Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Hıristiyan olur musun" mektupları (2 Kullanıcı)

hacer oguz

Kayıtlı Kullanıcı
Ülkemizde dini eğitimin yetersiz oluşu, misyonerlerin iştahını kabartıyor. Dini eğitim ve ibadet özgürlüğünün önündeki kısıtlamalar nedeniyle ortaya çıkan boşluktan faydalanmak isteyen misyonerler, çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor.

Taki, Amerika’dan Ankara’da bir kuyumcuya mektup gönderebilecek düzeyde. Daha önceleri de kapı kapı dolaşarak İncil dağıtmalarıyla gündeme gelen misyonerlerin şimdiki yöntemi, mektup içinde tebliğ içerikli kataloglar göndermek. ABD’den gönderilen mektuplarda Müslümanlar Hıristiyanlığa davet ediliyor.

İŞTE ONLARDAN BİRİ: “BİZİ YANLIŞ ANLAMAYIN, LAİKLİKTEN YANAYIZ”

Başkent’te Ulus Anafartalar caddesinde kuyumculuk yapan Güven Bilgin adlı vatandaşa, 45 Bıroh St. Rensella Ern/12144 adresinden bir mektup geldi. Vatandaş, adresine ve ismine gelen USA pullu mektubu görünce şaşkına döndü. Büyük bir merak ve heyecanla açtığında, Hıristiyanlığa tebliğ içerikli katalogla karşılaştı. Katalogda misyonerlerin dijital uydu üzerinden yayın yapan TURK-7 televizyonunun tanıtımı da yapılıyor. Kataloğun selamlama yazısında “Türkiye’nin laik hükümetinin yanındayız ve onu değiştirmek gibi bir niyetimiz yok. Sizler için dua ediyoruz. Bizi yanlış anlamayın, asla politik bir amacımız yok” deniliyor.

El kataloğunda uzun uzun Hıristiyanlık anlatılırken, ‘Hıristiyan olmak’ için nedenler sıralanıyor. İncil’de yer alan duaların da yer aldığı katalogda, ‘Sorunlarınız var mı?’ diye sorulduktan sonra, “Korku, işsizlik, affetmek, evlilik, ölüm ve rüyalar… Yetkililerimiz tüm sorunlarınız için dua etmek üzere sizleri bekliyor” deniliyor ve bazı telefon numaraları sıralanıyor. Katalogda ayrıca ücretsiz İncil, CD ve kitap isteme adreslerine de yer veriliyor. Mektubun sonunda yer alan imza kısmında ise, “Türkiye’nin dostları” ifadesi kullanılıyor.

İNTERNET’TEN HİZMET

Gönderilen mektupta ayrıca ‘alo dua’ isimli internet sitesi tanıtılıyor. Tanıtımı yapılan sitede, ‘işsizlik’ sıkıntısı yaşayan Müslüman vatandaşların, hedeflerinde olduğu anlaşılıyor. Sitede, “işsizlik sıkıntısı yaşayan ve üzerindeki laneti kırmak isteyen” insanlar kendileri ile dua etmeye davet ediliyor. Ayrıca site adresinden ücretsiz olarak İncil de istenebiliyor. Yine sitede yer alan ankette, ‘Ne tür yayınlar okursunuz, ne sıklıkla kitap okursunuz, okumaktaki amacınız ne, hangi kitapları seversiniz, görüşünüz dışındaki yazarları da okur musun?’ soruları yöneltiliyor. Sitede yer alan mesaj kutusunda, ‘Biz alo dua çalışanları her konu hakkında sizin için dua edebiliriz. Lütfen sorunlarınızı ve detaylarını yazın’ deniliyor.

GÜVEN: “AJANLIK TEKLİF EDİYORLAR”

İş adresine postalanan zarfı aldığında büyük şok yaşadığını belirten kuyumcu Güven Bilgin, “Anlamış değilim. Adresimi ve ismimi nereden öğrendiler? İyi bir dini eğitim almayan insanlarımıza bunlar gidiyorsa büyük tehlike. Çünkü kataloğun içinde yer alan ifadeler dikkatlice incelendiğinde inanılmaz taktiklerini görüyoruz. Ülkemizde iş ve aş sıkıntısı yaşayan birçok insan var. Onlar da yazılarında hep ona vurgu yapıyorlar. Bu tür sorunları sıralayıp, ‘gelin dua edelim’ diyorlar. Yani dua bahane, gelirseniz ‘sorunlarınızı bir şekilde çözeriz’ vaadi ile ajanlık teklif ediyorlar” diye konuştu.

Kendisine gelen kataloğun ardından Ulus’ta bulunan kuyumcu arkadaşları ile konuştuğunu ve birçoğuna da aynı metodla misyonerlik faaliyeti uygulandığını anlatan Bilgin, “Yanımda çalışan arkadaşlardan birinin evine gönderdikleri gibi burada birçok arkadaşımızın da iş adresine aynı kataloglar ABD’den postalanmış. Bunlara çok dikkat etmeliyiz. Bunların oyunlarına gelmemek için çocuklarımıza maneviyat yüklemeliyiz” uyarısında bulundu.

vakit

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşım
bu mektubun benzerı amerıkadanda babama geldı hatta form acmıştım usa dan mektup var dıye
allah hak yoldan ayırmasın
allah yardımcımız olsun
allaha emanet olun
selam ve dua ıle

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
maalesef ben de böyleleri çok gördüm, gerek türkçü kıllığında , gerek imam kıllığında/ duruma göre , şapkası düşünce bir papaz çıkıyor altından...amacları önce dinsizleştirmek, sonra hristiyanlaştırmak...en kolay yöntem de bilgisi az olan gençleri başta olmak üzere herkesi Kuran ayetleriyle karşı karşıya getirmektir...çünkü İslamdan İmandan çıkmak için..Kuranın tek harfinden şüphe duymak, inkar etmek yeterli..imansız olduktan sonra kolay av oluyor....bunların hazret, üstad diye meşhur ünvanlısı da var aldanmayın, Kurana ve Sünnete aykırı davranıyorsa..kaç kurtul..
bugün kıllık kadar aldatıcı bir şey yoktur...ahirzaman işte buna denir..sabah mümin -Allah korusun -akşam kafir...
Hz. Muhammed (sav) bütün bunları haber verdi, alametlerini de haber verdi .Tek dustur Sünnet ve Kurandır. "Size iki emanet bırakıyorum ,bunlara sımsıkı sarıldıkça asla dalalete düşmezsiniz : bunlar Allahın Kitabı ve benim Sünnetim"...
bugün öylesi decaller var ki alemlerin yaradılış sebebi olan iki Cihan Serveri Hz. Muhammed (sav) Mustafayı şehadet cümlesinden, sevgisini ,Sünnetini de insanların kalbinden hayatından silmek için uğraşıyorlar ...Allah belalarını versin...
LÜTFEN BUNLARA NE ADLA GELİRLERSE GELSİNLER ALDANMAYALIM..
ALDANMAMAK İÇİN ALLAHI ZİKREDELİM İBADETE SARILALIM...ALLAHI İSLAMI SEVEN SÜNNETE UYANLARLA DOST OLALIM, ALLAH İÇİN SEVELİM ALLAH İÇİN BUĞZ EDELİM Kİ DÜNYA VE AHİRETTE KURTULMUŞ OLANLARDAN OLALIM.."SADIKLARLA BERABER OLUN"...

seda_seda_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yar yar yardımcımız olsun hıç kımseyi doğru yolundan saptır masın

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok ilginç.kendilerini aşmışlar iyice..

yazının başında din eğitiminin yetersiz oluşundan yakınılmış.Keşke tek sorun bu olsa..artık din eğitimi isteğe göre verilecek...Allahın dinde zorlama yoktur sözü yanlış anlaşılmış olsa gerekki böyle bir yönteme başvurulmuş!!!halbuki islama girişte zorlama yoktur...Selametle kalın..

bugrahancan61

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teksen.org
Bu yazıyı bizimle paylaştığınız için sizi kutluyor ve Allah(c.c)'dan günahlarınızın affını diliyorum. Hele böle maneviyatsız bir genliç olunca çağımızda iş hat safaya uzayıp giidiyor.Günümüzde bir müslüman bile kendi fikirleriyle İslamiyet'i değiştiriyor(kendi inancı için).Bu maneviyat ve düşünce gençlerimizde olduğu müddetçe bu sorumsuzluk ve lağbalilik olduğu müddetçe (herkes için söylemiyorum onlar kendilerini biliyorlar.) birsürü insanın İslamiyet'ten döneceğine ve küfür içerisine gireceklerine inanıyorum.Bilmem benimle aynı fikirde misiniz?
Selam ve dua ile

turkislam54

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleyküm keşke öyle bir mektup bana elden yada sözlü olarak söyleyen bir misyoner gelsede biraz stres atsam :)

muhammedhasim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH c.c bizleri bu kötülerin şerrinden korusun inşallah.biz çıkıp böyle birşey yapmaya kalkışsak,kuranı kerim dağıtsak, bir meydanda söhbet yapsak neler olacağını siz benden daha iyi biliyorsunuzdur.ve hemen aklımıza şu hadisi şerif geliyor:SİZ MÜSLÜMANLIĞINIZDAN UTANIYORMUSUNUZ?emeğinize sağlık ALLAHA C.C emanet olun.

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
müslüman olurmu acaba?

müslüman olurmu acaba?

john_paul_ii_quran.jpg

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

Şengülll bu kafir PAPA (papendra) ö-l-d-ü !!!

hemde ölmeden önce Peygamberimize (sav) küfredip ,Ona -haşa - terörist deyip..kimi nurcular de ona Yasin okudular..

Hayatı boyunca bu Papalar İslamı yok etmek için çaba sarfetti..Bush gibi katilleri kutsadı..İsraili kutsadı

Papa Afganistana gelmeden önce Busha talimat veriyordu : "ben ordayken sakın orayı bombalama "

Bushda "gizli müslüman" olmasın ? ;)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
“Peki ödülüm nedir? Müjde’yi, İncil’i yayarken bunu karşılıksız olarak bildirmek böylece Müjde’yi yaymaktan doğan hakkımı kullanmamaktır/ Ben özgürüm, kimsenin kölesi değil. Ama daha çok kişi kazanayım diye herkesin kölesi oldum/ Yahudileri kazanmak için Yahudilere Yahudi gibi davrandım. Kendim Kutsal Yasa (Tevrat)’nın denetimi altında olmadığım halde, Yasa altında olanları (Yahudileri) kazanmak için onlara yasa altındaymış gibi davrandım/... Yasaya sahip olmayanları (Yahudi olmayanları) kazanmak için Yasa’ya sahip değilmişim gibi davrandım/ Güçsüzleri kazanmak için güçsüzlerle güçsüz oldum. Ne yapıp yapıp bazılarını kurtarmak için herkesle her şey oldum/ Bunların hepsini İncil’de payım olsun diye Müjde’nin uğruna yapıyorum” (Pavlus’un Korintlileri Birinci Mektubu, Bölüm: 9/18-23, Kitab-ı Mukaddes, S: 361, Kitab-ı Mukaddes Şirketi yayını).

Özetle Pavlus, “herkese iki yüzlü davrandım, içim Hıristiyan olduğu halde dışımdan Yahudi’yle Yahudi, Putperestle putperest odum” diyor. Şimdi de İslam’la aralarında bir fark olmadığını söylemeye çalışıyorlar. Niçin? Hıristiyan misyonerliğin önündeki engelleri kaldırmak için.Ya buna alet olan diyalogculara ne demeli? Bence Yahudiler Hıristiyanlardan daha dürüstler. Çünkü kendilerine benzetmiş olsalar da dinleri konusunda Hıristiyanlar gibi iki yüzlü değiller."

THOMAS MİCHEL

bu metod size tanık gelmiyor mu ? misyonun parcaları aynı metodla hareket edıyorlar

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695212' Alıntı:
şengülll Bu Kafir Papa (papendra) ö-l-d-ü !!!

Hemde ölmeden önce Peygamberimize (sav) Küfredip ,ona -haşa - Terörist Deyip..kimi Nurcular De Ona Yasin Okudular..

Hayatı Boyunca Bu Papalar Islamı Yok Etmek Için çaba Sarfetti..bush Gibi Katilleri Kutsadı..israili Kutsadı

Papa Afganistana Gelmeden önce Busha Talimat Veriyordu : "ben Ordayken Sakın Orayı Bombalama "

Bushda "gizli Müslüman" Olmasın ? ;)

Maime çok Tşk Ederim...ya öldüğüğünü Bilmiyordum...:k

Sen Yine Konuyu Bize Bağladin...eferin...

Bak şunu Bil Ben Kesin Okumadim...

Bir TaşLa Bir Kaç Kuş Olayi Varya..
Yada Baliklama Atlama Deyimi Var...haaa Işte Kafani çaliştir...

Neyse...sen Bana öğretmeye çok Meraklisin..baksana Hemen şengül Papa öldü..buş Ta Gizli Müslüman Olmasin???
Aa Boş Bunlar Sana Bişey Yakalattik Işte Kafani çaliştir Ordan Devam Et...

Aslinda Ben Bu Veriyi...neyse...

Selametle...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
şengül , sen "müslüman olur mu ?" diye sordun bende cevab verdim..

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695224' Alıntı:
şengül , sen "müslüman olur mu ?" diye sordun bende cevab verdim..

Naime YORUMUNDAN ÇOK CEVABINI GÖREMEDİM...

HADİ CEVABINI BİR DAHA HATIRLAT ...YOKSA ŞU KAFİR PAPA DİYEREK GİRDİĞİN YAZIMI?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Naime YORUMUNDAN ÇOK CEVABINI GÖREMEDİM...

HADİ CEVABINI BİR DAHA HATIRLAT ...YOKSA ŞU KAFİR PAPA DİYEREK GİRDİĞİN YAZIMI?

Sence hristiyanlar müslüman mı ? haç takanlar, kilisede ibadet edenler ?

Peygamberimize küfredenler, Müslümanları yeryüzünden silmek için uğraşanlar ve bunu "ibadet" bilenler ve bu şekilde de ölenler ...Müslüman mı ?

Ben kimim o zaman ? ne farkımız var ?

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Müslümanları hristiyanlaştırmak için dinlerarası diyalogu başlatanlar Müslüman mı ?

Niye hristiyanlaştırıyorlar ? belki "hak" din hrstiyanlık diye inandıkları içindir ? nedersin ?
belki altında petrol yatan "yeni" kıtaları "keşfetmek" istiyorlardır ?

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;695230' Alıntı:
sence Hristiyanlar Müslüman Mı ? Haç Takanlar, Kilisede Ibadet Edenler ?

Peygamberimize Küfredenler, Müslümanları Yeryüzünden Silmek Için Uğraşanlar Ve Bunu "ibadet" Bilenler Ve Bu şekilde De ölenler ...müslüman Mı ?

Ben Kimim O Zaman ? Ne Farkımız Var ?

Soruya Soruyla Cevap...ha...güzel...

Bu Sitede Kaç Kişi Senin Düşündüğünün Zittinda Cevap Vereceğimi Tahmin Eder?

Yakaladiğin Yerden Devam Etsene Tam Senin Tarzin...
Aliştiğimiz Naime Profilinin Dişina çikma...belki De çikmiyorsundur..ben Zannediyorumdur...

Cevap Verdim Demiştin Cevabini Gözümüze Sok.haçen Bekleyruz.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Soruya Soruyla Cevap...ha...güzel...

Bu Sitede Kaç Kişi Senin Düşündüğünün Zittinda Cevap Vereceğimi Tahmin Eder?

Yakaladiğin Yerden Devam Etsene Tam Senin Tarzin...
Aliştiğimiz Naime Profilinin Dişina çikma...belki De çikmiyorsundur..ben Zannediyorumdur...

Cevap Verdim Demiştin Cevabini Gözümüze Sok.haçen Bekleyruz.

el -cevab : hristiyanlar , papalar kafirdir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt