Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

hasta kardeşinize dua edermisiniz lütttfenn (1 Kullanıcı)

Fatihinn

Kayıtlı Kullanıcı
Duam şudur ki: Rabbim karşınıza şifasını vesile edecek olayları, gıdaları ve zatları çıkarsın. Aldığımız ilaçlar ve gördüğümüz tedavinin özünde Allah'tan gelecek şifa vardır, bunun dışındakiler şifaya vesile olacak araç ve dataylardır bence. Ve bence hal böyleyken her duamızı detaylandırmak ve dileğimizin gerçekleşmesi yolunda anlık gayretleri göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum. İnşAllah, şifa dileğinizi karşılayacak şekilde gelişir çevrenizdeki olaylar, şahıslar ve ilminiz. Buna göre hareket eder ve gelişmeleri farkederek gün geçirirsiniz. Allah'a emanet olun.

eY sEvGiLi

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim şifanızı versin..sizin için 100 ya şafi cekıcem..rabbim kabul buyurur inşALLAH..

emimur

Kayıtlı Kullanıcı
Allahümme Rabbenâ. Ezhibi'l-be'se, işfi, ente'ş-şâfi. Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen."

"Allah'ım, sen bütün insanların Rabbisin. Bu hastanın ızdırabını gider. Şifa ver. Şifayı veren sensin. Senden başka şifa yaratan yoktur. Ancak senin şifan vardır. Bu kuluna da hastalıktan eser bırakmayacak şekilde şifalar ihsan eyle." AMİN

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim acil şifalar versin, hiç bir zaman ümidini kaybetme. Efendimizi düşün. Allh sana yeter...

F!L!Z

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim acil şifalar versin.

Allah'ın Kuran'da bildirdiği dualardan bir kısmı şöyledir:

Eyüp de; hani o Rabbine çağrıda bulunmuştu: "Şüphesiz bu dert (ve hastalık) beni sarıverdi. Sen merhametlilerin en merhametli olanısın." Böylece onun duasına icabet ettik. Kendisinden o derdi giderdik; ona Katımız'dan bir rahmet ve ibadet edenler için bir zikir olmak üzere ailesini ve onlarla birlikte bir katını daha verdik. (Enbiya Suresi, 83-84)

Balık sahibi (Yunus'u da); hani o, kızmış vaziyette gitmişti ki; bundan dolayı kendisini sıkıntıya düşürmeyeceğimizi sanmıştı. (Balığın karnındaki) Karanlıklar içinde: "Senden başka İlah yoktur, Sen Yücesin, gerçekten ben zulmedenlerden oldum" diye çağrıda bulunmuştu. Bunun üzerine duasına icabet ettik ve onu üzüntüden kurtardık. İşte Biz, iman edenleri böyle kurtarırız. (Enbiya Suresi, 87-88)

Zekeriya da; hani Rabbine çağrıda bulunmuştu: "Rabbim, beni yalnız başıma bırakma, sen mirasçıların en hayırlısısın." Onun duasına icabet ettik, kendisine Yahya'yı armağan ettik, eşini de doğurmaya elverişli kıldık. Gerçekten onlar hayırlarda yarışırlardı, umarak ve korkarak Bize dua ederlerdi. Bize derin saygı gösterirlerdi. (Enbiya Suresi, 89-90)

Andolsun, Nuh Bize (dua edip) seslenmişti de, ne güzel icabet etmiştik. (Saffat Suresi, 75)

Daha evvel de belirttiğimiz gibi dua sadece hastalıktan ya da dünyevi sıkıntılardan, zorluklardan kurtulmak için olmamalıdır. Samimi iman eden bir kişi, her zaman Allah'a dua etmeli ve Allah'tan gelecek her karşılığa razı olmalıdır. Kuran'da pek çok ayetle bildirilen dua ibadetinin, günümüzde bilimsel olarak da faydalarının ispatlanması Kuran'ın mucizevi özelliklerinden biridir. Başka bir ayette duayla ilgili olarak Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad (doğru yolu bulmuş) olurlar. (Bakara Suresi, 186)

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz Şafi isminin hürmetine kardeşimize şifa versin..Yakınlarına da sabır versin..Hastalık zor..İnşaAllah en yakın zamanda sıhhatine kavuşur..Amin

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar dualarınıza benide kattığınız için allah hepinizden razı olsun rabbim kimseye bu hastalığı vermesin çok zor tedavi süreci tedavimin 6.ayındayım bugün kontrolüm vardi doktorum herşeyin yolunda gittini söyledi rabbim şifasını ihsan eyledi bana ilaçlarda sadece bi vesile diye düşünüyorum bu ayın sonunda tedavim bitiyor ve sağlıklı bir yaşam beni bekliyor inşallah ,allah tüm hasta kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah ALLAH A emanet olun hepiniz

imported_yagmur_damlasi

Kayıtlı Kullanıcı
allah acil sifalar versin insaallah sen hic dualarini eksik etme allah yar ve yardimcin olsun allah butun hasta kardeslerime acil sifalar versin insaallah allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun allaha emanet olun

jaguar

Kayıtlı Kullanıcı
allah sabır versin.allah acil şifalar versin.

deryalı

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM tez zamanda iyileşmeyi nasip etsin. acil şifalar versİN.AMİN

nurullah_1986

Kayıtlı Kullanıcı
SelAMÜN aleyküm kardeşlerim ben 21 yaşında tüberküloz hastasıyım yani verem ve yaklaşık 6 aydır tedavi görüyorum rabbim beni büyük bi sınavdan geçiriyor bugünkü gününeçok şükür diyorum asla isyan etmiyorum dularda benide unutmayın lütfenn allah a emanet olun

s.a kardes bende verem hastasıyım 5 aydır tedavi görüyorum ve hastalığımdan dolayı hiç şikayet etmedim rabbimiz sevdiği kullarını hasta edip büyük imtihanlardan geçirirmiş bu yüzden seviniyorum ble diyelirim hastalığıma ama yinede şifa bulabilmek için dua etmemiz gerekiyo ben sana dua ediyim sende bana et olurmu kardesim rabbime emanet ol

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yardımcın olsun kardeşim inşAllah hayırlısıyla kurtulursun ama unutmaki bizim şer gördüklerimizde bir hayır hayır gördüklerimizde bir şer olabilir Rabbim sabrını artırrsın dua ile

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardes bende verem hastasıyım 5 aydır tedavi görüyorum ve hastalığımdan dolayı hiç şikayet etmedim rabbimiz sevdiği kullarını hasta edip büyük imtihanlardan geçirirmiş bu yüzden seviniyorum ble diyelirim hastalığıma ama yinede şifa bulabilmek için dua etmemiz gerekiyo ben sana dua ediyim sende bana et olurmu kardesim rabbime emanet ol

Kardeşim ALLAH SENİNDE HAKKINDAKİNİN HAYILISINI VERSİN TESLİMİYETİN NE GÜZEL RABBİME EMANETSİN

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı

s.a nurullah kardeşim allah yar ve yardımcın olsun seni en iyi ben anlarım 5 ay olmuş senin ben 6.aydayım ve bu ay tedavim sonlanacak inşallah rabbim sana da şifa versin dualarım seninle inşallah kardeşim. ben şey sorcaktım sana tedavini nasıl alıyorsun ve hangi şehirdesin benim tedavi sürecim baya sıkıntılı geçiyorda onun için sordum allah a emanet ol

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
elanazz ve nurullah1986 kardeslerim Rabbim insalalah tez zamanda sifanizi versin,Allahim sizi korusun.Allah tan dilegim bu uzuntunuz en kisa zamanda gecer insallah,Cani yurketen Allahima yalvaracagim namazimda sizleri iyilestirsin insallah. Moralinizi yuksek tutun hastaliginizi dusunmemeye calisin cunku bagisiklik sisteminiz ancak o zaman daha kuvvetli olup bu hastalikla savasacaktir.hastaliginiz akliniza geldigi zaman baska seylerle sevdiginiz baska konularla ilgilenin.Benim kizimin 8 yasinda arkadasi vardi verem hastasiydi ama cocuk okul birincisiydi ve cok fakir bir ailenin cocuguydu yendi hastaligini insallah sizlerde yeneceksiniz,Amin,Amin.

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
elanazz ve nurullah1986 kardeslerim Rabbim insalalah tez zamanda sifanizi versin,Allahim sizi korusun.Allah tan dilegim bu uzuntunuz en kisa zamanda gecer insallah,Cani yurketen Allahima yalvaracagim namazimda sizleri iyilestirsin insallah. Moralinizi yuksek tutun hastaliginizi dusunmemeye calisin cunku bagisiklik sisteminiz ancak o zaman daha kuvvetli olup bu hastalikla savasacaktir.hastaliginiz akliniza geldigi zaman baska seylerle sevdiginiz baska konularla ilgilenin.Benim kizimin 8 yasinda arkadasi vardi verem hastasiydi ama cocuk okul birincisiydi ve cok fakir bir ailenin cocuguydu yendi hastaligini insallah sizlerde yeneceksiniz,Amin,Amin.

allah razı olsun nevin ablacım dualarını eksik etme bizden tedavim çok güzel gidiyor hastalığın bedenimde sebep olduğu bi rahatsızlığım yok çok şükür şimdi daha önceleri vardı ama beni rahattsız eden bu rahatsızlığın korkunç olan ismi ve bu rahatsızlığımı duyan insanların bana vebalıymışım gibi önyargı ile yaklaşmaları ister istemez kafama takılıyor rabbim beni imtihan ediyor.

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun nevin ablacım dualarını eksik etme bizden tedavim çok güzel gidiyor hastalığın bedenimde sebep olduğu bi rahatsızlığım yok çok şükür şimdi daha önceleri vardı ama beni rahattsız eden bu rahatsızlığın korkunç olan ismi ve bu rahatsızlığımı duyan insanların bana vebalıymışım gibi önyargı ile yaklaşmaları ister istemez kafama takılıyor rabbim beni imtihan ediyor.

Canim kardesim seni anliyorum. Kizimin en yakin arkadasi bu hastaliga yakalanmisti once bende korkmustum kizima bulasacak diye:( ama doktorla konustum ayni tabak cataldan yemek yemedikleri surece bulasmayacagini soylemisti. Cocuga hic belli etmedim ve cocukla kizim her zaman beraber oynadilar ve kizima bulasmadi. Bende zaman icinde cocugun hasta oldugunu unuttum,aklima bile gelmedi. Hatta oyle unutmususz ki hastaligi cocuk bile unutmus:) Beraber pikniklere giderdik gezredik cok severdim. Kiz iyilesti sende iyileseceksin yeter ki hastaligini unutmayi basar.Dualarim sizlerle olacak. Kimseye bahsetme hastaligindan bu hastaligi bilmeyen insanlar cok var ve anlamayabilirler. Gunumuzde kanser i bile bulasici sanan insalar var hala unutma:) Iyileseceksin buna inaniyorum. Hem cok gencsin hem cok guclusun. Insanlar kanseri bile yeniyor.Sana ve Nurullah kardesime yasin okuyacagim. rabbim sifanizi hemen versin insallah,Amin.

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
Canim kardesim seni anliyorum. Kizimin en yakin arkadasi bu hastaliga yakalanmisti once bende korkmustum kizima bulasacak diye:( ama doktorla konustum ayni tabak cataldan yemek yemedikleri surece bulasmayacagini soylemisti. Cocuga hic belli etmedim ve cocukla kizim her zaman beraber oynadilar ve kizima bulasmadi. Bende zaman icinde cocugun hasta oldugunu unuttum,aklima bile gelmedi. Hatta oyle unutmususz ki hastaligi cocuk bile unutmus:) Beraber pikniklere giderdik gezredik cok severdim. Kiz iyilesti sende iyileseceksin yeter ki hastaligini unutmayi basar.Dualarim sizlerle olacak. Kimseye bahsetme hastaligindan bu hastaligi bilmeyen insanlar cok var ve anlamayabilirler. Gunumuzde kanser i bile bulasici sanan insalar var hala unutma:) Iyileseceksin buna inaniyorum. Hem cok gencsin hem cok guclusun. Insanlar kanseri bile yeniyor.Sana ve Nurullah kardesime yasin okuyacagim. rabbim sifanizi hemen versin insallah,Amin.
ablacım ben artık kimin bana ne gözle baktını umursamıyorum hayat anlamsız artık benim için inşallah geçer geçmese de benle ölene kadar gider napalım

nevin_70

Kayıtlı Kullanıcı
ablacım ben artık kimin bana ne gözle baktını umursamıyorum hayat anlamsız artık benim için inşallah geçer geçmese de benle ölene kadar gider napalım
Canim kardesim gececek hastaligin buna inan,bu sana Rabbimin verdigi bir sinav diye dusun. Cevremizdeki insanlar maalesef zaman zaman moralimizi bozabilir ama sen kimsenin senin moraliniz bozmasina izin vermeyeceksin cunku sen cok ama cok guclu olmak zorundasin.Guzel haberlerini bekliyorum. Yasin cok kucuk bak onunde kocaman piril piril bir gelecek bekliyor seni. Allah a emanet ol canim.

nurullah_1986

Kayıtlı Kullanıcı
s.a nurullah kardeşim allah yar ve yardımcın olsun seni en iyi ben anlarım 5 ay olmuş senin ben 6.aydayım ve bu ay tedavim sonlanacak inşallah rabbim sana da şifa versin dualarım seninle inşallah kardeşim. ben şey sorcaktım sana tedavini nasıl alıyorsun ve hangi şehirdesin benim tedavi sürecim baya sıkıntılı geçiyorda onun için sordum allah a emanet ol

s.a yüce rabbim o kadar merhametliki elini açıp kalpten dua eden hiç bir kulunu geri çevirmez çin rahat olsun kardesim inşalah sağlığımıza kavuşacağız dualarla ben istanbuldayım tedavim çok rahat her sabah dispansere gidip ilaçlarımı içiyorum o kadar. dispanserde çok yakın bana yani bi zorluk çekmiyorum çok şükür.insallh çektiğin sıkıntıların mükafatını rabbim verir kardesim hayırlı şifalar rabbime emanet ol kafana bisey takma sakın kuruntu yapma hastalığın en büyük düşmanı bu düşünmek üzülmek sakın kendini üzme gıdanada iyi bak..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt