Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Celle Celalühu cümlemizden razı olsun kardeşim...
Amin...
Dualarınıza gönülden amin...

Kim devam ediyor bu hafta?:a03:

iki haftayı kurtardık da bu hafta :a05:

kimin üstüne gitsem acep :a32: yok mu gönüllü kaptan yahuu :)

abii çıkar bi kaptan az bekleyelim hele :);) yada üstüne kalacak :a01:

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
ben anlayamadım anlatın ben yükleniri yükü.))

oo kolruğa talip var;)

hayırlı olsun diyelim yeni kaptanımıza:)

kardeşim çok zor bişey değil...hergün listeyi güncelliyorsunuz..(zaten gevher kardeşimiz ilk sayfada düzenlemeyi yapıyor) eklemek istediğiniz hadis, ayet, dua varsa ekliyorsunuz hepsi bu..

ilk sayfaya bakaın isterseniz ;) yine diğer kardeşlerimiz yardımcı olurlar

hayırlı akşamlar :) bakın bunu söz kabul ediyoruz kaçış yok...(korku filmi gibi oldu :) )

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ...

allah celle celaluhu dualarımızı kabul eder inşallah ... allaha emanet olunuz ...

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

GEVHER

Yönetici
selamünaleyküm...

Müjdeli bir haberimiz var .

4.Nisan.2010 pazar akşamı saat 21.30 da radyoda '' İslamiyet.gen.tr ailesi Hatim Grubu '' için HATİM DUASI yapılacaktır .
Şimdiye kadar okumuş olduğumuz tüm hatimlerin duası olacak inşaAllah.
Tüm kardeşlerimizi katılmaya davet ediyoruz.

Hayırlı günler inşaAllah.

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm...

4.Nisan.2010 pazar akşamı saat 21.30 da radyoda '' İslamiyet.gen.tr ailesi Hatim Grubu '' için HATİM DUASI yapılacaktır .

aleyküm selam..

bu çok güzel bi haber inşaallah katılabilirim bende :)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamünaleyküm...

aleykum selam ne güzel bir haber ..
hatimde yoktuk ama duasına katılabilirmiyiz .. bir saatimiz kalmış : )

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

Rabbim razı olsun inşAllah değerli abimiz, sağolun her şey için,

Hakkınızı helal ediniz, bizim hakkımız her daim herkese helaldir,

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı geceler

Bu hafta hatamızla-kusurumuzla konuyu devam ettirmeye çalıştık...
AllaH Celle Cellaühu affetsin cümlemizi...
Gönüllü bir kardeşimize devretmek istiyorum inşallah...

Ardına bakmadan "BEN " diyebilecek...
Kim var?

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Sitede bulunan kardeşlerimin, büyüklerimin sıkıntılarını def et ya Rabbi. Senin yolunda dosdoğru ilerleyen kullar eyle bizleri ve senin yolunda evlat yetiştirmeyi nasip et bizlere ya Rabbi. Edilen duaları ve tövbeleri kabul, günahları af eyle ya Rabbi.

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
05.Nisan.2010-Pazartesi : 3.gün

sabah namazı : 3.grup
öğle namazı : 4.grup
ikindi namazı : 5.grup
akşam namazı : 1.grup
yatsı namazı : 2.grup

Bismillahirrahmanirrahim.
" Vela havla vela kuvvete illa billahi'l-Aliyyi'l-Azim.Allahümme inni es'elüke ya Kadimüya Daimü ya Ferdü ya Vitru ya Ahadu ya Samedü ya Hayyü ya Kayyümüya Ze'l- Celali ve'l-ikram.Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illahu aleyhi tevekkeltü ve Hüve Rabbü'l-Arşi'l-aziym ".

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Allâhumme ileyke eş’kû dâ’fe kuvvetiy ve kîllete hiletiy ve hevâniy alennâs; Yâ Erhamerrahimiyn ente Rabbül müstad’âfiyn; ente erhamu biy min entekileniy ilâ aduvvin bağiydin yetecehhemuniy ev ilâ sadıykın karîbin mellektehu emrî. İn lem tekûn gadbane aleyye felâ ubâliy gayre enne âfiyeteke ev seûliy. Euzü binûri vechikellezi eşrekat lehu zulûmatu ve salâha aleyhi emriddünya vel âhıreti en yenzile bi gadabüke ev yehılle aleyye sehatük; ve lekel utba hatta terda ve lâ havle velâ kuvvete illâ bike.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Allâhumme inniy euzü birızake min sehatike ve bimuafatike min ukubetike ve euzü bike minke. Lâ uhsiy senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsik.
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا

(Gece ve sabah namazında gruplarda olan ve olmayan kardeşlerim ve büyüklerim vede kendim için okuduğum dualar)...

''Pek anlamadım bu grup olayını ben hepimizin adına dua ediyorum inşallah Rabbim kabul eder. Ve doğru yapıyorumdur niyetlerinizi okuyup ona göre dua ediyorum namazda ve buraya ne okuduğumu yazıyorum ben öyle yaptım acaba öyle mi?'':a23::a36:

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim.
" Vela havla vela kuvvete illa billahi'l-Aliyyi'l-Azim.Allahümme inni es'elüke ya Kadimüya Daimü ya Ferdü ya Vitru ya Ahadu ya Samedü ya Hayyü ya Kayyümüya Ze'l- Celali ve'l-ikram.Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illahu aleyhi tevekkeltü ve Hüve Rabbü'l-Arşi'l-aziym ".

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Allâhumme ileyke eş’kû dâ’fe kuvvetiy ve kîllete hiletiy ve hevâniy alennâs; Yâ Erhamerrahimiyn ente Rabbül müstad’âfiyn; ente erhamu biy min entekileniy ilâ aduvvin bağiydin yetecehhemuniy ev ilâ sadıykın karîbin mellektehu emrî. İn lem tekûn gadbane aleyye felâ ubâliy gayre enne âfiyeteke ev seûliy. Euzü binûri vechikellezi eşrekat lehu zulûmatu ve salâha aleyhi emriddünya vel âhıreti en yenzile bi gadabüke ev yehılle aleyye sehatük; ve lekel utba hatta terda ve lâ havle velâ kuvvete illâ bike.

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Allâhumme inniy euzü birızake min sehatike ve bimuafatike min ukubetike ve euzü bike minke. Lâ uhsiy senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsik.
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا

(Gece ve sabah namazında gruplarda olan ve olmayan kardeşlerim ve büyüklerim vede kendim için okuduğum dualar)...
''Pek anlamadım bu grup olayını ben hepimizin adına dua ediyorum inşallah Rabbim kabul eder. Ve doğru yapıyorumdur niyetlerinizi okuyup ona göre dua ediyorum namazda ve buraya ne okuduğumu yazıyorum ben öyle yaptım acaba öyle mi?'':a23::a36:

amin...

kareşim sen kaptan oldun mu şimdi ona göre yardım edelim :)

bak yarınki listemiz ;)
05.Nisan.2010-Pazartesi : 3.gün

sabah namazı : 3.grup
öğle namazı : 4.grup
ikindi namazı : 5.grup
akşam namazı : 1.grup
yatsı namazı : 2.grup

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
selamünaleyküm...

Rabbim razı olsun inşAllah değerli abimiz, sağolun her şey için,

Hakkınızı helal ediniz, bizim hakkımız her daim herkese helaldir,

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı geceler

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Sitede bulunan kardeşlerimin, büyüklerimin sıkıntılarını def et ya Rabbi. Senin yolunda dosdoğru ilerleyen kullar eyle bizleri ve senin yolunda evlat yetiştirmeyi nasip et bizlere ya Rabbi. Edilen duaları ve tövbeleri kabul, günahları af eyle ya Rabbi.

" Bugün, bu vakitte, İslamiyet.gen.tr sitemizde Dualarda TEK YÜREK olarak kime dua ediliyorsa onlar için okuyorum Ya Rabbi...
Kabul eyle Ya Rabbi...
Kardeşlerimizin dualarını niyetleriyle birlikte kabul eyle Ya Rabbi...
Aminnn...
"

Her namazdan sonra dualarımı böyle yapıyorum inşallah...
Allah Celle Celalühu dualarımızı kabul eylesin...
AMİNNN...

Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını versin...
Allah Celle Celalühu bizleri bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakmasın...
Allah Celle Celalühu hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara eda nasip eylesin...
Allah Celle Celalühu bizlere sağlık, huzur ve mutluluk versin her daim...
Allah Celle Celalühu bizlere saadet-i dareyn nasip etsin inşallah...

Allah Celle Celalühu yaptığımız ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin inşallah...
AMİNNN...

Z

ZÜHRE_

ya rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ya rabbi!

Eğer bilmeden müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ya rabbi!

Eğer allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ya rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ya rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ya rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ya rabbi!

Imanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) allah'ın resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey rabbim!

Ya rabbi!

Ya rabbi!

ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, allah birdir ve yine şehadet ederim ki, hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) o'nun elçisidir demeyi nasip et.

sitede bulunan kardeşlerimin, büyüklerimin sıkıntılarını def et ya rabbi. Senin yolunda dosdoğru ilerleyen kullar eyle bizleri ve senin yolunda evlat yetiştirmeyi nasip et bizlere ya rabbi. Edilen duaları ve tövbeleri kabul, günahları af eyle ya rabbi.
ALLAH RAZI OLSUN amin amin amin DALARIMI YATIM

berat05

Yönetici
esselamunaleyküm

esselamunaleyküm

"Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed"

Alemlerin Rabbi
Rahman ve Rahim olan Allah'ım ( Celle Celuhu)

Bildiğimiz ve bilmediğimiz tüm kötülüklerden sana sığınır sadece ve sadece Sen' den derman bekleriz.
Tüm kardeşlerimizin sadece Sen'in bildiğin dertlerine derman nasip et
Tüm katı kalpleri yumuşatacak ancak Sen'sin.
Kalplere Hidayet verecek olan Sen'sin...
Dualarımızın hayırlısı ile olmasını diliyoruz
Sen hayırlısı ile olmasını nasip et....
Sen Herşeye Kadirsin
Sen'in Gücün Herşeye YETER

AMİN

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
hayırlı günler ve haftalar diliyorum.dualarımı okuyorum.allah kabl etsin.selametle kalın.

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm :(

benim sınavlarım vardı yaa giremedim nete giremediğim zamanlarda da müsait değilim dersler falan da vardı.aman zaman unuttum namzlarımı kıldım ama nasıl kıldım bende bilmiyorum öyle acele acele özensiz :(
çoğu zaman dua etmeyi de unuttum .sınavlarım bitti şimdilik inşALLAH yeniden toplanıp tekrar başlıycam şimdi öğlen namazında bana hakkınızı helal edin :(

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Allah!

Dünya ve ahirette karşılaşacağım her bir korku için 'lailaheillallah' ı,

Her keder ve üzüntü için 'maşa'allah'ı,

Her bir nimet için 'elhamdulillah'ı,

Hayret verici her şey için 'subhanallah'ı,

Her bir günah için 'estağfirullah'ı,

Her darlık için 'hasbiyallah'ı,

Her musibet için 'inna lillahi ve inna ileyhi raciun'u,

Her bir kaza ve kader için 'tevekkeltu alellah'ı

Her bir itaat ve isyan hareketi için 'la havle vela guvvete illa billahil aliyyul aziim'i, hazırladım.

Ey Rabbım! Bize arttır da eksiltme, bizi şereflendir de hor ve hakir kılma, bize ver de mahrum bırakma, bizi seç de üzerimize ihtiyar etme.

Bizden razı oluver bizden kabul eyle. Ey Kerem sahibi! Ey esirgeyenlerin en merhametlisi! Duamızı kabul eyle. Hamd alemlerin Rabbın'a mahsustur.

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
DUALARIMI APTIM rabbim kabul eder inş selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt