Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Amin inşaALLAH kardeşim
Rabbim razı olsun yüreğinze sağlık hayırlısıyla mübarek ramazanı şerifin feyzinden ve bereketinden faydalanıp günahlarımızdan arınmış olarak bayrama kavuşmayı nasip eylesin Allahım..
Daha nice hayırlı ramazanlara kavuşacak hayırlı ömürler versin Rabbim cümlemize..Amin..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile..

Allah razı olsun canım emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Aminnn...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN...

leyla-1

Altın Üye
besmele.jpg

1) Her sabah ilk önce, Rabbimize hamd edip, Peygamber Efendimiz'e (SAV) salat getirelim

Elhamdülillah, Elhamdülillah, Elhamdülillahi Rabbil Alemin,
Vesselatü, vesselamü, Ala Rasulune Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi Ecmain,

2) Sonra tevbe istiğfar duamızı yapalım,

استغفر الله استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو الحي القيوم واتوب اِليْهِ توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه

موتا ولا حياة و لا نشوراوَاَسْاَلُهُ لتََّوْبَةَ وَلْمَغْفِرَةَ وَلْهِداَيَةَلَناَ اِنَّهُ هُوَ لتَّوّاَبٌ رَحِيمُ

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."​

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

leyla-1

Altın Üye
''Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî
Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu''

"Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum
Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim
Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla''

Allah yapılan butun dualarımızı kabul etsin insallah,hayırlı geceler..

leyla-1

Altın Üye
ZİKİRLER

Lâ Havle Ve Lâ Kuvvete İllâ Billâhil-Aliyyil-Azîm
[Güç Ve Kuvvet Ancak Şânı Yüce Allah'tandır.]

Sübhanallahi Ve Bihamdihi Sübhanallahil Azim
(Allah’ı Hamd İle Tesbih Ederim, Azamet Sahibi Allah’i Tesbih Ederim. )

Salavat

Kelime-i Tevhid ( La İlahe İllallah Muhammedün Rasulullah )

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minez Zalimin (İsmi Azam)

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"İn Sırları Hürmetine, Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdiğin Zâta Ve Onun Bütün Âl Ve Ashâbına, Senin Rahmetine Ve Onun Hürmetine Yaraşır Şekilde Salât Ve Selâm Eyle. Bize De, Senden Başka, Hiçbir Mahlûkunun Merhametine İhtiyaç Bırakmayacak Bir Şefkat Ve Rahmetle Merhamet Eyle.
Âmin.

''Rabbiyesir Vela Tuassir Rabbi Temmim Bil-Hayır''
Rabbim İşimi Kolaylaştır, Güçleştirme, Rabbim Bu İşi Hayırla Tamamla!

''Allâhümme Rabbe'n-nâsi ezhib'il-be'se; işfî en- te'ş-şâfî lâ şifâe illâ şifâeke şifâen lâ yuğâdirü sakamen''
"Allahım! Ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider. Şifa ver. Zira sen şifa verensin. Senin verdiğin şifadan başka şifa yoktur. Senin şifan hastalık bırakmaz

''Hasbunallahu Ve Ni'mel Vekil Ni'mel Mevla Ve Ni'me'n Nasîr”
(“Allah Teala, Bize Yeter, O Ne Güzel Vekildir. Ne Güzel Mevla Ve Ne Güzel Yardımcıdır.”)

Ya Mukallibel-Kulubi Sebbit Kalbi Ala Dinike "
"Ey Kalpleri Çeviren ALLAH'ım! Kalbimi Dinin Üzerine Sabit Kıl"
Hasbiyallahu La İlahe İlla Hu, Aleyhi Tevekkeltu Ve Huve Rabbül Arşıl Aziym."
Anlamı: Allah'a Güvendim (Bana Yeter) Tanrı Yoktur O Vardır, Ki Bende O'na Bağlanıp İşimi Ona Bıraktım; O Arşın Aziym Rabbidir.

''Bismillâhi Alâ Nefsi Ve Mâlî Ve Dînî
Allahümme Raddınî Bi-Kadâike Ve Bârik Lî Fîmâ Kuddire Lî, Hattâ Lâ Uhibbe Ta'cîle Mâ Ahhartehu Ve Te'hîra Mâ Acceltehu''
"Allah'ım, Senin İsmine, Malımı, Dinimi Ve Nefsimi Emanet Ediyorum
Allah'ım, Hükmüne Beni Razı Kıl, Kaderimde Olanı Bana Mübarek Kıl Ki, Te'hir Ettiğinin Acelesini, Acele Ettiğinin De Te'hirini İstemeyeyim . Nefsimin İsyanını Önle, Teslimini Sağla''

Elhamdülillah, Elhamdülillah, Elhamdülillahi Rabbil Alemin,
Vesselatü, Vesselamü, Ala Rasulune Muhammedin Ve Ala Alihi Ve Sahbihi Ecmain,

Euzübillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

Estağfirullah El Azim

La İlahe İllallah

Allah

Hu..

leyla-1

Altın Üye
Rabbi yessir ve la tuassir rabbim temmim bil hayr

Önce seyyidül istiğfar edelim
Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni
asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke
bi zünubilleti la yağfiruha illa ente

Manası: Ey Allah'ım! Sana hamd olsun, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin,
bende senin kulunum. Ve ben sana samimi olarak iman ettim. Sabah ve akşam sana söz verdiğim ve
ve vaad ettiğim halde, hasbel beşer, yaptığım günahlardan sana tevbe eder, estağfirullah derim.
O günahlarım ki, Sen' den başka onları kimse affedemez.

Salavat-ı Fatih
( Yeryüzü ve semavatı feth eden)
Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihi lima uğlike vel hatimi li ma
sebeka nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratikel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi
hakka kadrihi ve mikdarihil azıym

Manası: Allah'ım! Kapalılıkları açan, geçmişe son veren, hakka hakikatla destek olan, mahlukatı Sen'in
doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed'e, O'nun aline ve ashabına, O'nun yüce kadr ü kıymetince
salat eyle, selam eyle ve O'nu mübarek kıl.

ALAK SURESİ
96-el-ALAK
Alak, insanın yaratılış safhalarından olan aşılanmış yumurtayı ifade eder. Bu sûreye "İkra' sûresi" de denir.
Mekke'de inmiştir; 19 âyettir. İlk 5 âyeti, Kur'an'ın ilk inen âyetleridir. Bu sûrede okumanın, öğrenmenin üstünlüğü,
insanın yaratılışı, kalemin özelliği, bunların insana Allah'ın ihsanı olduğu, insanın bunları düşünmesi,
Rabbine itaat etmesi gerektiği, aksi halde azaba dûçar olacağı anlatılır.

besmele.gif

96-013.gif

96-019.gif

Bismillahirrahmanirrahim
1. Ikre’ bismi rabbikelleziy halak
2. Halekal’insane min ‘alak
3. Ikre’ ve rabbükel’ekrem
4. Elleziy ‘alleme bilkalem
5. Allemel’insane ma lem ya’lem
6. Kella innel’insane leyatğa
7. Erra a hustağna
8. İnne ila rabbikerrü’
9. Eraeytelleziy yenha
10. Abden iza salla
11. Eraeyte in kane ‘alelhüda
12. Ev emara bittakva
13. Eraeyte in kezzebe ve tevella
14. Elem ya’lem biennallahe yera
15. Kella lein lem yentehi lenesfe’an binnasıyeh
16. Nasıyetin kezibetin hatıeh
17. Felyed’u nadiyehu.
18. Sened’uzzebaniyete.
19. Kella la tütı’hü vescüd vakterib.

Manası
Rahmân ve Rahîm (olan) Allah’ın adıyla.
1. Yaratan Rabbinin adıyla oku!
2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti.
5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti.
6. Gerçek şu ki, insan azar.
7. Kendini kendine yeterli gördüğü için.
8. Kuşkusuz dönüş Rabbinedir.
9. Gördün mü şu men edeni,
10. Namaz kılarken bir kulu (Peygamber’i namazdan)?
11. Gördün mü, ya o (Peygamber) doğru yolda olur,
12. Yahut takvâyı emrediyorsa?
13. Ne dersin o (meneden, Peygamber’i) yalanlıyor ve doğru yoldan yüz çeviriyorsa!
14. (Bu adam) Allah’ın, (yaptıklarını) gördüğünü bilmez mi!
15. Hayır, hayır! Eğer vazgeçmezse, derhal onu alnından (perçeminden), yakalarız (cehenneme atarız).
16. O yalancı, günahkâr alından (perçemden),
17. O, hemen gidip meclisini (kendi taraftarlarını) çağırsın.
18. Biz de zebânîleri çağıracağız.
19. Hayır! Ona uyma! Allah’a secde et ve (yalnızca O’na) yaklaş!

leyla-1

Altın Üye
Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi temmim bil hayr

Allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni
asbahtü ( emseytü ) ala ahdike ve va'dike mesteta'tü etübü ileyke min seyyi ameli ve estağfiruke

Manası: Ey Allah'ım! Sana hamd olsun, senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin,
bende senin kulunum. Ve ben sana samimi olarak iman ettim. Sabah ve akşam sana söz verdiğim ve
ve vaad ettiğim halde, hasbel beşer, yaptığım günahlardan sana tevbe eder, estağfirullah derim.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi salaten ente leha ehlün ve hüve leha ehlün*

Manası:
Allah’ım Efendimiz Muhammed’e ve O’nun aline hem Sana, hem de O’na yaraşır tarzda salat eyle.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi adede kemalillahi ve kema yeliku bi kemalih*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve aline Senin nezdindeki kemalat adedince ve O’ndaki kemalata yaraşacak
tarzda salat eyle.
Sırları: Şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerifeye el uzatamaz. Çünkü Ruhaniyet-i Peygamberi,
salavat-ı şerife getirilen yerde bulunur.

bismillahirrahmanirrahim.gif

sems-suresi-1352.gif

sems-suresi-1353.gif

91-ŞEMS:
1- Güneş'e ve onun parıltısına,
2- Güneş'in ardından gelen Ay'a,
3- Güneş'i açıp ortaya çıkaran gündüze,
4- Onu örten geceye,
5- Göğe ve onu bina edene,
6- Yere ve onu döşeyene,
7- Nefse ve onu biçimlendirene,
8- Sonra da ona kötülük ve takva kabiliyetini verene yemin olsun ki,
9- Elbette nefsini temizleyip parlatan kurtulmuştur.
10- Onu kirletip gömen de ziyan etmiştir.
11- Semud, azgınlığıyla Hakk'ı yalanladı,
12- En azgınları ileri atılınca,
13- Allah'ın Rasulü (Salih peygamber) onlara: "Allah'ın devesini ve onun su nöbetini gözetin." demişti.
14- Fakat onlar peygamberi yalanlayıp deveyi kestiler. Rableri de günahlarını başlarına geçiriverdi de orayı dümdüz etti.
15-Öyle ya, Allah bu işin sonundan korkacak değil ya.

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

GEVHER

Yönetici
selamünaleyküm...

selamünaleyküm...

19.Ağustos.2010 Perşembe günü için Dua Listemiz :

Zühre
Gülsengül
Mavci
Leyla-1
Gevher

Rabbim dualarımızı kabul gören ve icabet edilen dualardan eylesin.
Gönülden edilen tüm dularınıza AMİN diyoruz...

Hayırlı günler olsun inşaAllah.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Aminnn...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN..

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşaALLAh samimiyetle yapılan bütün dualarımızı Rabbim katında makbul ve kabul eylesin..
Bu mübarek ayın hürmetine cümlemizin günahlarını bağışlasın, salih ameller işlemeyi bizlere nasip eylesin. Allahım sen bizlere son nefesimizi iman ile şehadet kelimesiyle vermeyi nasip eyle..Ölümünde en güzelini ve en kolayını nasip eyle ..Amin.
Allaha emanet olunuz kardeşlerim..
Selam ve dua ile..

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim selamün aleyküm .öncelikle haklarınızı helal edin.listedeki kardeşlerim için hergün dua ettim ama bilgisayara yazamadım.bigisayarı kablosundan çekip kapatınca bilgisayar işletim sistemim çökmüş.format felan attırdım,bilgisayar yoktu yazamadım.birde annemin ölüm tehlikesi vardı kanı yükselmiş.doktorlara gittik sürekli kontrole.Ama hergün duamı ettim namazdan sonrada normal vakitlerimdede.ALLAHA emanet olun.sıradakai kardeşlerimide bu mübarek günlerde RABBİM hep korusun tüm dileklerini versin inşallah.ALLAHA emanet olun

Z

ZÜHRE_

rabbi yessir ve la tuassir rabbi temmim bil hayr

[sıze=3]önce seyyidül istiğfar edelim
allahümme lekel hamdü la ilahe illa ente rabbi ve ene abdüke bike muhlisan leke dini inni
bi zünubilleti la yağfiruha illa ente[/sıze]

[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]manası: Ey allah'ım! Sana hamd olsun, senden başka ilah yoktur. Sen benim rabbimsin,
O günahlarım ki, sen' den başka onları kimse affedemez.
[/sıze]

[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi salaten ente leha ehlün ve hüve leha ehlün*[/sıze]
[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]manası:
Allah’ım efendimiz muhammed’e ve o’nun aline hem sana, hem de o’na yaraşır tarzda salat eyle.
[/sıze]

[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi adede kemalillahi ve kema yeliku bi kemalih*[/sıze]
[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]manası:
Allah’ım! Efendimiz muhammed’e ve aline senin nezdindeki kemalat adedince ve o’ndaki kemalata yaraşacak
tarzda salat eyle.
Sırları: şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerifeye el uzatamaz. çünkü ruhaniyet-i peygamberi,
[/sıze]

[sıze=3][/sıze]
[sıze=3][ımg]http://www.sevdalara.net/kuranikerim/bismillahirrahmanirrahim.gif[/ımg][/sıze]
[sıze=3][/sıze]
[ımg]http://www.sevdalara.net/kuranikerim/91-sems-suresi/sems-suresi-1352.gif[/ımg]
[ımg]http://www.sevdalara.net/kuranikerim/91-sems-suresi/sems-suresi-1353.gif[/ımg]

[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]91-şems:[/sıze]
[sıze=3]1- güneş'e ve onun parıltısına,[/sıze]
[sıze=3]2- güneş'in ardından gelen ay'a,[/sıze]
[sıze=3]3- güneş'i açıp ortaya çıkaran gündüze,[/sıze]
[sıze=3]4- onu örten geceye,[/sıze]
[sıze=3]5- göğe ve onu bina edene,[/sıze]
[sıze=3]6- yere ve onu döşeyene,[/sıze]
[sıze=3]7- nefse ve onu biçimlendirene,[/sıze]
[sıze=3]8- sonra da ona kötülük ve takva kabiliyetini verene yemin olsun ki,[/sıze]
[sıze=3]9- elbette nefsini temizleyip parlatan kurtulmuştur.[/sıze]
[sıze=3]10- onu kirletip gömen de ziyan etmiştir.[/sıze]
[sıze=3]11- semud, azgınlığıyla hakk'ı yalanladı,[/sıze]
[sıze=3]12- en azgınları ileri atılınca,[/sıze]
[sıze=3]13- allah'ın rasulü (salih peygamber) onlara: "allah'ın devesini ve onun su nöbetini gözetin." demişti.[/sıze]
[sıze=3]14- fakat onlar peygamberi yalanlayıp deveyi kestiler. Rableri de günahlarını başlarına geçiriverdi de orayı dümdüz etti.[/sıze]
[sıze=3]15-öyle ya, allah bu işin sonundan korkacak değil ya.[/sıze]
[sıze=3][/sıze]
[sıze=3]allah'ım!
"bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
âmin.
[/sıze]
selamün aleyküm allah razı olsun duaya devam inşaallah

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
dua arkadaşlarım cümlenizin ramazanı şerifi mubarek olsun...selam ve dua ile kalın

leyla-1

Altın Üye
EUZÜBİLLALLAHİMİN EŞŞEYDANİRRACİM

BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİM

ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ALEMİN,VESSELATÜ VESSELAMÜ ALA RASULİNA MUHAMMEDİV VEALA ALİHİ VESAHBİHİ ECMEİN ETTEYYİBİN,ETTAHİRİN CENABI ERHAMERRAHİMİN,

EY İSTEYENLERE RAHMET YAĞMURLARI SAÇAN ,HACET KAPILARINI ÇALAN KULLARINA HEMEN AÇAN ULU ALLAHIM!YANLIZ SANA KULLUK EDİYOR,YALNIZ SENDENYARDIM DİLİYORUZ.BURADA OKUYAN KULLARINI İMANDAN KUR’ANDAN SANA VARAN DOĞRU YOLDAN AYIRMA YARABBİ!

GÖNLÜMÜZÜ DİVANINA AÇIYOR BAĞIŞLAYACAĞINA İNANARAK NİYAZ EDİYORUZ.UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMA YARABBİ!

FELEKLERİ NURA,MELEKLERİ SURURA BÜTÜN ALEMLERİ HUZURA KAVUŞTURAN RABBİM PEYGAMBER EFENDİMİZİN HÜRMETİNE DERGAHINA UZANAN ELLERİMİZİ MUHABBETİNLE YANAN GÖNÜLLERİMİZİ AŞKINDAN BAŞKA ATEŞLE YAKMA YARABBİ!

DÜNYANIN GAMIYLA BULANAN RUHLARIMIZI,GÜNAH KİRLERİYLE KARARAN KALPLERİMİZİ İBADETİN ZEVKİYLE AYDINLATMAK,KUR’ANIN HÜKÜMLERİYLE ARINDIRMAK İSTİYORUZ.
GAYESİ SENDEN BAŞKASI OLMAYAN GECE GÜNGÜZ SECDEYİ RAHMANDAN AYRILMAYAN YAPTIĞI SUÇLARI İÇİN GÖNÜLDEN AĞLAYAN KULLARINDAN EYLE BİZİ YARABBİ!

BANA AÇILAN ELLERİ BOŞ ÇEVİRMEM DİYORSUN DÜNYA DOLUSU GÜNAHLA GELSENİZ İHLASLA NİYAZ ETSENİZ REDDETMEM DİYE İLAN EDİYORSUN
BU İLANINA GÜVENDİK KAPINDAN BOŞ ÇEVİRMESSİN ÜMİDİYLE GELDİK
ÜMİTLERİNİN MEYVASINI GÖREN KULLARINDAN EYLE YARABBİ!
NE KADAR ÇALIŞSAK SANA KULLUKTA KUSURUMUZ ÇOK SENDEN BAŞKA GİDECEK KAPIMIZ YOK LUTFUNU BEKLİYORUZ UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMA YARABBİ!

BURDA OKUYAN VE OKUMAYAN KARDEŞLERİMİZİN BÜTÜN ÖLMÜŞLERİNİN RUHUNA HEDİYE EYLEDİK HABERDAR EYLE YARABBİ!

NİCE MEVTALARIMIZIN İSİMLERİ UNUTULMUŞ NESİLLERİ KESİLMİŞ MEZARLARI KAYBOLMUŞ BİZEDE BİR FATİHA YOKMU DİYENLERİN RUHLARINA HEDİYE EYLEDİK HABERDAR EYLE YARABBİ!

OKUNAN KUR'ANLARDAN,SÜRELERDEN ESMALARDAN HASIL OLAN SEVABI EVVELA BİZZAT HACAİ KAİNAT HEPİMİZİN ŞEFAATÇİSİ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V EFENDİMİZİN RUHUNA ADEM A.S BİZİM PEYGAMBERİMİZE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN PEYGAMBERLERİN RUHUNA HEDİYE EYLEDİK DEN VASIL EYLE YARABBİ!
BİZİ KÖTÜLÜKLERE KARŞI ARKADAŞ ZALİMLERE YOLDAŞ YAPMA SANA HAKKIYLA ŞÜKREDENLERDEN HUZURUNA MÜMİN GELENLERDEN EYLE YARABBİ!KÖTÜLÜKTEN ZEVK ALAN NAMAZINI NİYAZINI UNUTAN GECE GÜNDÜZ KUMAR OYNAYAN İÇKİ SOFRALARINDAN KALKMAYAN ZAVALLILARISEN ISLAH EYLE YARABBİ!

YAVRULARIMIZI DİNSİZLİKTEN VE REZALETTEN SEN HİDAYET LAH YARABBİ!
BURADA ACİZ HANE YAPILAN DUALARI KABUL EYLE DİLEKLERİ VE NİYETLERİ OLANLARIN HAYIRLI DİLEKLERİNİ SEN VER YARABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN BİZLERİ DEFTERİ İALAMA KAYDETTİN NURU,İMAN İLE SÜSLEDİN,KENDİNE KUL HABİBİNE ÜMMET EYLEDİN BİZLERİ KULLUĞUNDAN KOVMA BAŞIMIZDAN İMAN TACINI ALMA GÖZLERİMİZDEN GAFLET PERDESİNİ KALDIR BİZLERİ RAHMET DERYASINA DALDIR RUHLARIMIZI TEVHİDİNLE TESBİHİNLE UYANDIR YARABBİ! AMİN AMİN Bİ HÜRMETİ DAHA VE YASİN YARABBİ HAYIRLARIN FETHİ ŞERLERİN DEFHİ İÇİN HASTA KULLARINA ŞİFALAR DERTLİ KULLARINA DEVALAR BORÇLU OLANLARA EDALAR NASİP EYLE OKUNULAN ESMALARI DUALARIMIZI KABUL EYLE HEPİMİZİN BİZLERİNDE İNŞALLAH HAYIRLI İŞLERİNİ TEZ ZAMANDA NASİP EYLE SIKINTISINDAN REFAHA KAVUŞTUR OKUYAN OKUYAMAYAN KARDEŞLERİMİZEDE SEVABINI KAT BE KAT VER YARABBİ SENİN RIZAN İÇİN
ELFATİHA MEAS SALAVAT…..
Amin Amin Amin

leyla-1

Altın Üye
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ALLAHIM HABİBİN MUHAMMED HÜRMETİNE ONUN EHLİBEYTİ VE ASHABI HÜRMETİNE KENDİLERİNDEN RAZI OLDUĞUN TERTEMİZ YAKINLARI VE YOLUNDA OLANLAR HÜRMETİNE ŞU ANDA SANA EL AÇIP YALVARIYORUZ BİLEREK BİLMEYEREK İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR İÇİN BİZİ AFFET BİZLERİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRME YARABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

RABBİM BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP GÖNÜL MURADLARIMIZI DUALARIMIZI KABUL
ETSİN HAYIRLISIYLA..

DUAYA KATILAN KATILMAYAN TÜM KARDEŞLERİMİZİN SIKINTILARINDAN FERAHA ÇIKAR YA RABBİM.

Elhamdülillahi Rabbil'âlemîn. Essalâtü vesselâmü alâ resûlinâ Muhammedin ve Âlihî ve Sahbihî ecma'în

EYY ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM DUALARIMIZI KABUL BUYURDUĞUN DUALARA DAHİL EYLE YARABBİM BİZLERE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARA KARŞI DAYANACAK SABIR GÜÇ VER YARABBİM.BİZLERİ NASİBİZİMİZ OLMAYAN İŞLERİN PEŞİNDEN KOŞTURTMA YARABBİM.ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARDAN KORU YARABBİM AMİN

leyla-1

Altın Üye
AMİN AMİN AMİN.
ALLAH BU MÜBAREK RAMAZAN GÜNLERİNİN ,TUTTUĞUMUZ ORUÇLARIN, OKUNAN KUR'ANLARIN DUALARIN YÜZÜ GÖZÜ HÜRMETİNE ALLAH BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUNHİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

leyla-1

Altın Üye
Rabbi yessir ve la tuassir Rabbi temmim bil hayr

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi salaten ente leha ehlün ve hüve leha ehlün*

Manası:
Allah’ım Efendimiz Muhammed’e ve O’nun aline hem Sana, hem de O’na yaraşır tarzda salat eyle.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi adede kemalillahi ve kema yeliku bi kemalih*

Manası:
Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e ve aline Senin nezdindeki kemalat adedince ve O’ndaki kemalata yaraşacak
tarzda salat eyle.
Sırları: Şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavatı şerifeye el uzatamaz. Çünkü Ruhaniyet-i Peygamberi,

bismillahirrahmanirrahim.gif

sems-suresi-1352.gif

sems-suresi-1353.gif

91-ŞEMS:
1- Güneş'e ve onun parıltısına,
2- Güneş'in ardından gelen Ay'a,
3- Güneş'i açıp ortaya çıkaran gündüze,
4- Onu örten geceye,
5- Göğe ve onu bina edene,
6- Yere ve onu döşeyene,
7- Nefse ve onu biçimlendirene,
8- Sonra da ona kötülük ve takva kabiliyetini verene yemin olsun ki,
9- Elbette nefsini temizleyip parlatan kurtulmuştur.
10- Onu kirletip gömen de ziyan etmiştir.
11- Semud, azgınlığıyla Hakk'ı yalanladı,
12- En azgınları ileri atılınca,
13- Allah'ın Rasulü (Salih peygamber) onlara: "Allah'ın devesini ve onun su nöbetini gözetin." demişti.
14- Fakat onlar peygamberi yalanlayıp deveyi kestiler. Rableri de günahlarını başlarına geçiriverdi de orayı dümdüz etti.
15-Öyle ya, Allah bu işin sonundan korkacak değil ya.

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Sensin mahzun kalplerin sığınağı.
Sensin mazlumun âhını işiten.
Sensin zalimin zulmünü bilen.
Senin adaletindir sığındığımız.
Senin mizanındır güvendiğimiz.
Senin hesabındır tesellimiz.
Nefsimize zulmetmekten alıkoy bizi.
Senin adaletine razı olanlardan eyle bizi.
Senin adaletinin korkusuyla terbiye et hepimizi.
Adaletinin korkusuyla yumuşat kalplerimizi.
Amellerimizin tartıldığı 'mizan'da güzel eyle akibetimizi.
Mizanında ağırlığı olanlardan eyle bizi.
Kolaylaştır sorgu sualimizi.
Sana hesap verme inceliğiyle yaşat bizi.
Hükmüne razı eyle bizi.
Zulmetmekten ve zulme uğramaktan uzak eyle hepimizi

Amin inşaALLAH. Rabbim yapılan dualrımızı kabul eylesin.Hayırlı cumalar...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleyküm ve Rahmetullah

Esselamu aleyküm ve Rahmetullah

cumanzmubarekolsungulguak4.jpg

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm dualarımı yapıyorum rabbim cümlesinin duasını kabul etsin selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt