Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam canim cok şükür iyiyim nasipse oğlumu bekliyorum ocakta doğum olacak inşallah dualarinizda beni unutmayin..sen nasılsın tatlı kızın büyüdü mü ?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nurayım aylar önce rüyamda gördüm seni hamileydin, arayıpta soramadım var mı bişeyler diye.. geçenlerde resmini gördüm nasıl mutlu oldum anlatamam... rabbim sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin canım benim :*

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
MasaAllah.. Az kalmis canim. Rabbim hayirlisiyla saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.. Dualarimiz seninle.. Siz de eksik etmeyin dualarinizi.. Benim kizim da buyudu teyzesi. Bir hafta sonra 2 yasina girecek insaAllah...

LG-D331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuzuuuuuuu 24 ekimde mersindeyim inşaAllah uçak biletimi aldım. bi sahil yaparız artık yine :D :D çooook özledimmm çoooook :)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Nurayım aylar önce rüyamda gördüm seni hamileydin, arayıpta soramadım var mı bişeyler diye.. geçenlerde resmini gördüm nasıl mutlu oldum anlatamam... rabbim sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin canım benim :*
Sağol canım rabbim isteyen herkese nasip etsin ....merakla takipteyim seni[emoji4]

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
kuzuuuuuuu 24 ekimde mersindeyim inşaAllah uçak biletimi aldım. bi sahil yaparız artık yine :D :D çooook özledimmm çoooook :)
Gercekten miii??
Cok sevindimmm.. Heyecanlandm bak..
24 Ekim Ayse Sare nin dogum gunu..
Ablamla abim de geliyorlar..
Gel de gezelim uc kisi olaraktann ;)
Ayse Sare yle gezmek nasil olurmus gor bak bakalim ☺Yaramaz kiz..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
MasaAllah.. Az kalmis canim. Rabbim hayirlisiyla saglikla kucaginiza almayi nasip etsin.. Dualarimiz seninle.. Siz de eksik etmeyin dualarinizi.. Benim kizim da buyudu teyzesi. Bir hafta sonra 2 yasina girecek insaAllah...

Evet canım zaman çabucak geçiyor dualariniz sayesinde bugünlere geldik maşallah kuzuma koca kiz oldu desene rabbim saglikla hayirli uzun ömürler versin...

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gün Hızır (a.s.) hamamda yıkanan bir ihtiyarın yanına yaklaşmış. İhtiyar kendi kendine yıkanmaktaymış. Hızır demiş ki: - Ey ihtiyar! Gençliğinde yaşlılara yardım etseydin şimdi şu gençler de sana yardım ederlerdi. İhtiyar adam şöyle cevap vermiş: - Ben gençliğimde yaşlılara yardım ederdim ama zamane gençliği şimdilerde yardım etmez olmuş. Hızır (a.s.) bir taraftan ihtiyar adamın sırtını keselerken bir taraftan da konuşmaya devam etmiş: - Demek ki yaptığın yardımları içinden gelerek yapmamışsın, Allah’ın sevgisini kazanamamışsın, yoksa ettiğin o hayrı neden görmeyeceksin ki? İhtiyar adam şöyle demiş: Eğer yaptığımı Allah için yapmasaydım, O’nun sevgisini kazanmasaydım, Allah bugün benim sırtımı Hızır’a keseletir miydi? Hızır (a.s.) duydukları karşısında çok şaşırmış. Allah’ım demiş, bana verdiğin Seni sevenlerin listesinde bu ihtiyarın adı yok, bu nasıl olur? Yüce Allah şöyle demiş: “Ey Hızır! Biz, bizi sevenlerin listesini sana verdik ancak bizim sevdiklerimizin listesi bizim yanımızdadır..." Hz Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî der ki; İnsanın kalbinde saklı öyle şeyler vardır ki verdikçe çoğalır, Bu hazinelerin başında SEVGİ gelir. İşte bir dostun bir dosta verebileceği hediyelerden bazıları şunlardır ki; Gönlü rahatlatacak bir TEBESSÜM! ... Kalbe kuvvet verebilecek bir TATLI SÖZ! ... Morali düzeltecek bir TAKDİR! ... Neşesini yerine getirecek bir ŞAKA! ... Kızgınlığını söndürecek bir HOŞGÖRÜ! ... Hoşa gidecek bir güzel DAVRANIŞ! ... ALLÂH’ın Râhmetini çekecek bir HAYR DUÂ
Dualarınızda yer alabilmek ümidiyle
1437 HICRI yılınız mübarek olsun...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Sağol canım rabbim isteyen herkese nasip etsin ....merakla takipteyim seni[emoji4]

rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin bitanem, şu okulum bitsin ondan sonrası kolay olur.. nasip belki de yeniden bi evlilik yapmak yoktur kaderimde... hiç problem değil... hayırlısı buymuş derim kaderime razı olurum herzamanki gibi... şuan çok mutlu ve huzurluyum elhamdülillah... annem babam abilerim yanımda, sizler yanımdasınız, sağlığım sıhhatim yerinde daha ne olsun... elhamdülillah, elhamdülillah, elhamdülillah :) :)

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Rabbim sikintilarini gidersin ferahliklar nasip etsin insaAllah..
Dualarimdasin..
Ben de foruma yavas yavas girmeye basladim. Buket kardesim vesile oldu sagolsun. O soylemese zordu benim icin. O kadar cok katilmak istiyorum ki hatimlere dualara. Firsat bulamiyorum. Asiri hipeaktif bir kizim var. Sabahtan geceye kadar pesindeyim surekli. Gunde 1.5 saat uyuyo. O saat icerisinde ne yapacagimi sasiriyorum. Cuzlerimi zar zor okuyorum. Erken de uyutamiyorum.. onu uyuturken benim pilim bitiyor.. Allah saglik versin gerisi bos ama insanoglu iste.. Hepimizin sikintilari dertleri imtihanlari ayri ayri.. Rabbim ecrini versin insaAllah.. Hayirli geceler ablam..

Amin
Allah kolaylık verin canım Allah bağışlasın Allah ana babalı salih hayırlı evlat olmak hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin Rabbim. Bende evlendikten sonra eskisi gibi katılamıyorum canım sorumluluklar çok evde eşimin babası var Allah razı olsun ben ondan razıyım birde evde 16 yaşında bir kızımız var(eşimin ilk evliliğinden) çok şükür Allah'ım kem gözlerden nazarlardan korusun ilişkimiz diyaloğumuz iyi şu anda ergenlik döneminde ama ne yapacaksın idare lazım ona da kolay değil hiç kimseye hiç birimize kolay değil bazı şeyler Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun iyilikler güzellikler nasip etsin Rabbim hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin..
Bebekte olmadı daha canım 2 yıldır vardır herşeyde bir hayır Allah hakkımızda ne hayırlı ise en hayırlı ve güzelini nasip etsin Rabbim.
Canım benim Allah'a emanet ol herşey gönlünce olsun inşallah.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin bitanem, şu okulum bitsin ondan sonrası kolay olur.. nasip belki de yeniden bi evlilik yapmak yoktur kaderimde... hiç problem değil... hayırlısı buymuş derim kaderime razı olurum herzamanki gibi... şuan çok mutlu ve huzurluyum elhamdülillah... annem babam abilerim yanımda, sizler yanımdasınız, sağlığım sıhhatim yerinde daha ne olsun... elhamdülillah, elhamdülillah, elhamdülillah :) :)
Canim benim hakkimizda neyin hayirli olup neyin hayirsiz olduğunu bizler bilemeyiz isyan etmeden verilene şükür etmeliyiz her gecenin bir sabahi vardir hakkimizda yeterki hayirlisini isteyelim....

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Gercekten miii??
Cok sevindimmm.. Heyecanlandm bak..
24 Ekim Ayse Sare nin dogum gunu..
Ablamla abim de geliyorlar..
Gel de gezelim uc kisi olaraktann ;)
Ayse Sare yle gezmek nasil olurmus gor bak bakalim ☺Yaramaz kiz..

24ünde uğramaya çalışırım size ama söz vermeyeyim :)

yaa ben onun koca yanaklarını ısırmazmıyım cimcimem benim yaa yerim onu yerrr :D
haberleşiriz kuzuuu mutlaka, görmeden dönmem sizi.. 3 kasımda döncem giresuna ;)

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Ey gökleri,yeri ve içindekileri yoktan yaratan RABBİM!

Ben bir hiçtim beni sen kudretinle yarattın bana sen vücut verdin hayatverdin bunları sen bağışlamasaydın eğer hiç kimse beni hiçlikten ve yokluktan çıkarıp bu dünyaya göndermezdi.Bana sen kendi dileğin gibi bir sureti dünyada hiç kimseye vermediğin bir sima verdin.Bana göz verdin.Senin eserlerini göreyim diye bana akıl verdin,seni bulayım diye bana dil verdin seni zikredeyim diye bana kalp verdin,seni seveyim diye dünyanın ve ahiretin bütün nimetlerini önüme serdin ve bana arzu verdin senden isteyeyim diye vermek istedin çünkü vermek senin şanındandır.onun için bana istemeyi öğrettin.Aldığım her nefes senin rahmetindendir.Eriştiğim her nimet senin ihsanındandır.Neşem,sevincim,mutluluğum ve huzurum hep sendendir.Üzerimdeki en büyük nimetini bilirim.Bana şükretmeyi öğretende sensin.Allah'ım beni her türlü kötülükten koru,beni unutkan etme gaflet üzerinde bırakma sonumuda hasret ve pişmanlıkla bitirme,benden razı ve hoşnut ol senin mağfiretin zalim içindir.Bende nefsime zulmettim.Allah'ım beni bağışla beni bağışlamakla sana bir zarar gelmez.Bana nimetlerini ihsan et bana vermekle senin ihsanın azalmaz senin rahmetin geniş ve boldur,hikmetlerin ise hoş ve güzeldir.Allah'ım bana sıhhat ve afiyet ver,güven huzur ve ihsan eyle senden sabır ve doğruluk istiyorum.Bana işimde kolaylık ver,işlerimi güçlükle gördürme sen duaları kabul edensin benim dualarımı da kabul et RABBİM...! Amin

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah’ım ,kalp katılığından , gafletten ,başkalarına bar (zahmet ,yük) olmaktan aşağılıktan , aşağılanmaktan , miskinlikten ; cehaletten ve faydasız bilgiden; ürpermeyen gönülden ,doyma bilmeyen nefisten ,kabul edilmeyen duadan ; nimetlerin zeval bulmasından , lütufların değişip başkalaşmasından ; ansızın bastıran azabından , gelip çatan gazabından Sana sığınıyoruz.Senden her zaman yalvaran diller ,haşyetle ürperen gönüller istiyoruz.Tevbelerimizi kabul buyur , bizi günahlardan arındır , dua ve isteklerimize cevap lutfeyle!Kapına yönelenleri boş çevirme ,itaatte bulunanlara bol bol karşılık ver ,Sana baş kaldıranlara doğru yolu göster..muzdariplerin dualarını icabetle taçlandır , sıkıntıda bulunanları lütfunla şad eyle , hasta ruhlara hususi muamelede bulun , küfür ve ilhad içinde bocalayanlara da nurunu göster; göster de kalmasın hiç bir yanda müzlim bir nokta…!
Amin…

Rabbim(c.c.) Duaları kabul olan kullarından eylesin inşallah… Allah"ım sana zikretmet, şükretmek ,ibadetlerimizi dosdoğru yerine getirebilmemizi bize nasip eyle..bizlere hidayet eyle..bütün din kardeşlerimizi kem gözlerden nazarlı gözlerden koru yanlız ve yanlız senden yardım dileriz bizleri bağışla ..razı olduğun kulların zümresine dahil eyle ..amin diyen kullarının dualarını kabul eyle.. Amin

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Empati, bir insanın, kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlamasıdır. Bir kişinin kendisini karşısındaki kişinin yerine koyarak olaylara onun bakış açısıyla bakması, o kişinin duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlaması, hissetmesi ve bu durumu ona iletmesi sürecidir...​

Keşke herkes karşıdaki insanları kendi yerine koyabilseler o zaman bir sorun kalmazdı...

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Selam olsun tüm gönül dostlarına ...
Gecemiz mübarek olsun ..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
24ünde uğramaya çalışırım size ama söz vermeyeyim :)

yaa ben onun koca yanaklarını ısırmazmıyım cimcimem benim yaa yerim onu yerrr :D
haberleşiriz kuzuuu mutlaka, görmeden dönmem sizi.. 3 kasımda döncem giresuna ;)
Tmm kuzu. Zaten d.gunu yapmiyoruz. Ama pasta olacak?Haberlesiriz..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Eşim grip olur 3 günde atlatir hastalik bana geçer 2 hafta süründürür vay arkadas :(

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt