Beni, annemi, babamı, kardeşlerimi ve onların evlatlarını ve bütün insanları Sevgili Peygamber(s.a.v)'imize layık ümmet eyle. ALLAH' ım! Yarattıklarının adedince salat-ü selam Sevgili Peygamber(s.av.)'imizin üzerine olsun... AMİN...

Aminnn...
Allah CC. dualarımızı kabul eylesin inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt