Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Hıristiyan olur musun" mektupları (1 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Müslümanlara , dinimize, Peygamberimize söven bu papa kafirdir.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
"MİLYONLAR HZ. MUHAMMED 'E (sav.) KARŞI"

Almanya’da çıkan Welt Am Sonntag gazetesi, Vatikan’ın “Milyonlar Muhammed’e Karşı” adını taşıyan raporunu yayınladı. Gazete, Vatikan’ın Katolik Kilisesi’ne bağlı, dünyanın dört bir yanında şubeleri olan ve gizli misyonerlik faaliyeti yürüten bir kuruma, İslam’ın yayılmasını engellemek için büyük bir fon tahsis ettiği belirtildi.

Haberi, “Milyonlar Muhammed’e Karşı” manşetiyle okuyucularına duyuran Alman Welt am Sonntag gazetesi, 30 Mayıs 2004 tarihli nüshasında, Vatikan’ın büyük bir meblağdan oluşan bir fonu, gizli “Congregation for the Evangelization of Peoples (İnsanları Evangelist Yapma Cemaati)” in kullanımına verdiğini yazdı.
...Raporunu Welt Am Sonntag gazetesinde yayınlayan Andreas English, öncelikli hedefin Hz. Muhammed’in insanlığın gözündeki imajını zedelemek yoluyla İslam’ın yayılmasını frenlemek ve insanların İslam dinine gösterdiği ilgiyi azaltmak olduğunu ifade etti...

Raporda, cemaatin Hıristiyanlık ve İslamiyet arasındaki gergin noktaları körükleyen tek uluslararası kurum olduğu da kaydediliyor.
Müslüman–Hıristiyan diyaloğu
Raporda, Hıristiyanlaştırma Cemaati’nin bir çok hükümetten de sosyal, kültürel ve ekonomik yardım gördüğü belirtilerek, birçok hükümet yetkilisi ve diplomatın cemaatten Katolik inancın yaygınlaşması için ellerinden gelen hiç bir desteği esirgemedikleri ve İslam ile Hıristiyanlığın dünya üzerinde yayılmasını karşılaştıran sosyal, demografik gibi istatistiği bilgileri bu cemaatin kullanımına sundukları vurgulanıyor. Raporda, Papa’nın İnsanları Hıristiyanlaştırma Cemaati ’ne verdiği açık desteğin altı çizilerek, Papa’nın Katolik inancın yeryüzünde yaygınlaştırılması için gereken tüm yeni metod, yol ve yöntemlerin kullanılması yönünde talimatlarının titizlikle uygulandığı belirtildi.
Fakir ülkelerdeki Müslümanlara bedava sağlık hizmetleri verilerek Hıristiyanlaştırılması, diğer bölgelerde ise, Hıristiyan–Müslüman diyalogunun desteklenmesi adı altında çalışmalar sürdürülmesi tavsiye edilen raporda, Müslüman ülkelerde yürütülen bu çalışmaların kesinlikle gizli tutulması isteniyor.

İnsanları Hıristiyanlaştırma Cemaati ’nin katı ve acımasız kurallarla yönetildiğini belirten Welt am Sonntag gazetesi, buna örnek olarak, cemaatin idarecilerinden Kardinal Crescenzio Sepe’nin, cemaat çalışanlarını “askerlerim” diye çağırmasını gösterdi. Gazetedeki raporda, cemaate bağlı bin 81 kişinin, Hıristiyanlığı yaymanın yasaklandığı dünyanın değişik ülkelerinde gizli misyonerlik faaliyeti yürüttüğü belirtildi.
Misyonerliğin resmen yasaklandığı Suudi Arabistan, Yemen, Çin, Vietnam ve Kamboçya gibi ülkelerde misyonerlik çalışmalarının bu cemaat üyeleri tarafından titizlikle yürütüldüğü ve bu çalışmaların Hıristiyan dünyasından da siyasi ve ekonomik destek gördüğü kaydedilen raporda, dünyanın değişik ülkelerinden 85 bin papaz ve piskopos ile 450 bin misyonerin desteğini gören cemaatin, geçen yıl dünyanın farklı bölgelerinde yürütülen 280 ayrı proje kapsamında 65 bin papazı görevlendirdiği belirtildi.
Cemaat bünyesinde papaz ve yönetici ordusundan ayrı olarak misyonerlik faaliyeti yürüten 1 milyon insanın daha çalıştığı belirtilen raporda, aylık 30 dolar maaşla çalışan bu misyonerlerin, yaz–kış, uzak–yakın, güvenli–tehlikeli ayırımı gözetmeden bütün bölgelere giderek maddi sıkıntı içindeki insanlara Hıristiyanlığı aşılamaya çalıştıkları belirtiliyor...
Cemaate bağlı
- 42 bin okul,
- 1600 hastane,
- 6000 ilk yardım kliniği,
- 780 AIDS yardım ve tedavi merkezi ile
- 12 bin ofis bulunduğu ve tüm bu kurumların ihtiyaç sahipleri ile fakirlere hizmet adı altında aslında Hıristiyanlık propagandası yaptığı kaydedildi...

Not: Yukarıdaki yazıyı lütfen Hoca Efendi’den Papa’ya mektup ile birlikte bir daha okuyun.

:: Diyalog = Postmodern Misyonerlik :: Interfaith Dialogue = Postmodern Missionary ::

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ve Peygamberimizi (sav) Bundan Sonra Kelimeyi şehadetten çikaranlari Biliyorsunuz....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ne Dersiniz ? Miliyonlar Karşi Ya ?
Benim Gibi Kaç Kişi Inaniyor ?
Her Zaman Bu Lafi Diyorlar Ya...

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695224' Alıntı:
şengül , Sen "müslüman Olur Mu ?" Diye Sordun Bende Cevab Verdim..

نعىمة;695242' Alıntı:
el -cevab : Hristiyanlar , Papalar Kafirdir.

Naime çok Teşekkür Ederim...

Ben De Daha önce Beyan Etmiştim Senin Beyaninin Zittinda Beyan Vermeyeceğimi...

Ancak Bi Düzeltme Ile Konuyu şimdilik Kapatiyorum...

Ilkinde Cevap Verdim Demiştim..baktik Cevap Yok...cevap El-cevap Ile Başlayan CevabinizDa Görüldü...

14 SANİYEMİ çaldiniz..

.............................................................

InşaAllah Son Günlerinde Iman Etmiştir...

Selametle..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Ebu Cehil De Iman Etmiş Midir Son Günlerinde ?
"nasil Yaşarsaniz öyle ölürsünüz"

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695252' Alıntı:
Ebu Cehil De Iman Etmiş Midir Son Günlerinde ?
"nasil Yaşarsaniz öyle ölürsünüz"

yok canım...sizin mahalledeki karpuzcuya kadar gider bu...

biz aldığımız eğitimden dolayı sizin kadar açıktan açığa diyemeyiz şu kafir..şu fasık...ancak hadimine veririz..veya verir gibi yaparız...

duamız da sahabe geleneğidir..
ayrıca bir nehiye binayen tam diyemeyiz..

Kim zimmî olan birine eziyet ederse ben onun hasmı olurum..h.ş.(el-Münâvî, Feyzü'l-Kadîr: 6:19, hadis no: 8270.)

nehiye dikkat ederseniz daha fazla şahsımı konuya çekmezsiniz..siz yine de muarife devam ediniz inşaALLAH..
YALNIZ ZATIM ÜZERİNDEN LÜTFEN OLMASIN...(GENEL OLSUN)

HAKKINIZI HELAL EDİNİZ SELAMETLE...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
yok canım...sizin mahalledeki karpuzcuya kadar gider bu...

biz aldığımız eğitimden dolayı sizin kadar açıktan açığa diyemeyiz şu kafir..şu fasık...ancak hadimine veririz..veya verir gibi yaparız...

duamız da sahabe geleneğidir..
ayrıca bir nehiye binayen tam diyemeyiz..

Kim zimmî olan birine eziyet ederse ben onun hasmı olurum..h.ş.(el-Münâvî, Feyzü'l-Kadîr: 6:19, hadis no: 8270.)

nehiye dikkat ederseniz daha fazla şahsımı konuya çekmezsiniz..siz yine de muarife devam ediniz inşaALLAH..
YALNIZ ZATIM ÜZERİNDEN LÜTFEN OLMASIN...(GENEL OLSUN)

HAKKINIZI HELAL EDİNİZ SELAMETLE...

İnsanlık bir tuhaf oluyor, gün geçtikçe bakalım yarın nasıl saçmalayacaksın

PAPALAR "GİZLİ MÜSLÜMANSA" BİZ KİMİZ ?

BİR DİYALOG GELENEĞİ : EKSİK OLARAK ANLATMAKTIR...

BU HADİSİN KONUSU İSE DA ŞÖYLE YAZIYOR : "BENİM DEVLETİMDE YAŞAYAN ZİMMİLER..." HZ. ÖMER (RA) DE ÖYLE DEMİŞTİ. MÜSLÜMAN KİMSENİN HAKKINA GİRMEZ...MÜSLÜMAN DEVLETİNDE BÜTÜN VATANDAŞLARIN HAKLARI KORUNUYORDU, ZİMMİLER DE DEVLETİN HUKUKUNU BOZMADIKLARI , HAKLARA GİRMEDİKLERİ ,KOMPLO KURMADIKLARI MÜDDETÇE ...

VEDA HUTBESİNDE HAYVANLAR VE BİTKİLER BİLE KORUMA ALTINA ALINMAKTADIR..

SEN ALDIĞIN "TERBİYEDEN" DOLAYI PEYGAMBERİME KÜFREDENE , MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİ DE HRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞANA VE BUNLARIN ORTAKÇILARA - Kİ MUHAMMEDE İNANMAK GEREK YOKTUR DEDİLER - KAFİR DEMEZSİN TABİ...

AMA SENİN DEMENE BAĞLI DEĞİLDİR !

Hristiyanlık gibi İslâm'dan gayri bir din edinen kimseyi küfre düşmüş saymayan kişi veya onların küfürde oldukları hususunda şek-şüphe içinde olan kişi yahut da onların manevi gidişatının doğru olduğu kanaatini taşıyan kişi İslâm'dan çıkmış olur, küfre düşer. Ümmet-i Muhammed'in sapıklık içinde olduğu şeklinde lakırdılar sarf eden kişi de kafir olur. Gayr-ı müslimlerin tapınaklarını (kilise, havra, katedral...vs) kutsayarak veya oralara ibadet kastıyla gitmek oralardaki ibadetlerin Yüce Allah katında makbul olduğuna inanmak, kişiyi kafir yapar. [Muhammed b. İsmail er-Reşîd, Tehzib'ü Risalet'il Bedri'r-Reşîd fi Elfâz'il Mükeffirat, vr 12, Yahya bin Ebi Bekr, Esir'ul-Melahide, vr 11 b ]

İslâm alimleri, haç takınmanın küfür alâmeti olduğunda
müttefiktirler. [Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, İman-Küfürsınırı, Marifet Yayınları, s162]Bir kimse, kiliselerin Allah'ın evleri olduğuna, orada Allah'a kulluk
yapıldığına, Yahudi ve Hristiyanların yaptıklarının Allah'a kulluk, O'na ve
Rasulüne itaat olduğuna inanırsa, Allah'ın da bu yapılanlardan hoşnut ve
memnun kaldığına itikad ederse kafir olur. Ehl-i zimmeti (gayr-i
müslimleri) kiliselerinde ziyaret etmenin Allah'a yakınlık vesilesi olduğuna
itikad eden kimse, İslâm dininden çıkar, mürted olur. [ Muhammed b. ismail er-Reşîd, Tehzib'ü Risalet'il Bedri'r-Reşîd fi Elfâz'il Mükeffirat, vr 12, Yahya bin Ebi Bekr, Esir'ul-Melahide, vr 11b]

Haram oluşu kesin olan bir şeyin helal, helal oluşu kesin olan bir şeyin haram olduğuna inanmak kişiyi küfre düşürür. Öldürme, kesme, bedenin zarar görmesi ve şiddetli darp gibi tabiatı gereği zorlayana boyun eğmeyi gerektiren somut 'tam ikrah - tam zorlama' haliyle karşı karşıya olmadığı halde küfrü gerektiren bir sözü sarfeden kimse 'kalbim imanla
dolu İdi' dese dahi küfre düşer. [el-Eş'arî, el-Luma', s 79; et-Teftâzânî, Şerhü'l-Akaid, s. 148; Ali'yyü'l-Kârî, Şerhü Fıkhı'l-Ekber, s 64; el-Kâsânî, Beda'ü's- Senâi', c 5, s 175-176 ]

Kalbi imanla dolu olduğu halde herhangi bir zorlama olmadan kendi irade ve ihtiyarıyla küfrü gerektiren bir söz sarfeden kimse kafir olur. Şakacı ve müstehzi kişi, şaka olsun diye alay ederek ve küçük görerek küfrü gerektiren bir sözü sarfederse, inancı sarfettiği söze zıt bile olsa Ehl-i sünnet âlimlerin hepsine göre kafir olur. [ Aii'yyü'i-Kârî, şerh'üi-Emaiî, s 33; el-
Âlemgîriyye, el- Fetâvâ, c 2, s 276; İbn 'Âbidîn, Radd'ül-Muhtar, c 3, s 285

VE DEVAMI : http://forum.islamiyet.gen.tr/fikih...sunnet-akaidine-gore-dinlerarasi-diyalog.html

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
maalesef bu misyonerlik faaliyetleri o kadar yaygınki...
olay ciddi boyutta araştırılınca, ortaya vahim bir tablo çıkıyor...
dünyevi temalarla iş, aş vs... gibi vaatler ile çaldıkları imanlar ve kişinin ahireti karşısında insanımız-gençlerimiz çok bilinçsiz...
bu olanlar ülkemizdeki başıboşluğun ve din eğitiminin yetersizliğinin alameti değilmidir???
ALLAHA EMANET OLUNUZ

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
maalesef bu misyonerlik faaliyetleri o kadar yaygınki...
olay ciddi boyutta araştırılınca, ortaya vahim bir tablo çıkıyor...
dünyevi temalarla iş, aş vs... gibi vaatler ile çaldıkları imanlar ve kişinin ahireti karşısında insanımız-gençlerimiz çok bilinçsiz...
bu olanlar ülkemizdeki başıboşluğun ve din eğitiminin yetersizliğinin alameti değilmidir???
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Hazret–i Peygamber (as), Hz. Enes’ten (ra) gelen rivayette şöyle buyuruyor:
“Kıyamet kopmazdan önce gece karanlığının parçaları gibi fitneler olacak. Kişi (o vakit) mümin olarak sabaha erer de kâfir olarak akşama kavuşur. Mümin olarak akşama erer, kâfir olarak sabaha kavuşur. Birçok kimseler azıcık dünyalık mukabilinde dinlerini satarlar”
(Tirmizî, Fiten 30, –2196–).

“Sizden biri bir münkeri/küfrü/batılı/Allah’a isyanı/şirki/günahı gördüğü zaman önce eliyle engel olsun, gücü yetmezse diliyle engel olsun, bunlara gücü yetmezse kalpten buğzetsin/nefret etsin/tepki göstersin/hoş karşılamadığı...belirtsin. Bu da imanın en zayıf halidir”

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695477' Alıntı:
insanlık Bir Tuhaf Oluyor, Gün Geçtikçe Bakalım Yarın Nasıl Saçmalayacaksın

Papalar "gizli Müslümansa" Biz Kimiz ?

Bir Diyalog Geleneği : Eksik Olarak Anlatmaktir...

Bu Hadisin Konusu Ise Da şöyle Yaziyor : "benim Devletimde Yaşayan Zimmiler..." Hz. ömer (ra) De öyle Demişti. Müslüman Kimsenin Hakkina Girmez...müslüman Devletinde Bütün Vatandaşlarin Haklari Korunuyordu, Zimmiler De Devletin Hukukunu Bozmadiklari , Haklara Girmedikleri ,komplo Kurmadiklari Müddetçe ...

Veda Hutbesinde Hayvanlar Ve Bitkiler Bile Koruma Altina Alinmaktadir..

Sen Aldiğin "terbiyeden" Dolayi Peygamberime Küfredene , Müslüman Kardeşlerimi De Hristiyanlaştirmak Için Gece Gündüz çalişana Ve Bunlarin Ortakçilara - Ki Muhammede Inanmak Gerek Yoktur Dediler - Kafir Demezsin Tabi...

Ama Senin Demene Bağli Değildir !

Hristiyanlık Gibi Islâm'dan Gayri Bir Din Edinen Kimseyi Küfre Düşmüş Saymayan Kişi Veya Onların Küfürde Oldukları Hususunda şek-şüphe Içinde Olan Kişi Yahut Da Onların Manevi Gidişatının Doğru Olduğu Kanaatini Taşıyan Kişi Islâm'dan çıkmış Olur, Küfre Düşer. ümmet-i Muhammed'in Sapıklık Içinde Olduğu şeklinde Lakırdılar Sarf Eden Kişi De Kafir Olur. Gayr-ı Müslimlerin Tapınaklarını (kilise, Havra, Katedral...vs) Kutsayarak Veya Oralara Ibadet Kastıyla Gitmek Oralardaki Ibadetlerin Yüce Allah Katında Makbul Olduğuna Inanmak, Kişiyi Kafir Yapar. [muhammed B. Ismail Er-reşîd, Tehzib'ü Risalet'il Bedri'r-reşîd Fi Elfâz'il Mükeffirat, Vr 12, Yahya Bin Ebi Bekr, Esir'ul-melahide, Vr 11 B ]

Islâm Alimleri, Haç Takınmanın Küfür Alâmeti Olduğunda
Müttefiktirler. [prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Iman-küfürsınırı, Marifet Yayınları, S162]bir Kimse, Kiliselerin Allah'ın Evleri Olduğuna, Orada Allah'a Kulluk
Yapıldığına, Yahudi Ve Hristiyanların Yaptıklarının Allah'a Kulluk, O'na Ve
Rasulüne Itaat Olduğuna Inanırsa, Allah'ın Da Bu Yapılanlardan Hoşnut Ve
Memnun Kaldığına Itikad Ederse Kafir Olur. Ehl-i Zimmeti (gayr-i
Müslimleri) Kiliselerinde Ziyaret Etmenin Allah'a Yakınlık Vesilesi Olduğuna
Itikad Eden Kimse, Islâm Dininden çıkar, Mürted Olur. [ Muhammed B. Ismail Er-reşîd, Tehzib'ü Risalet'il Bedri'r-reşîd Fi Elfâz'il Mükeffirat, Vr 12, Yahya Bin Ebi Bekr, Esir'ul-melahide, Vr 11b]

Haram Oluşu Kesin Olan Bir şeyin Helal, Helal Oluşu Kesin Olan Bir şeyin Haram Olduğuna Inanmak Kişiyi Küfre Düşürür. öldürme, Kesme, Bedenin Zarar Görmesi Ve şiddetli Darp Gibi Tabiatı Gereği Zorlayana Boyun Eğmeyi Gerektiren Somut 'tam Ikrah - Tam Zorlama' Haliyle Karşı Karşıya Olmadığı Halde Küfrü Gerektiren Bir Sözü Sarfeden Kimse 'kalbim Imanla
Dolu Idi' Dese Dahi Küfre Düşer. [el-eş'arî, El-luma', S 79; Et-teftâzânî, şerhü'l-akaid, S. 148; Ali'yyü'l-kârî, şerhü Fıkhı'l-ekber, S 64; El-kâsânî, Beda'ü's- Senâi', C 5, S 175-176 ]

Kalbi Imanla Dolu Olduğu Halde Herhangi Bir Zorlama Olmadan Kendi Irade Ve Ihtiyarıyla Küfrü Gerektiren Bir Söz Sarfeden Kimse Kafir Olur. şakacı Ve Müstehzi Kişi, şaka Olsun Diye Alay Ederek Ve Küçük Görerek Küfrü Gerektiren Bir Sözü Sarfederse, Inancı Sarfettiği Söze Zıt Bile Olsa Ehl-i Sünnet âlimlerin Hepsine Göre Kafir Olur. [ Aii'yyü'i-kârî, şerh'üi-emaiî, S 33; El-
âlemgîriyye, El- Fetâvâ, C 2, S 276; Ibn 'âbidîn, Radd'ül-muhtar, C 3, S 285

Ve Devami : http://forum.islamiyet.gen.tr/fikih...sunnet-akaidine-gore-dinlerarasi-diyalog.html

Naime Yeter Allah Cc Aşkina Yeter Yahu!

Bizim Yazdiklarimizdan Senin Yazdiğin Bu Yorumu Sitede Bir Kişi Daha çikarmaz -çikaramaz..

Neymiş O Papalar Gizli Müslümansa?
Sanki Ben Böyle Birşey Dedim..öyle çarpitiyorsun Ki...bizim Gözlerimizde Bunu Görmüyor Zannediyorsun...

Daha Nehiy Ne Onu Bile Görememişsin...nehiy şudur De..bize ..biz Nehiyi Yazdik..
Diyorsunki Bir Dialog Geleneği..eksik Anlatmak...
Biz Buna Sir Yüklemek Deriz...

Sen Eksik Anlatmak Diyorsun..

hadisi Aynen Verdik...
Ve Yorum Yapmadik...
ve üstüne üstüne Eksik Anlatmak Diyorsun...
Neyi Anlatmişiz???
Bunlarin Cevabini Senden Istemiyorum...

site üyelerine Konumlandirma:hadis Aynen Verilmiştir...yorum Yapilmamiştir..görmek Isteyen Gözler Için Cevap Hala Yerinde Durmaktadir.

izleyin Izleyin

Selametle...

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
Söylemekten Bikmayacağim...

Söylemekten Bikmayacağim...

Naime şuna Cevap Ver:

Kafirlik ---münafiklikla V.s V.s...ilgili Bir Forum Oldumu....

Hemen Dialogla Ilgili Link Veriyorsun...

Yalniz Bunu Genelde Benim Arkamdan Yapiyorsun...
Ve Sözlerimi çarpitarak...

Defalarca Söyledim Tekrar Söylüyorum...

Bak Bu Günkü Dialog Faaliyetlerini Destekleyenler Diye Bir Forum Aç...
Bir Liste Yap Bakalim Kimler Katilacak Forumuna...
Yorumsuz Bir Forum Olsun...sadece Liste Yapalim...

Ha Cevabini Istediğim Soruysa şu:
Geçen Gün Bir Baktim Bir Arkadaşimiz Ayni Bağlantida --sana Yakin Konular Açmiş...

Sen O Arkadaşa Hemen Link Verip Tartişma Sağlamaya çalişmişsin..

Yine Forum Ana Sayfasinda Ayni Bağlantida ---sana Yakin Konular Açmişa...bir satır yazı yazmış...
Ama Link Vermemişsin...

Bu Link Vermeyişinin Sebebi Teşekkür Ettiğiğn Arkadaşin Dialog Faliyetlerini Desteklememesi Mi? Yoksa---marufunun Kişiden Kişiye Değişmesi Mi?

son olarak...

!-yukarıdaki sorumun cevabını istiyorum
2-sitede dialoğu destekleyenler diye forum açmanı istiyorum.(yöneticisi -yeni üyesi kim varsa katılmasını sağlarsın sen herhalde?)
3-bu listeden sonra topun namlusunu nereye çevireceğini sen bilrsin herhalde---top atıyorsun ama biz çok uzaktayız...sadece sesini duyup noldu diye bi yerimizden kalkıyoruz.....
LÜTFEN BİR DAHA BENİM MUHATAP ALARAK YAZI YAZMA ...LÜTFENDEN ANLARSIN İNŞAALLAH...

HAKKINI HELAL ET....()
Selametle...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Naime şuna Cevap Ver:

Kafirlik ---münafiklikla V.s V.s...ilgili Bir Forum Oldumu....

Hemen Dialogla Ilgili Link Veriyorsun...

Yalniz Bunu Genelde Benim Arkamdan Yapiyorsun...
Ve Sözlerimi çarpitarak...

Defalarca Söyledim Tekrar Söylüyorum...

Bak Bu Günkü Dialog Faaliyetlerini Destekleyenler Diye Bir Forum Aç...
Bir Liste Yap Bakalim Kimler Katilacak Forumuna...
Yorumsuz Bir Forum Olsun...sadece Liste Yapalim...

Ha Cevabini Istediğim Soruysa şu:
Geçen Gün Bir Baktim Bir Arkadaşimiz Ayni Bağlantida --sana Yakin Konular Açmiş...

Sen O Arkadaşa Hemen Link Verip Tartişma Sağlamaya çalişmişsin..

Yine Forum Ana Sayfasinda Ayni Bağlantida ---sana Yakin Konular Açmişa...bir satır yazı yazmış...
Ama Link Vermemişsin...

Bu Link Vermeyişinin Sebebi Teşekkür Ettiğiğn Arkadaşin Dialog Faliyetlerini Desteklememesi Mi? Yoksa---marufunun Kişiden Kişiye Değişmesi Mi?

son olarak...

!-yukarıdaki sorumun cevabını istiyorum
2-sitede dialoğu destekleyenler diye forum açmanı istiyorum.(yöneticisi -yeni üyesi kim varsa katılmasını sağlarsın sen herhalde?)
3-bu listeden sonra topun namlusunu nereye çevireceğini sen bilrsin herhalde---top atıyorsun ama biz çok uzaktayız...sadece sesini duyup noldu diye bi yerimizden kalkıyoruz.....
LÜTFEN BİR DAHA BENİM MUHATAP ALARAK YAZI YAZMA ...LÜTFENDEN ANLARSIN İNŞAALLAH...

HAKKINI HELAL ET....()
Selametle...

1cisi sen benim sorduğum sorulara ne zaman cevab vereceksin ?

LİNKİ NİYE KOYDUM ? : ÇÜNKÜ BAZILAR KİMLERİN KAFİR KİMLERİN MÜSLÜMAN OLDUKLARINI BİLMİYORLAR...YADA BİLMİYORMUŞ GİBİ KONUŞUYORLAR..DİNLERARASI DİYALOGCULAR...DİNLER ARASINDA BOCALANIP DURUYOLAR BİR O YANA BİR BU YANA ...DİNLER ARASINDA SIKIŞTILAR KALDILAR..

SEN BİR KERE OLSUN OKUDUNMU ? ANLAŞILAN YETMEDİ ,YETMEZ..

HERŞEY "GİZLİ GİZLİ" OLUYO, "GİZLİ GİZLİ" YAPIYOLAR , BU SADECE KAFADA BEYİN YERİNE ET TAŞIYAN AVANAKLARI KANDIRMAK İÇİN YETERLİDİR.
GİZLİ "KİLİSELER" , GİZLİ MÜSLÜMAN OLUNMAZ ..bu ne absürdt (!)

MÜSLÜMAN GİZLİ DEĞİLDİR.

yorumlarını hiç mantıklı bulmuyorum, her zaman mesnedsiz konuşuyorsun,
bazen öyle karışık yazıyorsunki kendi yazdıklarını anlayabiliyormusun diye merak ediyorum

Ehli kitabın kafir olup olmadıkları, ve onların menevi gidişatın doğru olduğunu zannedenlerin hükmünü, haç takmanın Ehli Sünnet İttikadındaki hükmü orada yazılmıştır...A P A Ç I K.

Emri bil marufu ve nehiy anil münkeri elimden geldiği kadar yapıyorum, bundan çok büyük zevk aldığımı , manevi haz duyduğumu, feyiz aldığım de itiraf edeyim...
Allahü Teala hiç bir şeyi karşılıksız bırakmıyor..

İslam çarpıtma değildir. Müslüman olmak çarpıtmak değildir.
hangi arkadaşlardan ve forumlardan söz ediyorsun bilmiyorum, doğrusu merak etmiyorum da..

bye -bye

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695889' Alıntı:
1cisi sen benim sorduğum sorulara ne zaman cevab vereceksin ?

LİNKİ NİYE KOYDUM ? : ÇÜNKÜ BAZILAR KİMLERİN KAFİR KİMLERİN MÜSLÜMAN OLDUKLARINI BİLMİYORLAR...YADA BİLMİYORMUŞ GİBİ KONUŞUYORLAR..DİNLERARASI DİYALOGCULAR...DİNLER ARASINDA BOCALANIP DURUYOLAR BİR O YANA BİR BU YANA ...DİNLER ARASINDA SIKIŞTILAR KALDILAR..

SEN BİR KERE OLSUN OKUDUNMU ? ANLAŞILAN YETMEDİ ,YETMEZ..

HERŞEY "GİZLİ GİZLİ" OLUYO, "GİZLİ GİZLİ" YAPIYOLAR , BU SADECE KAFADA BEYİN YERİNE ET TAŞIYAN AVANAKLARI KANDIRMAK İÇİN YETERLİDİR.
GİZLİ "KİLİSELER" , GİZLİ MÜSLÜMAN OLUNMAZ ..bu ne absürdt (!)

MÜSLÜMAN GİZLİ DEĞİLDİR.

yorumlarını hiç mantıklı bulmuyorum, her zaman mesnedsiz konuşuyorsun,
bazen öyle karışık yazıyorsunki kendi yazdıklarını anlayabiliyormusun diye merak ediyorum

Ehli kitabın kafir olup olmadıkları, ve onların menevi gidişatın doğru olduğunu zannedenlerin hükmünü, haç takmanın Ehli Sünnet İttikadındaki hükmü orada yazılmıştır...A P A Ç I K.

Emri bil marufu ve nehiy anil münkeri elimden geldiği kadar yapıyorum, bundan çok büyük zevk aldığımı , manevi haz duyduğumu, feyiz aldığım de itiraf edeyim...
Allahü Teala hiç bir şeyi karşılıksız bırakmıyor..

İslam çarpıtma değildir. Müslüman olmak çarpıtmak değildir.
hangi arkadaşlardan ve forumlardan söz ediyorsun bilmiyorum, doğrusu merak etmiyorum da..

bye -bye

Naime...

diyorsunki sen sorduğum soruya ne zaman cevap vereceksin...

senin sorduğun soruların muhatabı benmiyim?

haydi diyelim benim---verdiğimiz cevabı deşifre etmeye çalışıyorsun--

sen sorsan---karpuzun kilosu nekadar?şengül---biz---de---desek bizim mahalledeki karpuzcu 1ytl ye satıyor...

sen hemen oooo bu islamiyete göre haram kazancı islamiyete göre bukar olmalı..bizim mahalledeki karpuzcu 50ykr ye satıyor...hem sizdeki karpuzların tadı yok çok çekirdekli falan demeye teşebbüs ediyorsun...

sana defalarca dedik yorum yapma diye....soru soruyorsan cevabını veriyor---ve ---beğenmediysen beğenmedim---yaz diyoruz----yok siz---yoruma kaçıyorsunuz---birde genelleştiriyorsunuz---ben size yazı yazmaktan---diğer arkadaşların paylaşımlarını okuyamıyorum bile---

örnek mi istedin?
bak bu sayfada soru sordun cevap verdik diyorsun----bakıyoruz cevap vermemişsin---ustalıkla (ki bize sökmez) sanki soruyu cevaplayacak siz kalmış gibi sanki sorunun cevabını biz bilmiyormuşuk gibi---bize soru soruyorsun---cevabımızda size yakın olmasına ramen---yine ustalıkla(ki bize sökmez)sanki cevabı sisin zıddınızda vermiş gibi dile getiriyorsunuz---bir insan körse ona kör demek bizim eğitim sistemimizde yoktur...ancak onu söylememek onun kör olduğunu göremememiz anlamına gelmez---bunu beyan etmemize rağmen hangi akla hizmet---bunu bana baskıyla söyletmeye çalışmayı bırakınız---onun kör olduğunu algılayışımızı dahi deşifre etmek gibi bir anlayış içerisindesiniz---hiç yakışık almaz...

yorumlarımızı mantıklı bulmuyormuşsunuz---sisin mantığınızla bu söz çok mantıklı----
ancak bizim yorumumuzla çok mantıksız---çünki--biz< genelde yorum yapmayız---ek:biz mantıkta iki seçenek vardır---1-doğru-2-yanlış

haydi diyelim biz yorum yaptık---konunun özünde cevabımız sizin cevabınızın zıddı değildir diye beyan ettik...ettik mi? ettik...

ettiysek yorumumuz sizin yorumunuzla muvazene edilirse---sizin mantığınıza göre---bizim yorumlarımız mantıksızsa---=eşittir sisin mantığınızda yanlıştır demektir..

bunu biz söylemiyoruz..siz söylüyorsunuz...

bizim yorumumuz sizin yorumunuzla çelişmeyecek dedik...yine diyoruz---sisin yorumunuzla bizim yorumumuz çelişmiyorsa--ancak biz yorum dağilinde sisin kadar açık diyemiyorsak--siz bunu mantıksızlıkla beyan ediyorsanız---

bazen öyle karışık yazıyorsun----yorumunu---(size uyarlıyoruz)
bazen öyle karışık okuyorsunuz---diye bu sayfaya kayıt olacaktır...

evet bazen öyle karışık yazıyorsun ki kendi yazdıklarını anlayabiliyormusun merak ediyorum***yorumunuza---merakınız biz--se problemin kaynağını bulduk demektir---ha değilse---beni bırakınız ve karışık yazdığım yerleri benim yaptığım gibi---şengül şu satırı merak ettim de utanma---biz de algılayamadığımız satırları üyelere soruyoruz---ancak sen bu satırı yazarken kendin anladın mı diye değil---.......arkadaşım--buradaki vermek istediğiniz manayı algılayamadık lütfen açıklarmısınız? diye soruyoruz...

demek böyle yapan zatlar---zevk alıyor---(beyanlarla sabittir)
demek böyle yapmayan zatlar----kendi mantıklarıyla ---çelişki yaşayabiliyor--

neyapalım---
tarz meselesi---işte..

bye- bye, ay pardon---

ay yine özür dilerim...
pardon yazdım...

hakkını helal et ()
SELAMETLE...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ben istediğim konulara yorum yaparım sana soracak değilim..

sen "papa ne zaman müslüman olur ?" hayaline kapılmışsın, Papanın Peygamberimize (sav) ettiği küfürleri dikkate almamışsın

bundan daha saçma birşey duymadım ..İnsanlık tarihi boyunca Müslümanları katletmek yoketmek için uğraşan - canlı örnekler : FİLİSTİN; IRAK; AFGANİSTAN-

bunların ideolojik yönünü oluşturan PAPALAR NE ZAMAN MÜSLÜMAN OLUR ?

"ASYAYI HRİSTİYANLAŞTIRALIM", HZ. MUHAMMEDE (SAV) -HAŞA- TERÖRİST DİYENLER, MÜSLÜMANLARI "EVRENSEL ŞER " KABUL EDİP YERYÜZÜNDEN TEMİZLENMELERİ DE İBADET KABUL EDENLER NE ZAMAN MÜSLÜMAN OLACAK..?

BÜTÜN BUNLARI "GİZLİ MÜSLÜMANLAR" YAPIYO ...İLERDE- ZAMANI GELİNCE KENDİLERİNİ İFŞA EDERLER - KIYAMETTE ZATEN HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAKTIR.

ŞENGÜL KISACA : SENİN DİNİN SANA BENİM DİNİM BANA...

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Muhatab olmayayım diyorum ama......Sana dua için geldim....

Rabbim sana akıl, fikir, şuur, basiret, izan versin...Bu konuda ihtiyacın olan her şeyi versin.....

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695936' Alıntı:

sen "papa ne zaman müslüman olur ?" hayaline kapılmışsın, Papanın Peygamberimize (sav) ettiği küfürleri dikkate almamışsın

bundan daha saçma birşey duymadım ..İnsanlık tarihi boyunca Müslümanları katletmek yoketmek için uğraşan - canlı örnekler : FİLİSTİN; IRAK; AFGANİSTAN-

"ASYAYI HRİSTİYANLAŞTIRALIM", HZ. MUHAMMEDE (SAV) -HAŞA- TERÖRİST DİYENLER, MÜSLÜMANLARI "EVRENSEL ŞER " KABUL EDİP YERYÜZÜNDEN TEMİZLENMELERİ DE İBADET KABUL EDENLER NE ZAMAN MÜSLÜMAN OLACAK..?

BÜTÜN BUNLARI "GİZLİ MÜSLÜMANLAR" YAPIYO ...İLERDE- ZAMANI GELİNCE KENDİLERİNİ İFŞA EDERLER - KIYAMETTE ZATEN HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAKTIR.

ŞENGÜL KISACA : SENİN DİNİN SANA BENİM DİNİM BANA...

BANA SOR DİYE BİR BEYANIM YOK ÇARPITMIŞSIN...

ALLAH cc bilmezmiydiki haşa Musa as bilmezmiydi haşa....FİRAVUNUN İMAN ETMEYECEĞİNİ?...AMA...(SİZ BUNDAN SONRASINI İYİ BİLİRSİNİZ)

biz herkesin müslüman olmasını isteriz---bu bir sahabe geleneğidir..demiştik...
EBUBEKİR R.A NIN YARABBİ BENİM BEDENİMİ.....(GERİSİNİ SİZ DAHA İYİ BİLİRSİNİZ)

Kİ PAPA NE ZAMAN MÜSLÜMAN OLUR ? DİYE BİR BEYANATIM YOKTUR ÇARPITMIŞSINIZ

Papanın Peygamberimize (sav) ettiği küfürleri dikkate almamışsın

KENDİ ÇARPITMANIN DEVAMI(ZEMİN SİZE AİT)

ŞENGÜL KISACA : SENİN DİNİN SANA BENİM DİNİM BANA...[/

NİMET UZUNCASINI SEN ARAŞTIRIRSIN:YUKARIDAKİ BEYANAT NERDE VE KİMLER İÇİN GEÇMEKTEDİR..BANA BİR ŞEY Mİ İMA ETMEK İSTİYORSUN..?(HAYDİ SÖYLE ÇEKİNME)

KONUMLANDIRMA:yukarıdaki cevap KAFİRUN SÜRESİ 6. AYETTİR.. BU AYETİN 4 FARKLI TEFSİRİ VARDIR...

HERHALDE ARKADAŞIMIZ NAİME SENİN DİN ANLAYIŞIN BANA --BENİM Kİ BANA DEMEK İSTEMİŞTİR---YOKSA---SENİN DİNİN SANA BENİM Kİ BANA DEMEK İSTEMEMİŞTİR.diye düşünmek istiyoruz.

BAŞTA KONUYU AÇAN KARDEŞLERİMİZDENVE VE FORUM ANASAYFASINI İŞGAL ETTİĞİMİZ İÇİN SİTE ÜYELERİNDEN ÖZÜR DİLERİM...

HAKKINIZI HELAL EDİNİZ...
NAİME SEN DE..

SELAMETLE..

A.Y.

Kayıtlı Kullanıcı
selam arkadaslar
tartismanizi bölüyorum, özür dilerim
bu yazilari o bahsini ettiginiz misyonerler okusa büyük haz alirlardi.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt