Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (4 Kullanıcı)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bu söz felsefe içermez efendim... İbrahim hakkı hz nin boşa demez..
cahilim dünyaya olmalıyım ama gidecegim dünyayı yani ahiireti cahil olamam bilmeliyim hazırlanıyorum oraya gibi..
Yani kalmayacagımız yer ile ilgili herşeyi öğrenmesekde olur değil mi?
Oysa devamlı sonsuz kalacagımız yer ile bilgiler gerekli böyle anladım..
Din alimlerinin sözleri hikmet içerir.. begendim bu sözü paylaşmak istedim...

Kuranda 700 civarında ayet bizi düşünmeye, akletmeye davet eder. Kuranda 6236 ayet vardır. 700 ayet kuranın 9/1 i eder.
İndirilen ayetler yaratilan ayetleri yani insan ve kainat ayetlerini bir başka deyisle kevni ayetleri anlamaya yani cahil olmamaya davet eder.
Bu yüzden kevni ayetlerle ilgili çalışmalar yapan müslüman bilim insanları olmuştur. "Kalmayacagimiz yer ile ilgili herşeye" cümlesinin icine sığmayacak sey yoktur. Bu yuzden bana gore bir müslüman cahil olamaz.
Bu mantikla muslumanin ilmi imanini artirir. Zerreden kureye cahil olmamalı.
Ayrıca bir soz ancak Allah a aitse tartışılmaz. Beşer sözleri yanılgı icerebilir.

Son düzenleme:

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Geleceğimiz için avrupadaki çocuklarımız için binbir emekle camiiler, dernekler, yardım kuruluşları vesair oluşturmaya çalışıyorsun, tamamen fahri Allah rızası için ama getirdiğin eğitimcilerin bir çoğu zamanından ödün vermediği gibi hayra değil paraya çalışırım diyor. Nerde kaldı bunun ilmi ameli vesair. Kapitalist sisteme bir vatandaştan daha fazla adapte olmuş. Böyle bir kişilik ne verebilir. Allah milletini düşünen ilim sahipleri ile karşılaştırsın. Amin....

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Benim memlekette sabah namazı vakti. Dua larninizda bize de yer verin.
Fecr suresini birde anladığımız dilden okuyalım, ne muhteşem bir sure. İnanin olduğunuz yere çakılıp kalacaksınız bir süre.

Son düzenleme:

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
12642453_1024935050882722_2076477002284920543_n.jpg

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün bindiğim bir takside ilginç bir detay dikkatimi çekti. Arabanın aynasına asılı sonradan "cevşen" diye tabir edildiğini öğrendiğim, içinde be olduğunu anlamadığım üçgene benzer bir sey.
Taksi şoförüne ne olduğunu, neden orada durduğunu, ne işe yaradığını sordum. Uzun uzun anlattı, ama temelde kaza vb. seylerden kendisini koruduğuna inanıyor.
Arkada da nazar boncuğu denilen cisim varmış.
Daldım düşüncelere; biz allaha inanıyor ama ona güvenmiyoruz. Bunun başka bir açıklaması ne olur ki????

leyla-1

Altın Üye
Gönül aynan saf olmadıkça, çirkini güzelden ayıramazsın.

Hz. Mevlana

leyla-1

Altın Üye
Daima iyi niyet sahibi olunuz. Çünkü niyete riya karışmaz.

Allah-ü Teâlâ, kulun ameline vermediği mükâfatı, niyetine verir, zira niyette riya olmaz.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
İnsanlar bazı gerçekleri gözleri ile bile görememekten aciz. Hakikati bataklığa düşünce farkediyor. Lakin bataklık çoktan onu yutmuştur. Hayat bazen böyle birşey....
M.S.A.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Aklı selim gidince insanlar nefis ve şeytanın hükmüne giriyor. İşte bu an çok tehlikelidir. Çünkü nefis gemini takmış insana hükmetmektedir.
M.S.A.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Hayatın gerçekleri bazen insanı korkutur. Aslında sığınacağın yer Allah'tır. Gerisi seni bırakır gider. Vakti saati gelince.
M.S.A.

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Köpeğim artık iyileşti. Hamdolsun. Husky lerin ne kadar nazlı olduklarını anlatamam. Ama müthiş bir tasarimlari var. Yüceler yücesinin sanatini gorupte nasıl düşünmüyorlar, nasıl hayran kalmiyorlar anlamak mumkun degil

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
evet, bugunki konumuz : arkadaş secimi , bakalım neler olacak?
eksiklerimiz, yanlışlarımız ne?
sahi burda damıı paylaşsam konularımı?

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
evet, bugunki konumuz : arkadaş secimi , bakalım neler olacak?
eksiklerimiz, yanlışlarımız ne?
sahi burda damıı paylaşsam konularımı?

Konu güzel ve önemli kardeşim...
Paylaşmanı bekliyoruz inşallah...

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gün cuma idi
Ben genelde cuma farzından önce 2 rekat ve farzından sonra da 2 rekat olarak nafile namazlarımı kılarım ve namazı tamamlarım. Genelde toplamda 1 cüz okurum. Tesbihata zar zor yetişirim. Bu yüzden beni çok ilgilendirmeyen bir düzenleme olsada devletin mesai saati ayarlaması bir kolaylık oldu. Müslüman memleketi!!!!

Ayrıca kadınların cuma namazı kılmaları konusunda tabu ları yıkan diyaneti de tebrik ederim.

Cuma gününü tatil olmasını isteyenleri de anladığı dilden cuma suresi 9-10-11. ayetleri okumalarını tavsiye ederim.

Son düzenleme:

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar uzun zaman olmuş buraya uğramayalı.. Ne kadar değişmiş herşey..
Güzel günlerdi..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gün cuma idi
Ben genelde cuma farzından önce 2 rekat ve farzından sonra da 2 rekat olarak nafile namazlarımı kılarım ve namazı tamamlarım. Genelde toplamda 1 cüz okurum. Tesbihata zar zor yetişirim. Bu yüzden beni çok ilgilendirmeyen bir düzenleme olsada devletin mesai saati ayarlaması bir kolaylık oldu. Müslüman memleketi!!!!

Ayrıca kadınların cuma namazı kılmaları konusunda tabu ları yıkan diyaneti de tebrik ederim.

Cuma gününü tatil olmasını isteyenleri de anladığı dilden cuma suresi 9-10-11. ayetleri okumalarını tavsiye ederim.

İnşaAllah 2 martta umre gidicem
Rabbime Hidayetin için dua edecem[emoji6]

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt