Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

her güne bir duamız olsun inşallah (2 Kullanıcı)

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Ruhum senin elinde bedenim sana emanettir
Yoklukta bırakma beni karanlıkta bırakma beni

Çirkinlige daldırma beni güzel eyle her halimi
aminnn

kalbiminurlandır

260px-Crying-girl.jpg

Onca insan varken yanliz kalmak budur herhalde..
frown.gif
frown.gif

Beni Senden baskasina Yalvartma Ya Rab..

kalbiminurlandır

Kelimelerin kalbine hikmet koyduğu için de şükrettik mi Rabbimize?
Gözümüzü gözümüze göstermediği için de hamd ettik mi Rabbimize?
Ummadığımız halde bizi ebede aday ettiği için minnet duyduk mu Rabbimize?
En acınası halimize, yokluğumuza, herkesten önce, hatta kendimizden bile önce, herkesten daha çok, hatta kendimizden de çok şefkat edip bizi var kıldığının farkında mıyız Rabbimizin?
Sessizliğimizi en güzel dua bilip dil,damak, dudak verdiğini hatırlıyor muyuz Rabbimizin?
Yeryüzünde gördüğümüz en eski şeyi her sabah en taze şey eyleyip ufkumuza sessizce getiren Rabbimize her gün en az bir dua borçlu olduğumuzu biliyor muyuz?

kalbiminurlandır

Mevlam ey Mevlam!
Sen bağışlayansın, ben ise günahkâr; günahkâra bağışlayandan başka kim merhamet eder?
Sen Galip’sin, ben ise mağlup; mağluba Galip’ten başka kim merhamet eder?
Sen eğitensin, ben ise eğitilen; eğitilene eğitenden başka kim merhamet eder?

Hazreti Ali

15840_198100260799_167286975799_3615245_7459154_n.jpg

kalbiminurlandır

Allah'ım Sen Bizi Kazadan beladan Koru Doğru yoldan ayırma Herşeyin hayırlısını ver ..AMİN

30695_393073879758_345649859758_3838975_7545186_n.jpg

kalbiminurlandır

Ey Rabbimiz, bugün ve bugünden sonra
yürüdüğümüz tüm yolları Sana çıkart!

minetn

Kayıtlı Kullanıcı
amin velhamdülillahiRabbilAlemin

Ey yüce Rabbimiz!

RAHMAN isminin yüzü suyu hürmetine, kalplerimizi imân ve Kur’ân nuruyla nurlandır. Bedenimizi günahlardan arındır. Varacağımız son durak senin huzurundur. Huzurunda bizleri mahcup etme, Şefkat yağmurlarının bereketini biz aciz kullarının üzerinden esirgeme...

Bizleri isyan eden değil, Şükreden, Sabreden kullarından eyle. Bize verdiğin bütün uzuvlarımızı ve aklımızı son nefesimize kadar muhafaza eyle, Günah işlememize fırsat verme.
Sen affedicisin. Affetmeyi seversin. Bizleri ve sana inanan bütün müslüman kardeşlerimizi affeyle...
hz.gif
amin kimseyi darda bırakma YARABBİM işlerimizde kolaylıklar ver ommadığımız yerlerden rızıklandır bizleri AMİN

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Kabule şayan hiçbir amelimiz olmadığını görerek , rahmetinin büyüklüğünü hayal eden bir dil ile , aşkına kavuşmaya talib olduk. Aşkın ile yanan aşıklarla avut bizi. Aşk ateşinde kavrulup temizlenmeyi nasip eyle , mecazdan , hicaza , hicazdan , ilahi aşkına kabul buyur...

Zatının büyüklüğünü anlatmaya dimağı yetmeyen b...u günahkara, kendi acziyet ve küçüklüğünü anlamayı da nasib eyle...

AMİN.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamun Aleykum,
Askerlik nedeniyle ara verdiğimiz mevlevi duaları bölümüne elimizden geldiği kadar her gün ekleme yapmaya devam edeceğiz.
Selam ve dua ile...

Ey affetmeyi seven Allah (c.c)’ım! Bizi affeyle… Ey eski ve müzmin illetimizin tabîbi olan Rabb (c.c)'im! Derdi isyanımıza çaresâz ol!

Amîn...

Allahümme inni eselüke bike en tasülliye ala seyyidina muhammedin ve ala sairil enbiyai vel murseliine ve ala alihim ve sahbihim ecmeıne ve en tağfira li ma meda ve tahfezani fiima begiye.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamun Aleykum,
Askerlik nedeniyle ara verdiğimiz mevlevi duaları bölümüne elimizden geldiği kadar her gün ekleme yapmaya devam edeceğiz.
Selam ve dua ile...

Ey affetmeyi seven Allah (c.c)’ım! Bizi affeyle… Ey eski ve müzmin illetimizin tabîbi olan Rabb (c.c)'im! Derdi isyanımıza çaresâz ol!

Amîn...

Allahümme inni eselüke bike en tasülliye ala seyyidina muhammedin ve ala sairil enbiyai vel murseliine ve ala alihim ve sahbihim ecmeıne ve en tağfira li ma meda ve tahfezani fiima begiye.

hoşgeldiniz.dualarınız çok güzel allah razı olsun selamlar

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım! Hayatımız Senin ihyan iledir. İyiliklerimiz Senin ihsanın iledir! Sevaplarımız Senin ikrâmın iledir! Hasenâtımız Senin atân iledir. Seyyiâtımız Senin kazân iledir! Senin ihsanın, ikrâmın ve atân olmasaydı helâk olurduk!

Rabb'im! Kötülüklerimizi ve günahlarımızı hasenâta tebdil eyle!

Bizi helâk etme! Bizi perişan etme! Bize sırat-ı müstakim üzere hidâyet ver! Bizi nimet verdiklerinin yoluna ulaştır! Bizi gazap ettiğin dalâlet ehlinin yolundan uzak eyle! Bize merhamet et

kalbiminurlandır

Adem:
Sen ki bana ruhumdan demiştin. Sen beni bana emanet etmiştin ama ben emaneti koruyamadım..
Peki ben varlığımdan hoşnut olmayım mı? Sana kul ama Senin yarattıklarına üstün olmayım mı? bu üstünlüğümün hatırına beni affet ! Rabbim hoş gör beni, yarattığını "Yaratanımdan ötürü" beni bağışla. Affet diyorsam hala Seninim. Rabbim ben şu kutsal ruhla, şu toprak bendene nasıl sığayım? şu yolda taş olsaydım, sarsılmaz kıpırdamazdım. şaşmaz sapmazdım. Ama affet, insanım...

LA- Nazan Bekiroğlu

kalbiminurlandır

“Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..

Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!...
AMİN

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım ...!

Nefsimi isyandan uzak tut.

Nefsimin eline bırakma beni.

Kalbimi nisyandan uzak tut.

En güzel hale kalbeyle kalbimi.

Zalimden ve zulümden uzak tut.

Adaletine razı eyle beni.

Rahmetini ver , gazabından uzak tut.

Lutfüna muhatap eyle beni.

S.Demirci

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c)’ım, Hz.Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve Bizi, dünya üzüntülerini unutturacak bir yakîn derecesine erdir. Bize haksızlık edenden öcümüzü al, düşmanlık edene karşı bize zafer ver.

Bizi dünyanın ardında koşturma; dünyayı, en çok düşündüğümüz,

tasasını çektiğimiz bir varlık haline getirme, dinimiz hususunda eksiklerimizden ötürü

bizi belâlara düşürme. Günahlarımız yüzünden Senden korkmayan,

bize acımayan kimseleri üstümüze salma.

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihi lima uğlika vel hatimi lima sebeka ven nasırıl hakki bil hakkı vel hadi ila sıratikel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve eshabihi hakka kadrihi ve miktarihil aziym.

kalbiminurlandır

Ey! gelmişin ve geleceğin Rabbi.Ey! isimlerin sahibi, ben ayağımın nerede sürçtügünü, ben hatamı, ben yanılgımı adımı bilir gibi biliyorum.
Ben bin kerre kabul ettim kabahatimi. Sen bir kere affet.
(amin)
Nazan Bekiroğlu // Lâ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt