Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her gördüğümüz boykota inanmayalım (2 Kullanıcı)

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
bu dediklerinizi boykot eden yok diye biliyorum var mı ...... :a36:

ben birde şunu merak ediyorum... samanyolu nasıl oluyorda cococolayı reklam yapabiliyorr
icon8.gif
icon8.gif

diğer reklam türlerini es geçiyorum .... :a24:

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Bencede her boykota kanmamalıyız. Bazı boykotlar bazı kişilerin çıkarı amaçlı olabiliyor.

evt kardeşim
ama ben bunu anlatamadım kimseye malesef benim yazdıklarım "israil yandaşlığı gibi algılandı" ona çok üzüldüm
neyse artık haberin doğru olup olmadığı haberini bekliyoruz..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
samanyolu nasıl veriyor o reklamı bilmiyorum ama verdiğini gözümle gördüm
zaman ve yeni şafak gazetesini de gözümle görmediğim için
yanlış mı doğru mu onu öğrenmeye çalışıyoruz...

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim
bir hadis-i serif;
Peygamberimiz (Sallallahu aleyhi vesellem) buyuruyorlar ki;

مَنْ رَأَى مِنْكُمْ مُنْكَرًا فَلْيُغَيِّرْهُ بِيَدِهِ فَإِنْ لَمْ يَسْتَطِـعْ فَبِلِسَانِهِ فَإِنْ لَمْ يَسْتَطِـعْ فَبِقَلْبِهِ وَذَلِكَ أضْعَفُ اْلإِيـمَانِ

Kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin; eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin; buna da gücü yetmezse, kalben karşı koysun. Bu da imanın en zayıf derecesidir.

Müslim, Îmân, 78; Ebû Dâvûd, Salât, 248

مَنْ غَشَّـنَا فَلَيْس مِنَّا

Bizi aldatan bizden değildir.

Müslim, Îmân, 164.

Allah'a (Celle Celaluh) emanet olunuz

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık gurbettt kardeşim güzel hadisi şerifler
"bizi aldatan bizden değildir"

inşallah serranur kardeşim gazeteye bakıp bu haberin doğru mu yanlış mı olduğunu bize iletecek
işte o zaman bizden olup olmadıklarını anlayacağız

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum o görüntüler hangi tarihten kim bilir karalamak diye düşünüyorum yoksa bu gazete ve tv lerin böyle bi şey yapacağına inanmıyorum..

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum o görüntüler hangi tarihten kim bilir karalamak diye düşünüyorum yoksa bu gazete ve tv lerin böyle bi şey yapacağına inanmıyorum..

aslında ben de inanmıyorum ama
bir allah ın kulu çıkıpta ben bu haberi gözümle gördüm demiyo
kaç gündür burda duyuruyoruz gerçeği bilen var mı diye
ama sadece eleştiri alıyoruz malesef

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
aslında ben de inanmıyorum ama
bir allah ın kulu çıkıpta ben bu haberi gözümle gördüm demiyo
kaç gündür burda duyuruyoruz gerçeği bilen var mı diye
ama sadece eleştiri alıyoruz malesef

bence de madem öyle net bi görntü yada akıllıca bi şey sunsunlar..senelerin gazetesi ve tv sionun bunun sözü ile kötü gösterilemez...

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
keşke bunu herkes anlasa mine kardeşim
kanıt isteyince malesef kimse yok ortalarda
umarım yanlış haberdir
yoksa çok üzülürüm

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
ben güveniyorm o yüzden hiç takmıyorum çünkü meyve veren ağaç taşlanır adamlar doğru haber veriyor yalan yok..

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Hakkınızı helal edin,ben yeni gazetelerden sanmıştım,19 nisan tarihli gazeteyi bulamadım,sanırım bakkalda kullanılmış,okuduktan sonra biraz birikince onlara veriyoruz,lazım oluyor onlara diye,evde bulamadım,ama abone olan diğer arkadaşlarımdan soracagım,bulursam size söyleyecegim,ayrıca bunu gerekli yerlerlede sorup konuşacagım,reklamlarda bende görüyorum,ama gazetedikini görmedim,gördüm dersem yalan olur,bu konunun üzerine gidicem,sonucu size bildiririm,gerçekten bu konuları dikkat etmeleri lazım,kaç defa kolanın zararları ile yazı çıktı gazetede bide böyle reklam yapılıyosa dogrusu bende bagdaştıramadım,hem dini hem saglık açısından,inşallah yoktur,varsada bizlerde aboneler olarak bir daha olmaması için gerekli yerlerle irtibata geçeriz,sonucu yazacagım,inşallah...

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm arkadaşlar evet boykotumuza katılanlar ve kötülüyenler olmuş bize destek verenlerden allah razı olsun stv coca cola reklamı veriyor denmş kardeşim hangi kanal vermiyor bizim boykot etmemiz gerekekn sadece cola değil deterjanlar sakızlar vb markalarda var stv onlarıda veriyor ee tamam hiç birinn reklamını vermesin ne olcak sonu kanal biter mantıklı düşünelim vesselam

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
selamun aleyküm arkadaşlar evet boykotumuza katılanlar ve kötülüyenler olmuş bize destek verenlerden allah razı olsun stv coca cola reklamı veriyor denmş kardeşim hangi kanal vermiyor bizim boykot etmemiz gerekekn sadece cola değil deterjanlar sakızlar vb markalarda var stv onlarıda veriyor ee tamam hiç birinn reklamını vermesin ne olcak sonu kanal biter mantıklı düşünelim vesselam

ya allah aşkına kardeşim sen ne diyorsun... hangi kanal vermiyor cümleside nedemek !!!

olur mu hiç öyle şey ya.

cococoladan bahsediyoruz.. birebir düşman ve yazısıyla (haşa) allah yok muhammed yok mesajı vermeye çalışan dan bahsediyoruz..

bi sürü reklam var onları versinler , bi colayamı kaldı ?!!!

bak mesela kanal 7 yi geçtim ben onu dile getiriyomuyuz?!... ama samanyolu nasıl verebilir..(kendini böyle gösterirken bizlere olacak iş mi yaptıkları!!)

senin lafın kırılma ama tam zamane lafı.. bi sürü boykot var hangi kanal vermiyor ki reklamı ..
sanki bi sürü boykot arasında buna takılmayalım der gibi olmuş..

şaşkınım bu düşünceye .. safımız belli olmalı..
nedemek, hiç olurmu "hangi kanal yayınlamıyoki" deyip düşünmek kabullenmek........ veremez ... !!!

.

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
ya allah aşkına kardeşim sen ne diyorsun... hangi kanal vermiyor cümleside nedemek !!!

olur mu hiç öyle şey ya.

cococoladan bahsediyoruz.. birebir düşman ve yazısıyla (haşa) allah yok muhammed yok mesajı vermeye çalışan dan bahsediyoruz..

bi sürü reklam var onları versinler , bi colayamı kaldı ?!!!

bak mesela kanal 7 yi geçtim ben onu dile getiriyomuyuz?!... ama samanyolu nasıl verebilir..(kendini böyle gösterirken bizlere olacak iş mi yaptıkları!!)

senin lafın kırılma ama tam zamane lafı.. bi sürü boykot var hangi kanal vermiyor ki reklamı ..
sanki bi sürü boykot arasında buna takılmayalım der gibi olmuş..

şaşkınım bu düşünceye .. safımız belli olmalı..
nedemek, hiç olurmu "hangi kanal yayınlamıyoki" deyip düşünmek kabullenmek........ veremez ... !!!

.
kardeşim ozaman sen bi kanal aç ne zorluklarla gavurlar gelip sana reklam versin sıkıyosa kabul etme mantıklı düşünelim allah aşkına ya noluyor kardeşim bu yolların hepsi allah için rabbimiz için yol almıyormu siz kenetlenceğinize kalkıp yeriyorsunuz gavurlar ne yapmaz biz böyle olursak mantıklı düşünce istiyorum allah aşkına

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm trhacker kardeşim benim anlamadığım ülkemize girmesin bu tür ürünler ben cococola içmem sevmemde ama ablam allahın günü kola içer kızıyorum ama bağımlılık yapmış bırakamıyor .......şunuda ifade edeyim bazı markalar bazı yiyecekler bence ama bence bağımlılık yapıyor.......

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
şuan bu konunun açılmasının nedeni
"zaman ve yeni şafak gazeteleri cocacola reklamını tam sayfa verdi"
bu haberin doğru olup olmadığını anlamak nedeniyle açılmıştır
ve konu tam altı sayfa oldu hala bana bunu ispatlayacak biri çıkmadı
madem neden bu konu boykot ediliyor
arkadaşlarrr boykot ediyorsunuz ama niçin?
lütfen boykotu da bilinçli yapalım
bana açıklama yapın ben de boykota katılıyım ama bu tip kötüleme haberlerine hemen inanmayacak kadar bilinçliyim çok şükür

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri dünkü sayılarının arka kapağında şok bir reklama yer verdi.Hemde Tam Sayfa.
21/04/2009

ARAŞTIRDIM İNTERNETTEN BU ÇIKTI BEN FAZLA BOYKOTTAN ANLAMAM SİZİ TAKİP ETTİĞİMDEN İLGİMİ ÇEKTİ

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
ben de bunu anlatmaya çalışıyorum
türkiye de bu kadar islamı kötülemeye çalışanlar varken
insanlar nasıl netten gördükleri bir habere sualsiz inanıyorlar anlamıyorum
bana bu gazeteyi eline alıp okuyan gelsiinn...

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
atı alan üsküdarı geçti.....insanların istediğide içten içe bölünmemiz değilmi...........ben bir zamanlar zaman gazetesi okurdum gerçi rastlamadım o konuya.....yaw hepsi aynı halt insanları birbirine düşürmek için namusa bile dil uzatırlar neyse kafamı boykota sokmayayım yoksa çıkamam selametle kalın kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt