Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

berat05

Yönetici
Hayat boş...

Küsmeler...kızmalar...
GÜlmeler ve ağlamalar...

İmtihandayız aslında.....

Ne ile uğraştığımız.....
Önemli......

Kalpleri neyle doldurduğumuz önemli....

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Üşüyorum Ya RAB! Sevginle Sar Beni ! Nefsime Yenik Düşüyorum Ya RAB ! Merhametinle Kaldır Beni !

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Tsunami kardeşim Hayırlı geceler ...
Cahidemizin sağlığı nasıl , Doktora gelecektiniz ondan sonra takip edemedim forumu pek , yazdıysan da görmedim ..

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
içimden su anda bisey geçmiyor ama evin karsisindaki yoldan araba geçiyor..

Ne cok yoktunuz abi benimde icimden gurbette abi yasiyormus demek gecio =) hos geldiniz abi cokta gec geldiniz eliniz bos mu geldiniz yoksa dolu mu =))) beni hatirliyor musunuz tabiii asil mevzu o aslinda =DD
sana ulaştım ya gari eski moduma dönebilirimm :D 2 saatlik dakikalarım gittii hıhhh :D

iyi oldu be yaaaa :)))

benden onemli degil yaa =p
oyy olurumm sanaa =D

Son yaptigin paylasima ithafendee diyorum ki ;

Genc ; ogun, calis, guven =DD
konyadaki egitime verilen onemede hayran kaldim acikcasi , beni konyaya gomun vasiyetimdir =p

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Tsunami kardeşim Hayırlı geceler ...
Cahidemizin sağlığı nasıl , Doktora gelecektiniz ondan sonra takip edemedim forumu pek , yazdıysan da görmedim ..

Sanada hayirli geceler kardesim
Cahide cok sukur iyi geldik doktora ayni gun donduk yutma egzersizleri verdi doktor ayin sekizinde tekrar gelecegiz bir tes yapilacak onun sonucuna gore tedavi uygulanacak hakkimizda hayirlisiyla sifa bulur kizimiz insaAllah....

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Sanada hayirli geceler kardesim
Cahide cok sukur iyi geldik doktora ayni gun donduk yutma egzersizleri verdi doktor ayin sekizinde tekrar gelecegiz bir tes yapilacak onun sonucuna gore tedavi uygulanacak hakkimizda hayirlisiyla sifa bulur kizimiz insaAllah....

Çok şükür kardeşim ..
Daha iyi olacak inşallah cahidemiz rahmanın izniyle ..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Ne cok yoktunuz abi benimde icimden gurbette abi yasiyormus demek gecio =) hos geldiniz abi cokta gec geldiniz eliniz bos mu geldiniz yoksa dolu mu =))) beni hatirliyor musunuz tabiii asil mevzu o aslinda =DD

benden onemli degil yaa =p
oyy olurumm sanaa =D

Son yaptigin paylasima ithafendee diyorum ki ;

Genc ; ogun, calis, guven =DD
konyadaki egitime verilen onemede hayran kaldim acikcasi , beni konyaya gomun vasiyetimdir =p

şımartma beniii ehem eheeemmm :D :D

yaşlandık gari çalışamıyommm güveniyom ammaaaa :D dirini düşünde gel şuraya sana o kadar diyom senelerdir :p

_YUSUF_

Yönetici
Ey Rabbimiz, gözyaşlarımızı bizden almaki o gözyaşları ile sana yalvarıp bu günah kirlerinden kalbimizi temizleyebilelim

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Her nefis ölümü tadacaktır(bk. Âl-i İmran, 3/185; Enbiyâ: 21/35; Ankebut, 29/57)...

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Cenneti kazanacak büyük amelim yok . .
Ancak cenneti verecek büyük Rabb'im var . .

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Evliliklerinin ilk gününde kadın ve kocası kapıyı kimseye açmamaya karar verip anlaştılar. İlk olarak o gün damadın anne ve babası evli çiftleri görmeye geldi, kapının hemen ardındaydılar. Kadın ve kocası birbirlerine baktılar, adam kapıyı açmak istedi ama eşi ile yaptığı anlaşma gereği kapıyı açmadı, böylece anne babası daha fazla beklemeyip gittiler. Aynı gün içerisinde bir süre sonra, gelinin ailesi geldi. Eşler anlaşmaya rağmen birbirlerine baktılar. Gelin gözyaşları içerisinde, bunu yapamam diye fısıldayıp kapıyı açtı. Eşi hiçbir şey söylemedi. Yıllar sonra 4 oğlan çocuğunun ardından 5. olarak kız çocukları dünyaya geldi. Baba yeni doğan kız çocuğu için büyük bir kutlama yapmayı planladı ve tüm tanıdıklarını davet etti. Sonra o gece eşi kocasına diğer dört çocuğa böyle bir kutlama yapmadığı halde neden bu sefer böylesine bir kutlama yapmak istediğini sordu.
Eşi basit bir yanıt verdi:

"çünkü yalnızca kızım bana kapıyı açacak. .

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
haklisin kardesim
Rabbimiz ömür verdigi müddetce hayattayiz Elhamdulillah...
seni hatirlamamak ne mümkün :a21:
selametle

kalbinur

Kayıtlı Kullanıcı
Birini seviyorsanız, onu Allah'tan isteyin.
Kalpler Allah'ın elindedir.."

- Hz.Mevlana

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Halife Hz. Ömer bir gün kırbasını (su tulumu, su kabı) sırtına yüklenmiş, Medine'nin en kalabalık sokaklarında dolaşıyordu.
Babasının sırtında kırba ile dolaştığı oğlu Abdullah'ın da gözüne ilişti ve kendisine yetişip sordu:
- Baba sen ne yapıyorsun, koskoca halife sırtında kırba taşır mı, taşıtacak kimse mi bulamadın?
- Oğlum, bunu taşıtacak adam bulamadığım için veya başka bir mecburiyet dolayısıyla taşıyor değilim.
Nefsime gurur gelir gibi oldu, kendimi beğenir gibi oldum, sırf onu küçültmek için bu yola başvurdum.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Kumandanlarından biri bir zafer dönüşü Halife Hz. Ömer'in huzuruna çıktı.
Yanında kısa boylu, tıknaz biri bulunuyordu.
Hz. Ömer:
"Bu kim?" diye sordu.
Kumandan anlattı:
"Efendim bu benim sağ kolumdur. Hangi görevi verdimse başarı ile tamamladı. En gizli haberleri yerine ulaştırdı. Bazen bir orduya bedel hizmet gördü. Zaferlerimi onun sayesinde kazandım diyebilirim."
Aradan zaman geçti, aynı kumandan halifenin huzuruna yeniden çıktı. Ama mağlup bir kumandan olarak Halife sordu:
- Hani sağ kolun nerede?
- Sormayın ya Ömer, ihanet etti, düşman tarafına geçti.
Hz. Ömer bu defa konuştu:
- Allah'tan başka hiç kimseye dayanmamak gerektiğini geçen sefer söyleyecektim vazgeçtim.
Bir musibet bin nasihattan yeğdir diye düşündüm.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt