Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnsan mademki Cennet yolcusu o zaman ona dua edelim. (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim önce Sana Hamd ve şükürler olsun , sana ve Muhammed Mustafa A.S. a ve sevdiklerine salat ve selamlarımızı sunuyoruz kabul et Ya Rabbimiz.
Bizi İnsan olarak yarattın.Bizi övdün ,bizi yücelttin,iltifat ettin.Övgün üzerinde yaşamayı bize nasip et Ya Rabbimiz.
Nefsimize uyduk birçok kusurlar işledik .Af edicisin affı seversin.O halde bizleri af et Rabbimiz. Ayağımız kayınca bize Peygamberler,Sahife ve Kitaplar gönderdin,Meleklerinle destekledin ,hata ve kusurlarımızı af ettin .
Kul hakkından sana isyandan,kibirden,hasetten,benlikten,desiselerden sana sığınıyoruz Ya Rabbimiz.Kapına geldik ,yalvarıyor bizleri bağışlamanı istiyoruz.Bizleri bağışla Ya Rabbimiz.
Şeytan Lain ve yandaşlarından ve her türlü zarar ve tehlikelerden sana sığınıyoruz.Bizleri af et Ya Rabbimiz.
Öncelikle senin,Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa A.S. ın sevgisini nasip et.
Layık olmayı nasip et Rabbimiz.
Hata ve kusurlarımız çoktur bizleri bağışla Ya Rabbimiz.
Bize dünyada iyilik ve güzellik ver.Ahirettede iyilik ve güzellik ver bizleri Cehennem ateşinden koru Ya Rabbimiz.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
(Allâhümme yâ Rabbî yâ Hayyü yâ Kayyûmü yâ bedî'as-Semâvâti ve'l-ardı yâ ze'l-Celâli vel-İkrâm yâ lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min'ez-zâlimîn).

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım! Bize öğrettiğin gibi
Babamız Adem(AS) ve anamız Havva'yı Cennetten
Şeytanın aldatmacalarına kandıkları için çıkardın...
Elbetteki bu senin takdirindir
Haşa şeytanın keyfine kalmış bir iş değildir.
Biliyoruz ki bu sayede ancak hak edenler senin yakınlığına kavuşacaktır.
iyi ile kötü birbirinden ayrılacaktır.
Cennetinden sabırsızlığımız yüzünden çıkarıldık
Tembelliğimiz yüzünden geri dönemiyoruz.
Rabbim! Beni ve eşimi de
Bu dünyadan Cennete dönmek için
Birbirini hayra kaldıranlardan eyle!
Sabırsızlığımız yüzünden bizi birbirimizden uzaklaştırma!
Sabır ver bana ki; eşimi muhabbetimin ve şefkatimin cennetinde ağırlayayım
Tembellikten uzak tut beni ki; eşimi hiç sebepsiz sevindireyim
Hiç karşılık beklemeden seveyim...

Rabbim! Biliyorum ki Sen kudretinle
Musa'nın (AS) asasının dokunduğu taşların bağrından billur sular akıttın.
Bende Musa (AS) gibi Senisuskunluğun çöllerinde aramaya çabalayan bir kulunum...
Kulun ve elçin Musa'nın(AS) eline katı taşları yumuşatıp
Yaşlar döktüren bir asayı verdiğin gibi
Benimde bakışıma ve duruşuma
Eşimin kalbini yumuşatacak dilindeki düğümleri açacak esrarı bahşet!
Sen bana eşimin kalbinden şefkatinyumuşaklığını tattır!
Eşimin dilindenaşkın serinliğini taşır.
Beni ve eşimi anlayışsızlığın çölünden muhabbetin denizine eriştir!
Beni ve eşimi kalbimin kıyılarına erişmekten alıkoyan
Nefis firavununu kendi hırsının denizinde boğ.
Bize çok şeye sahip olmakla mutlu olunacağını telkin eden
Daha çok tüketmekle huzur bulunacağını haykıran
Tüketim sihirbzlarının yalanlarını
Kanaatkarlığımızın yutup yok etmesine izin ver...

Rabbim! Biliyorum ki Sen rahmetinle
İsa'ya (AS) ölüleri diriltme muzicesi bahşettin.
Kalpleri ölmüş ve inançları yozlaşmış bir toplumu
İhya etmek için çürümüş tenlere tazelik bahşeden tecellilerini
Elçin ve kulun İsa (AS) üzerinden gösterdiğin gibi
Bana da eşimin aşkını canlandıracak aşk ver!
Dokunuşlarıma İsa'ya (AS) bahşettiğin gibi diriltici sırdan bahşet!
Eşimi sevmek ve sevindirmek için çektiğim sancıları
Hz.Meryem'in sancısı gibi bir İsa'ya (AS) analık edecek bereketlerle sebep eyle!
nefsimize uymakla heba ettiğimiz günlerimizi
Seni anmakla yeniden ihya et!
Gıybet ve boş sözle yaktığımız sevaplarımızı
Tevbe ve özrümüz sebebiyle bize iade et!
Ettiğimiz kötülükleri içten bir pişmanlıkla
Sana dönme vesilesi eyle de rahmetinin dokunuşuyla
İyilikler olarak hesap et!

Rabbim! Sen ki kulun ve Resulün
Her türlü sevgi ve muhabbetin sebebi ve vesilesi olan
Muhammed'e (SAV); kocası hakkında fısıltıyla konuşan kadının sesini işittiğini
Kitabında açıkça söylüyorsun.
"Muhakkak ki Allah’ım...Kadının sesini işitti"
Beni benim kendimi anladığımdan daha iyi anlayan yalnız Sensin!
Beni benim kendimi sevmemden önce de seven Sensin
Eşim hakkında dile getiremediğim
Dile getirmekten çekindiğim
Yüreğimin odacıklarında tereddütle sakladığım
Ne kadar hayır dua varsa sen kabul et!
Beni benim söylediğimden daha fazlasıyla ancak Sen anlarsın!
Halim sana ayandır dilimden gelen ancak bu eksik beyandır...

Amin.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ya Rabbim dualara icap edensin bu duaya icabet et, hayırlara vesile et ,kem gözlerden koru ve çırpınan kardeşimize yuvasını tekraren mesut ve bahtiyar et. Yalvarıyoruz sana Rabbimiz.İnşallah Rabbimiz amin.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
cennete yürüyen cennet çiftleri... eşini ve evlatlarınıcehennemden sakınan cennete hazırlayan bir anne bir kadın.. RABBİM bizlerede nesip et nolursun

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbim dualara icap edensin bu duaya icabet et, hayırlara vesile et ,kem gözlerden koru ve çırpınan kardeşimize yuvasını tekraren mesut ve bahtiyar et. Yalvarıyoruz sana Rabbimiz.İnşallah Rabbimiz amin.

aminnnnnn aminnnn aminnnnn LA İLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİN'EZ ZALİMİN... bu duayı kabul ettiğin gibi kabul et yarabbim dualarımızı....

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
yeter hicran karşında taş mı var sandın?yada duymaz mı ? kalbine dök, sessizce iste , gözyaşı ile bekle, muhakkak bir kapı açılır
açılmıyorsa bir sebebi var elbet, daha iyisini vereceginden şüphen olmasın
Yok yahu biz adam olmayız !niye? sabıra dayanmıyoruz , böyle yırtınıp durdugumla kalmıştım
ama sessiz çaresiz, gözyaşları ile Rabbime gittigimde inan yüzüm gülerek kalkardım
bu ısrar dahi nefsinden bilesin, hakka teslim olan( ısrar eder) ama ister tevekkül eder , olmazsa dert değil, Rabbim benimle beraber

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
yeter hicran karşında taş mı var sandın?yada duymaz mı ? kalbine dök, sessizce iste , gözyaşı ile bekle, muhakkak bir kapı açılır
Yok yahu biz adam olmayız !niye? sabıra dayanmıyoruz , böyle yırtınıp durdugumla kalmıştım
ama sessiz çaresiz, gözyaşları ile Rabbime gittigimde inan yüzüm gülerek kalkardım
bu ısrar dahi nefsinden bilesin, hakka teslim olan( ısrar eder) ama ister tevekkül eder , olmazsa dert değil, Rabbim benimle beraber

:a11: :a11: :a11:

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim

Allah’ım

Lütfet ki, gittiğimiz her yere barış götürebilelim

Bölücü değil, bağdaştırıcı, birleştirici olabilelim.

Nefret olan yere sevgi,

Yaralanma olan yere affedicilik,

Kuşku olan yere, inanç,

Ümitsizlik olan yere ümit

Karanlık olan yer aydınlık,

Ve

Üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı

Bize lütfet ya Rabbi...

Kusurları gören değil, kusurları örtenlerden;

Teselli arayanlardan değil, teselli verenlerden;

Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;

Yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil, sevenlerden olmamıza yardım et...

Yağmur gibi

Hiçbir şey ayırd etmeyip,

Aktığı her yere canlılık bahşedenlerden;

Güneş gibi

Hiçbir şey ayırd etmeyip,

Işığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan;

Toprak gibi

Her şey üstüne bastığı halde,

Hiçbir şeyini esirgemeyip,

Nimetlerini herkese verenlerden olmayı

Bize lütfet...

Alan ellerin değil, veren ellerin;

Affedici olduğu için affedilenlerin;

Hak ile doğan, hak ile yaşayan, hak ile ölenlerin

Ve

Sonsuz hayatta yeniden doğanların safına katılmayı

Bize nasip eyle...

Amin...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı

ablam kızdın bana yada yanlış anladın.ben isyan etmeden (çok şükür),sabırla,namaz kılarak,ağlayarak yakararak dua ediyorum.rabbim isteyin benden istediğinizi vereyim demiş,hemde duada ısrarı severmiş.bende bol bol dua ediyorum be ablam.elimden gelen bu.gerisi allah kerim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim önce Sana Hamd ve şükürler olsun , sana ve Muhammed Mustafa A.S. a ve sevdiklerine salat ve selamlarımızı sunuyoruz kabul et Ya Rabbimiz.
Bizi İnsan olarak yarattın.Bizi övdün ,bizi yücelttin,iltifat ettin.Övgün üzerinde yaşamayı bize nasip et Ya Rabbimiz.
Nefsimize uyduk birçok kusurlar işledik .Af edicisin affı seversin.O halde bizleri af et Rabbimiz. Ayağımız kayınca bize Peygamberler,Sahife ve Kitaplar gönderdin,Meleklerinle destekledin ,hata ve kusurlarımızı af ettin .
Kul hakkından sana isyandan,kibirden,hasetten,benlikten,desiselerden sana sığınıyoruz Ya Rabbimiz.Kapına geldik ,yalvarıyor bizleri bağışlamanı istiyoruz.Bizleri bağışla Ya Rabbimiz.
Şeytan Lain ve yandaşlarından ve her türlü zarar ve tehlikelerden sana sığınıyoruz.Bizleri af et Ya Rabbimiz.
Öncelikle senin,Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa A.S. ın sevgisini nasip et.
Layık olmayı nasip et Rabbimiz.
Hata ve kusurlarımız çoktur bizleri bağışla Ya Rabbimiz.
Bize dünyada iyilik ve güzellik ver.Ahirettede iyilik ve güzellik ver bizleri Cehennem ateşinden koru Ya Rabbimiz.
Güncellemek istedim.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
merhamet et yarabbi !!! dardayım yardım et... muradımı ver,hayırlara çevir lütfen yalvarıyorum... (amin)

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
Bize dünyada iyilik ve güzellik ver. Ahirette de iyilik ve güzellik ver bizleri Cehennem ateşinden koru Ya Rabbimiz. Allah'ım birde bana erkenden anne olmayı nasip et (benim için hayırlı ise) amiiinnnnnn

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Bize dünyada iyilik ve güzellik ver. Ahirette de iyilik ve güzellik ver bizleri Cehennem ateşinden koru Ya Rabbimiz. Allah'ım birde bana erkenden anne olmayı nasip et (benim için hayırlı ise) amiiinnnnnn

amin canım rabbim gönlümüzden geçenleri hakkımızda hayırlı etsin,dualarımızı kabul etsin...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ya Rabbimiz Allah Celle Celalehu... El hamdulillahi Rabbil Alemin...Rabbim seni çok seviyorum...Şeytan Lain ve yandaşlarından sana sığınıyorum...Bizleri Büyü ve Büyücüden koru yarabbimiz Nazar ve Nazarcıdan koru ya Rabbimiz arz ediyoruz...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
allah c.c 'na nasıl yalvaracağım dua edeceğim bilmiyorum.içimden geldiği gibi istiyorum diliyorum yakarıyorum ona.ama sanki yeterli değilmiş gibi hissediyorum herzaman.daha iyi nasıl yakarabilirim ki..... !!!! çıkış yolu istiyorum.çırpın çırpın nereye kadar.kuş kadar bi insanım ben.yoruluyorum tükeniyorum.rabbimden istemekten.olmuyorsa olmuyordur deyip çıkamıyorum işin içinden,hep o'nun c.c kapısında yare dua ederken buluyorum kendimi niye niye niye... nefsimi hareket ediyorum acaba derken buluyorum kendimi bazen ama sabırla dua edin isteyin benden dediği geliyor aklıma... off yardım et allahım,sana sığınıyorum...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
allah c.c 'na nasıl yalvaracağım dua edeceğim bilmiyorum.içimden geldiği gibi istiyorum diliyorum yakarıyorum ona.ama sanki yeterli değilmiş gibi hissediyorum herzaman.daha iyi nasıl yakarabilirim ki..... !!!! çıkış yolu istiyorum.çırpın çırpın nereye kadar.kuş kadar bi insanım ben.yoruluyorum tükeniyorum.rabbimden istemekten.olmuyorsa olmuyordur deyip çıkamıyorum işin içinden,hep o'nun c.c kapısında yare dua ederken buluyorum kendimi niye niye niye... nefsimi hareket ediyorum acaba derken buluyorum kendimi bazen ama sabırla dua edin isteyin benden dediği geliyor aklıma... off yardım et allahım,sana sığınıyorum...

Endişe gereksiz efendim zaten sizin yuvanız İnşallah birleşecek zamanı bekliyorsunuz ...Sabır ...o kadar...Güvensizlik bizi üzüyor.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

Kusura bakmazsanız bir ikazım olacak AVATAR da bayan resmi bizi sıkıntıya sokuyor... Affınıza sığınarak söylüyorum...Eşim görecek diye endişe duyuyorum...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
güzel şeyler duymak istiyor insan bazen güzel ağızlardan.. iyeileşmek istiyor.. erkenden..
en dardayken.. hz. ASİYE rüyamdaydıda.. hadi kalk geçti demiştiya. elini sürmüştüya alnıma.. kıpkırmızı bir izle uyanmıştımya.. düzelmeye başlamıştıya herşey ağır ağır inceden..
bir işaret.. istiyor insan işte.. zayıflık acizlik.. iyi olacak diyen bir ses...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt