Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Bugün evlilik dönümüzün 1. yılı 16 ekimde eşim bize görücü geldi 19 ekim evlenmeye karar verdik 2 kasında nişanladık 23 kasım da evlendik 5 hafta içinde evlendik. Kısmet taktir ilah...
Allah'ım sağlıklı huzurlu mutlu nice yıllara inşallah.
Allah huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet ağız tadı iyilik güzellik birlik beraberlik İslamiyet hayatı yaşamak nasip etsin Rabbim.
Allah'ım bütün kötülüklerden kem gözlerden nazarlardan kötü art niyetli insanların şerlerinden kazalardan belalardan Rabbim gelmeden esirgeyip korusun inşallah.
Allah'ım bütün bekar kardeşlerimize de hayırlı eş hayırlı yuva salih hayırlı evlatlar nasip etsin Rabbim inşallah... Amin

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah bir sonbahar daha yaprak dökümü oldu .....bir yasin okudum rabbim haberdar eylesin kiymetli merhum ibrahim osman ve Mustafa hocalarimizi....selametle... dua ile...

Allah c.c. razı olsun.

Merhum Halil İbrahim hocamız.
Osman hocamız
Mustafa Hocamız.

Mekanınız cennet olsun inşallah...
İnsanların Kurandan kopup yolunu şaşırdığı bu zamanda,
Sizler onu okumakla kalmadınız.
Yüreğinize Beyninize ve ezberinize kazıdınız.
o da yetmedi herbiriniz arkanızdan gelecek genç hafızlar bıraktınız.
ne mutlu sizlere. Allah c.c. taksiratınız af etsin. Rahmetiyle muamele etsin. Amin.
İnşallah her gün okuduğum Yasinlerimin ve verebildiğim bir sadakanın dahi olsa hayrına ortaksınız.

Amin Amin Amin
Allah hepinizden razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Osman hocamızdan sonra yaşında olan <Furkan kardeşimde vefat etti Allah rahmet eylesin mekanları cennet kabirleri nur ile dolsun yerleri doldurulmaz çok değerli hocalarımız ve kardeşlerimizdi inanın ki bu zamanda öyle Allah dostu hocalarımız kardeşlerimiz öyle insanlar zor gelir dünyaya:(
Alışamadım hala yokluklarına ne desek boş böyle anlarda söylenecek söz yok taktir ilah....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin
Allah hepinizden razı olsun kardeşim emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Osman hocamızdan sonra yaşında olan <Furkan kardeşimde vefat etti Allah rahmet eylesin mekanları cennet kabirleri nur ile dolsun yerleri doldurulmaz çok değerli hocalarımız ve kardeşlerimizdi inanın ki bu zamanda öyle Allah dostu hocalarımız kardeşlerimiz öyle insanlar zor gelir dünyaya:(
Alışamadım hala yokluklarına ne desek boş böyle anlarda söylenecek söz yok taktir ilah....

ne desek boş.. yüreğim acıyor ya.. bu nasıl bi acı.. ölüm çok zor geliyor bu sıralar bana.. emanet teslim edeceğiz elbet ama ama işte.. görmeden sevdiğimiz yürekler.. görmeden dualarına bizi katan gece yarıları uykularını bölüp bize dua eden kardeşler... RABBİM.. mekanları cennettir inşallah..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşbuldummm ablacım Allah razı olsun :)
Amin ablacım Allah razı olsun çok sağolun evet evlendim ablacım sonunda :)
kaç zamandır hatrımda ama işler güçler malum koştumacalar derken epeyce bi zaman geçmiş bi selam vereyim dedim :)
mervede mi yoktu ki geldi hoşgelmiş o zaman :)
takib edemedim epeydir fırsat buldukça inşallah uğrarım..
tanıyan tanımayan tüm kardeşlerime abi ve ablalarıma selam olsun :)
çeşmi yaşıyormu acep :)
muhtazaf abim mavci abim berat ablam
ismi hatrıma gelmeyen kardeşlerim kusuruma bakmayın :)

bi de bu klavyedemi sorun var yazamıyorum yazı karakteri düzenleyemiyorum can kurtaran var mı :)
çeşmide yaşıyor şükür.. ama hadi ya toplaşıyoruz inşallah.. RABBİM birliğimizi bozmayacak birdaha.. öle kaçıp gitmek yok.. eşine bizlerden bol selam söyle değerini bilsin kardeşimizin..
Bugün evlilik dönümüzün 1. yılı 16 ekimde eşim bize görücü geldi 19 ekim evlenmeye karar verdik 2 kasında nişanladık 23 kasım da evlendik 5 hafta içinde evlendik. Kısmet taktir ilah...
Allah huzur mutluluk dirlik düzen geçim sevgi muhabbet ağız tadı iyilik güzellik birlik beraberlik İslamiyet hayatı yaşamak nasip etsin Rabbim.
Allah'ım bütün kötülüklerden kem gözlerden nazarlardan kötü art niyetli insanların şerlerinden kazalardan belalardan Rabbim gelmeden esirgeyip korusun inşallah.
Allah'ım bütün bekar kardeşlerimize de hayırlı eş hayırlı yuva salih hayırlı evlatlar nasip etsin Rabbim inşallah... Amin

rabbim yuvanı her daim huzurlu etsin... hayırlı evlatlar nasip etsin inşallahhhh

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Geçen sene Eylül'den beridir kafamdan ölüm ve intihar düşünceleri eksik olmuyor.
Allah'a inancım olmasaydı şuan beni kimse tutamazdı, direkt intihar ederdim, vakit kaybetmeden.
Ama çaresizce ölümü bekliyorum. Her saniye bana ağır geliyor.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Geçen sene Eylül'den beridir kafamdan ölüm ve intihar düşünceleri eksik olmuyor.
Allah'a inancım olmasaydı şuan beni kimse tutamazdı, direkt intihar ederdim, vakit kaybetmeden.

niye ki kardeşim
gencecik sin neşe saçman lazım etrafına :)
ALLAH ile olduktan sonra ömür de ölüm de hoştur
Bu dünya imtihan yeri ama her zaman kötü şeyler mi geliyor başımıza
pozitif bak mutlu olmaya bak :)

hem ne demiş said nursi hazretleri
Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır.

:a26:

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı

noldu ki sedacım sıkıntın nedir bizimle paylaşmak istemez misin?
Sen herkesin hayatını güllük gülüstanlık mı zannediyorsun? Bizlerin neler yaşadığını biliyor musun? Ya da bugünlere nasıl geldiğimizi biliyor musun? Hayır şüphesiz. E daha dur yolun başındasın en baştan böyle düşünüp de kaybetmek çaresizlik hele hele intihar olabilir mi? Hayata biraz geniş perspektiften bakmalısın. Bak herkes imtihandan geçiyor. önemli olan sabretmek .

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve rahmetullah

Çok Değerli Mustafa hocamız hiç bir zaman bizleri dualarla ,hatimlerle buluştuğumuz, mesajlaştığımız, hiç bir zaman bizleri yalnız bırakmayan yeri dolduramayacak bir insanı:(
kaybetmiş bulunuyoruz... Rabbim kendisine rahmet ,hatim grubundaki kardeşlerimize yakınlarına büyük sabırlar nasip eylesin inşallah.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet kabri nur ile dolsun inşallah.
inna lillahi ve inna ileyhi raciun

Şimdiden gönlünüzden çıkacak her duaya aminler olsun ...Allah Celle Celaluhu razı olsun inşaallah.​
Aleyküm selam verahmatullah ve berakatühü.
hatim grubumuzdan yine büyük bir acı haber gelmiş.
o nadide insanlarla bize köprü olan abilerimizden yine birini kaybettik.
çok üzüldüm.Allah rahmetiyle muamele etsin.
.
furkan ameliyat olan kardeşimiz miydi?
Allah iki cihanda mutlu eylesin inşaALLAH.

mir_erhan

Moderator

Bunlar şeytanin vesveseleridir sedamiz.
Senin gibi inançlı birine musallat olması normaldir.
Sen o güzeller güzeli Allaha sığınmaya devam edecen.
Hem o seni seven melekleri üzmüş olursun bu düşünce ile.
O cok sevdiğimiz Peygamber efendimiz hiç pes ettimi.
Bak mehtap ablan ne güzel demiş. Sen o ablalarin neler cektiklerini biliyormusun.
Okul kapılarında kovuldular,polislerden dayaklar yedilerde
Sonradan gelecek sizin icin mücadele den vazgecmediler.
Sende her ne olursa olsun pes etmiyecen
Senden sonrakilere iyi bir ornek ve mücadele olacaksin.
Anlaştık sanirim Guzel Sedamiz.

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
Geçmişe yâd etme
Geleceğe ah etme
Alacağın bir nefes
Onu da berbad etme

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
10805745_846458795375849_6558674223513579490_n.jpg

10687545_10152518882722151_7458787136087696867_o.jpg

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Dostum diyebileceğim kimse yok.
Kimseyle uyuşamıyorum. Çoğu insan bana saçma geliyor, ben de çoğu insana saçma geliyorum.
Yaşıtlarım çok çocuksu, büyüklerim beni ciddiye almıyor.

Eskiden en azından bilgisayarım, internetim, internette girdiğim siteler, o sitelerdeki arkadaşlarım diyordum ve beni mutlu ediyordu. Şimdi internette sadece araştırma yapmak eğlenceli geliyor, onun dışındaki herkes yine çocuksu.

İnternette 23-24 yaşında olduğunu söyleyen insanların yarısına inanamıyorum. Çünkü aynen yaşıtlarım gibi davranıyor.

Başkalarının derdi neden hep daha büyük sayılır? Neden her insan kendi derdini en büyük görür? Neden küçüklerin büyük dertleri olmadığına inanılır?

Küçük dertleri büyütür, büyük dertleri küçük gösterirsiniz. Sizi anlamıyorum. Ben bu dünyada kimseyi anlayamıyorum.

Yaşım neden bir dert, bir eksik veya sorun olarak görülür anlamıyorum ki.

mütallim

Kayıtlı Kullanıcı
A,S Kardeslerim acaba Türkiye üzerine oyunlarmi oynaniyor bunlar benim kafami cok mesgül ediyor :a31:

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Dostum diyebileceğim kimse yok.
Kimseyle uyuşamıyorum. Çoğu insan bana saçma geliyor, ben de çoğu insana saçma geliyorum.
Yaşıtlarım çok çocuksu, büyüklerim beni ciddiye almıyor.

Eskiden en azından bilgisayarım, internetim, internette girdiğim siteler, o sitelerdeki arkadaşlarım diyordum ve beni mutlu ediyordu. Şimdi internette sadece araştırma yapmak eğlenceli geliyor, onun dışındaki herkes yine çocuksu.

İnternette 23-24 yaşında olduğunu söyleyen insanların yarısına inanamıyorum. Çünkü aynen yaşıtlarım gibi davranıyor.

Başkalarının derdi neden hep daha büyük sayılır? Neden her insan kendi derdini en büyük görür? Neden küçüklerin büyük dertleri olmadığına inanılır?

Küçük dertleri büyütür, büyük dertleri küçük gösterirsiniz. Sizi anlamıyorum. Ben bu dünyada kimseyi anlayamıyorum.

Yaşım neden bir dert, bir eksik veya sorun olarak görülür anlamıyorum ki.
Emin ol burda ki abilerin,ablalarının bir kısmı da seninle aynı çıkmazları yaşadılar.
yaşındakiler yetişkinler için çocuktur.
ama sen kendini olgunlaştırdığın için daha büyük hissediyor olabilirsin.
ben de orta okulda sürekli okurdum,düşünürdüm,irdelerdim çevremi,insanları vs.
yaşıtlarımla çok farklıydı ruhen bulunduğum yer.

şimdi toplumun çoğunluğu bilinçsizce yaşıyor.
günlük eğlenceler hayat felsefeleri.

bildiğin doğrularla çevrendeki insanlar çelişiyor ve bu seni boğuyor sanırım.
kitaplar en iyi sığınaktır.
sana istediğini sunar,bağrına basar.

şimdi insanlar daha tehlikeli ve yanlıştalar.
netteki insanlara güven olmaz kesinlikle.

sıkıntın yalnızlık mı,yoksa başka bir şey mi?
yaşın dert değil ama zorlu bir geçit.

hem yetişkinliğe doğru ilerlerken,içindeki birbirine karışmış duygular,isyanlar,sorgulamalar var.

senin doğrularını çevrendekiler neden göremiyor?
bu düşünceler seni diğerlerinden soyutluyor?

hayat hayatı Veren için yaşamaya değer.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbuldmm ablam saolasın bende ozluyom amma vakit iştee zaman oylece geciyo fırsat bulamıyorum buraya bazen :))

aleykm selamm kamerr hayırlı olsuunn Rabbim eşinle sana hem dunya hem ahiret saadeti versin :))

Ooo aman efendim kimler gelmiş kimlerr :)Amin Allah razı olsun vaveyla kardeşim çok sağoll ecmain inllah kardeşim :) darısı sanamı diyeyim sana oldu darısıda benim haberimmi yok bilemiyorum her neyse :) Allah razı olsun kardeşim de bu fenerin hali nolacak acep :p hazır görmüşken bi sorayım dedimdi :p

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Ooo aman efendim kimler gelmiş kimlerr :)Amin Allah razı olsun vaveyla kardeşim çok sağoll ecmain inllah kardeşim :) darısı sanamı diyeyim sana oldu darısıda benim haberimmi yok bilemiyorum her neyse :) Allah razı olsun kardeşim de bu fenerin hali nolacak acep :p hazır görmüşken bi sorayım dedimdi :p

daha biz vuslatı göremedik kamer o yuzden amiiiinnn deyimm :)
evlendin kocaman adam oldun bırak şu işleri yahu :D :D neyse eziktaş ayda yılda böyle bi ön plana cıktı tadını çıkar zira uzun süremicek :p

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt