Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (3 Kullanıcı)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Ve bir ayetin sıcaklığı sarıyor varlığımı:"ALLAH sabredenlerle beraberdir." ( Bakara Suresi - 15

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm sıkıntılar üzerime geldiğinde.. korku sardığnda tüm yüreğimi..
Ve li rabbike fasbir(MUDDESSİR - 7)
RABBİN İÇİN SABRET.....

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
اِذَا تَاَنَّثَ الرِّجَالُ السُّفَهَاءُ بِالْهَوَسَاتِ اِذًا تَرَجَّلَ النِّسَاءُ النَّاشِزَاتُ بِالْوَقَاحَاتِ

"Zayıf karakterli erkekler heveslerine tâbi olup [bile isteye] kadınlaştıklarında,
arsız kadınlar da hiç utanıp çekinmeden [ister istemez] erkekleşirler."

[Said Nursi]

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
فَأَمَّا الْإِنسَانُ إِذَا مَا ابْتَلَاهُ رَبُّهُ فَأَكْرَمَهُ وَنَعَّمَهُ فَيَقُولُ رَبِّي أَكْرَمَنِ

Fakat insan, ne zaman Rabbi onu imtihan edip, böylece ona ikram eder ve onu ni'metlendirirse,
o zaman: “Rabbim bana ikram etti.” der.

وَأَمَّا إِذَا مَا ابْتَلَاهُ فَقَدَرَ عَلَيْهِ رِزْقَهُ فَيَقُولُ رَبِّي أَهَانَنِ

Fakat, ne zaman onu imtihan edip, böylece onun rızkını ölçülü verirse (daraltırsa),
o zaman: “Rabbim bana ihanet etti.” der.

كَلَّا بَل لَّا تُكْرِمُونَ الْيَتِيمَ

Hayır! Doğrusu siz yetime ikram etmiyorsunuz.

وَلَا تَحَاضُّونَ عَلَى طَعَامِ الْمِسْكِينِ

Yoksulu yedirmeye birbirinizi teşvik etmiyorsunuz.

وَتَأْكُلُونَ التُّرَاثَ أَكْلًا لَّمًّا

Haram helâl demeden mirası yiyorsunuz.

وَتُحِبُّونَ الْمَالَ حُبًّا جَمًّا

Ve malı pek çokça bir sevgi ile seversiniz.

كَلَّا إِذَا دُكَّتِ الْأَرْضُ دَكًّا دَكًّا

Hayır, yeryüzü (kıyamet sarsıntısıyla) parça parça olup dağıldığı zaman,

وَجَاء رَبُّكَ وَالْمَلَكُ صَفًّا صَفًّا

Ve Rabbin (emri) gelip melekler de saf saf dizilince.

وَجِيءَ يَوْمَئِذٍ بِجَهَنَّمَ يَوْمَئِذٍ يَتَذَكَّرُ الْإِنسَانُ وَأَنَّى لَهُ الذِّكْرَى

O gün cehennem de getirilir, insan yaptıklarını birer birer hatırlar,
fakat artık hatırlamanın kendisine ne faydası var?

(Fecr: 15-23)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kötü olmak kolaydı..
bi anlık nefis, azıcık şeytan vesvesesi.. bir bakıyorsun ki kötü olmuşsun.. yenik düşmuşsun herşeye..
ama kötümü oldun? oldun tabi, olmazmısın?
şimdi.. tüm sınırlarımı zorlayıp tüm yükleri alıp sırtıma geldim kapına .. tövbeler kabul olsun....
biliyorumki ben tövbe edenlerden sana ulaşanlardan olmak istiyorum ben .. sana ulaşanlardan olmak için yoluna baş koymaya hazırım..
yüreğim senin elinde.. al yüreğimi istediğin yere koy.. sana yakın olsun yeter..
umudum yerini korkuya bıraktığında.. içim titreyerek dilim dönmeye başlıyor..
`la ılahe ılla ente subhaneke ınnı küntü mınezzalımın`
senden baska ilah yoktur!
Sen bütün noksanliklarindan münezzehsin süphesiz ben nefsine zulmedenlerden oldum…

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım c.c !!! Sana binlerce kez hamdu senalar olsun,bırakmadın elimi,düşüyorum derken tuttun kaldırdın beni... sana ne kadar secde etsem azdır,yetmez... içimdeki garip mutluluğu tarif edemem... :)
an itibariyle GİRESUN ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE ÇEVİRMENLİK BÖLÜNÜ kazanmış bulunuyorum rabbimin izniyle...
elhamdülillah ala külli hal... sabrımın çiçeklerini toplamaya başladım,gerisi de gelecek biliyorum,rabbimin lütfu çoook büyük !!!
çok şükür ya rabbim,çok şükür,çok şükür...
B)B)B)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ÇOK ŞÜKÜR CANIM BENİM GÖZLERİM DOLU DOLU .. öyle mutlu oldum ki anlatamam.. sen hakettin çok şükür hakettin.. şimdi.. yepyeni bir hayata merhaba deme zamanı.. rabbim yolunu açık etsin...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
ÇOK ŞÜKÜR CANIM BENİM GÖZLERİM DOLU DOLU .. öyle mutlu oldum ki anlatamam.. sen hakettin çok şükür hakettin.. şimdi.. yepyeni bir hayata merhaba deme zamanı.. rabbim yolunu açık etsin...

akıttığımız göz yaşlarımız inşaallah hep mutluluktan olur canım.uzun zaman sonra ilk kez mutluluktan ağladım dün gece :)
üzerimde sizlerinde çok duası vardı biliyorum,hakkınız ödenmez.rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun inşaallah...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ne hakkı canım benim.. şükürler olsun sen dileğine ulaştınya.. artık karadenize bollllllllllllllllll selam götürür bir tatildede bana gelirsin anlaşırız...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı olsun hicran çok sevindim ........inşşaallah bundan sonra hep sevinçli habaerler laırız senden...duamızdasın unutma:)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı olsun hicran çok sevindim ........inşşaallah bundan sonra hep sevinçli habaerler laırız senden...duamızdasın unutma:)

allah razı olsun emriyecim,zor günlerin ardından çook iyi geldi bu bana :) sizlerde benim duamdasınız her daim,rabbim hepinizden razı olsun inşaallah B)B)B)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Hepimizden kardeşim hepimizden inşaallah....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt