Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

ecthelion

Kayıtlı Kullanıcı
bana öyle geliyorki ölüler için okuduğunuz fatiha, ihlas gibi ölüye bir hitap ve dua anlamı içermeyen sureler/ayetler yerine ibrahim as. duasını okumak ki o da ibrahim suresi 41. ayettir. çok daha mantıklı. zaten ne dediğimizi bir anlasak bu fatiha, ihlas surelerini okurken bütün sıkıntı bitecek.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
İnsana sadâkat yakışır görse de ikrâh
Yardımcısıdır doğruların Hazret-i Allâh
Ziyâ Paşa

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
bana öyle geliyorki ölüler için okuduğunuz fatiha, ihlas gibi ölüye bir hitap ve dua anlamı içermeyen sureler/ayetler yerine ibrahim as. duasını okumak ki o da ibrahim suresi 41. ayettir. çok daha mantıklı. zaten ne dediğimizi bir anlasak bu fatiha, ihlas surelerini okurken bütün sıkıntı bitecek.
<
efendim mantıgımızla hareket etmiyoruz
Örnegimiz, yol gösterenemizin istediği gibi hareket eiyoruz öyle değil mi?
Herkes kafasına göre hareket edecek olsa, insan sayısınca hareket olurdu aslındaa
Öyleyse tek karar: Allahcc ve Reusulu s.a.v ne demişse o...

berat05

Yönetici

Sayın kardeşim.
Yazdığınız cümleyi siz okuyun hiç mantıklı mı ?
Surelerin anlamlarını çözmüşsünüz bir de mantık arıyorsunuz !!!
Bir de Keyfiyatla okunması gereken şu diye örnek veriyorsunuz...

İSLAM DA mantık mı çalıştırıyoruz....
RABBİM' in farzları sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa s.a.v. efendimizin sünneti dir gerçek olan..SİZİN yada BENİM mantığımla hareket edemeyiz.

Ahirette . " içeriği bana mantıklı gelmediği için şu sureleri okumak istemedim ve yazdım.. ....şunları okumak daha mantıklı geldiği için bunları yazdım" mı diyeceksiniz.

Mana , ehemmiyet - önemi, içeriği,ne anlama geldiğini anlamak - öğrenmek için önce çalışmak lazım.

Rabbim kalplerimizi mühürlemesin,akıl fikir ihsan eylesin ümmeti muhammede

leyla-1

Altın Üye
Yıllar önce sitede konu açmıştım hayır kapıların açılması için amaç Allah rızası için hep beraber hayırlara vesile olmak hep beraber dualara ortak olmak bizlerin sayılarla yada başka şeylere ihtiyaç yok sayı olan yerler var ama orada sayı önemli değil içinden geldiğince bir Yasin, bir esma bir İhlas Fatiha bir Fetih vakıa süreleri okumak dedim ya amaç Allah rızası için o zamanlar da bir kardeşim çıkmıştı o konumuza karşın beni okunan duaları ziyarette çaput bağlamakla aynı kefeye koydu:(
Bizler dört dörtlük hatasız kusursuz insanlar değiliz buradaki amacımız Allah rızası için hayırlara vesile olmak hayırlara teşviş etmek bilmediklerimizi öğrenmek öğretmek..
Dua okumak çok hoşuma gidiyor kendimi daha çok huzurlu mutlu görüyorum çok şey okuma değil önemli olan Allah rızası için yapılan samimi dualar..
Allah bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affetsin Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin inşallah.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin bilerek ve idrak edenlerden olmak Allah'ın razı olduğu sevdiği kullar olmak peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim.
Bu sitede acı tatlı ne güzel günlerimiz geçti bizler burada kocaman bir aileyiz Allah daim etsin kardeşliğimizi inşallah..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Amin.. amin.. Leyla -1 kardeşim
hayır bildiğini uygularken karşı çıkanlar olacak elbette.. bilmeyen anlamayan
Niyet değil mi önemli OLan ???
Dua .. duanın değerini bilsek her anımızın duaya ihtiyacı var
Peygamber efendimiz, s.a.v''' bir ayakkabı bağı dahi olsa Allah cc isteyin ''diyor
peki yaşamak için çok şeylere ihtiyacımız olduguna göre çok dua edip isteyecegiz
Rabbim istememizi ve vermeyi seviyor... bizde isteyelim gurur, kibir olmaz isteyende
Hem Occ alemlerin sahibi kimseye birşey olmaz istemekle
Evet, dua edelim kardeşim, söz söyleyenleri de duymayalım yada konu ile alakalı hadis ile bağlayalım.. çünkü onlar bilmiyorlar efendimizin dediği gibi.. af dileyelim
o kardeşlerimiz için
Rabbimiz onlarda bizi de affetsin... eğer ki gerçekleri bilseydik böylemi davranırdık???
Rabbim yardımcımız olsun.. hem inanmayan, hem inanlar ile imtihanımız var işte..

leyla-1

Altın Üye

– Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!

– Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, Müslüman olarak canımızı al!

– Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat!

– Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle;

duamı kabul et, kıyamette hesab olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! Amin

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Canım benim senin adına çok sevindim Allah kabul etsin Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah. Annemle beraber hacca gideceğiz ama dört yıldır çıkmadı kısmet artık aslında eşimle beraber gitmek istiyorum ama eşim şimdi hazır değilmiş hayırlısı olsun inşallah.
Çok şükür canım halimize biliyorsun Rabbim nelere KADİR'DİR Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun. Her gecenin ardında bir aydınlık vardır:)
Allah sağlıklı huzurlu mutlu hayırlı nice günlere canım herşey gönlünce olsun Allah'a emanet ol..

Allah razı olsun [emoji5] numaram var arasan yada watsappta görüşürsek çok memnun olurum

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Rabbime hamd ve şükürler olsun...

mir_erhan

Moderator
Bize DUA yımı kestiniz kardeşlerim...
Hadi bir dua ediverin bu kardeşinize de
Bu badireyide sağ salim atlayayım...
En zorlu sınavlardan alnımızın akıyla çıkarttın bizi Rabbimiz...
Bir kez daha Yardım eyle. bir kez daha YA RABBİ...

leyla-1

Altın Üye
Bize DUA yımı kestiniz kardeşlerim...
Hadi bir dua ediverin bu kardeşinize de
Bu badireyide sağ salim atlayayım...
En zorlu sınavlardan alnımızın akıyla çıkarttın bizi Rabbimiz...
Bir kez daha Yardım eyle. bir kez daha YA RABBİ...

Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim içinde bulunduğunuz bütün sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametinize çıkmak yaşamınıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim inşirah nasip etsin.
Allah hiç kimseyi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin fitne fesat kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah kolaylaştırsın zorlaştırmasın inşallah.
Amin Amin Amin cümlemizinde inşallah. Selam ve dua ile selametle kalınız.

leyla-1

Altın Üye
HERŞEYİ GÖREN BİLEN RABBİM SANA SIĞINDIK SANA DAYANDIK BÜTÜN İŞLERİMİZİ SANA HAVEL ETTİK.
SAHİBİMİZ VEKİLİMİZ ŞAHİDİMİZ SENSİN.
ALLAH'IM SANA SIĞINDIK SANA DAYANDIK SANA TEVEKKÜL ETTİK
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ Olsun..

leyla-1

Altın Üye

Allah’ım
Şu Anda Bu Yazıyı Okuyan Kullarını Çok Sev…
Sen Ondan Razı Olana Kadar Onu Yaşat…
Onların Gönlünde Razı Olunanı Onun Hakkında Hayırlı Eyle…
Onu Her Türlü Musibetten Ve Beladan Koru…
Tek Bir Saniye Bile Üzülmesine İzin Verme…
Ona Çekemeyeceği Dert Yükleme…
Onu Doğru Yoldan Hiç Ayırma…
Kalbinde Masivaya Yer Bırakma…
Ruhunu Ve Kalbini Nurunla Aydınlat…
Onu Razı Olunanlardan Eyle…
Onu Efendimizin Şefaatine Nail Eyle …
Cennette Efendimize Komşu Eyle…
Cennete Giripte Cemalinden Mahrum Olanlardan Değil Cenneette Cemaline Müştak Olanlardan Eyle…
Rızanı Talebediyoruz Bizleri Razı Olunanlardan Eyle…
Yüzümüz Yok Aslından Senden Bukadar Çok Şey İstemeye Fakat Bizleri Alemlere Rahmet Olarak Gönderdiğin Habibibin Hürmetine Affeyle Ve Dualarımızı O Güzeller Güzeli Hatrına Kabul eyle…
Kapına Geldik Dilenci Misali Bizleri Kapından Boş Çevirme…
Sen Diyorsunki Dileyin Bende Vereyim Senden Sadece Rahmetini Diliyoruz…
Bizleri Rahmetinle Yargıla…

Amin.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım, belanın saldırısından, azgınlığın ve darlığın ulaşmasından, kötü kazadan, düşmanı sevindirecek şeylerden sana sığınırız.

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım bizi bağışla, bize merhamet et, bizden razı ol, bizden ibadetlerimizi kabul eyle, bizi cennetine girdir ve bizi cehennem ateşinden koru.Amin

leyla-1

Altın Üye

Allah'ım, bizim için bağışlamadığın bir günah, açıp sevince çevirmediğin bir üzüntü, ödeyemeyeceğimiz bir borç bırakma. Amin

leyla-1

Altın Üye
Gerek dünya, gerek ahirete ait senin hoşnut olduğun herihtiyacımızı karşıla.
Ey merhametlilerin en merhametlisi, ey kalpleri çekip çeviren Allah'ım, kalplerimizi dinin üzere sabit kıl. Amin

leyla-1

Altın Üye
Allah'ım, bütün işlerde sonumuzu güzel eyle ve bizi dünyanın gam ve kederlerinden, ahiretin azabından koru.

Ya Rabbi, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver, ve bizi cehennem ateşinden koru.

Ya Rabbi, hesap günü, beni, anamı, babamı ve bütün müminleri rahmetinle bağışla.
Ey merhametlilerin en merhametlisi, rahmetinle duamızı kabul eyle. Amin

Salat ve selam, bütün peygamberlerin üzerine olsun
Hamd, alemlerin Rabbi Allah'adır........

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt