Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

'-HanGi KatiLe VERİYORUZ Bu KurBanLarı -' (2 Kullanıcı)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Siz müslümansınız.Evinizde günah,haram işlenmesine,içki
içilmesine müsade etmezsiniz.

Hele evinizde yabancı bir kadının
vücudunu açmış bir şekilde gezmesine hiç izin vermezsiniz.
Allah'a şirk koşmak veya islama sövmek,sizin evinizde olmayacak
işlerdendendir.
Ancak sizin evinizde hepsi oluyor.Şeytan sizin evinize öyle bir hakimiyet
kurmuştur ki bu sayılanların daha beterleri bile olmaktadır sizin mütevazi evinizde.
İslamı yaşamaya çalıştığınız o mütevazi evinizde başı,kolu ve bacağı açık kadınlar cirit atmakta,Allah'a şirk koşulmakta ve hatta islama sövülmektedir.İçkiler içilmekte,zinalar yapılmaktadır.Bu sayılanların hepsini,evinizin en güzel köşesini ayırdığınız,kitaplıklara yerleştirmek için özel bölmeler yaptırdığınız şeytanın bile,onun olduğu yere''bana burda görev yok''diyerek girmediği TELEVİZYON sayesinde evinize taşıyorsunuz

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
Dost tv ,ide tavsiye ederim kardeşim..bu arada tv den hoşlanmayanlardanım..ama gerektiğinde seyrediyorum...hayatımın baş köşesinde değil,önemli olan bu.. çirkeflik diz boyu yani,,ama,dost tv bana hitab ediyor tv5 de öyle güzel ..
Herzaman için kötünün yanında muhakkak iyide vardır ...

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
S€lamun aleyküm haklısınız...ben gündüzleri bilgisayar akşamları tv başındayım ...okul ödewlerimi bile zor yapıyor hep sonraya bırakıyorum bu tv ne illet bişey!!:(resmen nağımlı yapıyor...bir türlü kararında izleyemiyorum...sürekli de reklam aralarında edebsizce kadınlı-erkekli reklamlar veriyorlar...insanın abdesti kaçıyor en iyisi hiç izlememek..haber için ise radyo dinlemek:)bende son günlerde epey azalttım bu tv başında geçirdiğim,israf ettiğim saatleri.inşallah tamamen bırakırım.ancak babam bir türlü bırakamıyor.işten gelip gece 12 lere kadar tv başında ALLAH hepmizi doğru yola iletsin

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Televizyon zaman hırsızıdır.Tv nin olduğu evde altın kıymetinde olan zaman sermayesi boş karelere harcanmakta ve zayi edilmeketir.Zaten kısacık olan ömür farkında bile olmadan geçmektedir.
Televizyon olan evde günahlar kat kat olmaktadır.Tv de işlenen bir günahı-BAŞI VE VÜCUDU AÇIK OLMAK-İÇKİ SİGARA İÇMEK-KADINLAR ERKEKLER BİR ARADA OLMAK-FAİZ-KUMAR-EĞLENCE-MAGAZİN-gibi günahları izlemek razı olmak demek olduğundan ''günaha razı olmak,o günahı işlemek gibidir''hadisi mukabilince haramlara ortak olunmakta ve oturduğu yerden günah işleme gafletine düşülmektedir.Bu,ahiretimizi bitirecek olan büyük bir tehlikedir.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Es selamun aleyküm değerli kardeşim,
Paylaşımın için Allah cc. razı olsun.
Televizyonu top yekün hayatımızdan çıkartmak demek, bir çok gündem konusundan uzak kalmak demek.
Tv'de ki çıplak kadın ve erkekleri ben de kesinlikle görmek istemiyorum, mümkün olduğunda görmemek adına o tür proğramları izlemiyorum fakat sokak çıplak kadınla dolu.
Sarmaş dolaş kızlarla erkeklerle dolu.
Tv yi evinden atabilirsin ama bu çirkin görüntüleri hayatından atamazsın, ne yazık ki...

Örneğin ben bütün gün işte olduğum için tv'yi akşam ve sabah izliyorum.
Akşam, akşam haberlerini,
Sabah da, sabah haberlerini...
Sabah haberlerinden önce, dini sohbet proğramları oluyor. Fırsat buldukça da dinliyorum.

Tv'yi kullanmayı bilmezsen şeytanın olur.
Kullanmayı bilirsen dostun olur.

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
ben şöyle bir misal vareceğim...
evde kullandığımız tüpgaz veya elektrik mutfakta vazgeçilmez bir ev gerecidir ama çok tehlikelidir kullanmasını bilirsek faydalı birşeydir...
kullanmasını bilmediğimiz herşey bombadır.
tv.yi hepten kapatırsak dini yayınları,haberleri nasıl öğreneceğiz.
internette olmasaydı burada nasıl yazacaktık:)
şimdilerde yakınları hacda olanlar gibi bende evimden devamlı kabeyi izlemeye çalışıyorum, mekkede, medinede onların dualarına bende katılıyorum, amin diyorum...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt