Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ahmet_99 ve Çeşm_i Bülbül kardeşim.

Farketmemiştim. 4 yıl geçivermiş habersizce.
hatırlatanlardan Allah razı olsun:)
varlığınız daim olsun;)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
foruma giriş yapıp yapmadığımı soran kıymetli pek kıymetli kardeşim nerelerdesin acaba :D ?

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim hoşgeldin nasılsın.. herşey yolundadır inşallah.......

berat05

Yönetici
Recep kardeşim...

Hayırlı bir işiniz vardı....sormakla ayıp etmiyorum inşallah....bir ben.bir ben deyince.....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
hoşbulduk ablacım Allah razı olsun iyiyim şükürler olsun sizler nasılsınız ?

bir ben bir ben ve yine bir ben mutlu mesudum abla sağolun :)

Recep kardeşim...

Hayırlı bir işiniz vardı....sormakla ayıp etmiyorum inşallah....bir ben.bir ben deyince.....

Rabbim hakkınızda hayırlı ve güzel olanını nasip etsin Receb kardeşim...
Siz elinizden geleni yapın, gerisini Rabbimize bırakın inşallah...
Selam ve DUA ile...

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
yok ablacım estağfirullah..sanırım hayırlı değilmiş abla biz hayırlı olduğunu zannediyorduk karşılıklı olarak,fikirlerimiz müsbet olmasına rağmen netice alamadık bazı engelleri aşamadık ne yazıkki..Rabbimden hayırlısı ne diyebirim ki,Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler dedik böylesi güzelmiş demekki..neticesinde bir ben bir ben ve yine bir ben belki de böylesi daha güzeldir :) yoksa evli olsaydım karadeniz turunu nasıl yapıcaktım değil mi ? :) Allahtan hayırlısı ablacım,Allah razı olsun,sağolun dua beklerim inşallah..

berat05

Yönetici
yok ablacım estağfirullah..sanırım hayırlı değilmiş abla biz hayırlı olduğunu zannediyorduk karşılıklı olarak,fikirlerimiz müsbet olmasına rağmen netice alamadık bazı engelleri aşamadık ne yazıkki..Rabbimden hayırlısı ne diyebirim ki,Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler dedik böylesi güzelmiş demekki..neticesinde bir ben bir ben ve yine bir ben belki de böylesi daha güzeldir :) yoksa evli olsaydım karadeniz turunu nasıl yapıcaktım değil mi ? :) Allahtan hayırlısı ablacım,Allah razı olsun,sağolun dua beklerim inşallah..

Her işte bir hayır olduğunu bilmeniz ne güzel...tevekkülün hediyesi sonradan geliyor değerli kardeşim.

Rabbim sabrınızın karşılığını hayırlı bir eş ve halis çocuklarla eylesin..ömrünüz huzur bereket iman dolu geçsin inşaallah.

Dualarımdasınız değerli kardeşim..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hakkınızda hayırlı ve güzel olanını nasip etsin Receb kardeşim...
Siz elinizden geleni yapın, gerisini Rabbimize bırakın inşallah...
Selam ve DUA ile...

Amin inşallah pek kıymetli abim sağolun..komple bıraktım abim :) 40 a kadar yolu var değil mi ?
Güzel temennileriniz için teşekkür ederim mavci abim,sağolun..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Amin inşallah pek kıymetli abim sağolun..komple bıraktım abim :) 40 a kadar yolu var değil mi ?
Güzel temennileriniz için teşekkür ederim mavci abim,sağolun..

Yok kardeşim...
30 yaş sınırımız var...Çok zorlarsan 33 olur...
33 yaşın da özel bir önemi var... :)
Sonrası yokkkk...

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı

Muhabbetin arasına girdiğim için kusuruma bakma Receb kardeşim..

Öncelikle Rabb'im hakkında en hayırlı olanı, gönlünü razı ederek nasip eylesin inşaAllah.. Kardeşim hayır sandığımız olaylarda bir şer, şer diye üzüldüğümüz olaylarda da bir hayır olabiliyor.. Dediğiniz gibi, Mevla'mız neylerse güzel eyler.. Demek ki vakti saati gelmemiş kardeşim vuslatınızın, tıpki ben ve diğer bekar kardeşlerimizinki gibi :)

Kur'an-ı Kerimde geçen çok güzel bir dua var kardeşim, bol bol zikredelim inşaAllah bekar kardeşler olarak hep birlikte :)

وَالَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ve onlar ki: "Ey Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl" derler.

(Furkan:74)
[/FONT]

Dualarımızda olacaksın kardeşim inşaAllah, sen de bizleri unutma dualarında :)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Her işte bir hayır olduğunu bilmeniz ne güzel...tevekkülün hediyesi sonradan geliyor değerli kardeşim.

Rabbim sabrınızın karşılığını hayırlı bir eş ve halis çocuklarla eylesin..ömrünüz huzur bereket iman dolu geçsin inşaallah.

Dualarımdasınız değerli kardeşim..

Tabiki ablacım herşeyde bir hayır vardır bize şer görünen akabinde ne hayırlar barındırıyor bunu bilemeyiz kasır fikrimizle idrak edemeyiz..
Ey insan! Sen kendini, kendine mâlik sayma.Çünkü sen kendini idare edemezsin.O yük ağırdır; kendi başına muhafaza edemezsin, belâlardan sakınıp levazımatını yerine getiremezsin.Öyleyse, beyhude ıztıraba düşüp azap çekme.Mülk başkasınındır.O Mâlik hem Kadîrdir, hem Rahîmdir. Kudretine istinad et; rahmetini itham etme.Kederi bırak, keyfini çek.Zahmeti at, safâyı bul.
Birden hatırıma geldi Risale-i Nurdan bu kısım..Biz ne kendimizi biliriz ne ihtiyacımızı bilir ne de onu giderebiliriz..Bizim tek sermayemiz acizliğimiz bunu bilerek yaşamamız lazım muhakkak ki..Rabbimden hayırlısı güzel dualarınıza can-ı gönülden amin diyorum ablacım Rabbim siz güzel yürekli abla ve abilerimizden razı olsun inşallah..

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Hizmet her zaman olmalı...
Bekar ya da evli farketmez kardeşim :)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle Rabb'im hakkında en hayırlı olanı, gönlünü razı ederek nasip eylesin inşaAllah.. Kardeşim hayır sandığımız olaylarda bir şer, şer diye üzüldüğümüz olaylarda da bir hayır olabiliyor.. Dediğiniz gibi, Mevla'mız neylerse güzel eyler.. Demek ki vakti saati gelmemiş kardeşim vuslatınızın, tıpki ben ve diğer bekar kardeşlerimizinki gibi :)

Kur'an-ı Kerimde geçen çok güzel bir dua var kardeşim, bol bol zikredelim inşaAllah bekar kardeşler olarak hep birlikte :)

وَالَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا

Ve onlar ki: "Ey Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl" derler.

Estağfirullah abim veya kardeşim her ne ise :) ( kuvvetle muhtemel abi gibi hissettim :) ) yaşınızı bilmiyorum hakkınızı helal edin..Allah razı olsun güzel dualarınız için çok teşekkür ederim,amin ecmain inşaAllah..Evet görünüşte şer gibi görünüyor insan istiyor olsun istiyor ve belki de üzülüyor geçici bi süre offline takılıyor önünü sonunu hiç düşünmüyor ne yazıkki..istemek insaniyetin muktezasıdır..halbuki şu hakikati hatrımızdan bi çıkarmasak Rabbimiz Hakimdir abes iş yapmaz muhakkak başımıza gelen her hadise ne hikmetler içeriyordur yeter ki onlardan ders çıkarabilelim..biliyorum bu duayı umrede epeyce etmiştik demekki sağlam bi dua olmuş :) Rabbim bi yerlerde muhafaza ediyordur muhakkak :) Rabbim siz ve diğer bekar kardeşlerimize her iki cihan saadetine vesile olacak hayırlı eşler nasib etsin inşallah..Rabbime emanetsiniz inşallah dualarımdasınız bilmukabele..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Hizmet her zaman olmalı...
Bekar ya da evli farketmez kardeşim :)

siz de takdir edersiniz ki sayın abim bekar insan tüm enerjisini hizmete,hakaika sarfedebilir ama evli insanın ahvalini ben bilmem sizler bilirsiniz :) muhtemelen mental bi yorgunluk çöker :) neden geldim istanbula türküleri söyler :D vs vs bunlar tahmin abim tecrübe siz büyüklerimiz :) evlendim hizmet bitti mantığı da olmaz tabiki..son nefese dek neyse vazife onunla iştigal etmeli insan...

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
siz de takdir edersiniz ki sayın abim bekar insan tüm enerjisini hizmete,hakaika sarfedebilir ama evli insanın ahvalini ben bilmem sizler bilirsiniz :) muhtemelen mental bi yorgunluk çöker :) neden geldim istanbula türküleri söyler :D vs vs bunlar tahmin abim tecrübe siz büyüklerimiz :) evlendim hizmet bitti mantığı da olmaz tabiki..son nefese dek neyse vazife onunla iştigal etmeli insan...

Aynen katılıyorum...
Tecrübeyle sabittir :)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbulduk ablacım Allah razı olsun iyiyim şükürler olsun sizler nasılsınız ?

bir ben bir ben ve yine bir ben mutlu mesudum abla sağolun :)
şükürler olsun huzurluyuz bizlerde.. sende iyisinya çok şükür..
yinede şükür kardeşim.. ne güzelki önceden görmüşsün ne güzelki doğru kararı vermişsin.. ne güzelki hayrı görmüşsün ve bundan mutlusun.. RABBİM sana hayırlar nasip edecek inşallah..

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ve onlar ki: "Ey Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl" derler.

[/FONT]

gözlerim doldu kardeşim yüreğine sağlık..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt