Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

'-HanGi KatiLe VERİYORUZ Bu KurBanLarı -' (1 Kullanıcı)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. uzun zamandır ne haber ne de başka birşey için açmadım.hafta sonu biraz rahatsızdım ve canım sıkıldı.kızımla çocuk dizilerine baktık.
dün akşam kızım tv açıktı ve izlemek için uyumak istemeyince ''epeydir hiç açmıyorduk,bugün çok izledin ''dedim.
''senin sayende''diyiverdi yaramaz.
nedense bilmem tv hep başımı ağrıtır eskiden beri.haberler de çok sinirleri tahrip edici nitelikte.
en iyisi kafa dinlemek sanırım.

kusura bakmayın biraz geç oldu cevap yazmak ;)

yorumuzun için tesekkürler cok sagolun haklısınız bencede en iisi kafa dinLemek :a14:
selametle kalınız

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Birinci soru:
Günde kaç saatiniz televizyon başında geçiyor? : Yarım saat izlesem sıkılıyorum.

Bizim evimiz müstakil alt katta ben eşim ve kızım, üstte annemler oturuyor.Akşam işten dönünce onlarla yemek yiyip oturuyorum.Yarım saat Tv istemeye istemeye izliyorum.Sonra Namaz için alt kata iniyorum.Geceye kadar kendi evimde Namaz ve Kur'an ile geçirmeye çalışıyorum.Ve internette biraz araştırma ve hobimle ilgili paylaşımlarda bulunuyorum.

Kazancımızı Allah (c.c.) verir inşallah.

yorum için tesekkürLEr selametle kalınız

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Selam

Televizyon benim de hassas bi konum olduğu için, ben de yorum yapmak istedim.
Şükür ki televizyonla çok aram yok, takip ettiğim bi dizide yok. Ama bi ortam da herkes izleyince mecbur ben de izliyorum. Özellikle arkadaşlarla bi araya gelince konuşup, sohbet etmek yerine dizi izliyoruz. Bazen bana gelen arkadaşlarıma oturup evinde izleseydin gelmeseydin diyorum.
Kendime ait bi evim olunca televizyon almamayı düşünüyorum. Bu da mümkün olur mu onu da bilmiyorum.

Bu arada teşekkürler...

bu durumda kardesım arkadaslarınızı uyarmalısınız
insallahh kendınize ait evde almasssınız kardesım :)yorumuz için cook tesekkürLEr selametle kalınız

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
eline ve emeğine sağlık gerçekten çok önemli bir konuyu hatırlatmışın
ben pek tv izlemem günde ancak 30 dk olur izlediğim zaten izleyecek bir programda yok bana göre ....
Selametle kalın...

ben tesekkür ederimm yorumuzun için :a12:

haklısınız izleyecek mantıklı bi programda yok aslında :)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bende uzun zamandır gündüzleri hiç seyretmiyorum.çok SIKILDIM kadın programlarından, kavgadan, gürültüden...önceden yalnız olduğum için arkadaş edinmiştim tv yi, ama bana stresten başka hiç birşey vermedi.şimdi 4 aylık oğlum var çoğu zamanımı o alıyor, uyuduğu zamanlarda burdayım :) Allah razı olsun burda çok güzel şeyler öğreniyorum, tanımasamda başkaları için dualar okuyorum...yaşadığım yer turistik olduğu için maneviyattan o kadar uzak ki(düşünün ki kadir gecesinde bile içki içiliyor ulu orta), burda maneviyata olan özlemimi gidermeye çalışıyorum.tekrar Allah razı olsun herkesten güzel paylaşımlarınız için(yeri gelmişken söyliyeyim :) )

aleyküm selam

aman kardeesım kandıranların en alasıdır televizyon

bir Allah dostu şöyLe demiştir

Yılanla oturun televizyonla oturmayın

sizin adınıza üzüldüm tasınabilme gibi bi ihtimaliniz yokmu ?

sizden de Allah razı olsun =):a26:

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
'
KABRİNDE ne hasır var ne kilim
SEN oturdun seyrediyorsun flim
'

keceemre

Kayıtlı Kullanıcı
4 veya 5 saat rahat geçiyor iş yerindede 7 saat bilgisayar başında geçiyor .5 vakit namazımı kıldığımşükür ediyorum anlıcanız ...

policdemo

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun cok güzel cok doğru

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Siz müslümansınız.Evinizde günah,haram işlenmesine,içki
içilmesine müsade etmezsiniz.

Hele evinizde yabancı bir kadının
vücudunu açmış bir şekilde gezmesine hiç izin vermezsiniz.
Allah'a şirk koşmak veya islama sövmek,sizin evinizde olmayacak
işlerdendendir.
Ancak sizin evinizde hepsi oluyor.Şeytan sizin evinize öyle bir hakimiyet
kurmuştur ki bu sayılanların daha beterleri bile olmaktadır sizin mütevazi evinizde.
İslamı yaşamaya çalıştığınız o mütevazi evinizde başı,kolu ve bacağı açık kadınlar cirit atmakta,Allah'a şirk koşulmakta ve hatta islama sövülmektedir.İçkiler içilmekte,zinalar yapılmaktadır.Bu sayılanların hepsini,evinizin en güzel köşesini ayırdığınız,kitaplıklara yerleştirmek için özel bölmeler yaptırdığınız şeytanın bile,onun olduğu yere''bana burda görev yok''diyerek girmediği TELEVİZYON sayesinde evinize taşıyorsunuz.
İnsanların televizyondan daha fazla zaman ayırdıkları çok az faaliyet vardır.Beşiğin parmaklıkları arasından bakılmaya başlanan televizyon,yaşlanıp gözleri katarakt bağlayıncaya kadar devam eder.İnsanların çokları dünyayı televizyon çevresi içinde görüyor,politikayı,eğlenceyi,haberi,tiyatroyu ve hemen herşeyi onun verdiği açı ile düşünüyor.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Uyanalım ve uyandıralım, ölüm bizi uyandırmadan önce!...

SELAMUN ALEYKUM KARDEŞİM.TELEVİZYONDA BİR NİMET.SONUÇTA ONUN SAYESİNDE DÜNYADA TÜRKİYEDE OLAN BİTENİ ÖĞRENİYORUZ.BUNUN HARİCİNDE ÇOK GÜZEL SOHBETTELER OLUYOR DİNİ YÖNDEN...BENDE TELEVİZYON İZLİYORUM.HALA ÇİZGİFİLM İZLERİM MESELA:)...AMA ONA TAPMIYORUM ELHAMDÜLİLLAH.ALLAHA EMANET OLUNUZ

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Siz müslümansınız.Evinizde günah,haram işlenmesine,içki
içilmesine müsade etmezsiniz.

Hele evinizde yabancı bir kadının
vücudunu açmış bir şekilde gezmesine hiç izin vermezsiniz.
Allah'a şirk koşmak veya islama sövmek,sizin evinizde olmayacak
işlerdendendir.
Ancak sizin evinizde hepsi oluyor.Şeytan sizin evinize öyle bir hakimiyet
kurmuştur ki bu sayılanların daha beterleri bile olmaktadır sizin mütevazi evinizde.
İslamı yaşamaya çalıştığınız o mütevazi evinizde başı,kolu ve bacağı açık kadınlar cirit atmakta,Allah'a şirk koşulmakta ve hatta islama sövülmektedir.İçkiler içilmekte,zinalar yapılmaktadır.Bu sayılanların hepsini,evinizin en güzel köşesini ayırdığınız,kitaplıklara yerleştirmek için özel bölmeler yaptırdığınız şeytanın bile,onun olduğu yere''bana burda görev yok''diyerek girmediği TELEVİZYON sayesinde evinize taşıyorsunuz.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük emekler ve yüksek fiyatlar ile le geçen bir nimetin değerini herkes takdir eder.Fakat hiçbir fiyat ödemeksizin doğuştan sahip olduğumuz nimetler, dünyadaki her şeyden daha değerli olmalarına rağmen, layık oldukları itinayı nedense görmezler.Böyle nimetleri, mirasyediler gibi harcamakta adeta birbirimizle yarışırız.İşin en garip tarafı da, bu nimetlerin en değerlisinin, en hoyrat bir şekilde israf edilmesidir.Bu nimet sınırlıdır, sayılıdır, her an hızlanan bir tükenişle eriyip gitmektedir ve ibr daha gelmeyecektir.

BU NİMET ZAMANDIR​

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Günde kaç saatiniz televizyon başında geçiyor?

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Televizyon zaman hırsızıdır.Tv nin olduğu evde altın kıymetinde olan zaman sermayesi boş karelere harcanmakta ve zayi edilmeketir.Zaten kısacık olan ömür farkında bile olmadan geçmektedir.
Televizyon olan evde günahlar kat kat olmaktadır.Tv de işlenen bir günahı-BAŞI VE VÜCUDU AÇIK OLMAK-İÇKİ SİGARA İÇMEK-KADINLAR ERKEKLER BİR ARADA OLMAK-FAİZ-KUMAR-EĞLENCE-MAGAZİN-gibi günahları izlemek razı olmak demek olduğundan ''günaha razı olmak,o günahı işlemek gibidir''hadisi mukabilince haramlara ortak olunmakta ve oturduğu yerden günah işleme gafletine düşülmektedir.Bu,ahiretimizi bitirecek olan büyük bir tehlikedir.
Televziyonun manevi olduğu kadar maddi zararlarıda tıb yönünden tesbit edilmiştir.Daha çok Amerikan sinema ve filmlerinde olan bir teknikle karelere gizlenen şifrelerin beyinlere hissttirilmeden yükleniyor olması bu zararlardan sadece bir tanesi.Yapılan araştırmaya göre televizyon beyni uyuşturmakta,hafızayı kapatmakta ve gözlerin yapısını tahrip etmektedir.
Alman beyin antreman kurumu başkanı Prof.Benn Fischer'in televizyonun beyne etkisi ile çok önemli tesbitleri vardır:
''İki saat televizyon seyretmek suretiyle beynini uyarımdan yoksun bırakılmasının beyinde oluşturduğu tembelliği gidermek için bir hafta zihin egzersizi yapılması gerekir''...
Haberleri ve dünyayı takip etmek istiyorum diyorsanız bir radyo(lalegül fm vs.) ve bir gazete size fazlası ile yetecek hatta artacaktır.
Dünyanızı ve ahiretinizi yok edecek bu aletten kurtulun.​

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanların televizyondan daha fazla zaman ayırdıkları çok az faaliyet vardır.Beşiğin parmaklıkları arasından bakılmaya başlanan televizyon,yaşlanıp gözleri katarakt bağlayıncaya kadar devam eder.İnsanların çokları dünyayı televizyon çevresi içinde görüyor,politikayı,eğlenceyi,haberi,tiyatroyu ve hemen herşeyi onun verdiği açı ile düşünüyor.
Televizyonun zararları sayılmayacak kadar çoktur.Bunlardan en önemlisi maneviyat duygusunu yok etmesidir.Televizyon bulunan ve açılan bir evde manevi hava oluşması mümkün değildir.Tv açılan bir odaya melekler gelmezler.Dolayısıyla meleklerin uzak durduğu bir mekana ALLAH'ın rahmeti ve bereketi de isabet etmez.Tv olan ev halkının ahlakı bozulur yahut bozulmaya mahkumdur.Her verileni kaydeden çocuklar televizyonun verdiği gayri islami yaşantıyı benimser.Sokaklardaki zaptedilemeyen gençlik televizyon ahlakının bir eseridir ve isbatıdır.Günümüz gençlerinde büyüklere edep ve saygı kalmamış,ağızlar türlü küfürler ile dolmuş,dine ve devlete bağlılık bitmiştir.Sokakların bozulması demek toplumun bozulması ve devletin temelinin çürümesi demektir.

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Televizyon olan evde günahlar kat kat olmaktadır.Tv de işlenen bir günahı-BAŞI VE VÜCUDU AÇIK OLMAK-İÇKİ SİGARA İÇMEK-KADINLAR ERKEKLER BİR ARADA OLMAK-FAİZ-KUMAR-EĞLENCE-MAGAZİN-gibi günahları izlemek razı olmak demek olduğundan ''günaha razı olmak,o günahı işlemek gibidir''hadisi mukabilince haramlara ortak olunmakta ve oturduğu yerden günah işleme gafletine düşülmektedir.Bu,ahiretimizi bitirecek olan büyük bir tehlikedir.

burak_55

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Çok güzel bir paylaşım.emeğine sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt