Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
Ben listeye yetişemedim galiba :( ama olsun ben dualarımı bütün kardeşlerimiz için yapmıştım Rabbim kabul eylesin inşaALLAH.
Hayırlı ramazanlar diliyorum tüm kardeşlerimize..Yapılan dualrın Rabbimiz katında kabul ve makbul olması duasıyla..
Allaha emanet olunuz
selametle..

Z

ZÜHRE_

[ı]
[sıze="4"]" bugün, bu vakitte, islamiyet.gen.tr sitemizde dualarda tek yürek olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum ya rabbi...
Kabul eyle ya rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle ya rabbi...
Aminnn...
" her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah celle celalühu dualarımızı kabul eylesin...
Aminnn...

allah celle celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah celle celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah celle celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah celle celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah celle celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

allah celle celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
Aminnn...
[/sıze]
[/ı]
selamün aleyküm rabbim cümlemizin dualarını kabul etsin doğru yolundan ayırmasın yaptığımız ibadetlerimizi kabul eylesin inşaallah selametle kalın allaha emanet olun

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Hayırlı RamazanlarB)
Dualara Canı gönülden Amin..Amin..Amin...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul etsin inşallah
Rabbim bütün kardeşlerimden razı ve hoşnut olsun
İnşallah
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz
B)​

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
yeni günümüzde okunacak kardeşlerim içinde ALLAHIMA dua ettim.inşallah RABBİM şu mübarek günlerde günahlarımızı affet.şefaatine nail eyle.dileklerimizi kabul edersin inşallah RABBİM.Burdaki ve sıradaki tüm kardeşlerimi koru ve sıkıntıyı belayı uzak tut RABBİM.ALLAHA emanet olasınız

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...Hayırlı Ramazanlar...

Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.AMİN​

amin ... amin ... amin ...

hayırlı ramazanlar ....

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah´ım! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan, cimrilikten, üzün*tüden, kabir azabından ben Sana sığınırım. Allah´ım! Nefsime takvasını ver ve onu günahlardan temizle. Sen onu temizleyenin en hayırlisısın. Sen onu koruyansın, onu idare edensin. Allah´ım! Fayda vermeyen bir ilim-den, korkmayan bir kulluk´n, doymayan bir nefisten ve kabul olunma- bir duadan ben Sana sığınırım.AMİN
amin.
Rabbim tüm kerdeşlerimin yardımcısı olsun.
sitemizdeki herkesin niyeti neyse duası neyse hayırlısıyla onu ona versin.
herkese sağlık afiyet ve huzur versin.
helal rızıklarla rızıklandırsın
haramdan,harama bakmaktan ve yaklaşmaktan tüm kardeşlerimi korusun
küçükbüyük her türlü şirkten ve küfürden korusun
herkese hayırlı nasipler versin
herhangi bir derdi,sıkıntısı olan kardeşimiz varsa ona devasını versin inşAllah.
...AMİN...

Z

ZÜHRE_

leyla-1´isimli üyeden Alıntı
Allah´ım! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan, cimrilikten, üzün*tüden, kabir azabından ben Sana sığınırım. Allah´ım! Nefsime takvasını ver ve onu günahlardan temizle. Sen onu temizleyenin en hayırlisısın. Sen onu koruyansın, onu idare edensin. Allah´ım! Fayda vermeyen bir ilim-den, korkmayan bir kulluk´n, doymayan bir nefisten ve kabul olunma- bir duadan ben Sana sığınırım.AMİN
AMİN AMİN

GEVHER

Yönetici
ve aleykümselam...

ve aleykümselam...

selamünaleyküm...

Rabbim tüm dualarımızı icabet edilen dualardan ; tüm ibadetlerimizi kabul edilen ibadetlerden eylesin.

Değerli kardeşlerimiz , dua listemizi düzenlemede yardımcı olmanızı rica ediyorum sizlerden.
Listemiz her gün yeniden düzenlenecektir , bu nedenle hepimizin omuz omuza verip bu paylaşımın düzenlenmesini sağlayalım inşaAllah.

11.Ağustos'un listesi ne yazık ki düzenlenememiş ; canımız sağolsun.
Biz de iki günün listesini birleştirelim bu seferlik.

12.Ağustos Cuma gününe ait Dua Listesi :

Kardelen1711
Serap8191
Mavci
Gülsengül
Zühre
Su-Eda
Koskun
Smyyes
Leyla-1
Gevher

leyla-1

Altın Üye
" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

AMİNNN...

AMİN AMİN AMİN.
ALLAH BU MÜBAREK RAMAZAN GÜNLERİN TUTTUĞUMUZ ORUÇLARIN YAPTIĞIMIZ İBADETLERİN KILDIĞIMIZ NAMAZLARIN OKUDUĞUMUZ KUR'ANLAR DUALAR YÜZÜ GÖZÜ HÜRMETİNE BİZLERİ AFFEDİP ELLERİMİZİ DERGAHINDAN BOŞ ÇEVİRMEYİP HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM.
ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN HİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
dualarımı yaptım Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun.Kendinden başkasına el açtırmasın.yüreğimizdeki Allah sevgisini daim etsin selam ve dua ile

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
bende duaları yapıyorum ama bilgisayarım açılmıyor sanırım virüs bulaştı .o zaman yazamıyorum ama yazmaya çalışacağım ALLAH nasip ettiği sürece.namazlarımdan sonra dua ediyorum birde ayrıca normal zamanda dua ederkende listedeki tüm kardeşlerime ve sitedeki tüm kardeşlerimizide duaediyorum.RABBİM bu mübarek günlerde affına mazhar eylesin .hangi kardeşimin gönlünden ne geçiyorsa para,sağlık,çocuk evlilik,iman dolu bir yaşam vs hepsini gerçek kılsın güzel RABBİM inşallah.ALLAHA emanet olun

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Aminnn...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Aminnn...

ALLAH Celle Celalühu razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN...

Amin inşaALLAH..
Bu mübarek cuma günü ve mübarek ramazan ayı hürmetine Rabbim yaptığımız dualarımızı katında kabul ve makbul eylesin.
Günahlarımızı bağışlasın, son nefesimzi iman ile şehadet kelimesiyle vermeyi nasip eylesin..Amin.
Hayırlı ve berektli cumalar diliyorum cümle kardeşlerimize..
Rabbim yardımcınız olsun daima..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

17068_221529302637_89361212637_3314340_6359671_n.jpg

Ey Gökleri, yeri ve içindekileri yoktan yaratan Rabbim,

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Ben bir hiçtim.

Beni Sen kudretinle yarattın.
Bana Sen vücut verdin, hayat verdin, ruh verdin.
Bunları Sen bağışlamasaydın eğer, hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya gönderemezdi.

Ben bir anne ile babadan doğdum.
Ama ben dünyaya gözümü açmadan önce, onlar da nasıl bir bebek beklediklerini bilmiyorlardı.
Bana Sen, kendi dilediğin gibi bir suret verdin.
Hana, dünyada hiç kimseye vermediğin bir sima verdin:
Alemlerin Rabbi benim yüzümde, sadece bana ait bir eserini nasıl işlemiş, göreyim ve göstereyim diye.

Bana göz verdin, Senin eserlerini göreyim diye.

Bana kulak verdin, Senin yarattıkların seni nasıl zikrediyor, işiteyim diye.

Bana akıl verdin, Seni bulayım diye.

Bana dil verdin, Seni zikredeyim diye.

Bana kalb verdin, Seni seveyim diye.

Dünya ve âhiretin bütün nimetlerini önüme serdin.
Ve bana bir arzu verdin: Senden isteyeyim diye.

Vermek istedin. Çünkü vermek Senin şânındandır. Onun için bana istemeyi öğrettin.

AL D 1 Ğ I M H E R NEFES Senin rahmetindendir, yâ Rabbi.

Eriştiğim her nimet Senin ihsanındır, yâ Rabbi.

Neş'em, sevincim, mutluluk ve huzurum hep Sendendir, yâ Rabbi.

Senin gizli ve açık nimetlerinin sayisını bilemem, hayal bile edemem.
Bilsem de saymakla bitiremem, yâ Rabbi.

Yalnız, üzerimdeki en büyük nimetini bilirim:

Bana şükretmeyi öğreten de Sensin, yâ Rabbi.

Ya Rabbî!

Beni daima şükreden kullarından eyle

Bana verdiğin maddi ve manevi rızıkları senin yolunda senin namına kullanmayı bana lutfet

Bütün dualarımı kabul et

Bütün günahlarımı bağışla!

"Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.

"Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl.
Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil.
Çünkü Sen buyurdun ki,
'Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır."

Yâ Rabbî!

Efendimize, onun âl ve ashâbına sonsuz salât ve selam eyle!

Âmîn,Âmîn,Âmîn...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm selam ve Rahmetullah-Rabbim sizden razı ve hoşnut olsun değerli abimiz

Ve Aleyküm selam ve Rahmetullah-Rabbim sizden razı ve hoşnut olsun değerli abimiz

Ey Gökleri, yeri ve içindekileri yoktan yaratan Rabbim,

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Ben bir hiçtim.

Beni Sen kudretinle yarattın.
Bana Sen vücut verdin, hayat verdin, ruh verdin.
Bunları Sen bağışlamasaydın eğer, hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya gönderemezdi.

Ama ben dünyaya gözümü açmadan önce, onlar da nasıl bir bebek beklediklerini bilmiyorlardı.
Bana Sen, kendi dilediğin gibi bir suret verdin.
Alemlerin Rabbi benim yüzümde, sadece bana ait bir eserini nasıl işlemiş, göreyim ve göstereyim diye.

Bana göz verdin, Senin eserlerini göreyim diye.

Bana kulak verdin, Senin yarattıkların seni nasıl zikrediyor, işiteyim diye.

Bana akıl verdin, Seni bulayım diye.

Bana dil verdin, Seni zikredeyim diye.

Bana kalb verdin, Seni seveyim diye.

Vermek istedin. Çünkü vermek Senin şânındandır. Onun için bana istemeyi öğrettin.

AL D 1 Ğ I M H E R NEFES Senin rahmetindendir, yâ Rabbi.

Eriştiğim her nimet Senin ihsanındır, yâ Rabbi.

Neş'em, sevincim, mutluluk ve huzurum hep Sendendir, yâ Rabbi.

Bilsem de saymakla bitiremem, yâ Rabbi.

Bana şükretmeyi öğreten de Sensin, yâ Rabbi.

Ya Rabbî!

Bana verdiğin maddi ve manevi rızıkları senin yolunda senin namına kullanmayı bana lutfet

Bütün dualarımı kabul et

Bütün günahlarımı bağışla!

"Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.

Çünkü Sen buyurdun ki,
'Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır."

Yâ Rabbî!

Âmîn,Âmîn,Âmîn...
Canı gönülden amin..amin..amin..
Hayırlı bereketli Cuma'lar,RamazanlarB)
Selam ve baki dualarımlaB)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cumalar;dualarıma devam ediyorum.allahın izniyle.selametle kalın.allah yar ve yardımcıız olsun.

ozlemkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.

Çünkü Sen buyurdun ki,

Yâ Rabbî!

AMİN AMİN AMİN AMİN AMİN AMİN.............................

Z

ZÜHRE_

ey gökleri, yeri ve içindekileri yoktan yaratan rabbim,

ben bir hiçtim.

Beni sen kudretinle yarattın.
Bana sen vücut verdin, hayat verdin, ruh verdin.
Bunları sen bağışlamasaydın eğer, hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya gönderemezdi.

Bana sen, kendi dilediğin gibi bir suret verdin.
Alemlerin rabbi benim yüzümde, sadece bana ait bir eserini nasıl işlemiş, göreyim ve göstereyim diye.

Bana göz verdin, senin eserlerini göreyim diye.

Bana kulak verdin, senin yarattıkların seni nasıl zikrediyor, işiteyim diye.

Bana akıl verdin, seni bulayım diye.

Bana dil verdin, seni zikredeyim diye.

Bana kalb verdin, seni seveyim diye.

Vermek istedin. çünkü vermek senin şânındandır. Onun için bana istemeyi öğrettin.

Al d 1 ğ ı m h e r nefes senin rahmetindendir, yâ rabbi.

Eriştiğim her nimet senin ihsanındır, yâ rabbi.

Neş'em, sevincim, mutluluk ve huzurum hep sendendir, yâ rabbi.

Bilsem de saymakla bitiremem, yâ rabbi.

Bana şükretmeyi öğreten de sensin, yâ rabbi.

Ya rabbî!

bana verdiğin maddi ve manevi rızıkları senin yolunda senin namına kullanmayı bana lutfet

bütün dualarımı kabul et

bütün günahlarımı bağışla!

"allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, senden yine sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen kendini sena ettiğin gibi yücesin.

"allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl.
şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil.
çünkü sen buyurdun ki,
'allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, levh-i mahfuz onun katındadır."

yâ rabbî!

âmîn,âmîn,âmîn...
amin amin amin selamün aleyküm allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt