Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Insanoğlu Biraz Dua Etsene (3 Kullanıcı)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=Yazı tipi555]GERÇEK[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]RAHMAN VE RAHİM OLAN [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]ALLAH’IN ADIYLA[/FONT]

(Es-Selamun Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhü Ebeden Daimen Kesira.Değerli Aziz ve Muhterem Kardeşlerim,Sizlerle birbirinden güzel duaları paylaşmak istedim.1,2,3,4 sayfaları boyunca çeşitli dualar mevcuttur.Rabb'im şimdiden ettiğiniz duaları kabul buyursun..)
[FONT=Yazı tipi555]Hayatta gerçek olan bir şey var ki insan her zaman rabbine muhtaçtır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Çünkü insan pek zayıf ve güçsüzdür.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]O bir şey kaldırdığında ona yardım edecek elini uzatacak biri gerek bu da onu yaratan veren Allah’tır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Dua müminin silahıdır. Yani mümin dua ettikçe kuvvetlenir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) her sıkıntısında hep yalvarırdı yüce rabbine, ondan sonra rahatlardı. Yüce Al lah şöyle buyurur: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Eğer dua etmeseydiniz size değer verirmiydim.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555](Furkan: 25/77) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555] bizleri duaya bekliyor çünkü o bizleri bırakmıyor yardım etmek istiyor bu onun çok merhametli ve de kerem sahibi olduğunu gösterir ama insan bunu hiç bilmiyor ve kavramıyor veya gerektiğinde yapmıyor. Veya muhtaç olduğunda istediğini elde edince de bırakıyor[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Habibim Muhammet beni sana sorarlar: De ki o dua edenin duasını kabul eder ve onunlayım.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555](Bâkara: 2/18) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yani zaten ben sizi görüyorum ve her zaman sizinle beraberim yeter ki siz beni çağırın aslında o bize muhtaç değil biz ona muhtacız.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Onun Rahmetine, merhametine, lutfuna, ihsanına hepimiz muhtacız.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Zaten Allah yücedir bunu da insanlara yaklaşarak gösteriyor. Yüce Allah bizlere şöyle seslenmekte:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Yok mu dua eden duasına cevap vereyim.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yok mu tevbe eden tevbesini kabul edeyim.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yok mu dilek, diliyen dileğini kabul edip vereyim.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yani bundan daha güzel bir çağrı olur mu, ne güzel bir sesleniştir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ebu Hureyre (r.a.) Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Allah katında duadan daha kıymetli bir şey yoktur.”[/FONT][FONT=Yazı tipi555], Enes (r.a.) Allah rasulu buyurdu.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Dua, ibadetin beynidir.”[/FONT][FONT=Yazı tipi555] İbni Ömer (r.a.) Rasulu Ekrem buyurdu ki:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Kime dua kapısı açılırsa ona rahmet kapıları açılır.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ın en çok sevdiği şey kendisinden afiyet istenmesidir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555] buyurdu ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Dua; bana dua ediniz kabul edeyim.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555](Mü’min: 40/60)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İnsan nasıl yemeye içmeye muhtaçsa duaya öyle muhtaçtır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İnsan dua ettikçe huzur bulur, rahatlar, sevinir ama bunu bilmeyen anlayamaz ve bundan tabi ki mahrum kalır. Ey insanoğlu sen rabbine dua et ve ona yaklaş.[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Niçin Dua Ederiz

Niçin Dua Ederiz

[FONT=Yazı tipi555]NİÇİN DUA EDERİZ[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Dua bir ibadet ve güzel bir davranıştır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Gerçekte duanın faydası hem pektir, hem de güzeldir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İnsan neden dua eder, onu biraz açıklamak ve faydasını sıralamak istiyorum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]1- [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Dua yani çağırmak istemek yardım talep etmektir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Kuyuya düşen o an ne yapar, yardım ister seslenir yalvarır beni kurtarın diye, eğer seslenemese yardım dilemese o orda boğulup gider. Onun için yardım dilemesi lazım, onu duyan yardımına koşar ve yardım eder.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]2- [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Duanın hedefi insanın halini Allah’a arz etmesi ve ona niyazda bulunmasıdır, çünkü dua kul ile Allah arasında bir diyalog anlamını taşır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]3- [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bir hadiste Râsül buyurdu ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Dua ibadetin ta kendisidir.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]4- [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Kul kendini müstağni görmeye başladığı zaman kendisini yeterli gördüğünde artık rabbinden uzaklaşmaya başlamıştır. Çünkü insan kendini müstağni kendini yeterli görünce azar ve kendini beğenir. Ne zaman dara düşerse o zaman Rabbine dönüş yapar ve döner.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bir zaman önce Kârun’da kendisini müstağni görmüştü. Fakat hiçbir şey değildi ve her şeyden mahrum olarak kahrolup gitti. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]5- [/FONT][FONT=Yazı tipi555]İnsan dua ederken ister, zahir ve ister batın kendine çeki düzen vermeli, haramdan kaçmalı ve kendine dikkat etmeli.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Gerçekten zengin, fakir küçük, büyük, genç, ihtiyar, sıhatlisi hastası her zaman hem dua etmeli hem de ona yaklaşıp yardım dilemelidir, çünkü herkes ona muhtaçtır. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yüce Allah’ım sen o kadar büyüksün ki küçükler ve büyükler yalnız senden ister ve sana koşarlar.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Şunu burada belirtmek istiyorum ki ben ancak dua ettikçe hem huzur ve hem de güven buluyorum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Dua hoştur ama onu ancak tadanlar bilir tatmayanlar bilemez.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Dua ister ihtiyaç olsun ister olmasın her zaman yapılmalıdır ve insan ihtiyacı olduğunda da dua edip, olmadığında da yüz çevirmesin. Çünkü bir takım insanlar sıkıntıya düştüklerin de dua eder fakat kurtulduklarında şükrü unuturlar. Zaten Allah bizlere yüce kitabında bildirmiştir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“İster ihtiyacınız olsun ister olmasın her zaman ona yaklaşın.”[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Zikir önemlidir

Zikir önemlidir

[FONT=Yazı tipi555]ZİKİR ÖNEMLİDİR[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Yüce Allah insanoğluna şöyle buyurmaktadır:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Beni zikredin ki bende sizi anayım.” (Bâkara Suresi) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yani ister dille ister, kalple ister, tüm vücudunla mutlaka zikretmek gerek. Bu her insanın görevidir ve yapmalıyız. Hz. Muhammed (s.a.v) dua ve zikir hakkında bol ,bol öğüt ve nasihat vermiştir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ebu Sait (r.a.)’dan Peygamber (s.a.v)’e sordular.: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Kıyamet gününde kulların hangisi Allah indinde daha kıymetli ve daha yüksek rütbelidir?” [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ş[/FONT][FONT=Yazı tipi555]öyle buyurdu: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Allah’ı çok zikreden.” [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Denildi ki ey: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Ey Allah’ın Rasulü! Allah yolunda savaşandanda mı (daha kıymetlidir)?” Rasulullah şöyle dedi:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Kılıcı parçalanıp kana bulanıncaya kadar savaşsa dahi, Allah’ı zikredenin derecesi ondan üstündür”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bir başka hadiste Ebu Hureyre (r.a.)’dan Allah Rasulü buyurdu ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Allahu Teâla şöyle buyuruyor: “Ben kulumun zannı üzereyim beni andığı zaman ben onunla beraberim eğer beni kendi nefsi [/FONT][FONT=Yazı tipi555](içinde) anarsa bende onu kendi nefsimde anarım eğer beni bir topluluğun içinde zikrederse bende onu o topluluktan daha hayırlı bir topluluğun içinde anarım. Bana bir karış yaklaşırsa ben ona bir arşın yaklaşırım. Bana bir arşın yaklaşırsa ben ona bir kulaç yaklaşırım. Bana yürüyerek gelirse bende ona koşarak giderim.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ey insanoğlu eğer dilin durursa kalp söylesin, eğer kalbin durursa dilin söylesin, eğer ikisi durursa düşünceyle de onu zikret. Allah Rasulü şöyle buyurdu: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Halk size delidir deyinceye kadar Allah’ı zikredin.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yine, Allah Rasulü şöyle buyurmuştur: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“İnsanoğlu, Allah’ın zikrinden daha iyi kendisine Allah’ın azabından kurtaracak bir amel işlememişti.” [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Hz. Ali şöyle demiştir: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Allah’a giden en yakın yol zikirdir.” Ve yine şöyle söylemiştir:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“İnsanoğlu ömründen bir saat geçerse bu saat zarfında Allah’ı zikretmese o kimse cennete girmişte olsa, o boş geçirdiği saat için acı duyar. Üç şey kalbe hayat verir. Amelle ilim, ihlasla amel itikatla zikir. Zikir kalbi temizler ruha hayat ve canlılık verir.” O halde ey insanoğlu rabbini zikret onu an ondan dile ona yaklaş. Durmadan ondan dile çünkü o,ondan dileyenleri çok sever ve verir. Zikir güzeldir bu güzelliği elde edene ne mutlu ve ne kazançlıdır, zikrullah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Gerçekte Allah’ı sevmenin alemeti: Allah’ın zikrini sevmek ve Allah kelemı olan Kur’an’› sevmek ve Allah’ın rasulünü sevmek ve Allah’a nisbet olunan her şeyi sevmektir. Zikir güzeldir bulan en güzelini bulmuştur. Dua en iyi ve güzel olanıdır, dua herkese lazım.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ı o kadar zikrediniz ki görenler deli sansınlar.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Zikrin ve duanın tadı güzeldir. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mümine en çok yakışan şey. Daima her, nerede olursa olsun ve ne şartlar altında bulunursa bulunsun Allah’ı zikretmektedir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Amellerin hayırlısı Allahu Teâlayı zikridir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ve sen rabbine kulluk et sana gelinceye kadar.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’la iyi bir dost olun, ve ona güvenin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“De ki: Gerek Allah deyin, gerek rahman deyin. En güzel isimler onundur ve yarattığı şeyler güzeldir. Rabbinize gönülden yalvara, yalvara ve gizlice dua edin.” (A’raf: 2)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Şu halde büyük rabbini ismiyle tesbih et.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555](Vak›a: 74) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Rabbinin ismini zikret ve her şeyde kendini çekerek yalnızca ona yönel.” (Müzemmil: 8) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Gecenin bir bölümünde ve secdelerin arasında onu tesbih et.” (Kaf: 40) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ı seven onu arar, arayan bulur görür ve ona kavuşur. Onu aramayan ondan mahrum olur yaşadığım boyunca ben seni arayacağım ve sana koşacağım ben sana muhtaç garip ve zavallı bir kulunum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yardım ancak Allah katındadır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Doğrusu Allah güçlüdür hakimdir.” (Tevbe: 4)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Allah düşmanlarınızı çok iyi bilir. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Dost olarak Allah yeter, yardımcı olarakda yeter.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555](Al-i İmran: 12)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ın kapısı açıktır ondan isteyenlere.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ve elbet kapalıdır ondan yüz çevirene.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ey insanoğlu sen haline acı ve yan.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’tan yardım dile ve sığın tek güvencen Allah’t›r.[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Duanin Bazi Vakitleri ,sabah Ve Akşam Zikri

Duanin Bazi Vakitleri ,sabah Ve Akşam Zikri

[FONT=Yazı tipi555]DUANIN BAZI VAKİTLERİ [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Aslında rabbimize her zaman dua etmemiz gerekir. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Gerçekte Allah her zaman görendir ve işitendir. O her zaman hazırdır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ebu Hureyre (r.a.)’dan Allah Rasulü buyurdu ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz her gece, gecenin üçte biri kaldığı zaman, dünya semasına iner ve buyurur ki:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Yok mu dua eden? [/FONT][FONT=Yazı tipi555](dua etsinde duasını kabul edeyim). Yok mu isteyen istediğini vereyim. Yok mu istiğfar eden onu bağışlıyayım.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Enes (r.a.)’dan Allah’ın Rasulu buyurdu ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Ezanla kâmet arasında yapılan dua geri çevrilmez.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555] rasulü buyurdu ki:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Kulun rabbine en yakın olduğu hal secde halidir. Onun için [/FONT][FONT=Yazı tipi555](secdedeyken) duayı çoğaltın”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İnsan devamlı rabbine muhtaçtır, her zaman ondan istemelidir. Allah Rasulü buyurdu ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Dua gök ile yeryüzü arasında durur, bizim üzerimize salatü selam getirilmedikçe [/FONT][FONT=Yazı tipi555](Allah’a) yükselmez.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hayat bir imtihan yeridir insan bunu bilmeli ve ona göre davranmalı. Tabi insan güzel günler görecek sıkıntılı günler geçirecek, ama her zaman rabbine bu konularda istek ve yardım dileyecek, iyi günde hamt edecek sıkıntılı günde yardım dileyecek zaman yalnız ağırdır insan çok güçsüz ve zayıftır, dua her zaman vardır. İstekler, yardımlar her zaman, her vakit istenir ve o her zaman yardıma hazırdır. [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]SABAH VE AK[/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ş[/FONT][FONT=Yazı tipi555]AM ZİKRİ[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Yüce rabbimiz, Kur’an-› Kerim’de bizlere şöyle nasihat verir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Rabbini, sabah, akşam içinden yalvararak ve çekinerek duyabileceğin kadar hafif bir sesle an, sakın gafillerden olma.” (A’raf: 205)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Güneş doğmadan ve batmadan önce hamd ederek rabbinin adını an.” (Ta-ha: 130)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Akşam sabah hamdederek Rabbini noksan sıfatlardan tenzih et.” (Mü’min: 55)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Biz dağları onun (Davut a.s.) emrine vermiştik. Onlar, güneş batar ve doğarken onunla birlikte Allah’ı tesbih ederler.” (Sâd: 18)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rasulu Ekrem buyurdu ki: “Kim sabah girdiğinde ve akşam erdiğinde yüz defa ‘subhânallah ve bilhamdi’ derse kıyamet günü hiçbir fert onun getirdiği tesbih ecrinde daha fazla bir sevap ile gelemez. Ancak onun söylediğinin mislin veya daha fazlasını söyleyen kimse müstesnadır.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rasul buyurdu ki: “Sabah ve akşam üç defa, ihlas, felak, ve nas süresini okuyan bunlar size veya sana yeter. Kim sabah ve akşam üç defa ‘Bismillahillezi la Yaddurru maasmihi şey’ün fil-ardı velâ fis-semâi ve huves-semiul-alim’ Derse ona hiçbir şey zarar veremez.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rasul buyurdu ki: “Ey filan, yattığın zaman şöyle de:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım nefesimi sana teslim ettim, yüzümü sana çevirdim işimi sana emanet ettim. Rahmetini umarak gazabından korkarak sırtımı sana dayadım. Senin cezalandırmana karşı sende başka ne sığınak ne de kurtarıcı vardır. İndirdiğin kitaba ve gönderdiğin peygamberlere inandım. Bunları söyleyip de o gece ölürsen fıtrat üzere ölmüş olurum, ölmeyipte sabaha kavuşursan, hayır ve sıhhat üzerinde kavuşursun.” [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Dualar bunlarla kalmaz daha bir çok dua ve zikir tesbihler vardır. Biz birkaç tanesini naklettik. Kim yatağında vardığı zaman üç kere. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Estağfirullahellezi la ilahe illa hüvel hayyul-kayyüm ve etübü ileyh.”[/FONT][FONT=Yazı tipi555] derse kum taneleri, dünya günlerinin sayısı, kadar dahi olsa günahları bağışlanır. Kısacası elimizden geldikçe zikredip tezbih edelim.[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Dua Rahman Ve Rahim Olan Allah’in Adiyla

Dua Rahman Ve Rahim Olan Allah’in Adiyla

[FONT=Yazı tipi555]DUA[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Allah’ım senden kamil iman gerçeğe uygun bilgi bol rızık, Sana itaat eden kalp daima senin yüce adını zikreden bir dil, temiz helal kazanç, dönüşsüz bir tevbe ölümden önce bütün günahlarımdan onları hiç işlememişçesine arındıran bir tevbe, ölüm anında rahatlık ölümden sonra mağfiret ve rahmet, Hesap esnasında af cennete nailiyet ve cehennem ateşinden kurtuluş dilerim ey aziz ve çok bağışlayıcı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim rahmetinle dualarımı kabul eyle.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Allah’ım hatalarımı bilgisizlikten doğan günahlarımı her konuda israfımı ve benden daha iyi bildiğin kusurlarımı af ve mağfiret eyle.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım senin yüce zatından başka hiçbir şeyin baki olmadığı ve senin arşının gölgesinden başka hiçbir gölgenin bulunmadığı mahşer gününde Senin arşının gölgesinde gölgelendir, peygamber (s.a.v.) kevser havuzundan kana, kana içerek beni öyle bir sula ki bir daha ebediyen susamayayım.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım sevgili habbine salat selam söyle.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım senden cenneti ve ona yaklaştıracak her işi ve sözü ameli dilerim. Cehennemden ve ona yaklaştıracak her iş ve sözden sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım rahmetini getirecek davranışları.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mağfiretini kazandıracak gayretlerini her türlü günah ve kötülüklerden kurtulmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bütün iyilikleri elde etmeyi cennetine naileyetini. Cehennem ateşinden kurtulmayı dilerim.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz ibadet ve itaatlerimizi kabul eyle. Bize afiyet ver bizi bağışla sana ibadet itaat ve şükürde bulunmamız için bize yardım eyle. [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım günahlarımızı affet kusurlarımızı bağışla.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Muhammed (s.a.v.) salat selam rahmet ilet. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Amin ya kerim.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, ibadetlerimizi , rızanı kazanmak için yaptığımız itaatleri kabul buyur. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ş[/FONT][FONT=Yazı tipi555]üphesiz ki sen dualarımızı duyuyor, niyetlerimizi biliyorsun.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, bize dünyada iyilik, ahirette de iyilik ver, bizi cehennem azabından koru.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, emrini işittik ve itaat ettik mağfiretini niyaz ederiz. Rabbimiz, bağışla bizi, dönüş ancak sanadır.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, unutacak veya yanılacak olursak, bizi sorumlu tutma.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, çekmeyeceğimiz yükü bize taşıtma. Bizi bağışla bize acı. Sen mevlamızsın, kafirlere karşı bize yardım et.”[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, bizi doğru yola erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma, katından bize rahmet bağışla şüphesiz sen sonsuz bağıştan bulunansın.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, indirdiğin kitaba iman ettik. Peygambere tabi olduk, artık bizi birliğini tanıyan ve Peygamberine uyan şehitlerle beraber yaz.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, günahlarımızı ve içimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, doğrusu biz rabbinize iman edin diye imana çağıran bir davetçiyi işittik ve hep iman ettik.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz, günahlarımızı bizi bağışla, kötülüklerimizi ört ve canlarımızı iyilerle beraber al. Rabbimiz peygamberlerin vasıtasıyla vadettiğin şeyleri bize ihsan et kıyamet günü bizi rüsvay etme şüphe yok ki sen sözünden dönmezsin.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz katından bize rahmet ver işimizde bize doğruyu göster bizi başarılı kıl.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz beni ve çocuklarımı namaz kılanlardan eyle.” [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz dualarımızı da kabul eyle.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz hesap günü beni annemi babamı ve bütün müminleri bağışla.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz bizden cehennem azabını uzaklaştır. Doğrusu onun azabı sürekli ve acıdır orası şüphesiz kötü bir ve kötü bir duraktır.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz bana hikmet ver ve beni iyiler arasına kat.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla. kalplerimiz de iman etmiş kimselere karşı kin bırakma.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz şüphesiz sen çok şefkatli ve çok merhametlisin.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Rabbimiz nurumuzu tamamla bizi sırat üzerinde ışıksız karanlıkta bırakma bizi bağışla ve yardım et senin gücün her şeye yeter. Doğrusu sen her şeye kadirsin istediğini yapansın. Allah’ım özümü sana teslim ettim emrine itaat ettim. Her işimi sana ısmarladım sırtımı sana dayadım azabından korkarak rahmetini umarak senden başka ne sığınacak yer ne de kurtuluş yeri var.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Allah’ım kabalıktan taş yüreklilikten gafletten azgınlıktan zelil ve hakir görülmekten zulmetmekten zulme uğramaktan da sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]“Allah’ım azabından rızana ukubetinden affına senden yine sana sığınırım Sana gerektiği gibi hamt ve sana dan acizim şüphesiz sen kendini sena ettiğin gibisin Allah’ım sana sonsuz hamt ve senalar olsun Muhammed (s.a.v.) üzerine salat ve selam olsun.”[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Rasulullah’in (s.a.v.) Dualari

Rasulullah’in (s.a.v.) Dualari

[FONT='Yazı tipi555']RASULULLAH’IN (S.A.V.) DUALARI[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Rahman ve Rahim Olan Allah’›n (c.c.) Ad›yla[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım senden hidayet takva iffet ve zenginlik isterim.”[/FONT][FONT='Yazı tipi555'] Bir diğer duasında Rasulu Ekrem:[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım günahlarımı affeyle, bana rahmet et, bana hidayet, sağlık ver ve beni rızıklandır. Tehammül edilmez beladan sıkıntıya düşmekten. Kazanın fena etkisinden ve düşmanın gülmesinden sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım beni hidayete ulaştır ve doğru kıl. Allah’ım acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan, aşırı yaşlılıktan, cimrilikten kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım ben kendime çok zulmettim senden başka hiç kimse günahları affetmez katından bir bağış olarak beni bağışla ve bana rahmet et şüphesiz sen affedici ve merhamet edicisin.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım hatamı bilgisizliğimi, işimde ki israfımı ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affet.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım ciddi ve şaka olarak yaptığım hatamı ve kasten yaptığımı bağışla bunların hepsi bende mevcuttur.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım önce yaptığım ve geriye bıraktığım. Gizlediğim ve açığa vurduğum ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle. Öne geçiren geri bırakanda sensin sen her şeye gücü yetensin.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım gerek işlediğim, gerekse henüz işlemediğim günahların şerrinden sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“Allah’ım vermiş olduğun nimetin kaybolmasından vermiş olduğun sağlığı bozulmasından, ansızın geliverecek olan beladan ve her türlü öfkeden sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Nefsime takva ver ve onu temizle. Onun temizleyenlerin en hayırlısı sensin. Ruhumun velisi ve mevlası da sensin.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Faydasız ilimden, korkusuz kalpten. Doymayan nefisten, ve kabul olunmayacak dua dan sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Senin emrin üzere Müslüman oldum. Sana inandım,sana güvendim, her konuda sana baş vurdum.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Cehennem ateşi ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Çirkin huylardan, çirkin davranışlardan ve çirkin arzulardan sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Alaca hastalığından, delilikten, Cüzzam dan ve diğer kötü hastalıktan sana sığınırım.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Helalin ile yetindirerek, haramından sakındır.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Doğru yolda yürümeye bana nasip et. [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Nefsimin şerrinden beni koru.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Senin sevgini, seni sevenin sevgisini ve Sevgini kazandıran emeli dilerim.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Sevgini bana nefsinden, ailemden ve soğuk sudan daha çok sevdir.”[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']“ALLAH’IM! Rahmetinin gereklerini,mağfiretinin sonuçlarını tüm günahlardan arınmaya, her türlü iyilikten payımı Cenneti kazanmayı ve cehennemden kurtulmayı senden isterim kuvvet ve kudret ancak Allah’ın yardımı iledir.”[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']AMİN YA AZİZ ALLAH’IM.[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Esma’ül Hüsna

Esma’ül Hüsna

[FONT=Yazı tipi555]ESMA’ÜL HÜSNA[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Ya Allahu Ya Allah Ya Rahmanu Ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Rahimu ya Allah Ya Meliku ya Allah [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Kuddüsu ya Allah Ya Selamu ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Mü’minu ya Allah Ya Müheyminu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Azizu ya Allah Ya Cebbaru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Mütekebbiru ya Allah Ya Hal›ku ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Bariu ya Allah. Ya Musavv›ru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Gaffaru ya Allah. Ya Kahharu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Vehhabu ya Allah. Ya Rezzaku ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Fettahu ya Allah. Ya Alimu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Kaab›du ya Allah. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ya Bas›tu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Haf›du ya Allah. Ya Rafi’u ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Muizzu ya Allah. Ya Muzillu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Semiu ya Allah. Ya Basiru ya Allah. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Hakemu ya Allah. Ya Adlu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Latifu ya Allah. Ya Habiru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Halimu ya Allah. Ya Azimu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Gafiru ya Allah. Ya [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ş[/FONT][FONT=Yazı tipi555]ekuru [/FONT][FONT=Yazı tipi555]ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Aliyyu ya Allah. Ya Kebiru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Haf›zu ya Allah. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ya Mukitu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Hasibu ya Allah. Ya Celilu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Kerimu ya Allah. Ya Rakibu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Mucibu ya Allah. Ya Vasiu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Hakimu ya Allah. Ya Vedudu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Mecidu ya Allah. Ya Baisu ya Allah.,[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Şehidu ya Allah. Ya Hakku ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Vekilu ya Allah. Ya Kaviyyu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Metinu ya Allah. Ya Veliyyu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Hamidu ya Allah. Ya Muhsiu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Mubdiu ya Allah. Ya Muidu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Muhyiu ya Allah. Ya Mumitu ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Hayyu Ya Allah Ya Kayyum Ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Vacidu Ya Allah Ya Macidu Ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Vahidu Ya Allah Ya Samedu Ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Kadiru ya Allah Ya Muktediru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Mukaddimu ya Allah Ya Muehhiru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Evvelu ya Allah. Ya Ahiru ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Zahiru ya Allah. Ya Bat›nu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Valiu ya Allah. Ya Mütealiyyu ya Allah. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Berru ya Allah. Ya Tevvabu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Muntekimu ya Allah. Ya Afüvvu, ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Raufu ya Allah. Ya Malik’ül Mülk ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Zü’l celali ve ikram ya Allah. Ya Muksitu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Camiu ya Allah. Ya ⁄aniyyu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Muğni ya Allah. Ya Maniu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Darru ya Allah. Ya Nafiu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Nuru ya Allah. Ya Hadiyyu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Bediu ya Allah. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ya Bakiu ya Allah.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya Varisu ya Allah. Ya Reşidu ya Allah.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Yüce Allah çokça anın ve zikredin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555] buyuruyor ki: [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“En güzel isimler, Allah’ındır , o halde Allah’a o isimlerle dua edin.” [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Peygamber buyurdu ki:[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]“Allah’ın doksan dokuz ismi vardır. Onları ezberleyen cennete girer. Allah tektir teki sever. Okuyun ve okutun.”[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Rasulullah’in 99 Ismi

Rasulullah’in 99 Ismi

[FONT=Yazı tipi555]RASULULLAH’IN 99 İSMİ[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Muhammedün (s.a.v.) Mahmudün (s.a.v.) Ahmedün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hamidün (s.a.v.) Kasimün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Akibün (s.a.v.) Hatemün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mahin (s.a.v.) Dain (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Siracün (s.a.v.) Münirün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Haşirün (s.a.v.) Beşirün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nezirün (s.a.v.) Münzirün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rasulün (s.a.v.) Mürselün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nebiyyün (s.a.v.) Muhtediyyün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mehdiyyün (s.a.v.) Halilün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Habübün (s.a.v.) Tayyibün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Safiyyün (s.a.v.) Taha (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yasin (s.a.v.) Mustafa (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Müçteba (s.a.v.) Nurteza (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasirün (s.a.v.) Kaimün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hafizün (s.a.v.) Şahidün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Şehid ün (s.a.v.) Adilün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Alümün (s.a.v.) Halimün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nurun (s.a.v.) Mübinün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Burhanun (s.a.v.) Hüccetün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Beyanün (s.a.v.) Mutiun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mazkurun (s.a.v.) Vafzün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sahibün (s.a.v.) Natikun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sadikun (s.a.v.) Musaddikun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Muzafferun (s.a.v.) Mekkiyyün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Medeniyyün (s.a.v.) Ebtehiyyün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Kureyşiyyü (s.a.v.) [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Arabiyyün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Haşemiyyün (s.a.v.) Azizün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Harisün (s.a.v.) Raufun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rahimün (s.a.v.) Cevadün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ganiyyün (s.a.v.) Fettahün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Alimün (s.a.v.) Münibün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hatibün (s.a.v.) Fasihun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Reşidün (s.a.v.) Tahirün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mutahharun (s.a.v.) İmamun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Emirün (s.a.v.) Mutavvassitun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sadikun (s.a.v.) Muktesidü (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Evvelün (s.a.v.) Ahirün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Zahirün (s.a.v.) Batinun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Şefiun (s.a.v.) Müşeffeun (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hadin (s.a.v.) Muhalilün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Muharrimün (s.a.v.) Amirün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nahin (s.a.v.) Hakimün (s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Karibün (s.a.v.) Şakirün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Saburun (s.a.v.) Rakibün (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Müzzemmilün (s.a.v.) Müdessirün(s.a.v.)[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Mualla (s.a.v.) Müzekkâ (s.a.v.) [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Müşfikun (s.a.v.) Muhsinün (s.a.v.) Mütemimün (s.a.v.) [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Sen dertliler dermanısın alemlerin sultanısın.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Başımızın tacısın ya resül sen ne yüce sin[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ümme salli ala seyyidine Muhammet [/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Bismillahirrahmanirrahim

[FONT=Yazı tipi555]RAHMAN VE RAHİM OLAN [/FONT]​

[FONT=Yazı tipi555]Yâ Cemilü yâ Allah Ya vitrü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Karibü yâ Allah Ya Ehadü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Mücibü yâ Allah Ya Samedü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Habibü yâ Allah Ya Mahmüdün ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Raüfüv yâ Allah Ya sadikal –vodiya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Marifüyâ Allah Ya Aliyyü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Latifü yâ Allah Ya Ganiyyü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Azimüyâ Allah Ya Şâfi ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Hannânü yâ Allah Ya Kafi ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Mennânü yâ Allah Ya Müâfi ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Deyyânüyâ Allah Ya Baki ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Sübhânüyâ Allah Ya Sâtirü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Emânü yâ Allah Ya Kahârüya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Burhânü yâ Allah Ya Cabbârü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Sultânü yâ Allah Ya Gafârü ya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Müsteânü yâ Allah Ya Fettahüya Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Muteâlü yâ Allah Yâ Rahmânü yâ Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Kerimü yâ Allah Yâ Mecidü yâ Allah[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yâ Ferdü yâ Allah Ya rebbessemâvâti vel -ardi Yâ Zel Celali vel –ikrâmi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Es’elüke bi hakkı hazihil esmai küllihâ en tüsatliYa alâ seyyidinâ Muhammet’in ve alâ âli Muhammet’in, verham Muhammet’e kemâ Salleyte ve sellemte ve bârekte ve rahimte ve terahhamte alâ İbrahim’e Ve alâ âli İbrahim’e fil alemine Rabbene inneke Hamidün Mecidün. Bi rahmetike ya Erhamerrâhimin. Velhamdülillâhi rabbil âlemin. (Mecmuâtül Ahzab.1/212)[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Yüce Allah Rahman Ve Rahim Olan Allah’in Adiyla

Yüce Allah Rahman Ve Rahim Olan Allah’in Adiyla

[FONT=Yazı tipi555]YÜCE ALLAH[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]RAHMAN VE RAHİM [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]OLAN ALLAH’IN ADIYLA[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Ey göklerin ve yerin yaratıcısı, ey gecenin ve gündüzün Halıkı, ey insanların, cinlerin ve hayvanların yaratıcısı ilahi, ey beni yoktan var eden yüce Allah’ım.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sen ki beni yarattın hiçbir şey değilken beni düzenledin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bana düşünmek için akıl, yaşamak için kalp, duymak için kulak, görmek için göz verdin. Ve ben buna rağmen az(şükrediyorum) ilahi, aklımı kötü düşüncelerden koru.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Kalbim senin evindir sen onu muhafaza et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Kulağımı kötü şeyler dinlemekten koru.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim gözümü görmesi caiz olmayan şeylere bakmaktan koru[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ve bütün azalarımı kötü şeyler işlemekten koru.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Şüphesiz ki sen her şeye kadirsin.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Ey bütün alemin Rabbi olan Allah’ım[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Aklımı seni düşünmekle yormayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Kalbimi senin zikrinle doldurmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Kulağımı senin emirlerini ve yasaklarını işitmekle korumayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Gözlerimi yüce kitabına bakmakla yormayı nasip et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ey rabbim bana şükredici bir kalp, zikredici bir dil, sabredicibir beden ver.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ey yüce rabbim sen basirsin görmen ezelidir fani değildir. Sen semisin işitmen ezelidir fani değildir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi, Gençliğimi senin yolunda yıpratmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İhtiyarlığımda seni zikretmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ve ölümden sonra sana kavuşmayı nasip et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ey beni yoktan var eden Allah’ım sen her şeyin hakimi ve sahibisin senden başka ilah tanımadık ve tanımayız.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım bana dünyadayken marifet.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ölümden sonrada rahmet eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım sana sığınıyorum beni kabul et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim! Bilerek veya bilmeyerek sana[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Şirk ve isyan ettiysem AFFET.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’IM! Her baktığım yerde seni ve senin büyüklüğünü azametini göreyim.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi sana güvendik sana sığındık bizi kabul et bizi senden boş çevirme ümidimiz sensin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]AMİN YA MÜİN[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Beni Sensiz Birakma

Beni Sensiz Birakma

[FONT=Yazı tipi555]BENİ SENSİZ BIRAKMA[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Bir gün ruhum bedenimden çıktığında, vücudum yere serildiğinde ve omuzlar üzerinde beni götürdüklerinde ve o sırada beni kabre koyduklarında ya rabbi beni sensiz bırakma yalnız bırakma.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]O çukura konulduğum zaman ve tek başıma kaldığım zaman ya rabbi beni tek başıma bırakma rahmetini benden esirgeme, sana sığınıyorum ve senden diliyorum.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi elbette münkir ve nekir sual için gelecekler, sorularına cevap isteyecekler.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Rabbim Allah, peygamberim, Muhammet (s.a.v.) Kitabım Kur-an, dinim İslam, kıblem kâbedir demeyi nasip et.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Mahşerde o şiddetli ve azim günde bizleri tek bırakma sana muhtacız.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi, sıratta bizleri yalnız bırakma selametle geçmeyi nasip ve müyesser eyle, bir rüzgar gibi geçmeyi nasip et.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Düşmanların üzerime güleceği bir duruma düşürme beni.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bana verdiğin nimeti geri alma benden.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Beni kurtardığın kötülüğe bir daha düşürme. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ve beni bir an sensiz bırakma.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Beni sev, sevdir ve sevindir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Beni sev, kendin sev.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sevdir beni mümin Salih insanlara sevdir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sevindir, yani cennet ve cemalinle sevindir.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Bizleri ne dünyada ne de ahirette mahcup eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Senin ve ha bibinin huzurunda mahcup eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Günahlarımı af,kusurlarımı marifet eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Beni doğru yoldan, ayırma, kötü yola düşürme.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi bizleri, rahmetinden, merhametinden, lutfundan, ihsanından, yardımlarından mahrum eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Kalbimi, yüzümü ve kabrimi, nurunla aydınlat.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]...AMİN YA MÜİN...[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Eyle Ve Eyleme

Eyle Ve Eyleme

[FONT=Yazı tipi555]EYLE VE EYLEME[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Ya Rabbi [/FONT][FONT=Yazı tipi555]ben senin kapına gelmiş bir dilenciyim kapını çalıyorum ilahi, beni kapından boş çevirme, çünkü sen boş çevirmezsin. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Senden dilediğimi bana rahmetinle ver ey gönüller sultanı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım beni seni sevenlerden eyle.,[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri Müslümanlar dan eyle küfredenlerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri müminlerden eyle münafıklardan eyleme. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri seni görenlerden eyle, görmeyeceklerden eyleme. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri yüzü aklardan eyle, kararmışlardan eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri Saitlerden eyle, şakilerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri kitabını sağ elinden alanlardan eyle, sol eliyle alanlardan eyleme. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri zakirler den eyle gafillerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri seni ananlardan eyle unutanlardan eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri kullarından eyle bundan mahrum olmuşlardan eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri Salihlerden eyle zalimlerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri sadıklardan eyle hainler den eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri doğru yolda olanlardan eyle sapmışlardan eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri doğruluklardan eyle yalancılardan eyleme[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri ihsan edicilerden eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri iyiliği emredenlerden eyle men edenlerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri ikram edicilerden eyle, etmeyenlerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri cömertlerden eyle, cimrilerden eyleme[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri sadaka verenlerden eyle, vermeyenlerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri namaz kılanlardan oruç tutanlardan zekat ve hayır yapanlardan eyle. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri şükredenlerden eyle nankörlerden eyleme. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri hamt edenlerden eyle etmeyenlerden eyleme. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri fa sıklardan fesatçılardan zalimlerden eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bizleri imanla ölenlerden suallerini tam verenlerden sıratı selametle geçenlerden hesabını rahatlıkla verenlerden hayırları ağı basanlardan Kevser ırmağından içenlerden cehennemden kurtulup cennete girenlerden ve orada ha bibine komşu ve senin cemalini ve bu güzelliklerini verdiklerinden eyle mahrumlardan eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim sana kulluk etmeyi bizlere nasip et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]...AMİN YA MÜİN... [/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Senden Istiyorum

Senden Istiyorum

[FONT=Yazı tipi555]SENDEN İSTİYORUM[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]İlahi sen benim rabbimsin ben sana muhtaç bir kulun.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım senin rızanı istiyorum, senin sevdiğin amelleri istiyorum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım! Sen, Rahmansın.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Dünyadayken rahmetini üzerimize serp.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]RAHİM[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin bize rahmeyle, o azim şiddetli insanların birbirinden kaçtığı günde bana ve bu dilekte bulunanlara rahmeyle, kabirde bize rahmeyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]SELAM[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sın: Dünyadan selametle ayrılmayı, kabirden selametle çıkmayı, sırattan selametle geçmeyi, ve cennete selametle girmeyi bizlere nasip et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]MUİZ[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Bana ve inananlara hem dünyada hem de ahirette izzette bulun.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]MÜZİL[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Beni ve inananlara ne dünyada nede ahirette zelil eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]NUR[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sun: Kalbimi, gözümü, kulağımı, lisanımı, aklımı, tüm azalarımı senin nurunla, nurlardır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]SABUR[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sun: Bize sabır ihsan eyle, her halu kârda sabretmeyi nasip et. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]HALİM[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Bize yumuşaklı, halimlik güzel huy ahlak nasip et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]ALİM[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Rabbim benim ilmimi arttır ve faydasız ilimden sana sığınırım.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]REZZAK[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Bana ve inananlara, rahmetini, merhametini, keremini, rızkını, rızıklandır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]LATİF[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Biz zayıf kullarına lutufta bulun bize şefkat et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]FETTAH[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Bana ve tüm inananlara, hayır kapılarını aç.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]HADİ[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Bana ve inananlara, hidayet ver bizler hidayete erenlerden eyle ya rabbi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]GAFFAR[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sın: Kusurlarımızı ört bizleri bağışla günahlarımızı affet.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]SAMİ[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Beni duy niyazlarımın dileklerimi yalvarışlarımı işit.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]ALİ[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Beni ve müminleri yücelt derecelerimizi yükselt.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]MÜNCİ[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin bizleri kabir azabından cehennem ateşinden necat eyle kurtar.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]KERİM[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin:İkramda bulunansın bizlere de ikramda bulun.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]MUCİP[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’sin: Duaları, dilekleri kabul eden sin bizim de dualarımızı isteklerimizi kabul et ve bize ver.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sen her şeyin sahibisin ben senden diliyorum ve bekliyorum. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]...AMİN YA MUİN... [/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Sen Affet Beni

Sen Affet Beni

[FONT=Yazı tipi555]SEN AFFET BENİ[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet tüm günahımı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet tüm zamansız hatalarımı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet tüm, tüm isyanlarımı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet tüm hayasızlığımı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet tüm yaptığım ve yapacağım affet.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet tüm yalanlarımı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen affedensin [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen kerimsin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen rahimsin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen kafursun.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen ayıpları örtensin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen gücü her şeye yetensin. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen her şeye sahipsin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen benim rabbimsin ve her şeye maliksin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet Allah’ım affet sen beni affet.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Şu dünyaya geldiğimden beri. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hep günah işledim.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Sen affet beni.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Dünyaya çok aldandım.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hiç günahı düşünmeden kendime zulmettim.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi Sen affet beni.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Hiç düşünmedim öleceğimi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tek başıma o mezara gireceğimi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Hiçbir hazırlık yapmadım.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi yine sen affet beni.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım bizler hep nefsimize aldandık.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Her günahı işledik. Her günahı işledik hiç utanmadık[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Senden merhamet diliyorum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yinede Allah’ım sen affet beni.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Sevaplar ve günahlar tartıldığında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Cehennem derekelerinde insanlar atıldığında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]O dehşetli azapta yandığında.[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’im Rahman Ve Rahim Olan Allah’in Adiyla

Allah’im Rahman Ve Rahim Olan Allah’in Adiyla

[FONT='Yazı tipi555']ALLAH’IM[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']RAHMAN VE RAHİM OLAN [/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']ALLAH’IN ADIYLA[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım sen bana yardım et.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Gerçek sensin ve baki sensin.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Sen her şeye kadirsin bana yardım et.[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım davamda azimli.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']İmanımda kavi.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']İnsanlara karşı merhametli.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Evimde yumuşak huylu eyle beni.[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım kalbime senin sevgini koy.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Ha bibinin sevgisini de koy.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']İnsanlarında sevgisini koy.[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım beni sevdir.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']İnsanlara sevdir.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Meleklere sevdir.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım yaşayacağım kadar bana[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']hayır ihsan et.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Beni kötü şeyler yapmaktan ve[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']İşlemekten koru.[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım cahilce yapacağım günahı affet.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Bilerek yapacağım hatayı bağışla.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Zayıf bir kulum sen beni sensiz bırakma.[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım kalpte bulunan şu gafleti çıkar.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Gözümde bulunan perdeyi kaldır.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Kulağımda bulunan sağırlığı götür.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım kalbimle seni zikretmeyi nasip et.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Gözümle kur-annı görmeyi.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Kulağımla senin emirlerini işitmeyi.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Ve bedenimle ibadet etmeyi nasip et.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım bana yardım et, beni sensiz bırakma. [/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']...AMİN YA MÜMİN...[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Imanla öleyim

Imanla öleyim

[FONT=Yazı tipi555]İMANLA ÖLEYİM[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım senden bir dileğim var onu kabul buyur.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi bir gün ölüm gelip beni bulup götürür.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Senden isteğim ölmeden önce son bir defa namaz kılmayı son bir defa kur-an okumayı dua etmeyi ve son bir defa[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]La ilahe illAllah Muhammet rasullullah demeyi bana ve isteyenlere nasip et.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım bir gün ölüm gelince ve vücutlar yere serilince rabbim imanla ölmeyi bize nasip eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim o en önemli anda bizi yalnız bırakma.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rahmetini üzerimize serp çünkü senin rahmetin o kadar çok ki haddi hesabı yoktur onun için rabbim imanla ölmeyi bize nasip et.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Rabbim ölüm anı o kadar zor ki ne yaparız sen bize yardım etmesen oysaki o yüce peygamber Azrail (A.S.)’ma tüm ümmetimin zahmetini ben çekeyim demişti o kadar zahmetli bir şey ki eğer sen bize yardım etmesen halimiz fena ya rabbi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim imanla ölmeyi bize nasip et.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım o an geldiğinde diller tutulur gözler yumulur eller ve ayaklar kırılır hiçbir güç kalmaz sen bize yardım et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İmanla ölmeyi bize nasip eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İlahi söylemeyen dillerimize söylet.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Söylet la ilahe illAllah söylet.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Görmeyen gözlerimize göster o muazzam kâbeyi göster.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Rabbim imanla ölmeyi bize nasip et.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]İlahi dilimde la ilahe illAllah kalbimde iman kulağımda kur-an ile ölmeyi bize nasip et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım imanla yaşat beni.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İmanla öldür beni imanla dirilt beni ve o azim günde huzuruna imanla çıkart beni.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım imanımı arttır ve güçlendir.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım takvamı arttır.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım beni kanaatkar eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım niyazımı duy senden istediğimi ver.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Yüce Allah’ım imanla son nefesimizi al.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]...AMİN YA MUCİP...[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah Müslümanim

Elhamdülillah Müslümanim

[FONT='Yazı tipi555']RAHMAN VE RAHİM OLAN [/FONT]​
[FONT='Yazı tipi555']ALLA’IN ADIYLA[/FONT]

[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım sana hamdü senalar olsun ki bize verdiğin bu güzellikler içi.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Rabbim sana şükredenlerden eyle beni.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri insan olarak yarattığın için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri Müslüman olarak yaşattığın için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri ha bibinin ümmetinden eylediği için. [/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Seni tanımayı nasip ettiğin için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Senin yüce kitabını okumayı nasip ettiğin için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Şu gözlerle seni görmeyi, kulaklarla emirlerini dinlemeyi, kalplerle senin zikrinle doldurmayı ve şu akılla seni düşünmeyi nasip ettiği için [/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizlere verdiğin nimetler salık ve afiyet huzur ve sükunet için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bize namaz kılmayı, oruç tutmayı,sadaka vermeyi , iliği emretmeyi, insanlarla iyi geçinmeyi nasip ettiğin için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri iyilerden eyleyip zalimlerden ve hainlerden eylemediğin için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri zakirlerden eyleyip gafillerden eylemediğin için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri sadıklardan eyleyip yalancılardan eylemediği için[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Bizleri fesatçılardan ve bozgunculardan eylemediğin için.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Elhamdülillah ya rabbi: [/FONT][FONT='Yazı tipi555']Sana Elhamdülillah...[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Ya rabbi bana iyi iş yapmanı nasip et kötü iş işlemeyi bana kadir eyleme.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Allah[/FONT][FONT='Yazı tipi555']’ım senin yolundan gitmeyi bana ve isteyenlere nasip eyle,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']İlahi ben senden diliyorum bana ver,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Senden af diliyorum beni affet,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Senden rahmet diliyorum bize ver,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Senden rızık istiyorum bize rızkını ver,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Senden doğruluğu istiyorum bize nasip et,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Senden nur cemalini istiyorum bize nasip görmeyi nasip et,[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']Senden cenneti istiyorum girmeyi bizlere nasip et.[/FONT]
[FONT='Yazı tipi555']...AMİN YA KERİM...[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Nasip Eyle

Nasip Eyle

[FONT=Yazı tipi555]NASİP EYLE[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Seni görmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Ha bibini görmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Onun şefaatine girmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Onu ziyaret etmeyi cennette komşu olmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Mümin olarak yaşamayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Hakkı savunmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Senin yolunda cihat etmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Senin yolunda şehit olmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]İmanla ölmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Rahmetine ermeyi. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Sırattan selametle geçmeyi[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Saitlerden olmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Kitabı sağdan almayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım:. [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Hayırlı insanlar olmayı.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Cennetine girmeyi.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Nasip eyle Allah’ım: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Sana kavuşmayı.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Taktir eden, tenzih eden, sensin hepsen.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Geceyi gündüze, gündüzü geceye çeviren yine sensin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ölüden diriyi, diriden ölü çıkaran sensin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]İstediğin zelil, istediğini aziz edersin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Gani sensin istediğini zengin eder istediğini fakir eylersin.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım beni kibirli eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Zalim cebbar eyleme.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Beni kendi gözümde küçük ama insanların gözünde büyük göster.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım hoş görülü olmayı nasip eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ayıplarımı örtenlerden eyle.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Ya rabbi ayıplarımı ört.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Eksiklerimi tamamla çünkü ben zayıf bir kulunum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Affet beni, Affet sen affı seversin. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]...AMİN YA KERİM...[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Tevbe Ediyorum

Tevbe Ediyorum

[FONT=Yazı tipi555]TEVBE EDİYORUM[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Yüce olan Allah’ım ben günahla dolu bir kulum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Senin affına sığınıyorum senden günahlarımı bağışlamanı diliyorum.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım tüm günahlarımdan tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım her ne kadar yalan söylediysem tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]iftiralarımdan gözümün görmediği kulağımın işitmediği şey hakkında gıybetlerimden yanlış sözlerden tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Zülüm yapmaktan zülüm etmekten tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Harama bakmaktan haram işlemekten tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Haram dinlemekten yanlış söz dinlemekten tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Haksızlık yapmaktan tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]İnsanları incitmekten tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]İçimden geçen her türlü düşünceden tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Kendi elimle işlediğimden tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Şirk koştuysam tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]İsyanlarımdan tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Kibirlikten kibirlenmekten tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Gururlanmaktan tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Zamansız ve mekansız işlediğimden tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Kum taneleri sayısınca tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Yıldızlar sayısınca tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Yarattığın yağmur taneleri kelimeler sözler sayısınca tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Bilip de bilmediğimden tevbe. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Yarattığın nimetler sayısınca tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbe ediyorum: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Yarattığın bitkiler sayısınca tevbe.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555]’ım sen tevvapsın yani tevbeleri kabul edensin.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Tevbemizi kabul eyle bizi reddetme şayet reddedersen perişan ve rezil oluruz onun için bizi kabul et.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]...AMİN YA RAHİM...[/FONT]

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Besmele

Besmele

[FONT=Yazı tipi555]BESMELE[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]ALLAH’IN ADIYLA [/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her nefeste. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her konuşmamda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her adımımda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her işimde[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her yatışımda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her uyanışımda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her su içişimde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her yemek yiyişimde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her duanın başında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her Kur’an okuyuşumda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her tespihte.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her zikirde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her fatihanın başında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her namazın başında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her zaman ve her mekânda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her gözümü açışımda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her sabahın doğuşunda.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her günün batışında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her gün ve her gecede.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Müminlerin dillerinde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Meleklerim tespihinde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Gönülde ve dilde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Peygamberlerin tespihinde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Alimlerin kalemlerinde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Şehitlerin kılıcında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Cennet ırmaklarında.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]İstiğfar edişimde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]La ilahe değişimde. [/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her tekbir çekişimde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Son nefesimde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Her seher vaktinde.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Bismillahirrahmanirrahim: [/FONT][FONT=Yazı tipi555]Yaşadığım boyunca.[/FONT]

[FONT=Yazı tipi555]Gerçekten insan her zaman onun ismiyle başlasın.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah[/FONT][FONT=Yazı tipi555] adını zikredelim her zaman, vacip oldu cümle işte her kula.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Her murada erişir muhakkak.[/FONT]
[FONT=Yazı tipi555]Allah diye.[/FONT]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt