Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hanım sahabelerin kıssaları (1 Kullanıcı)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
Dinî konularda bir tereddüt yaşandığında tüm Müslümanlar için ilk kaynak Kur’an-ı Kerim elbette. Eğer üzerinde düşünülen mevzu ‘teferruata’ dairse, ki akide zihin dünyasını aydınlatırken dünya ahvalinin neredeyse yekunu teferruat kapsamında değerlendirilebilir, sünnete bakılması işaret edilir.

Allah Resulü’nün hayatı her dönemde ümmeti için rehber niteliğinde. Onda direkt karşılığı bulunamayan soruların cevabı da yakınlarında, ehl-i beyti ve ashabında aranır. Bu yüzden sahabe hayatlarının tek boyutlu öneminden söz edilemez. Ancak gelin görün ki derinlik eksikliği Asr-ı Saadet’e dair çalışmaların (çok azı hariç) kaderi gibidir. Her daim örnek niteliğindeki ilk Müslümanların kıssalarında yüksek ahlakları, teslimiyet ve tevekkülleri anlatılır da günlük hayata dair pek az rivayet yer alır maalesef. Havva Ergene Işık’ın hazırladığı Hanım Sahabeler kitabı, bu zaviyeden bakıldığında, keşke daha geniş çalışılabilseydi düşüncesini getiriyor akla…

HANIM SAHABELER
Havva Ergene Işık

selamünaleyküm kardeşlerim,

bu kitabı özellikle bayan kardeşlerimizin okumasını önemle rica ediyorum.İnşaALLAH vaktim olurda kıssalardan örnekleri derleyip burda sizlerle paylaşmayı çok istiyorumB)B)B)

selamünaleyküm

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Hanım sahabelerin kıssaları

B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

TAMAM BEN MESAJI ALDIM . SAGOLASIN OKUYORUMDA DAHA BİTMEDİ AMA.İNŞ BİTİRİCEM.ALLAH RAZI OLSUN

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

ve aleykümselam kardeşim Allah razı olsun

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
TAMAM BEN MESAJI ALDIM . SAGOLASIN OKUYORUMDA DAHA BİTMEDİ AMA.İNŞ BİTİRİCEM.ALLAH RAZI OLSUN

hELAL SANA FATOŞ SEN GERCEKTEN COK YONLUSUN HER HALINLE

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

BU ARADA YENİ GÖREVİN HAYIRLI OLSUN.

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa_xtar yazdı:
ve aleykümselam kardeşim Allah razı olsun

ALLAH-Ü TEALA hepimizden razı olur inşaALLAH.

selamünaleyküm

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
Dinî konularda bir tereddüt yaşandığında tüm Müslümanlar için ilk kaynak Kur’an-ı Kerim elbette. Eğer üzerinde düşünülen mevzu ‘teferruata’ dairse, ki akide zihin dünyasını aydınlatırken dünya ahvalinin neredeyse yekunu teferruat kapsamında değerlendirilebilir, sünnete bakılması işaret edilir.

Allah Resulü’nün hayatı her dönemde ümmeti için rehber niteliğinde. Onda direkt karşılığı bulunamayan soruların cevabı da yakınlarında, ehl-i beyti ve ashabında aranır. Bu yüzden sahabe hayatlarının tek boyutlu öneminden söz edilemez. Ancak gelin görün ki derinlik eksikliği Asr-ı Saadet’e dair çalışmaların (çok azı hariç) kaderi gibidir. Her daim örnek niteliğindeki ilk Müslümanların kıssalarında yüksek ahlakları, teslimiyet ve tevekkülleri anlatılır da günlük hayata dair pek az rivayet yer alır maalesef. Havva Ergene Işık’ın hazırladığı Hanım Sahabeler kitabı, bu zaviyeden bakıldığında, keşke daha geniş çalışılabilseydi düşüncesini getiriyor akla…

HANIM SAHABELER
Havva Ergene Işık

bu kitabı özellikle bayan kardeşlerimizin okumasını önemle rica ediyorum.İnşaALLAH vaktim olurda kıssalardan örnekleri derleyip burda sizlerle paylaşmayı çok istiyorumB)B)B)

selamünaleyküm

bU kadar işin arasında zaman ayırıyorsun helal sana valla

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

Benim Fatma kardeşim maşaALLAH çok yönlüdür ALLAH-Ü TEALA senide Fatma kardeşimide başımızdan eksik etmesin...İYİKİ VARSINIZ VARLIĞINIZ BANA GÜÇ VERİYORB)B)B)

selamünaleyküm

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

BURDA ŞIMARMAM GEREKİYORDU DEGİLMİ.:)
OKUSAM BİDE KİTABI BİTERSEM İNŞ İÇERİGİNİ ANLATIRIM O ZAMAN.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
VEYS yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

Benim Fatma kardeşim maşaALLAH çok yönlüdür ALLAH-Ü TEALA senide Fatma kardeşimide başımızdan eksik etmesin...İYİKİ VARSINIZ VARLIĞINIZ BANA GÜÇ VERİYORB)B)B)

selamünaleyküm

ALLAH RAZI OLSUN CANIM BENİM.SENDE İYİKİ VARSIN VE BEN SENİ TANIMIŞIM.EVİNDERIM BENİM SENİ SEVİYORUM.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

İNŞALLAH

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
evindar yazdı:
VEYS yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

selamünaleyküm

ALLAH RAZI OLSUN CANIM BENİM.SENDE İYİKİ VARSIN VE BEN SENİ TANIMIŞIM.EVİNDERIM BENİM SENİ SEVİYORUM.

Canım kardeşim bende SENİ ÇOK SEVİYORUM ALLAH-Ü TEALE ağzımızın tadını daim etsin...Ben senin her halini seviyorum bazen Fırat oluyorsun , bazen deli bir fırtına , bazende süt liman bir deniz , bazende bir çocuk gibi şımarık ama bilki biz senin her halini seviyoruzB)B)B)Değil mi Veysel kardeşim???

selamünaleyküm

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
evindar yazdı:
VEYS yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:

selamünaleyküm

Canım kardeşim bende SENİ ÇOK SEVİYORUM ALLAH-Ü TEALE ağzımızın tadını daim etsin...Ben senin her halini seviyorum bazen Fırat oluyorsun , bazen deli bir fırtına , bazende süt liman bir deniz , bazende bir çocuk gibi şımarık ama bilki biz senin her halini seviyoruzB)B)B)Değil mi Veysel kardeşim???

selamünaleyküm

KESINLIKLE

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

burda hanım sahabelerin hayatını anlatan bir forum açtım ama bir arkadaşımız tadımızı tuzumuzu bozdu lütfen ALLAH RIZASI için bu konu kapansın...Konumuza ağız tadı ile devam edebilmek duası ile ALLAH'a emanet olasınız.

selamünaleyküm

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM. ALLAH YOLUNDAN AYIRMASIN..SELAM İLE..

tebessumd

Kayıtlı Kullanıcı

Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır.
8. İnsanlardan, inanmadıkları halde, "Allah'a ve ahiret gününe inandık" diyenler de vardır.
9. Bunlar Allah'ı ve mü'minleri aldatmaya çalışırlar. Oysa sadece kendilerini aldatırlar da farkında değillerdir.
10. Kalplerinde münafıklıktan kaynaklanan bir hastalık vardır. Allah da onların hastalıklarını artırmıştır. Söyledikleri yalana karşılık da onlara elem dolu bir azap vardır.
11. Bunlara, "Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde, "Biz ancak ıslah edicileriz!" derler.
12. İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.

BAKARA SURESİ.7/12 ALLAH ALEM.

SELAM DEYİP GEÇİN KARDEŞLERİM.ALLAH BÖYLE EMREDİYOR.

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm Veysel , mustafa_xtar , mtekik , Fatma_Ergün kardeşim,

yaşadığımız tatsız olaydan dolayı çok üzgünüm , bu yüzden forumdaki mesajları silmek zorunda kaldım.HAKKINIZI HELAL EDİN kardeşlerimB)B)B)Ben bu çatı altında çok yeni sayılırım. Benim tek amacım ALLAH-Ü TEALA'ın rızasını alabilmek adına paylaşımlardan öğrenebildiğimi öğrenmek , bildiğimi sizin gibi kardeşlerimle paylaşabilmektir. Aslında hepimizin amacı bu arada böyle canımızı sıkan vakalar olacaktır önemli olan bu vakaları azaltmak ve bu kardeşlerimizi içimize alabilecek seviyeye getirmektir.Sevgili babam der ki : " Biri sana taş mı atıyor sen ona ekmek ver , gül ver..." Öfkemize yenilmemek duası ile ALLAH'a emanet olasınızB)B)B)

selamünaleyküm

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:

yaşadığımız tatsız olaydan dolayı çok üzgünüm , bu yüzden forumdaki mesajları silmek zorunda kaldım.HAKKINIZI HELAL EDİN kardeşlerimB)B)B)Ben bu çatı altında çok yeni sayılırım. Benim tek amacım ALLAH-Ü TEALA'ın rızasını alabilmek adına paylaşımlardan öğrenebildiğimi öğrenmek , bildiğimi sizin gibi kardeşlerimle paylaşabilmektir. Aslında hepimizin amacı bu arada böyle canımızı sıkan vakalar olacaktır önemli olan bu vakaları azaltmak ve bu kardeşlerimizi içimize alabilecek seviyeye getirmektir.Sevgili babam der ki : " Biri sana taş mı atıyor sen ona ekmek ver , gül ver..." Öfkemize yenilmemek duası ile ALLAH'a emanet olasınızB)B)B)

selamünaleyküm

BABAN ÇOK GÜZEL SÖYLEMİŞ MAŞALLAH.KİTABI AKŞAM OKUDUM CAHİLİYE DÖNEMİ ANLATIYOR.OKURKEN BİLE İNSAN ÜRKÜYOR.KADIN ERKEK EŞİTLİGİNE ÖRNEK OLARAKTA EFENDİMİZİN HANIMLARININ EVLİLİK TEKLİFLERİNİ ÖRNEK GÖSTERMİŞLER.AMA GÜZEL BİR KİTAP DERS VERİCİ.SAHABİYELER BİLE O KADAR ZORLUK ÇEKMELERİNE RAGMEN DAVALARINDAN VAZ GEÇMEMEİŞLER.BİZE BU RAHATLIK NERDEN?

EVİNDARIM CANIM TEŞEKKÜR EDERİM.

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:

selamünaleyküm

ve aleykümselam kardeşim Allah razı olsun hakkımız varsa da helal olsun
öyle olaylar olur sizin bi suçunuz yok kendinizi suçlu hissetmeyin
sizin dışınızda gelişen bir olaydı
hem silmeniz de iyi oldu tatsız olay yerinde kalsın
bizim tatsızlıklarla kavgalarla uğraşacak vaktimiz yok
biz devamlı güllerin ve güzelliklerin peşinden koşmalıyız
Allahıma emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt